Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

Odpowiedz w temacie: Niebezpieczne drogi dla bezpieczeństwa rowerzystów

Nazwa
Tytuł
Boardcode
B) ;) :) :P :laugh: :ohmy: :sick: :angry: :blink: :( :unsure: :kiss: :woohoo: :lol: :silly: :pinch: :side: :whistle: :evil: :S :blush: :cheer: :huh: :dry: :ok: :serce: :unlike: xD
Wiadomość
Powiększ /  Pomniejsz
Załączniki

Kod antyspamowy: Wpisz słownie liczbę 12 *

Historia tematu:: Niebezpieczne drogi dla bezpieczeństwa rowerzystów

Maks. pokazywanych 15 ostatnich postów - (zaczynając od ostatniego)
2014/09/25 13:49 #18892

MARCINHD

MARCINHD Avatar

a dzisiaj Panowie montują tam jeszcze schody.... ciekawi mnie co one mają za super wbudowaną funkcję aby uchronić DDR przed spływającym w czasie deszczu błotem . :laugh:
2014/09/25 11:07 #18879

Krzyś

Krzyś Avatar

B) Tak koło Czarciego Młyna jest studzienka ściekowa deszczowa, której wcześnie nie widziałem !!! B) Widziałem ją już tydzień wstecz !!! B)

B) Czerwone malowane pasy pojawiają się wszędzie np. rondo poniatowskiego Paderewskiego z tą tylko różnicą że nie są to pasy malowane a naklejane pasy jakby jakaś okleina koloru czerwonego i spełniają swoją rolę bardzo dobrze ponieważ kierowcy ładnie je respektują pozwalając nam na swobodny i bez trąbienia i bez nerwów przejazd rowerem po ,,naszych rowerowych zebrach''.
B) Brawo Stowarzyszenie !!! B)
2014/09/25 08:54 #18872

slimak

slimak Avatar

Zauważyliście, że w kilku miejscach na terenie miasta pojawiło się czerwone malowanie na przejazdach rowerowych?
Szkoda, że nadal DDR nie jest oznaczony wzdłuż zmodernizowanej linii tramwajowej przy Chełmińskiej.
2014/09/25 07:27 #18871

Matołek

Matołek Avatar

Ktoś mi donosił, ale nie zdążyłem jeszcze sprawdzić, że zrobiono tam studzienkę.
2014/09/25 07:21 #18870

maciejPH

maciejPH Avatar

Niemożliwe stało się możliwym!!!!!

Jadąc dzisiaj do pracy zauważyłem kręcących się robotników przy skarpie zalewającej błotem DDR na wysokości Czarciego Młyna. I stało się - starania Waszego Stowarzyszenia przyniosły skutek. Będzie umacniana skarpa. Mam tylko taką nadzieję, że zgodnie ze sztuką budowlaną.
Miejsce faktycznie nie należy do bezpiecznych. Oprócz wspomnianego błota po każdej ulewie, które zalega DDR jest jeszcze każdorazowo małe bagienko na całej ścieżce. Wykluczenie jednego elementu to juz połowa sukcesu. A co z drugim... ? czyli bagienkiem?
2014/06/25 21:57 #16647

Matołek

Matołek Avatar

Jest odzew w sprawie. Dziś dzwonił do nas Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego i zaprosił na spotkanie, na które stawi się silna reprezentacja Stowarzyszenia Rowerowy Grudziądz. Spotkanie odbędzie się jutro, a o jego rezultatach poinformujemy w tym wątku.

Pozdrower :)
2014/06/15 17:19 #16335

Matołek

Matołek Avatar

I właśnie dlatego przy każdym spotkaniu z urzędnikami czy prezydentem staramy się wciskać do urzędniczych głów pojęcie rowerowego transportu. Nawet chwyta i pomału zmienia się spojrzenie na rower :)
2014/06/15 15:05 #16334

Uthark

Uthark Avatar

Nie od dziś wiadomo, że jakieś drogi dla rowerów powstają głównie dlatego, że od tego zależy dofinansowanie inwestycji drogowej. Drugim celem jest poprawa jakości podróżowania samochodem po mieście.

