Uwaga
  • Lack of access rights - File 'http:/moto.eserwis.info/images/stories-user/62/DSC06781.jpg'
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Grudziądz drugim miastem w Polsce obok Sopotu?

Grudziądz drugim miastem w Polsce obok Sopotu? 2014/09/25 23:09 #18911

  • piowini
  • piowini Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 620
  • Otrzymane podziękowania: 697
  • Oklaski: 8
"Problemu z alkoholem nie mam a alkomat posiadam i już... Bo znudziła mnie walka o swobodny spacer z dzieckiem"

Alkomatu nie mam bo i po co. Mija 40 lat jak codziennie piję i w ogóle nie jestem uzależniony. Ale z alkoholem problem czasami mam. Z reguły go brakuje. Na trzeźwo rowerem po Grudziądzu boję się jeździć. Jednak nigdy po alkoholu, z reguły jeżdżę po innych nawierzchniach. Dla własnego bezpieczeństwa oczywiście z prędkością dużo mniejszą niż 10 km/h. Wtedy dobrze utrzymuje się równowagę. W szczególności gdy na rowerze mam 4 sakwy, albo chociaż jedną ale za to z zakupami ważącymi np. 10-15 kg. A tak mi się zdarza.
Z dziećmi spaceruję po DDR i po jezdni. Bo to nigdy nie jest nudne.
jazda rowerem ma być przyjemnością a nie walką
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzyś

Grudziądz drugim miastem w Polsce obok Sopotu? 2014/09/25 22:26 #18908

  • stivi
  • stivi Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 1
  • Oklaski: 0
Prezentowany odcinek ścieżki nie jest taki piękny, wolę jeździć starą trasą ;) a po wiosennych roztopach i tak obie ścieżki będą zalane :laugh:

Grudziądz drugim miastem w Polsce obok Sopotu? 2014/08/18 14:01 #17980

  • mk
  • mk Avatar
Problemu z alkoholem nie mam a alkomat posiadam i już. A jeżeli chodzi o bezpieczeństwo to niestety ale sami je wprowadzamy zarówno kierowcy jak i rowerzyści nie wspominając o rolkach. Wystarczy że każdy choć trochę się dostosuje do przepisów i będzie znacznie lepiej. Bo znudziła mnie walka o swobodny sp[acer z dzieckiem. Jazda w lesie też może być fajna nie narzekam. Przynajmniej bezpiecznie spokojnie i można się odstresować.

Grudziądz drugim miastem w Polsce obok Sopotu? 2014/08/17 09:53 #17956

  • Kama
  • Kama Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • ...czasem chcę być jak ptak... ;-)
  • Posty: 583
  • Otrzymane podziękowania: 136
  • Oklaski: 3
iceman150 napisał:
Co do karty rowerowej zgadzam się. Przydałaby się taki wymóg bo wpłynąłby na poprawę bezpieczeństwa, a także świadomość wielu rowerzystów.
Co do ograniczenia 10km to byłoby absurdalne bo biegam szybciej ;) Uważam, że przy odrobinie rozwagi i umiejętności Panowania nad rowerem wszelkie ograniczenia prędkości są zbędne.

Wiesz Iceman...to chyba pisze jakiś sfrustrowany kierowca nienawidzący
,,tych przeklętych rowerzystów'' ... czego ONI ciągle chcą..??? ...wyrzucić ICH do lasu i będzie spokój na ulicach ;)

Karta rowerowa ...? hmmm...dla mnie bez różnicy...moja wala się gdzieś w szufladzie...wielu rowerzystów pewnie też je ma...sama karta w żaden sposób nie poprawi bezpieczeństwa...co innego rozsądek...
...jeśli go ktoś ma to i bez karty będzie jeździł rozważnie i
bezpiecznie ... :whistle: :evil:
Co do ograniczenia do 10km/h dla rowerów to żart chyba jakiś...jak się spieszę ,to idę z tą prędkością ... :lol: :P
Również jestem za tym by było bezpieczniej...
Proponuję zatem aby kierowcy pchali swoje auta po ulicach ... :P :P :P

Jakby ktoś się nie połapał... - TO SARKAZM :whistle:

,, ...okulary, rękawice, miękkie siodło wsadź na sztycę
dla dorosłych i dla dzieci, kiedy wieje, pada, świeci
on powstrzyma cię od tycia, to nie przedmiot to STYL ŻYCIA !!! ''
:D :D :D
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzyś

