Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Tramwajem wodnym do Tczewa

Tramwajem wodnym do Tczewa 2014/05/08 23:05 #14975

  • Hardy
  • Hardy Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Posty: 1314
  • Otrzymane podziękowania: 587
  • Oklaski: 4
Tomek, mogę nawet i trochę wcześniej. Jesteśmy więc wstępnie umówieni :)

Tramwajem wodnym do Tczewa 2014/05/08 22:45 #14974

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4971
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
A wiesz Hardy, że to całkiem fajny pomysł :woohoo: Ja mogę ruszyć o 15:30, a Ty?
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:

Tramwajem wodnym do Tczewa 2014/05/08 22:39 #14973

  • Hardy
  • Hardy Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Posty: 1314
  • Otrzymane podziękowania: 587
  • Oklaski: 4
Tomek, obaj nie możemy, bo pracujemy.
Może by udało nam się po pracy skoczyć na spotkanie powracających szczęśliwców z Tczewa? Mały wypad by się przydał, a może i inni "nieszczęśliwcy" by się dołączyli :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Matołek

Tramwajem wodnym do Tczewa 2014/05/08 20:12 #14972

  • piowini
  • piowini Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 620
  • Otrzymane podziękowania: 697
  • Oklaski: 8
Nie przejmuj się Pieter! I nie zrażaj. Tak trzymaj! Bo jak przestaniesz to do czego się będę podczepiał? :(
Bardzo mi się podoba idea spływu. Gdybym był na miejscu - na pewno popłynąłbym. I tramwaj wodny w Grudziądzu też mi się bardzo podoba.
Kiedyś słyszałem takie przysłowie o karawanie co to idzie, tylko nie pamiętam kto miał na nią szczekać ;) !
jazda rowerem ma być przyjemnością a nie walką
Za tę wiadomość podziękował(a): pieter

Tramwajem wodnym do Tczewa 2014/05/08 20:11 #14971

  • Papuzia
  • Papuzia Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Wszystko jest możliwe
  • Posty: 231
  • Otrzymane podziękowania: 88
  • Oklaski: 7
Hej :) jutro będziemy o 17 już się ciesze cholernie :laugh: ale będzie frajda jupi !!!!!!!!!! do zobaczenia :woohoo:

Tramwajem wodnym do Tczewa 2014/05/08 18:52 #14970

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4971
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Taka prośba do komentujących, aby właściwie wyważać formę wyrażania obaw. Obawy rzecz ludzka, ale czasem niby żart, a może sprawić komuś przykrość.

Doceniajmy starania i podejmowany wysiłek innych osób. Nie bójmy się używać słów, które wzmocnią ich chęć do działania.

Jest też taki mały bajerek w postaci przycisku "PODZIĘKOWANIA" pod postem. Używajmy go - niby drobiazg, ale miły :)

Pieter, super inicjatywa z tym tramwajem - tak trzymaj :woohoo:

Pozdrowerek :whistle:

Ps. Wycieczki personalne są również nie na miejscu i nie wprowadzają nic dobrego (dopisane po namyśle o 22:42)
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:

Tramwajem wodnym do Tczewa 2014/05/08 18:25 #14968

  • pieter
  • pieter Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 954
  • Otrzymane podziękowania: 622
  • Oklaski: -1
Lista spływających Wisłą do Tczewa
w dniu 02.06.2014 (poniedziałek) godzina 8.00 przy Flisaku
1. Bartek
2. sldtwa
3. pieter
4. Krzyśg
5. Davis
6. MarcinHD
7. Maku
8. Papuzia
9. Łobuzia
10. Wojtino
11. Kaszub302
12. Adi
13. Mateo
14. dart8
15. Bachor70
16. Mateusz
17. Krzysiek5
18. ŁukaszN
19. Kasia
20. Nagar22
21. Jerzy Bergius
22. Pietrek
23. Beata
24. Przemek
25. AndrzejW

Lista zostaje zamknięta. Jeżeli ktoś jest zainteresowany spoza listy, to proszę śledzić wątek i w przypadku, gdy ktoś z listy nie dokona zakupu biletu w piątek lub w sobotę, to jego bilet może zostać sprzedany komuś w niedzielę.
Za tę wiadomość podziękował(a): Matołek, piowini, Kama, maku, Pietrek, Papuzia, ŁOBUZIA, MARCINHD, Mateo

