Uwaga
  • Lack of access rights - File 'http:/gsr.matemato.ehost.pl/media/kunena/attachments/legacy/images/karny_burak.jpg'
  • Lack of access rights - File 'http:/gsr.matemato.ehost.pl/media/kunena/attachments/legacy/images/karny_los.jpg'
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Parkowanie samochodów na ścieżkach rowerowych

Parkowanie samochodów na ścieżkach rowerowych 2013/08/27 19:44 #10412

  • Kama
  • Kama Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • ...czasem chcę być jak ptak... ;-)
  • Posty: 583
  • Otrzymane podziękowania: 136
  • Oklaski: 3
Chętnie odkupię trochę (koło 20 :evil: ) naklejek jeśli ktoś z Was będzie je zamawiał,oczywiście wolę takie bez wulgaryzmów ;) typu łoś czy burak...
...często mam okazję przyozdobić autko parkujące na drodze rowerowej jeżdżąc po mieście... :evil: ale naklejek brak :(
...więc ładnie proszę o mnie pamiętać w razie zamawiania dla siebie :woohoo: ...z góry dziękuję :)

,, ...okulary, rękawice, miękkie siodło wsadź na sztycę
dla dorosłych i dla dzieci, kiedy wieje, pada, świeci
on powstrzyma cię od tycia, to nie przedmiot to STYL ŻYCIA !!! ''
:D :D :D

Parkowanie samochodów na ścieżkach rowerowych 2013/08/26 20:06 #10367

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
Hmm a może warto byłoby porcję fotek podesłać do TVN Turbo. Tam codziennie pokazują w Turbo Rapporcie parkujące "święte krowy". Myślę że niejeden właściciel pojazdu zdziwiłby się widząc swoje auto w Turbo i może zastanowiłby się nad swoim poczynaniem.
Być może i nasza telewizja chciałaby zrobić podobny reportaż i pokazać część "rodzynków".
Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.

Parkowanie samochodów na ścieżkach rowerowych 2013/08/26 07:40 #10328

  • Piotruss
  • Piotruss Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • :p
  • Posty: 364
  • Otrzymane podziękowania: 34
  • Oklaski: 10
Akcja zawsze trwa gdy widzi się.... no właśnie więcej w moim artykule...


www.mmgrudziadz.pl/artykul/kierowcy-nagminnie-tarasuja-sciezki-rowerowe
Łotrus

Parkowanie samochodów na ścieżkach rowerowych 2013/08/25 23:24 #10327

  • xxx
  • xxx Avatar
Akcja nadal aktualna?

O:Parkowanie samochodów na ścieżkach rowerowych 2012/07/13 08:45 #4575

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4971
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
wróbel napisał:
Naklejka taka nie niszczy samochodu. Można przy pomocy odpowiednich środków ją bezboleśnie usunąć z samochodu, a to czy samochód ucierpi czy nie zależy tylko od ilości oleju w głowie posiadacza pojazdu. :)

Takie akcje są odpowiedzią społeczeństwa na zbyt małe zasoby Policji i Straży miejskiej w miastach, która nie radzi sobie z ilością wykroczeń, przez co kierowcy czują się bezkarni. Ludzie biorą sprawiedliwość w swoje ręce. Są też odpowiedzią na chamstwo i bezmyślność kierowców, którzy często w nosie mają innych użytkowników dróg. Nie dotyczy to tylko ścieżek rowerowych, ale i chodników na których samochody często stoją tak, że aby przejechać z dzieckiem na wózku, trzeba zjechać na ulicę. A co w takim wypadku mają powiedzieć niepełnosprawni na wózkach?

Mandat za parkowanie na ścieżce rowerowej obecnie, jeśli mam aktualne dane, to 100 zł

Ustawa \"Prawo o Ruchu Drogowym\" mówi:

Art. 49. 1. Zabrania się zatrzymania pojazdu:
11) na drodze dla rowerów, pasie ruchu dla rowerów oraz w śluzie rowerowej, z wyjątkiem roweru.

Zamiast wspomnianych 100 zł, kierowca otrzymuje pracę do wykonania, bo raczej nikt nie chce z taką naklejką jeździć. Moim zdaniem najlepszym miejscem na naklejenie takiej naklejki jest przednia szyba.

Niestety nie jest to postępowanie umocowane prawem, więc lepiej nie dać się złapać, zwłaszcza przez właściciela samochodu, który może być agresywny. Nie jest to jednak moim zdaniem wandalizm, lecz łagodna forma walki z chamstwem :)

Pozdrawiam :silly:
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:

O:Parkowanie samochodów na ścieżkach rowerowych 2012/07/12 17:15 #4574

  • wróbel
  • wróbel Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 57
  • Oklaski: 0
Naklejka taka nie niszczy samochodu. Można przy pomocy odpowiednich środków ją bezboleśnie usunąć z samochodu, a to czy samochód ucierpi czy nie zależy tylko od ilości oleju w głowie posiadacza pojazdu. :)

O:Parkowanie samochodów na ścieżkach rowerowych 2012/07/12 15:48 #4572

  • Kama
  • Kama Avatar
Witam B) ...mam pytanie odnośnie tych naklejek... ...mianowicie-czy nie będzie to z kolei akt wandalizmu ze strony ,,naklejacza\'\' zawsze ktoś może zauważyć,że osoba nakleja łośka bądź buraka i uprzejmie doniesie właścicielowi pojazdu :woohoo: ... co wtedy...czy odpowie za niszczenie mienia prywatnego i w jaki sposób-co za to grozi? :S Pozdrawiam :cheer:

O:Parkowanie samochodów na ścieżkach rowerowych 2012/07/12 14:30 #4570

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4971
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Można też zlecić firmie graficznej wydrukowanie dowolnych innych naklejek.

Jak ktoś chce, to mogę odsprzedać kilka naklejek z łosiem po cenie zakupu+przesyłka, co daje ok. 17 groszy za naklejkę. Rozpowszechnijmy tę akcję :evil:

Pozdrawiam :silly:
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:

O:Parkowanie samochodów na ścieżkach rowerowych 2012/07/12 14:27 #4569

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4971
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Poszukuję naklejek z burakiem, np. takich:

Załączniki:
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:

Parkowanie samochodów na ścieżkach rowerowych 2012/07/12 14:25 #4568

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4971
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Pamiętacie artykuł: Akcja \"Burak miejski\"?

Na parkujących na ścieżkach rowerowych widzę dwa sposoby:

1. Wzywanie Straży Miejskiej - numer 986. Z doświadczenia wiem, że jeśli dysponują patrolem, to zareagują i chwała im za to :) Niestety często ciężko się tam dodzwonić :unsure:

2. Niestety jest wiele przypadków parkowania typu \"ja tylko na chwilę\" i na takich najlepiej zaopatrzyć się w trudne do usunięcia nalepki, które niczego nie niszczą, ale fundują kierowcy sporo pracy, co uruchamia myślenie podczas następnego parkowania.

Nalepki są masowo dostępne w Internecie, jednak przeważnie w wulgarnej formie. Ponieważ jednak nie udało mi się dostać naklejek z burakiem, postanowiłem kupić łosia. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce np. Allegro frazę \"karny łoś\" i oto jest:
Prawda, że sympatyczny? :evil:

Załączniki:
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
Czas generowania strony: 0.284 s.