Grudziądz drugim miastem w Polsce obok Sopotu? 2014/08/17 08:19 #17950

  • MARCINHD
  • MARCINHD Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • FATBIKE,wypady extremalne :)
  • Posty: 1904
  • Otrzymane podziękowania: 1519
  • Oklaski: 9
mk napisał:
Szanowni koledzy i koleżanki z forum oraz ze stowarzyszenia nie obrażając nikogo proponuje zapoznać się dogłębnie z kodeksem drogowym najlepiej z jakimś dobrym komentarzem. Moja sugestia wynika z tego, iż widzę, że dużo osób jest na bakier z przepisami o ruchu drogowym. A co do alkomatu tak posiadam takowy i z homologacją. Czytając wpisy na waszym forum odnoszę wrażenie, że podstawą działania waszego stowarzyszenia jest obraza ludzi myślących inaczej i krzyczenie jak wam to źle się dzieje. Do waszych postów dodałbym jeszcze jeden dodatkowy - karta rowerowa obowiązkowo dla wszystkich chcących jeździć. A co do ograniczeń popieram powinno być więcej skoro uważacie, że musicie jeździć. ( Przy prędkości 10km/h nie ma problemu utrzymaniu prostego toru jazdy oraz równowagi wystarczy chcieć a nie krzyczeć)
zapytam żartobliwie........... skoro stwierdziłeś że obrażamy..... po co Tobie alkomat z atestem? masz problem alkoholowy? :) a co do prędkości 10 km/h proszę o pokazanie mi przepisu zmuszającego do instalowania licznika prędkości na rowerze:) nie wspomnę o certyfikacji i homologacji :) pozdrowerki :)
..albo na GRUBO ..... albo wcale ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzyś

Grudziądz drugim miastem w Polsce obok Sopotu? 2014/08/16 22:54 #17947

  • cynik
  • cynik Avatar
mk napisał:
Szanowni koledzy i koleżanki z forum oraz ze stowarzyszenia nie obrażając nikogo proponuje zapoznać się dogłębnie z kodeksem drogowym najlepiej z jakimś dobrym komentarzem. Moja sugestia wynika z tego, iż widzę, że dużo osób jest na bakier z przepisami o ruchu drogowym. A co do alkomatu tak posiadam takowy i z homologacją. Czytając wpisy na waszym forum odnoszę wrażenie, że podstawą działania waszego stowarzyszenia jest obraza ludzi myślących inaczej i krzyczenie jak wam to źle się dzieje. Do waszych postów dodałbym jeszcze jeden dodatkowy - karta rowerowa obowiązkowo dla wszystkich chcących jeździć. A co do ograniczeń popieram powinno być więcej skoro uważacie, że musicie jeździć. ( Przy prędkości 10km/h nie ma problemu utrzymaniu prostego toru jazdy oraz równowagi wystarczy chcieć a nie krzyczeć)

Dla poprawy bezpieczeństwa proponuję wprowadzić w ruchu ulicznym ograniczenie do 30km/h na terenie całego miasta i zamontowanie "leżących" policjantów co 200 m

Grudziądz drugim miastem w Polsce obok Sopotu? 2014/08/15 22:43 #17924

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
Co do karty rowerowej zgadzam się. Przydałaby się taki wymóg bo wpłynąłby na poprawę bezpieczeństwa, a także świadomość wielu rowerzystów.
Co do ograniczenia 10km to byłoby absurdalne bo biegam szybciej ;) Uważam, że przy odrobinie rozwagi i umiejętności Panowania nad rowerem wszelkie ograniczenia prędkości są zbędne.
Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.
Za tę wiadomość podziękował(a): MARCINHD

Grudziądz drugim miastem w Polsce obok Sopotu? 2014/08/15 22:31 #17922

  • mk
  • mk Avatar
Szanowni koledzy i koleżanki z forum oraz ze stowarzyszenia nie obrażając nikogo proponuje zapoznać się dogłębnie z kodeksem drogowym najlepiej z jakimś dobrym komentarzem. Moja sugestia wynika z tego, iż widzę, że dużo osób jest na bakier z przepisami o ruchu drogowym. A co do alkomatu tak posiadam takowy i z homologacją. Czytając wpisy na waszym forum odnoszę wrażenie, że podstawą działania waszego stowarzyszenia jest obraza ludzi myślących inaczej i krzyczenie jak wam to źle się dzieje. Do waszych postów dodałbym jeszcze jeden dodatkowy - karta rowerowa obowiązkowo dla wszystkich chcących jeździć. A co do ograniczeń popieram powinno być więcej skoro uważacie, że musicie jeździć. ( Przy prędkości 10km/h nie ma problemu utrzymaniu prostego toru jazdy oraz równowagi wystarczy chcieć a nie krzyczeć)

