Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

Odpowiedz w temacie: Niebezpieczne miejsca:

Nazwa
Tytuł
Boardcode
B) ;) :) :P :laugh: :ohmy: :sick: :angry: :blink: :( :unsure: :kiss: :woohoo: :lol: :silly: :pinch: :side: :whistle: :evil: :S :blush: :cheer: :huh: :dry: :ok: :serce: :unlike: xD
Wiadomość
Powiększ /  Pomniejsz
Załączniki

Kod antyspamowy: Wpisz słownie liczbę 12 *

Historia tematu:: Niebezpieczne miejsca:

Maks. pokazywanych 15 ostatnich postów - (zaczynając od ostatniego)
2020/04/10 07:01 #32813

MARCINHD

MARCINHD Avatar

to może warto pozamykać nieaktualne tematy? skoro można ten sam poruszyć w kilku miejscach ;)
2020/04/09 22:21 #32811

Red

Red Avatar

Piotruss napisał:
Nasuwa mi się pytanie czy od 6 lat tak naprawdę wszystko ładnie pięknie na naszych DDR że już temat zapominamy?
Temat przeniósł się do innego wątku.
rowerowygrudziadz.pl/index.php/forum/12-uwaga/1073-kolejne-niebezpieczne-miejsce
2020/04/09 10:06 #32810

MARCINHD

MARCINHD Avatar

temat tak samo mocno zapomniany, jak niezauważalne przez nikogo ;) powiększające się "osuwisko" kostki brukowej na ul. Południowej przy przejeździe kolejowym..... od strony AUCHAN ;)
2020/04/08 23:41 #32809

Piotruss

Piotruss Avatar

Witam po długiej przerwie :) tak zaglądam na ten temat i
Nasuwa mi się pytanie czy od 6 lat tak naprawdę wszystko ładnie pięknie na naszych DDR że już temat zapominamy?
2014/06/03 13:59 #15864

slimak

slimak Avatar

Dzisiaj kolejny już chyba w ciągu roku wypadek na ul. Parkowej przy wyjeździe z parkingu WZU. Widok okropny, ale prawdopodobnie skończy się na szyciu i kilku siniakach. Sytuacja ta sama, rowerzysta jedzie chodnikiem na wschód i wjeżdża przed maskę samochodu wyjeżdżającego z parkingu. Źle zaprojektowana infrastruktura i takie tego skutki.
2013/08/28 13:39 #10432

slimak

slimak Avatar

Warto w rozmowach z miastem uświadamiać urzędników, że mogą w skrajnych przypadkach doprowadzić budżet samorządu do ruiny:
wyborcza.pl/1,75478,14506458,Rowerzysta_wpadl_w_dziure__Gmina_zaplaci____milion.html
2013/05/26 16:15 #8012

slimak

slimak Avatar

Dobry poradnik rodem ze stolicy. Można by przełożyć to na lokalny grunt i stworzyć własną instrukcję.

www.zm.org.pl/?a=obojetnosc-135
2013/05/19 22:41 #7876

wróbel

wróbel Avatar

Kolejnym niebezpiecznym miejscem jest przejazd rowerowy na ulicy karabinierów. Postawione znaki informują kierowców o przejściu dla pieszych jak i przejeździe dla rowerów, jednak na ulicy namalowane są tylko pasy dla pieszych. Dodatkowo rowerzysta jest praktycznie niewidoczny dla kierowcy a drogi przecinają się tam prostopadle. Radzę tam uważać mimo pierwszeństwa roweru bo mało który kierowca zachowuje w tym miejscu ostrożność przez co dwa dni temu bardzo dotkliwie został tam potrącony chłopak na rowerze.
2012/11/03 22:24 #6291

dzielnywojak

dzielnywojak Avatar

Są różne niebezpieczeństwa występujące na ścieżkach rowerowych.
Radzę zwrócić uwagę na fragment ścieżki przy ulicy Hallera, a konkretnie na odcinek przy bursie. Tamtędy przejeżdżam bardzo często i pewnego razu z jednego z okien bursy wyleciał kartonik z mlekiem. Kartonik uderzył w mój rower, a ponieważ nie był zakręcony mleko wylało się na mnie. Tym razem skończyło się na praniu ubrania, ale mogło się skończyć nawet tragicznie. Niestety nie zauważyłem z którego okna wyleciał kartonik, przecież się go nie spodziewałem. Od tego czasu przejeżdżam obok bursy bardzo ostrożnie i obserwuję okna. Nie powtórzyło się to wobec mojej osoby. Natomiast oglądając chodnik, ścieżkę i trawnik przed bursą można domyślać się, że zabawa lokatorów bursy trwa nadal. Leżą tam ślady w postaci innych opakowań po mleku, śmietanie, jogurtach a nawet słoiki. Pewnie należy czekać na jakieś nieszczęście.
UWAŻAJCIE NA ŚCIEŻKĘ PRZY BURSIE.
2012/09/13 23:06 #5600

