Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

Odpowiedz w temacie: Propozycje na wyjazd wiosenno-letni sezon 2017 :)

Nazwa
Tytuł
Boardcode
B) ;) :) :P :laugh: :ohmy: :sick: :angry: :blink: :( :unsure: :kiss: :woohoo: :lol: :silly: :pinch: :side: :whistle: :evil: :S :blush: :cheer: :huh: :dry: :ok: :serce: :unlike: xD
Wiadomość
Powiększ /  Pomniejsz
Załączniki

Kod antyspamowy: Wpisz słownie liczbę 12 *

Historia tematu:: Propozycje na wyjazd wiosenno-letni sezon 2017 :)

Maks. pokazywanych 15 ostatnich postów - (zaczynając od ostatniego)
2016/12/17 17:47 #29815

ŁOBUZIA

ŁOBUZIA Avatar

Czytając wątek tez przyszlo mi na myśl Pojezierze Brodnickie i okolice:
Główne atrakcje regionu:
Dolina Drwęcy-ze splywami kajakowymi ,Brodnicki Park Krajobrazowy,Górznieńsko - Lidzbarski Park Krajobrazowy,Brodnica,Górzno,Zamek w Brodnicy,Brama Chełmińska,Pałac Anny Wazówny no i urokliwe lasy z czystymi jeziorami np. Jezioro Okonin z osrodkiem, dalej J. Ciche, Bachotek, Parteczyny i wiele innych...

Dojazd realny i rowerami i pociągiem, myślę ze warto tam uderzyć na weekend ;)
2016/12/16 20:32 #29814

iceman150

iceman150 Avatar

A może nie ma co tak daleko szukać i warto penetrować bliskie pojezierze Brodnickie. Tam przecież także jest niejeden ośrodek.
2016/12/16 11:05 #29811

Bartek

Bartek Avatar

Jezioro Gopło wygląda nieźle - Mysia Wieża kojarzy mi się z dzieciństwem a Nadgoplański Park Tysiąclecia z rezerwatem może być naprawdę ciekawy. Poza tym woda , plaża, okoliczne zabytki - i oczywisty objazd jeziora Gopło. Dojazd z Torunia to około 90km - trochę dużo jak na piątek ,lepsza opcja z Inowrocławia ale znowu połączenia do Ino są nieciekawe :( Wypada poczekać ze sprawdzeniem rozkładu jazdy na wiosnę bo obecny rozczarowuje :)
2016/12/15 20:28 #29810

Gall

Gall Avatar

Nic się przed Tobą Bartku nie ukryje.
Plusem proponowanego przeze mnie kierunku (Gopło) jest możliwość dojazdu pociągiem nawet sporej grupy bo część może startować z Torunia a część z Bydgoszczy. Mniej wytrzymali mogą nawet dojechać do Inowrocławia.
2016/12/15 16:11 #29809

Bartek

Bartek Avatar

Gall napisał:
Najlepsza opcja to plaża której zdjęcie zamieścił w tym wątku Bartek, ale to pewnie prawie niemożliwe więc może Gopło? Tam jeszcze nas nie było.

Wiesiu - nie o plażę Ci pewnie chodzi łobuzie :) Smarowałbyś olejkiem aż by dym szedł z tej niewiasty :)

Dzięki za odzew - zabieram się za analizowanie miejscówek co i reszcie zalecam. Proszę się nie krępować w dorzucaniu propozycji - może uda się głosem ludu coś wybrać :P
2016/12/15 13:27 #29808

wojtino

wojtino Avatar

Kilka zdjęć na zachętę;
Załączniki:
2016/12/15 12:51 #29807

wojtino

wojtino Avatar

Gopło to dobry kierunek a precyzyjniej to miejscowość letniskowa z OW polami namiotowymi i kwaterami, PRZYJEZIERZE. W pobliżu Strzelno, Kruszwica, Mogilno i na kierunku południowym Stary Licheń, pustelnia kamedulska w Bieniszewie, Kazimierz Biskupi. Wszystkie te miejscowości obfitują w zabytki głównie jednak sakralne. :)
2016/12/14 22:33 #29806

Gall

Gall Avatar

Najlepsza opcja to plaża której zdjęcie zamieścił w tym wątku Bartek, ale to pewnie prawie niemożliwe więc może Gopło? Tam jeszcze nas nie było.
2016/12/14 21:46 #29805

j23

j23 Avatar

Bartek napisał:
... Pytanie tylko dokąd ? :P
... Może Bory Tucholskie i okolice Chojnic? Może Tleń? A może całkiem nieznane wielu osobom miejsce :)
Liczę na jakieś ciekawe pomysły i zapraszam do dyskusji :)
Proponuję Cekcyn.
www.cekcyn.pl/index.php/gmina/aktualnoci-10799/781-baza-noclegowa-w-cekcynie
KALINKA jeździ tam od wielu lat i co roku odkrywa nowe ciekawe miejsca.
2016/12/14 21:23 #29804

iceman150

iceman150 Avatar

Ja jak zawsze polecam stadninę Kolano,ktorym jestem zauroczony. No i piękne Kaszuby. Niestety cenowo nie wychodzi juz tak atrakcyjnie.
2016/12/14 10:36 #29802

Bartek

Bartek Avatar



Majowa wyprawa nad Jeziorak w roku 2016 była logistycznie bardzo dobrze przygotowana,miejscóweczka piękna, przeprawy promem bardzo klimatyczne - no i ekipa zacna :woohoo: Należą się w tym miejscu jeszcze raz podziękowania dla całego zarządu a w szczególności Davisowi który wg moich informacji odpowiadał za większość część organizacyjną :)
Zima się pomału rozkręca ,trzeba ją przeczekać - ale jest to idealny czas żeby zastanowić się nad podobną propozycją na nadchodzącą wiosnę lub lato. Myślę ,że wyjazd z dwoma noclegami w piątek i powrotem w niedzielę był dobrą opcją i podobną formę można by zastosować w przyszłym roku.

Pytanie tylko dokąd ? :P

I w tym miejscu nie ukrywam, pytanie moje jest skierowane do społeczności rowerowej :) Czy macie jakieś pomysły ,znacie jakieś fajne miejsca z odpowiednim zapleczem sanitarno-spożywczym ?? Ciekawe agroturystyki nieopodal atrakcyjnych turystycznie tras i miejsc??? Myślę że może być to miejsce oddalone nieco mniej lub więcej od Grudziądza niż Iława a dojazd można zorganizować środkami lokomocji własnej lub przy wykorzystaniu pociągu/ów. Pełna dowolność jednak z zaznaczeniem żeby dojazd na miejsce mieścił się w jakimś rozsądnym czasie - nie chcemy przecież tracić weekendu na dojazd tam i z powrotem :)
Może Bory Tucholskie i okolice Chojnic? Możę Tleń? A może całkiem nieznane wielu osobom miejsce :)

Liczę na jakieś ciekawe pomysły i zapraszam do dyskusji :)
Załączniki:
Czas generowania strony: 0.170 s.