Grudziądz drugim miastem w Polsce obok Sopotu? 2014/08/11 21:24 #17867

  • cynik
  • cynik Avatar
matołek napisał:
Wściekamy się, że piesi chodzą po ddr, ale tak nakazuje im w tym przypadku znak pionowy, w przeciwieństwie do poziomego :silly: Najlepiej więc według niektórych zostawić taki bajzel i ograniczyć prędkośc do wartości, w której trudno rowerzyście utrzymać równowagę i prosty kierunek jazdy. To może od razu postawmy zakaz jazdy rowerem i będzie pieszy odcinek WTR ;)

Pozdrawiam :)



Jest zatapialny to i może być pieszy :)

Grudziądz drugim miastem w Polsce obok Sopotu? 2014/08/11 19:58 #17863

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4971
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Wściekamy się, że piesi chodzą po ddr, ale tak nakazuje im w tym przypadku znak pionowy, w przeciwieństwie do poziomego :silly: Najlepiej więc według niektórych zostawić taki bajzel i ograniczyć prędkośc do wartości, w której trudno rowerzyście utrzymać równowagę i prosty kierunek jazdy. To może od razu postawmy zakaz jazdy rowerem i będzie pieszy odcinek WTR ;)

Pozdrawiam :)

Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
Za tę wiadomość podziękował(a): MARCINHD

Grudziądz drugim miastem w Polsce obok Sopotu? 2014/08/09 00:25 #17807

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4971
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
09158 napisał:
Czy nikt nie widzi w tym ograniczeniu zwrócenia uwagi na bezpieczeństwo, a nie rzeczywistego ograniczenia prędkości! Tylko człowiek pozbawiony IQ mógłby próbować karać za przekroczenie albo dać się za nie ukarać. Niby czym by sprawdzali tą prędkość? Niby jak ma stwierdzić jak szybko jadę?
Ludzie! Trochę wyobraźni! No chyba, że ktoś chce bić pianę tylko dla samej idei robienia szumu z niczego!

Kolego/koleżanko 09158 proszę nie szerzyć demoralizacji. To właśnie takie myślenie jak Twoje powoduje u ludzi lekkość w łamaniu prawa na przeróżną skalę. W swojej wypowiedzi w sposób wręcz ordynarny namawiasz do przekraczania prędkości. W dodatku wyzywasz od głupków ludzi, którzy dadzą się za to ukarać. "Łam prawo, ale nie daj się złapać, a jak Cię złapią i dasz się ukarać, toś głupi (człowiek pozbawiony IQ)". Popierasz też otwarcie wprowadzanie martwych przepisów, tu zakazu, którego Twoim zdaniem nie można wyegzekwować.

Dla mnie sprawa jest prosta - tego typu idiotyczne pomysły na zastępcze pseudośrodki pseudobezpieczeństwa, trzeba piętnować na starcie i wyjaśniać ludziom, że taki pomysł jest nie tylko głupi, ale wrogi rozwojowi ruchu rowerowego w mieście. Trzeba to robić tym bardziej, że mamy dowód w postaci Sopotu i Poznania, że taki kretynizm można wprowadzić w życie.

mk napisał:
zgadzam się z przedmówcą 09158 ma racje rower nie jest pojazdem wyposażonym w licznik prędkości (homologowany).

Popełniasz poważny błąd myślowy. Na pocieszenie powiem Ci, że też kiedyś żyłem w przekonaniu, że z braku obowiązku posiadania licznika wynika brak obowiązku przestrzegania dozwolonej prędkości. A czy masz obowiązek posiadać alkomat, do tego jak piszesz "homologowany"? A trzeźwy za kierownicą czy na rowerze być musisz :) Dzięki Iceman za tę trzeźwiącą myśl :D

Dobrej nocy :)
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
Za tę wiadomość podziękował(a): iceman150, Krzyś

Grudziądz drugim miastem w Polsce obok Sopotu? 2014/08/08 22:59 #17803

  • Krzyś
  • Krzyś Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • !Caramba!
  • Posty: 732
  • Otrzymane podziękowania: 580
  • Oklaski: 3
Teraz Kolega mk zaczyna chyba kogoś nie lubieć ...
To nie miejsce na tego typu wyznania .
B) Bicycle for fun B)

Grudziądz drugim miastem w Polsce obok Sopotu? 2014/08/08 09:41 #17777

  • mk
  • mk Avatar
zgadzam się z przedmówcą 09158 ma racje rower nie jest pojazdem wyposażonym w licznik prędkości (homologowany). A robienie z tego wielkiego szumu to bezsens no chyba że ktoś czuje się nie dowartościowany i musi.