iceman150

iceman150 Avatar

Faktycznie nie skomplikowane rozwiązanie, a znacznie może wpłynąć na bezpieczeństwo :)
Niech ZDM kupi odpowiednią farbę najlepiej taką po której się nie będziemy ślizgać i wspólnymi siłami nawet sami byśmy pomalowali :P
No a jak urzędnicy by przyłączyli się do malowania z nami to byłoby coś :D
2012/09/13 22:13 #5594

Piotruss

Piotruss Avatar

ślimak napisał:
a kto się za to zabierze??jak robią nowe przejścia to i by zdm pomyślało samo nad tym rozwiązaniem.
2012/09/13 22:04 #5593

ślimak

 Avatar

2012/09/11 10:57 #5521

iceman150

iceman150 Avatar

To ja dodam Rondo ul. Popiełuszki przy praktikerze gdzie ścieżka wchodzi głęboko w rondo i dodatkowo są ok 3cm krawężniki gdzie rower trzeba poderwać w zakręcie aby się zmieścić.
Razem z matołkiem widzieliśmy już jak jeden rowerzysta wyłożył się przez to rozwiązanie.
2012/09/11 10:36 #5516

Bożena (rybka)

 Avatar

Przede wszystkim witam Cię Uthark :)

Bardzo się cieszę, że poruszasz ten temat i podajesz konkretne przykłady. Oczywiście jak najbardziej zgadzam się z tobą co do tych miejsc i zagrożeń. Takich tematów jest o wiele więcej.Jestem za tym, aby dyskusje rozwijały się w tym temacie, czyli rowerowych zagrożeń związanych z poruszaniem się rowerzystów po drogach i ścieżkach. Jednocześnie mam nadzieję, że w tym wątku pojawi się więcej wpisów z problemami, które zauważacie. Było by wręcz wskazane aby pojawiały się wpisy związane z tematem ściśle rowerowym - bo jest to temat wart uwagi i to w tym wątku powinna być najbardziej orzeźwiona dyskusja. Zbliża się kolejna MK i mam nadzieję, że administrator w końcu dostrzeże przede wszystkim te posty, które są naprawdę istotne i ważne, a przede wszystkim związane z tym o co walczy MK.

Pozdrawiam :)
2012/09/10 11:38 #5440

Uthark

Uthark Avatar

  1. Ulica Chełmińska na odcinku od przejścia dla pieszych w okolicy policji do końca. Brak drogi dla rowerów powoduje, że trzeba jechać w gęstym ruchu miejskim.

  2. Ul.Konstytucji 3 Maja - j.w.; wielu kierowców podczas jazdy w kierunku Rządza jedzie bardzo szybko - szeroka jezdnia + jazda z górki powoduje, że rzadku kto jedzie tu poniżej 70km/h

  3. Odcinek obwodnicy od ul.Cegielnianej do ronda przy Warmie. Tam rowerzysta musi jechać jezdnią, bowiem obowiązuje na niej ograniczenie prędkości do 50km/h (lub nawet miejscami mniej). Nie trzeba dodawać, że kierowcy to ograniczenie mają za nic, a standardowa prędkość pojazdów, które tam jeżdżą, to ok. 80km/h.

  4. Fragment ul. Hallera od końca wiaduktu do początku drogi dla rowerów za skrzyżowaniem z ul.Narutowicza - ktoś \"zapomniał\" tam o drodze dla rowerów i trzeba zjechać na jezdnię.

  5. Początek ul. Cegielnianej w kierunku os.Lotnisko - po kilkudzisięciu metrach od początku tej ulicy rozpoczyna się droga dla rowerów. Projektant nie przewidział jednak wjazdu na nią, wskutek czego trzeba zatrzymać rower, wprowdzić go pod wysoki chodnik i można jechać dalej. W tym czasie kierowca może najechać na rowerzystę, który wykonuje taki \"manewr\", do którego zmusza go prawo.
Czas generowania strony: 0.208 s.