Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

Odpowiedz w temacie: Kolejne niebezpieczne miejsce

Nazwa
Tytuł
Boardcode
B) ;) :) :P :laugh: :ohmy: :sick: :angry: :blink: :( :unsure: :kiss: :woohoo: :lol: :silly: :pinch: :side: :whistle: :evil: :S :blush: :cheer: :huh: :dry: :ok: :serce: :unlike: xD
Wiadomość
Powiększ /  Pomniejsz
Załączniki

Kod antyspamowy: Wpisz słownie liczbę 12 *

Historia tematu:: Kolejne niebezpieczne miejsce

Maks. pokazywanych 15 ostatnich postów - (zaczynając od ostatniego)
2020/09/28 21:29 #33044

iceman150

iceman150 Avatar

Niestety wiem, że PKP to jest niestety Państwo w Państwie. Ciężko cokolwiek zrobić na ich terenie jako na terenie zamkniętym. Tak naprawdę trzeba by wystosować do nich pismo, najlepiej chyba wspominając o zagrożeniu i ewentualnych odszkodowaniach jakie mogą ponieść.
2020/09/28 19:44 #33043

krzys80

krzys80 Avatar

Fakt potwierdzam. PKP PLK to chyba ich sprawa. Kiedyś widziałem jak przyjechała ekipa do naprawy szlabanu. Wjechali busem na chodnik, zablokowali przejście/przejazd i w sześć osób (jeden robi reszta nadzoruje) grzebali coś przy jednym szlabanie. A potem kostka się zsuwa... :(
2020/09/28 15:08 #33042

MARCINHD

MARCINHD Avatar

a z innej beczki i lokalnie...... ZDM wypina się na brak kostki na ul. Południowej przy sygnalizatorze kolejowym zainstalowanym w okolicy torów..... jadąc w kierunku Rudnika od ronda przy byłym Auchan .....może Oficer rowerowy da radę to ogarnąć? kostki coraz mniej w tamtym miejscu....
2020/09/27 14:06 #33041

Qba84

Qba84 Avatar

Hmm, ale, ale...

Przecież barierki są dla bezpieczeństwa... Nie wypadniesz ze ścieżki, tylko wjedziesz w barierki heh...
2020/09/26 13:14 #33040

Red

Red Avatar

Co prawda nie Grudziądz, ale całkiem niedaleko od nas.

Niestety bezmyślne projektanctwo w myśl bezmyślnego prawa przyniosło ofiarę śmiertelną. :(

Załączniki:
2020/07/23 13:26 #32951

Red

Red Avatar

Nowa DDR przy Szosie Toruńskiej, okolice UNII. :unlike:
Poszło zgłoszenie do ZDM.

Załączniki:
2020/05/27 15:14 #32884

Uthark

Uthark Avatar

Żadne lustra i znaki STOP nie pomogą. W lustro nikt nie spojrzy, a znak STOP jest regularnie lekceważony.

Sytuacja wynika z nieznajomości przepisów ruchu drogowego przez kierowców (ja uważam, że większość kierowców słabo zna przepisy). We wszelkich dyskusjach na temat ruchu drogowego zdecydowana większość ludzi za drogę uważa wyłącznie jezdnię. Ani chodnik, ani droga dla rowerów nie są traktowane jako części drogi, a przecież są (zgodnie z PoRD). W związku z tym ustępują pierwszeństwo tylko tym, którzy jadą na jezdni. Już dawno zauważyłem, że jak jadę jezdnią, to wymuszenia pierwszeństwa na mnie, jak jadę rowerem, są bardzo rzadkie (ostatnie - 8 lat temu), zaś nagminne na przejazdach rowerowych.

Podobna do opisanej sytuacja ma często miejsce na wysokości osiedla Lotnisko. Jak jedzie się ddrip od strony miasta, to bardzo trzeba uważać na wyjeżdżających kierowców, którzy patrzą tylko w lewo na ruch po jezdni w kierunku centrum i nie zwracają uwagi na to, co dzieje się na innej części drogi z pierwszeństwem, na którą wjeżdżają - na ddrip.

Na razie, jedynym wyjściem jest zwiększenie ostrożności w miejscach, o których wiemy, że są niebezpieczne. Do tych miejsc dodałbym skrzyżowanie ul. Konstytucji 3 Maja z ul. Zachodnią - kierowcy wyjeżdżający "z dołu" mają ograniczoną widoczność przez krzaki, chociaż mogliby zachować większą ostrożność.
2020/05/18 15:49 #32869

Horda

Horda Avatar

Ul. Brzeźna, okolice wjazdu do Mariny.
Kiedyś była to bramownica ograniczająca wysokość pojazdów wjeżdżających pod most, obecnie pułapka na nieostrożnych rowerzystów.