Grudziądz drugim miastem w Polsce obok Sopotu? 2014/08/07 23:06 #17772

  • Krzyś
  • Krzyś Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • !Caramba!
  • Posty: 732
  • Otrzymane podziękowania: 580
  • Oklaski: 3
B) A propos ! Prędkość ograniczona w tym przypadku do wartości 10km/h to istne kuriozum B) :blink: :sick: .
B) Porównując ten przypadek ze strefą zamieszkania :P - to obszar obejmujący drogi publiczne lub inne drogi, na którym ... ;) dopuszczalna prędkość pojazdu lub zespołu pojazdów wynosi 20 km/h ;) :ohmy: :blink: dochodzimy to do wniosku, że to ... :blink:
B) Bicycle for fun B)
Za tę wiadomość podziękował(a): Matołek

Grudziądz drugim miastem w Polsce obok Sopotu? 2014/08/07 21:20 #17768

  • j23
  • j23 Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • turystyka i rower - dwie nierozłączne pasje.
  • Posty: 575
  • Otrzymane podziękowania: 626
  • Oklaski: 0
09158 napisał:
Czy nikt nie widzi w tym ograniczeniu zwrócenia uwagi na bezpieczeństwo, a nie rzeczywistego ograniczenia prędkości! Tylko człowiek pozbawiony IQ mógłby próbować karać za przekroczenie albo dać się za nie ukarać.
Niestety były już w Polsce przypadki nakładania mandatów na rowerzystów za przekroczenie prędkości, a sąd w Kościerzynie uznał rowerzystę winnym (na szczęście odstąpił od wymierzenia kary bo "przestępca" był nieletni)
:evil:
Chyba nie sądzisz, że strażnicy miejscy, policjanci i prawnicy są pozbawieni IQ
:silly:
Zwykły rower jest pojazdem napędzanym siłą mięśni.
Rower jadący pod górę jest pojazdem napędzanym siłą woli.
Za tę wiadomość podziękował(a): Matołek

Grudziądz drugim miastem w Polsce obok Sopotu? 2014/08/07 20:45 #17767

  • 09158
  • 09158 Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 2
  • Oklaski: 0
Czy nikt nie widzi w tym ograniczeniu zwrócenia uwagi na bezpieczeństwo, a nie rzeczywistego ograniczenia prędkości! Tylko człowiek pozbawiony IQ mógłby próbować karać za przekroczenie albo dać się za nie ukarać. Niby czym by sprawdzali tą prędkość? Niby jak ma stwierdzić jak szybko jadę?
Ludzie! Trochę wyobraźni! No chyba, że ktoś chce bić pianę tylko dla samej idei robienia szumu z niczego!

Grudziądz drugim miastem w Polsce obok Sopotu? 2014/08/06 13:30 #17749

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
A mi się wydaje, ze kolejny pseudo dziennikarz/publicysta nie miał o czym pisać i wymyślił totalnie głupi i oderwany od rzeczywistości temat. Internet przepełniony jest tego typu bzdurami i mi szkoda zycia nawet zeby je przeczytać, oby włodazom równiez zal było straconego czasu na te brednie ;)
Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.

Grudziądz drugim miastem w Polsce obok Sopotu? 2014/08/06 13:09 #17747

  • krzys80
  • krzys80 Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 800
  • Otrzymane podziękowania: 567
  • Oklaski: 9
Żadne znaki, zakazy, ograniczenia itp. nic tu nie pomogą/zaszkodzą i nie tędy droga do bezpieczeństwa, a raczej do ratowania miejskiej kasy mandatami dla rowerzystów.

Takie ograniczenia są absurdalne, a tego typu artykuły są nie na miejscu, gdyż niepotrzebnie sugerują bezmyślnym urzędnikom takie rozwiązanie.

Mam nadzieję, że autorowi artykułu nie chodzi tylko o to, aby o Grudziądzu mówiło się, nie ważne jak. Uważam, że taka promocja jest niedobra i niepotrzebna. Chyba nie chcemy, aby mówiono o Grudziądzu jako o kolejnym mieście z idiotycznym ograniczeniem prędkości na ścieżce.

