Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

Odpowiedz w temacie: XVI Grudziądzka Masa Krytyczna "Grudziądz przejezdny dla rowerów"

Nazwa
Tytuł
Boardcode
B) ;) :) :P :laugh: :ohmy: :sick: :angry: :blink: :( :unsure: :kiss: :woohoo: :lol: :silly: :pinch: :side: :whistle: :evil: :S :blush: :cheer: :huh: :dry: :ok: :serce: :unlike: xD
Wiadomość
Powiększ /  Pomniejsz
Załączniki

Kod antyspamowy: Wpisz słownie liczbę 12 *

Historia tematu:: XVI Grudziądzka Masa Krytyczna "Grudziądz przejezdny dla rowerów"

Maks. pokazywanych 15 ostatnich postów - (zaczynając od ostatniego)
2014/04/27 09:36 #14555

krzys80

krzys80 Avatar

Bezpieczeństwo to ważne i nie do końca zdefiniowane pojęcie którym można wiele wytłumaczyć i naciągać je na różne strony. Ważne, aby nikomu nic złego się nie stało. Apeluję do wszystkich uczestników, nie tylko tych w kamizelkach, o wzięcie na siebie cząstki odpowiedzialności za bezpieczeństwo i zwracanie uwagi gagatkom powodującym sytuacje zagrażające zdrowiu uczestników. Organizatorami masy są wszyscy biorący w niej udział. Jeśli wszyscy będziemy się czuli bezpiecznie na pewno z radością będziemy brać udział w kolejnych masach. Nie dajmy się zwariować, stwarzając nadmierne rygory.
2014/04/27 09:18 #14553

Matołek

Matołek Avatar

Dlatego właśnie bardzo byśmy chcieli zyskać na bezpieczeństwie, ale nie gasząc przy okazji tej radości, jaką nam dają te nasze wspólne, radosne, pełne idei przejazdy :woohoo:
2014/04/27 09:05 #14552

pawel

pawel Avatar

Tych którzy lubią zwracać na siebie uwagę reszty zatrudnić do nagłośnienia i wożenia winderów.Pomyśl o tym Matołek. Młodzież trzeba zachęcać nie karać i wytykać tylko błędy. Tak jak piszesz niech Masa będzie dla wszystkich rowerzystów świętem a nie egzaminami z przepisów ruchu drogowego.Dlaczego obejrzę kolejny nudny film z Masy?Bo zobaczę na nim uśmiechnięte twarze ludzi pozytywnie zakręconych :)
2014/04/27 08:24 #14551

Matołek

Matołek Avatar

Gdyby ktoś jeszcze nie widział, to są:

:) Film z MK

:) Filmik pt. "Rowerom wstęp wzbroniony"

Pozdrower :)
2014/04/27 08:04 #14549

Matołek

Matołek Avatar

Więc postaramy się, żeby na następnej Masie Krytycznej było trochę więcej "Pomaranczowych" :) Rozciągniemy się równomiernie wzdłuż rowerzystów i będziemy pilnować porządku :)

Jeśli ktoś już teraz widzi się w tej ważnej funkcji, to niech pisze :)
2014/04/27 00:52 #14547

kaytekrx4

kaytekrx4 Avatar

Stosowanie widocznych z daleka koszulek jest - myślę - zabiegiem celowym, mającym na celu wyróżnienie osób dbających o porządek. Jak mówisz, uczestnicy łamiący zasady mają na uwadze ostrzeżenia, które są do nich kierowane, więc czują respekt przed charakterystycznie odzianymi rowerzystami ;) Większy respekt czuliby oczywiście, gdyby byli wnikliwie obserwowani przez stróża prawa, ale policjanci mają za zadanie przede wszystkim zatrzymywać ruch, tym samym udostępniając nam przejazd, o resztę musimy zadbać sami. Jako remedium można zastosować liczniejszą grupę "tych w koszulkach" :)
2014/04/26 23:30 #14544

Ewellka

Ewellka Avatar

Drobna uwaga: na kolejną Masę proponuję, aby osoby odpowiedzialne za porządek, które również czuwały nad naszym bezpieczeństwem niekoniecznie zakładały pomarańczowe koszulki.