Wielu polcijantów często nie mają pojęcia o ruchu rowerowym. Dla wielu policjantów bezpieczny rowerzysta to rowerzysta w kasku i kamizelce odblaskowej, podczas gdy nie są to najważniejsze elementy budujące bezpieczeństwo rowerzysty. Niestety, jest to pochodna tego, że rower przez większość społeczeństwa jest uważany jako "przyrząd do ćwiczeń" lub pojazd dla ubogich a nie jako normalny środek transportu, który jest bardzo bezpieczny dla otoczenia, a do tego cichy, nieemitujący spaliny, nieniszczący drogi i dający jakże ważny dla zdrowia ruch.
2014/06/14 15:01 #16303

slimak

slimak Avatar

Od dawna wiadomo, że ZDM i Policja nie znają obowiązującego w Polsce prawa. Tutaj szef drogówki czepia się skrzyżowania DDR z jezdnią, a niejednokrotnie dopuszczał niezgodne z prawem oznakowanie (np. 90 na średnicówce, czy też nadal istniejące przyciski na DDRach). Niepokojące, że obywatele muszę pilnować przestrzegania prawa przez osoby podejmujące tak ważne dla mieszkańców decyzje, a także osoby tego prawa strzegące.
2014/06/13 21:57 #16275

Matołek

Matołek Avatar

Pismo złożone, ciekawe czy i co nam odpowiedzą :)
2014/06/13 08:57 #16263

Matołek

Matołek Avatar

MARCINHD napisał:
Tomku myślę że jest to wiele biegania i załatwiania.... ale przykre jest to że jedna decyzja funkcjonariusza przekreśla tyle poświęconego czasu.... bądźmy dobrej myśli że się Tobie uda przywrócić należyty jak opisałeś poniżej plan DDR. :)

...że nam się uda - Stowarzyszeniu Rowerowy Grudziądz :woohoo:

Złożę dziś takie pisemko z załączoną opinią GDDKiA:

Plik załącznika:

Nazwa pliku: SRG-ZDM-01...2014.pdf
Wielkość pliku:68 KB
Załączniki:
2014/06/13 08:39 #16261

MARCINHD

MARCINHD Avatar

Tomku myślę że jest to wiele biegania i załatwiania.... ale przykre jest to że jedna decyzja funkcjonariusza przekreśla tyle poświęconego czasu.... bądźmy dobrej myśli że się Tobie uda przywrócić należyty jak opisałeś poniżej plan DDR. :)
2014/06/13 08:33 #16260

Matołek

Matołek Avatar

Macie pojęcie ile trzeba się nagimnastykować, żeby przekonać Prezydenta i Zarząd Dróg Miejskich do wyprostowania drogi rowerowej. To jest normalnie przełom - przeprojektowali skrzyżowanie i poprowadzili ddr w myśl najnowocześniejszych trendów. Niestety sprawę ukróciła Policja, ale może jeszcze coś się uda.
2014/06/13 08:27 #16259

MARCINHD

MARCINHD Avatar

obecny obecny...przepraszam za zamieszanie :) w komendzie zmienił się tylko komendant :)a tu sie podpisał Ruch Drogowy :)
2014/06/13 08:08 #16258

krzys80

krzys80 Avatar

nowy? jak wynika z załącznika podpisał się podinsp mgr Marek Mitura

Linia warunkowego zatrzymania samochodów powinna być przed przejściem dla pieszych i przejazdem dla rowerów w ulicy podporządkowanej (Runa Leśnego). Rowerzyści i piesi mają pierwszeństwo, a samochody niech czekają przed przejściem i przejazdem
Czas generowania strony: 0.219 s.