Załączniki:
2020/04/24 22:05 #32842

piowini

piowini Avatar

Stare miejsce, stary temat - kolejna odsłona. Skrzyżowanie ul. Smoleńskiego i Hallera. Dla przypomnienia: Aby wjechać na Hallera trzeba prostopadle przejechać przez chodnik i DDR równoległy do Hallera. Jadącym na rowerze od Lotniska bardzo mocno ogranicza widoczność mur równoległy do ul Smoleńskiego. Moim zdaniem KONIECZNY na ul. Smoleńskiego jest znak stop.Przydałoby się i to bardzo lustro. Wczoraj tuż przed 18:00 jadąc na rowerze od Lotniska nie miałem szans z ok dwutonowym samochodem. Dziewczyna nim kierująca w ogóle nie spojrzała w prawo, całkowicie zajechała mi drogę i zastawiła przejazd. Tylko dzięki temu, że tam jadę w tym miejscu z nerwami "na wierzchu" zdołałem odbić w lewo i aby nie wypaść na jezdnię ul. Hallera usiłowałem przejechać przed samochodem. Ona oczywiście dalej z głową odwróconą na lewo - nie spojrzała nawet na wprost! Ruszyła i zderzakiem prawie połamała mi piszczel. Na szczęście dostrzegła mnie i na szczęście dla siebie zaczęła od przeprosin.
Sądzę, że ustawienie lustra w tym miejscu radykalnie poprawi bezpieczeństwo.
W tym miejscu był kiedyś wypadek, rowerzysta miał (o ile pamiętam) złamaną rękę lub obojczyk. Często tam jeżdżę, często też dochodzi do nieustąpienia pierwszeństwa przez wyjeżdżające ul. Smoleńskiego samochody. jeżeli zostanie tak jak jest - dojdzie w tym miejscu do tragedii.
2019/12/06 21:18 #32663

piowini

piowini Avatar

Byłem dzisiaj w tym samym miejscu. Ten materac czy co toto było zniknął. Dziękuję!
Wyrwa dalej jest - uważajcie na nią!
2019/12/03 22:10 #32662

piowini

piowini Avatar

Jechałem dzisiaj prawie o zmroku WTR od Cytadeli. Nie zjechałem nad Wisłę, tylko pojechałem górą obok Klimka i dalej Spichrzową. Chciałbym ostrzec o wyrwie w chodniku przed Górą Zamkową. Jest ona już dość długo, może wszyscy o niej wiedzą i się do niej przyzwyczaili. Ale o zmroku jest niebezpieczna. Można wpaść.
A ja wnet się wyłożyłem o fragment piankowego materaca? łózka? czy czegoś takiego. Leży wprost na drodze obok zjazdu nad Wisłę. Gdy ktoś będzie tam jechał to prawie musi na to coś wpaść. W ostatnim momencie toto zauważyłem. Tak się wku ... rzyłem, że po dłuższej chwili doszło do mnie, że powinienem toto odsunąć z drogi. No ale wtedy byłem już koło Bramy Wodnej i zacząłem marznąć. Przepraszam , ale toto tam dalej leży i czeka na ofiarę.
Uważajcie!
2019/10/25 14:56 #32613

krzys80

krzys80 Avatar

już poprawiono :)


Załączniki:
2019/10/25 06:42 #32612

MARCINHD

MARCINHD Avatar

Ice .... chyba już raczej to jest ostateczna warstwa..... jak przyglądałem się podczas budowy..... po zakończeniu "zabawy w piasku" szła podbudowa z kruszywa, jakaś smoła wiążąca na to ...następnie grubsza warstwa asfaltu i ostatecznie cienka ...chyba tak zwana warstwa ścieralna...... która ostatecznie była równo z górą krawężników.... więc patrząc na zdjęcie .... babol? poczekajmy na spokojnie ;)
2019/10/24 21:17 #32611

iceman150

iceman150 Avatar

A mi się wydaje że większość powstałych do tej pory głównie składała się z podbudowy z kruszywa a następnie jedna warstwa bodajże ścieralna. No, ale może w ostatnim czasie standard ścieżek w Grudziądzu się zmienił.
To że nie było tego w projekcie moim zdaniem nie tłumaczy braku regulacji. Bardzo często w dokumentacji proj. są braki i wykonawca i tak dokonuje takich poprawek, żeby było dobrze.

Niemniej trzeba poczekać do końca inwestycji. Być może ma być wylana w tym miejscu jeszcze jedna warstwa i to przed nią będzie odbywała się regulacja.
2019/10/24 20:28 #32610

Matołek

Matołek Avatar

Red napisał:
wloty z obu stron na nową asfaltową drogę są otwarte i niezablokowane

Owszem, ale bez oznakowania może stanowić co najwyżej chodnik...
Czas generowania strony: 0.182 s.