Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

Odpowiedz w temacie: Poniedziałkowe znmiany przepisów

Nazwa
Tytuł
Boardcode
B) ;) :) :P :laugh: :ohmy: :sick: :angry: :blink: :( :unsure: :kiss: :woohoo: :lol: :silly: :pinch: :side: :whistle: :evil: :S :blush: :cheer: :huh: :dry: :ok: :serce: :unlike: xD
Wiadomość
Powiększ /  Pomniejsz
Załączniki

Kod antyspamowy: Wpisz słownie liczbę 12 *

Historia tematu:: Poniedziałkowe znmiany przepisów

Maks. pokazywanych 15 ostatnich postów - (zaczynając od ostatniego)
2012/10/10 23:51 #7108

Matołek

Matołek Avatar

Poniedziałkowe zmiany przepisów
 
            Wszyscy rowerzyści już chyba wiedzą, że 8 października zmieniło się prawo dotyczące obowiązkowego wyposażenia roweru. Zmiany dotyczą przede wszystkim oświetlenia roweru, a główne z nich to:
Możliwość używania migających lampek z przodu (z tyłu można mrugać już od kilku lat),
Możliwość zamontowania więcej niż jednej lampki zarówno z przodu, jak i z tyłu,
Dozwolona wysokość zamontowania lampki przedniej - 25 do 150 cm, a nie jak dotychczas - max 90 (przeżytek z czasów, kiedy lampki montowane były nad przednim kołem),
Brak konieczności wożenia lampki w ciągu dnia i przy dobrej widoczności.
 
Nie wiem jak Wy, ale ja cieszę się z tych drobnych zmian, bo choć jak większość logicznych rowerzystów lampką mrugam jak mrugałem, zamontowaną nadal na kierownicy, to teraz nie czuję się przynajmniej jak złoczyńca, tylko dbający o bezpieczeństwo rowerzysta.
Na wspomnienie ostatniej z wymienionych tu zmian, przychodzi mi na myśl akcja Grudziądzkiej Drogówki (do obejrzenia tu), w której w biały i jasny dzień karano upomnieniami i straszono mandatami rowerzystów nieposiadających lampek (obowiązek, to obowiązek). Nawet wzorowo wyposażony Pan Włodzimierz pokazuje jedynie lampkowe uchwyty, co mnie bardzo ubawiło (argumentacja potrzeby posiadania lampek w środku dnia równie zabawna). Doświadczony rowerzysta wie, że lampki, to konieczność ich demontażu przy każdym pozostawianiu roweru przed sklepem czy urzędem. Wie też, że kiedy zastanie go zmrok, a nie posiada lampek, to rower można poprowadzić lub zwyczajnie zostawić.
 
No to jedźcie i świećcie, mrugajcie i bądźcie widoczni! Pamiętajmy, że widoczny znaczy bezpieczny!
 
z rowerowym pozdrowieniem
matołek


Czytaj więcej...
Czas generowania strony: 0.149 s.