Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

Odpowiedz w temacie: Meandry Mątawy

Nazwa
Tytuł
Boardcode
B) ;) :) :P :laugh: :ohmy: :sick: :angry: :blink: :( :unsure: :kiss: :woohoo: :lol: :silly: :pinch: :side: :whistle: :evil: :S :blush: :cheer: :huh: :dry: :ok: :serce: :unlike: xD
Wiadomość
Powiększ /  Pomniejsz
Załączniki

Kod antyspamowy: Wpisz słownie liczbę 12 *

Historia tematu:: Meandry Mątawy

Maks. pokazywanych 15 ostatnich postów - (zaczynając od ostatniego)
2013/05/21 16:21 #7913

Katrin

Katrin Avatar

Tak się składa że mi jutro pasuje i ja się piszę jeśli cos z tego wyjdzie :)
2013/05/21 16:15 #7912

suntour

suntour Avatar

Bedzie jakis oficjalny watek w umawialni odnosnie tego wyjazdu ? kilka osob mnie pyta ale nie znam szczegółow.
2013/05/20 22:40 #7903

tomchil

 Avatar

ok, może być środa. Godzina bez zmian tj. 16.01 Piła-Młyn
2013/05/20 16:07 #7890

Matołek

Matołek Avatar

Hej Tomchil. Odpowiadam w tym wątku w nadziei, że zajrzysz. Umówiłem się z Tobą na wyjazd na czwartek i właśnie się dowiedziałem, że w umówionym czasie muszę być obecny w pracy, dlatego nie założyłem wątku o wyjeździe :( Konieczny jest inny termin, może środa?

Czekam na odzew :)
2013/05/13 21:37 #7738

tomchil

 Avatar

No może trochę przesadziłem z tą dobrą znajomością całych tamtych terenów. Akurat tą trasę jaką proponujesz jechałem różnymi odcinkami ze 2 razy i wiem, że warto :) .
Jestem za poszperaniem. Generalnie cała Mątawa od Radodzieży aż do Świętego jest fajna. Trzeba po prostu jechać możliwie blisko rzeczki i od czasu do czasu podjechać/podejść do jej brzegu.
Ciekawa jest tez trasa z Grupy na Białe z pominięciem Dubielna czy tez odcinek Piła-Młyn - Dubielno a potem Ciemniki i dalej Jeżewo (wzdłuż linii kolejowej Laskowice-Grudziądz).
Jest też trasa Górna Grupa - Zabudowania Gajewskie - Dubielno (tam nigdy nie jechałem).
Czekam na propozycję terminu. Chociaż czasu nie mam aż tak wiele spróbuję się wpasować.
2013/05/12 15:06 #7719

Matołek

Matołek Avatar

A znasz może miejsca o podobnej urodzie? Chodzi mi po głowie, żeby zrobić wypad w celu dokładniejszego spenetrowania terenu w okolicy. Jak urodzi się jakiś plan, zapuszczę wątek do Umawialni :)
2013/05/12 10:36 #7718

tomchil

 Avatar

Znam te tereny dość dobrze. Rzeczywiście wyjątkowo urokliwa trasa.
Kiedy planujesz jechać ?
Jestem z CSW więc dołączyłbym np. w Pile-Młyn. Myślę, że paru cyklistów ze Świecia też się podłączy :)
2013/05/10 22:10 #7675

iceman150

iceman150 Avatar

Oj tak Mątawa jest cudna rzeczka z klimatem, zwłaszcza u początku jej biegu. Bardzo czysta i przyjazna miałem kiedyś okazję wpaść w całym ekwipunku do niej (zresztą nie sam), i było to super orzeźwienie :)
2013/05/10 22:00 #7674

Matołek

Matołek Avatar

27 maja 2012 przejeżdżaliśmy tamtędy z rajdem miejskim MORiWu, ale nikt się nikt prócz mnie i Krzysia80 się tam nie zatrzymał. Wszyscy przejechali jak burza, my natomiast zatrzymaliśmy się w tym miejscu by pobrodzić, a pogoda była prawdziwie majowa :)

Jestem pewien, że będę tam wracał :)

Pozdr
2013/05/10 11:16 #7673

Matołek

Matołek Avatar

Meandry Mątawy

            Mamy piękną wiosnę, okres rowerowego przebudzenia i poszukiwań nowych terenów oraz ciekawych miejsc. Czas więc wszystkim niezdecydowanym, zaproponować kolejną trasę i pretekst do skierowania rowerów, tym razem na północny zachód - w Bory Tucholskie.

  Opis celu:

Mątawa to bardzo piękna, urokliwa i dzika rzeczka, której górna część prawie na całej długości płynie przez tereny leśne. Słyszałem od wędkarzy, że istnieją zakusy meliorantów, którym siedzi w głowie, aby Mątawę w górnym biegu wyprostować. Na szczęście rzeczka nadal malowniczo meandruje sobie przez las, tworząc niesamowite okoliczności przyrody, do których warto zajrzeć.

Czytaj więcej...
Czas generowania strony: 0.423 s.