Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

Odpowiedz w temacie: 24-26 maja 2019 - Jeziorak po raz czwarty, czyli wiosna dla koneserów!

Nazwa
Tytuł
Boardcode
B) ;) :) :P :laugh: :ohmy: :sick: :angry: :blink: :( :unsure: :kiss: :woohoo: :lol: :silly: :pinch: :side: :whistle: :evil: :S :blush: :cheer: :huh: :dry: :ok: :serce: :unlike: xD
Wiadomość
Powiększ /  Pomniejsz
Załączniki

Kod antyspamowy: Wpisz słownie liczbę 12 *

Historia tematu:: 24-26 maja 2019 - Jeziorak po raz czwarty, czyli wiosna dla koneserów!

Maks. pokazywanych 15 ostatnich postów - (zaczynając od ostatniego)
2021/02/14 21:49 #33400

Matołek

Matołek Avatar

Zimowa niedziela, to doskonały czas na wspomnienia ciepłych chwil i uzupełnianie zaległości :)

Tak więc dawno, dawno temu... ;)

Na osobistą prośbę Łukasza... :)

...

W ramach uzupełnienia zaległości, na samym początku chciałbym Wam jeszcze raz serdecznie podziękować za wspólnie spędzone chwile. To był naprawdę zaszczyt móc pokierować tak zacną Ekipą :) Do tego wiosna, piękne okoliczności przyrody i rowery. Czego chcieć od życia więcej? Chwilo trwaj! :)

Dzień pierwszy, to jak zawsze tradycyjny dojazd na wyspę. W sympatycznych nastrojach kulamy się ku przygodzie, pogaduchy, luźne postoje i czas sielsko płynie. Potem wieczorne zaopatrzenie w Iławie i prom do odciętego od świata ośrodka Bosman. A na wyspie to już luz, blus i wypoczynek, wieczorne ognisko i inne swawole ;) No a potem spać, bo rano po śniadanku, trzeba dosiąść roweru :)

Na pamiątkę galeria fotek: 2019.05.24 - w drodze na Wielką Żuławę, czyli o tym, jak dojechaliśmy na wyspę i jak Aneta popsztykała się z koziołkiem ;)

I tu moja prośba - jeśli macie, jakieś miłe fotki z tego dnia, to dorzućcie proszę do galerii na pamiątkę. Na dole, pod zdjęciami, jest możliwość wgrywania zdjęć. Można pojedynczo albo hurtowo. Można też utworzyć podgalerię w zakładce Kategoria :)

A za tydzień ciąg dalszy ;)

Pozdrawiam serdecznie
Matołek :)

Załączniki:
2019/05/28 00:08 #32329

piowini

piowini Avatar

Spokojnie, może nie wszystko na raz.
Glaznoty i Dylewską to może osobno. Chyba że z noclegiem.
2019/05/27 22:01 #32327

Qba84

Qba84 Avatar

Dość jednak daleko ;-)
Obadałem mapę i trudno byłoby poprowadzić możliwą trasę przez wszystkie trzy punkty tj. Glaznoty- Tomaryny- Samborowo.
Ale uwagi cenne :-)
2019/05/27 20:20 #32326

piowini

piowini Avatar

Uda się, nie jest to daleko.
Warto też przejechać się wzdłuż nieistniejącej już dawno linii kolejowej z Samborowa do miejscowości o wdzięcznej nazwie Glaznoty. Są tam ciekawe dwa mosty kolejowe przecudnej urody. Przynajmniej były kilka lat temu. Warto je zobaczyć. Dla miłośników terenu - od Samborowa można jechać po nasypie kolejowym.
Ciekawa jest też historia tej nieistniejacej linii z Samborowo bodajże do Dąbrowna.
A z Glaznot to tylko rzut beretem na Dylewską Górę. A tam prawie jek w Bieszczadach. Polecam!
2019/05/27 17:26 #32325

Qba84

Qba84 Avatar

Niedaleko są też dwie połączone poterną wieże schronów kolejowych- rejon miejscowości Biesal- Tomaryny. Dla mnie cel na ten sezon ;-)

A tego mostu nie znałem, interesujący także. Może się uda połączyć...
2019/05/27 11:57 #32322

skenay

skenay Avatar

Qba84 napisał:
Co to za schron na piątym od dołu?

most na Drwęcy koło Samborowa


Załączniki:
2019/05/27 11:44 #32320

Qba84

Qba84 Avatar

Co to za schron na piątym od dołu?
2019/05/26 22:03 #32316

skenay

skenay Avatar

Wyprawa bardzo udana, dopisała pogoda bo z prognozowanego deszczu spadło raptem parę kropel. Trasy zaplanowane bardzo dobrze :ok: no może z wyjątkiem okolic Sobótki :ohmy: ale oprócz tego miód :woohoo: Podziękowania dla Matołka za organizację i dbanie o wszystko i wszystkich. Poniżej wrzucam parę fotek, które ustrzeliłem oraz filmik z Sobotniego wypłynięcia promem na trasę.




































Link do filmu: streamable.com/hj6ix
Załączniki:
2019/05/26 08:10 #32311

Matołek

Matołek Avatar

Po sympatycznie spędzonej sobocie, tradycyjny poranek na pomoście :) Ten spokój z samego rana, chlupot wody pod pomostem, śpiew ptactwa i typowy, nadjeziorny szum liści, upajają :woohoo: Szkoda tylko, że ludki jeszcze śpią, ale należy im się zasłużony odpoczynek :ok:

Żal będzie ruszyć w drogę powrotną.






Załączniki:
2019/05/25 06:27 #32306

Matołek

Matołek Avatar

Piękny poranek :ok: i moj ulubiony poranek na pomoście :) Wszyscy jeszcze pewnie śpią, ale dzień zapowiada się super :woohoo:


Załączniki:
2019/05/24 20:35 #32305

iceman150

iceman150 Avatar

Dobrej pogody i fajowych widoków :)
2019/05/24 19:47 #32304

Matołek

Matołek Avatar

Melduję, że szcześliwie dotarliśmy na wyspę i jest fajowo :woohoo:












Załączniki:
2019/05/24 17:01 #32303

piowini

piowini Avatar

Wszystkim przyjemności życzę!
Jak komu będzie po drodze - polecam DDR Nowe Miasto Lubawskie - (prawie) Radomno.
Prawie bo każdego dnia się tam zmienia, z tego co wiem budowa trwa.
2019/05/22 10:48 #32296

Matołek

Matołek Avatar

Uwaga. Jeśli ktoś ma potrzebę podwózki bagażu samochodem, to proszę o jego podwiezienie do mnie najpóźniej jutro do godziny 19.30.

Jakby co, to proszę o kontakt telefoniczny, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub przez prywatną wiadomość tu.

A za pomoc w podwózce bagażu dziękuję serdecznie Dance i Michałowi :ok:
2019/05/21 11:19 #32294

Danka

Danka Avatar

Danka i Michał - dojazd pociągiem lub samochodem. Do zobaczenia w Iławie ☺
Czas generowania strony: 0.224 s.