Tramwajem wodnym do Tczewa 2014/05/08 17:50 #14967

  • MARCINHD
  • MARCINHD Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • FATBIKE,wypady extremalne :)
  • Posty: 1904
  • Otrzymane podziękowania: 1519
  • Oklaski: 9
dzięki Piotr :) jutro o 17 będę przy flisaku celem zakupu biletu..do zobaczenia :)
..albo na GRUBO ..... albo wcale ;)

Tramwajem wodnym do Tczewa 2014/05/08 17:40 #14966

  • Bartek
  • Bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Amor patriae nostra lex
  • Posty: 1251
  • Otrzymane podziękowania: 1722
  • Oklaski: 28
I chwala Ci za to:) Bardzo sie ciesze ,ze bede mogl w tym uczestniczyc. Wg mnie niepowtarzalna okazja ktorej szybko nie bedzie okazji powtorzyc:) Trzymajmy kciuki zeby sie udalo:)
Amor patriae nostra lex

Tramwajem wodnym do Tczewa 2014/05/08 17:06 #14965

  • Helios
  • Helios Avatar
Forum Pomorskiej to dno i 2 metry mułu.

Tramwajem wodnym do Tczewa 2014/05/08 16:52 #14964

  • pieter
  • pieter Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 954
  • Otrzymane podziękowania: 622
  • Oklaski: -1
Bartek napisał:
Piotrze zluzuj gumke w majtach:) Wszyscy po prostu chcemy sie zmiescic i stad nasze obawy. Nie ma tu zlej woli - raczej watpliwosci co do pojemnosci pojazdu:)

Bartek, tematem zajmuję się od ponad miesiąca. Dzwonię, załatwiam wszystko na własny koszt, bo chcę z Wami dzielić tę radochę spływania. Na każdym kroku, gdzie tylko się przejawia jakąś inicjatywę, zaraz pojawiają się malkontenci i osłabiacze, bo ich na nic nie stać. Być może jestem już na tym punkcie przewrażliwiony. Sorry. Kiedyś na forum pomorskiej wypowiedziałem się na temat tramwaju:

#44 ~tylko pytam~

Goście

Napisano 11 kwiecień 2014 - 15:45:26

pieter, dnia 11 Kwie 2014 - 06:19 AM, napisał:

Ten tramwaj wodny jest częścią dobrze przemyślanego planu ożywienia ruchu turystycznego w Grudziądzu. Może zabrać na raz tyle osób, ile mieści się w autokarze. Wyobraźcie sobie sytuację, w której godzinna przejażdżka tramwajem wodnym wypełnia w części dzienny program każdej, przybywającej do nas wycieczki. W czasie godzinnego rejsu może zostać pokazana nasza skarpa wiślana z jej atrakcjami aż do ujścia Osy z widokiem na Łosiową Górę. Pozostałe godziny zwiedzania mogą zostać spędzone na cytadeli, na starym mieście, na Klimkowej wieży, przy spichrzach, w parku Jurajskim czy nad jeziorem Rudnickim. Tramwaj w sezonie może pływać przez conajmniej 10 godzin. A więc teoretycznie jednocześnie dziesięć wycieczek, które przyjadą autokarami, będzie mogło mieć tę przejażdżkę jako jedną z proponowanych atrakcji. Powstaną programy zwiedzania Grudziądza przeznaczone dla szkół z całej Polski. W zamiarze nie jest podstawą codzienne wożenie mieszkańców Grudziądza, bo to z czasem przestanie dla nich być atrakcją. Najważniejszą sprawą jest przyciągnięcie turystów z zewnątrz, którzy mając wolny czas wydadzą pieniądze w naszych sklepach, restauracjach, barach, budkach z pamiątkami itd. Ten plan opracowała p. Zosia, bo leży jej na sercu obudzenie ruchu turystycznego w naszym mieście. Nawet nie zdajecie sobie sprawy z tego, ile czasu musiała i dalej musi poświęcać na dogranie spraw organizacyjnych, a to, że tramwaj przypłynie i pokaże swoje możliwości, jako jednostka bardzo uniwersalna ma tylko udowodnić, że jest możliwe wykorzystanie tak ważnego atutu naszego miasta jakim jest jego położenie nad Wisłą.

