Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

Odpowiedz w temacie: 16.05.2015 ODRY - kamienne kręgi i FOJUTOWO - akwedukt czyli 200 + :))

Nazwa
Tytuł
Boardcode
B) ;) :) :P :laugh: :ohmy: :sick: :angry: :blink: :( :unsure: :kiss: :woohoo: :lol: :silly: :pinch: :side: :whistle: :evil: :S :blush: :cheer: :huh: :dry: :ok: :serce: :unlike: xD
Wiadomość
Powiększ /  Pomniejsz
Załączniki

Kod antyspamowy: Wpisz słownie liczbę 12 *

Historia tematu:: 16.05.2015 ODRY - kamienne kręgi i FOJUTOWO - akwedukt czyli 200 + :))

Maks. pokazywanych 15 ostatnich postów - (zaczynając od ostatniego)
2015/05/18 15:46 #23825

chunk

chunk Avatar

2015/05/17 19:00 #23821

MARCINHD

MARCINHD Avatar

pieter napisał:
Ćwiczcie chłopcy, ćwiczcie, bo już niedługo przyjdzie zmierzyć się z trzysetą :laugh: :laugh: :laugh:

spokojnie i na luzie Pieterku :) :evil:
2015/05/17 14:21 #23820

pieter

pieter Avatar

Ćwiczcie chłopcy, ćwiczcie, bo już niedługo przyjdzie zmierzyć się z trzysetą :laugh: :laugh: :laugh:
2015/05/17 10:57 #23815

Bartek

Bartek Avatar

Nowy rekord odeglosci jak dla mnie :) 222km :) Pomalu doganiamy druzyne oldtimerow z wynikiem 300km - mysle ,ze jeszcze 20-25lat i dopadne ich wynik :woohoo: Wracajac do wycieczki musze pochwalic kierownika ,za bardzo dobre opracowanie trasy - malutkie problemy z kierunkiem jazdy mielismy tylko przez chwile w srodku piaszczystego odcinka Borow - poza tym prowadzil pewnie i zdecydowanie przez 99,99% trasy B) Bory Tucholskie jak zwykle nie zawiodly i sporo kilometrow pokonalem w oklicach ktorymi nie mialem przyjemnosci jeszcze jechac.Urokliwy kanal Brdy ,porzadne szutry w lasach i piekne zolte,otwarte przestrzenie :) Czegoz mozna chciec wiecej na tak wymagajacej trasie ?:)
Kamienne kregi moze nie urywaja dupska - ale w srodku elipsy rzeczywiscie poczulem potezny przyplyw energii i gdyby nie to podlaczenie sie do kosmicznej ladowarki to nie wiem czy dalbym rade przejechac ta dwusetke z hakiem :evil: Zero awarii ,duzo smiechu i zgrana wataha sprawila ,ze kilometry uciekaly bardzo szybko i przyjemnie. Dziekuje panowie za wycieczke - z wami jest to czysta przyjemnosc i gwarancja dobrej zabawy :) Do nastepnego...

Załączniki:
2015/05/17 09:38 #23814

MARCINHD

MARCINHD Avatar

było super :) było wietrze :) było piaszczyście :evil: było wesoło.... i najważniejsze że naładowaliśmy się energią w ELIPSIE :)

Ekipa jak zawsze wspaniała- a to jest najważniejsze, gdyż nawet podczas wichury i ulewy można dobrze i wesoło się bawić i przyjemnie spędzać czas :)

dzięki Panowie i do następnej 200 :)

a tu taki delikatny filmik od HD w HD :evil: z podkładem specjalnie dla Chunka :)

2015/05/17 08:13 #23810

chunk

chunk Avatar

Plan został zrealizowany :)

Na starcie punktualnie zjawiła się sprawdzona i niezawodna dwuosobowa ekipa w składzie Bartek i MARCINHD.
Ruszyliśmy zatem z uśmiechami na ustach w stronę miejscowości Odry. Będąc niedaleko przepięknej doliny Mątawy nie sposób było zajechać tam choćby na chwile :) Następnie leśnymi duktami dotarliśmy do Kamionki, by z niej już asfaltami przez Leśną Janie, Skórcz, Ocypel, Osięczną, Zimne Zdroje i Łęg dotrzeć do tajemniczych kamiennych kręgów.
Bardzo ciekawe i urokliwe miejsce, kto nie był polecam :) .







Tam chwila odpoczynku, drobna przekąska w pobliskiej jadłodajni i naładowani pozytywną energią Elipsy ruszyliśmy przez Czersk w stronę osławionego akweduktu w Fojutowie.