Byłam świadkiem jak młodzież jadąc w tłumie oglądała się czy nie ma w pobliżu osoby w pomarańczowej koszulce. Nie było. No to kierownica do góry i szpan na całego.
Nie wiem co chcą tym udowodnić? Jak tak lubią jazdę na jednym kole, to niech kupią sobie monocykl.
Wracając do tematu. Owy szpanujacy gagatek nawet nie przeprosił kobiety, którą uderzył kołem sprowadzajac przednie koło na ziemie. Dal po hamulcu i między rowrzystami slalom wyczyniał zajeżdzając innym pod koła zmuszając ich tym samym do ostrego hamowania.

Kwestia osób, które zostały wytknięte przez służby medyczne. Popieram! Mało tego, uważam iż powinny wyjść na środek i niech najedzą się wstydu.
2014/04/26 21:37 #14541

Matołek

Matołek Avatar

Z tym wjeżdżaniem pod prąd to nie jest zupełnie tak, jak niektórzy myślą czy piszą. Chciałbym, żeby pewne kwestie dobrze zrozumieć, bo Masa Krytyczna to nie przemarsz wojska, tylko coś w rodzaju Dnia Rowerzysty :woohoo:

1. Jest faktem, że na dwukierunkowej jezdni, część rowerzystów rozsuwa się na przeciwległy pas, ale kiedy jedzie coś z przeciwka, porządkują się i każdy jedzie w swoją stronę.

2. Część kierowców jadących z przeciwka, widząc tak sporą grupę rowerzystów w obstawie Policji, zatrzymuje się na wszelki wypadek, żeby ułatwić nam bezpieczny przejazd i chwała im za to. Wielu z nich stojąc nawet nam kiwa, uśmiecha się do nas a nawet pokazuje gesty poparcia :) Więc to, że się zatrzymali wcale nie oznacza, że ktoś ich zablokował. Tak dzieje się nie tylko na Masach, ale również na Rajdach Miejskich. To jest dobra wola kierowców, którzy szanują nasz przejazd i nie ma tu mowy o jakiejkolwiek arogancji ze strony rowerzystów.

3. W kwestii wspomnianego autobusu, skręcającego z Rapackiego w Królewską, to czy widzieliście kiedyś skręcający na skrzyżowaniu autobus? Niemal zawsze jego spora część zachodzi na przeciwległy pas, dlatego kierowcy MZK na małych krzyżówkach niejednokrotnie czekają, aż przeciwny pas się opróżni. Tak było i tu. To autobus wjechał na pas po którym jechali rowerzyści, a nie na odwrót. Został więc zatrzymany i upomniany przez czujnych rowerzystów, żeby nas nie staranował.

Były jeszcze pojedyncze osoby szalejące na rowerach i wjeżdżające na chodnik, ale postaramy się to poskromić na następnych Masach :) No i był jeszcze problem przejazdu karetki, która jednak jakoś sobie poradziła, ale to też do dopracowania.

Pozdrower :whistle:
2014/04/26 18:03 #14536

kazubwmr

kazubwmr Avatar

[quote=" lub powinno być powiedziane na początku - ZAJMUJEMY JEDEN PAS RUCHU . Bo jedne ulice zajmowaliśmy całe a inne w połowie . Do zobaczenia na i tak bezpiecznej kolejnej ;) MK[/quote]

Raczej tu na forum nie udzielam się specjalnie ale na początku zanim ruszyliśmy w trasę rowerami padła prośba odnośnie wybryków na marcowej masie oraz informacja, że nie jeździmy pod prąd. Niestety nie było mnie już na masie jak był ten autobus (musiałem coś załatwić ważnego) ale z tego co piszecie stał na swoim pasie ruchu czyli była jazda pod prąd. Pretensje można mieć tylko do siebie.
2014/04/26 07:31 #14528

pawel

pawel Avatar

J23- mamy to samo na myśli tylko używamy innych słów.Mandat na masie??? :woohoo:
2014/04/26 00:10 #14522