A w Sopocie większość użytkowników rowerów i tak łamie to ograniczenie. Bezpieczeństwo nie wzrasta, a wręcz spada. Widziałem to w niedzielę.
Najpewniej, najszybciej i najprzyjemniej. TYLKO ROWEREM

Grudziądz drugim miastem w Polsce obok Sopotu? 2014/08/06 12:17 #17743

  • cynik
  • cynik Avatar
Krzyś napisał:
B) Można iść tym tropem na całość !!! :woohoo:
Np. ,,DROGA DLA ROWERÓW TYLKO W DNI PARZYSTE'' :evil:
Jak za komuny tankowanie pojazdów w dni parzyste lub nieparzyste -
- wg końcówki rejestracji.
B) W ten sposób idziemy do przodu a de fakto cofamy się ... :evil:



okazuje, że komuniści byli prekursorami nowoczesności, w wielu włoskich i francuskich miastach jest tak, że pojazdy z końcówką nr rej. parzystą mogą wjeżdżać do centrum tylko w dni "parzyste", a z nieparzystą w dni nieparzyste, w niedzielę mogą wszyscy :)

Grudziądz drugim miastem w Polsce obok Sopotu? 2014/08/05 14:58 #17736

  • j23
  • j23 Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • turystyka i rower - dwie nierozłączne pasje.
  • Posty: 575
  • Otrzymane podziękowania: 626
  • Oklaski: 0
W następnym etapie wprowadzą ograniczenia prędkości dla pieszych, a później ograniczenia IQ (poniżej zera) dla urzędników. :evil:
Zwykły rower jest pojazdem napędzanym siłą mięśni.
Rower jadący pod górę jest pojazdem napędzanym siłą woli.
Za tę wiadomość podziękował(a): MARCINHD

Grudziądz drugim miastem w Polsce obok Sopotu? 2014/08/05 12:47 #17734

  • Krzyś
  • Krzyś Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • !Caramba!
  • Posty: 732
  • Otrzymane podziękowania: 580
  • Oklaski: 3
B) Można iść tym tropem na całość !!! :woohoo:
Np. ,,DROGA DLA ROWERÓW TYLKO W DNI PARZYSTE'' :evil:
Jak za komuny tankowanie pojazdów w dni parzyste lub nieparzyste -
- wg końcówki rejestracji.
B) W ten sposób idziemy do przodu a de fakto cofamy się ... :evil:
B) Bicycle for fun B)

Grudziądz drugim miastem w Polsce obok Sopotu? 2014/08/05 09:27 #17731

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4971
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Dzień dobry Rowerowy Grudziądz.
Dziś rano na tablicy Facebooka pojawił się artykuł, który pozornie zachęca do wprowadzenia pierwszego w mieście ograniczenia prędkości dla rowerzystów. Poniżej kilka słów komentarza od Stowarzyszenia Rowerowy Grudziądz:

Po pierwsze nie drugie miasto, a trzecie, bo to żałosne i w niczym nie poprawiające bezpieczeństwa rozwiązanie bezmyślnie kopiował już Poznań. Z takimi rozwiązaniami trzeba walczyć, a nie zapraszać do Grudziądza.

Po drugie wszyscy piesi i rowerzyści widoczni na załączonych zdjęciach wbrew opisowi zachowują się prawidłowo, ponieważ kolejny raz jakiś niedouczony albo złośliwy urzędnik postawił niewłaściwe znaki pionowe, które w sposób oczywisty zaprzeczają poziomym. Tym samym wprowadził chaos, który nigdy się w tym mieście nie skończy, jak tak dalej będzie się partaczyć organizację ruchu. To jest właśnie rzecz, którą należy naprawić i o którą wystąpimy do UM.

Po trzecie, po przeczytaniu całości, zwłaszcza trzech ostatnich akapitów, nie trudno domyślić się, że autor artykułu zafundował nam żarcik i wyśmiewa się z podobnych pomysłów na zasadzie "bądźmy drugim miastem z tak głupim rozwiązaniem" :) Niestety doświadczeni w kontaktach z urzędami obawiamy się, że któryś z urzędników żartu nie załapie i w samozachwycie zrealizuje pomysł w przekonaniu, że działa w słusznej sprawie :-/ Może więc lepiej nie podsuwać takich pomysłów...

Życzymy udanego rowerowego wtorku :)
www.rowerowygrudziadz.pl



A Wy co myślicie?
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzyś, MARCINHD
Czas generowania strony: 0.449 s.