Po dotarciu na miejsce styrani upierdliwym wiatrem, który prześladował nas na niemalże każdym kilometrze, postanowiliśmy skrócić nieco zaplanowaną trasę i odpuścić powrót przez Tucholę i Cekcyn. Udaliśmy się zatem eksploracyjnym skrótem w kierunku Śliwic. Wiatr wśród wysokiego drzewostanu nieco odpuścił ale nic za darmo :laugh: Pojawiły się "ukochane" piaski przez duże "P" które dały nam ostro w kość. Nie obyło się bez małego zbłądzenia ale globtroter Bartek i jego magiczne mapy doprowadziły nas w końcu do Śliwic. Następnie Tleń i Osie w których ja obrałem azymut na Nowe a reszta watahy pokręciła przez Czersk Świecki, Buśnię w stronę Grudziądza.

Podsumowując: wg mnie całkiem przyjemna kameralna wycieczka, która obfitowała w liczne napady śmiechu i wytwornych żartów :laugh: jak i poważnych "spółdzielnianych" dyskusji ;) w przepięknych okolicznościach przyrody jakimi są Bory Tucholskie. Mnie udało się przekręcić 214km, Bartkowi i MARCINOWIHD około 225km. (gdybyśmy nie skrócili trasy wyszłoby pewnie koło 250/260 :laugh: )

Panowie dziękuję za wczorajsze wspólne kilometry i do zobaczenia na następnej wyprawie :) :)
Pozdrawiam!
Załączniki:
2015/05/16 05:29 #23800

chunk

chunk Avatar

Ahoj przygodo! :) Do zobaczenia w Buśni :)
2015/05/14 23:12 #23791

Bartek

Bartek Avatar

Nie pitulic tylko jechac-dla miłośników spokojnych,krótkich dystansów jest rajd bibliotekarza, natomiast dla miłośników odparzonych tylkow i konkretnego zmeczenia w trakcie podziwiania Borów Tucholskich-propozycja Marcina:)Krzysiu z Mateuszem sami lubiliście swego czasu odparzone dupska-miekniecie na stare lata?:)
2015/05/14 19:52 #23790

krzys80

krzys80 Avatar

O tak pamiętna wyprawa. To jedna z tych wycieczek, którą zapamiętamy na długo!!!

Wpadnijcie sobie na obiadek do Mylofu, będziecie niedaleko. Rybka wyjątkowo dobra :)
2015/05/14 17:05 #23785

Citas

Citas Avatar

Aż przypomniała mi się nasza zeszłoroczna wyprawa do kamiennych kręgów ;)
nikt energii nie dostał od kamieni :)
uważajcie, bo ciężko jest wyjechać bez płacenia :P
2015/05/14 16:52 #23784

Bartek

Bartek Avatar

LISTA:
1. chunk
2. MARCINHD
3. Bartek

Ekipa z Grudziadza - zbiorka 6:00 w Marinie na laweczkach. Okolo 7 bedziemy w Busni na skrzyzowaniu kolo Rulewa.
2015/05/14 14:45 #23783

MARCINHD

MARCINHD Avatar

LISTA:
1. chunk
2. MARCINHD
2015/05/14 14:40 #23782

chunk

chunk Avatar

Hej! :)
W najbliższą sobotę planuję wypad do miejscowości Odry celem obejrzenia kamiennych kręgów i Fojutowa aby odwiedzić urokliwy akwedukt. Całość planuję "upiąć" w 200 - tu kilometrową wycieczkę z małym plusikiem ;)
Trasa prezentuje się następująco www.endomondo.com/routes/522345781
Jeśli ktoś reflektuje to zapraszam :)

Podsumowując:

dystans - 200+

nawierzchnie - 80% asfalt 20% to co pod koła podejdzie

start - 7.00 skrzyżowanie Buśnia/Rulewo (ja ruszam o 6.15 z Nowego, jeśli ktoś z CG ma ochotę pokręcić to umówcie się prosze odpowiednio wcześniej np koło Mariny aby dotrzeć do w/w skrzyżowania na 7.00 ;) )

tempo - 18 do 25 km/h

postoje - w razie nagłych "potrzeb" :) + dwa dłuższe w Odrach i Fojutowie

modyfikacje trasy - możliwe

powrót - tego samego dnia :)

Zapraszam do wspólnego kręcenia :)

P.S. W razie niepogody wyjazd odwołuję...

LISTA:
1. chunk
Czas generowania strony: 0.252 s.