Wszyscy ważni czy brzk informacji

 Avatar

Wszystko się zgadza to co Maciej powiedział na koniec masy , że musimy przestrzegać przepisy RD . Ale uważam osobiście iż , przypadki jazdy na tzw. czołowe z autobusem to była bardziej wina organizatora nie uczestników . Złe zabezpieczenie lub brak informacji . Mam tu na myśli informację której zabrakło na początku "Jedziemy w jednym kierunku , jednym pasem . My którzy byliśmy z tyłu byliśmy zdezorientowani bo przed nami wszyscy jechali całością ulicy i w pewnym momencie faktycznie wyrastał nam autobus . I nasuwała się myśl co ON tu robi ??
moim zdaniem osoby zabezpieczające trasę nie powinny stać na chodniku , jak to miał miejsce , tylko jeśli policja zatrzymywała ruch , to te osoby jeśli były do tego wyznaczone powinny zablokować wjazd pojazdów w tą ulicę lub powinno być powiedziane na początku - ZAJMUJEMY JEDEN PAS RUCHU . Bo jedne ulice zajmowaliśmy całe a inne w połowie . Do zobaczenia na i tak bezpiecznej kolejnej ;) MK
2014/04/25 23:17 #14516

Ewellka

Ewellka Avatar

Dziękuję za udział w dzisiejszej Masie:-) Przyznaję się bez bicia iż była to moja pierwsza Masa Krytyczna:-)

Muzyka z głośników Matołka podsunęła mi myśl (tylko się nie śmiejcie)

Może zamiast takich muzycznych kawalków lepiej żeby leciał jakiś utwór, który będzie kojarzony z Masą Krytyczną i naszymi przejazdami przez miasto? Coś w rodzaju hymnu MK.
2014/04/25 23:14 #14515

j23

j23 Avatar

pawel napisał:
Uczestniczę w Masie by pokazać właśnie takim mądralom że ja rowerzysta jestem tak samo ważny na drodze jak ten kierowca autobusu. :evil:
Kolego NIE MASZ RACJI masa nie jest po to aby pokazywać, jak to rowerzyści są ważni, ale po to aby nas uważać za RÓWNOPRAWNYCH użytkowników drogi. Aby nas za takich postrzegano MUSIMY przestrzegać przepisów. Arogancka jazda i popisówki na jednym kole nie podobały się nie tylko policji. Ciekawe jakbyś się czuł gdybyś dostał mandat za łamanie przepisów.
2014/04/25 22:39 #14512

sldtwa

sldtwa Avatar

Paweł! Popieram :)
2014/04/25 22:33 #14509

pawel

pawel Avatar

Dziękuję za możliwość udziału w Grudziądzkiej Masie Krytycznej.To ja w czerwonym polarze. ;) Bardzo fajne było dziś miejsce zakończenia.Wykład o bezpiecznej jeździe już mniej.Moim zdaniem młodzież dziś jechała bardzo grzecznie w porównaniu do marcowej Masy.Za to kraksa zdarzyła się starszej osobie na szynach tramwajowych. Ten ekspert mógł lepiej wyjaśnić jak bezpiecznie pokonać taką przeszkodę zamiast gdybać o stanie zdrowia kierowcy autobusu. Wskazywanie palcem kto się źle zachowywał było przesadą. Uczestniczę w Masie by pokazać właśnie takim mądralom że ja rowerzysta jestem tak samo ważny na drodze jak ten kierowca autobusu. Do następnej masy.Pozdrower wszystkim.I niech wszyscy mają się na baczności bo jak ja zasłabnę to będzie dopiero katastrofa :evil:
Czas generowania strony: 0.162 s.