Sorry,że zapytam,a kto ten "ambitny"program o którym piszesz ma realizować.Rzeczona p. Zofia? Jej rodzina, szwagry, ciotki ?

Czy też może owa Zofia wyznaczy podmioty już istniejące, które to zadanie podejmą, czy też może powstanie odrębna jednostka działająca w okresie letnim ?

Poza tym czy miasto wyraziło zgodę na te działania?Kobieta zrobiła sporo szumu i opowiada o sprawie jako już załatwionej i zaklepanej, a zgodę ratusza ma? Choćby na tych 9 dni?

No i na koniec "nie macie pojęcia ile czasu musi poświęcać..."itd.z tego co pisze nikt ją o to nie prosił, sama rwie się do swojego pomysłu, więc nie rób człowieku z niej męczennicy i nie każ nam czytającym na kolana padać, bo tego nie lubię.Wymyśliła i chce , niech robi wolna wola

Tramwajem wodnym do Tczewa 2014/05/08 16:12 #14963

  • Bartek
  • Bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Amor patriae nostra lex
  • Posty: 1251
  • Otrzymane podziękowania: 1722
  • Oklaski: 28
Piotrze zluzuj gumke w majtach:) Wszyscy po prostu chcemy sie zmiescic i stad nasze obawy. Nie ma tu zlej woli - raczej watpliwosci co do pojemnosci pojazdu:)
Amor patriae nostra lex
Za tę wiadomość podziękował(a): Davis

Tramwajem wodnym do Tczewa 2014/05/08 15:57 #14962

  • pieter
  • pieter Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 954
  • Otrzymane podziękowania: 622
  • Oklaski: -1
Uważam, że tramwaj wodny jest ciekawą propozycją dla mieszkańców Grudziądza. Gdy zainteresowałem się tematem, pojawił się pomysł wykorzystania jego powrotu na pusto. Nikt mnie w tych działaniach nie wspierał z wyjątkiem sldtwa i organizatora. Wykorzystanie tego pomysłu wiązało się z udziałem w spotkaniach z armatorem, kapitanem i wszystkimi wspierającymi ten pomysł. Nasze stowarzyszenie liczy 35 członków (mam nadzieję, że w dalszym ciągu). Na naszej liście chętnych są 23 osoby. A więc, żeby sprostać większej liczbie uczestników trzeba podjąć dodatkowe starania, które już właściwie zapoczątkowałem. Tramwaj może zabrać 5,5 tony. Rowerzysta średnio 80 kg plus rower z sakwami 20 kg daje razem około 100 kg. Teoretycznie może więc popłynąć 50 osób. Gdyby zgłosiło się więcej chętnych (i pewnie tak będzie) na dachu katamarana montuje się stojaki dla rowerów. Rzeczony Davis czyta gazety i wie więcej ode mnie, a jeszcze ponadto zaczyna dbać o komfort. Bardzo zniechęca mnie do działania takie podejście. Zamykam liczbę osób spływających na 25 rowerzystach. Rowery zostaną przymocowane do relingów. Mam nadzieję, że popłyniemy i pozostaną z tej wyprawy fajne wrażenia :)

Tramwajem wodnym do Tczewa 2014/05/08 15:39 #14961

  • Bartek
  • Bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Amor patriae nostra lex
  • Posty: 1251
  • Otrzymane podziękowania: 1722
  • Oklaski: 28
Ja w pierwszej wersji slyszalem ,ze wejdzie tylko 20 rowerzystow z rowerami bez skladania stolikow. Ze zlozonymi stolikami mialo to byc 30 osob i rowerow. Z racji tego ,ze tramwaj bedzie plynal na powrocie to raczej stoliki beda niezlozone (tak wynikalo z rozmowy z pania ktora ta inicjatywe rozpoczela). Czyli wg mnie wejdzie dwadziescia no z hakiem dwadziescia kilka osob i to juz moze wiać Bangladeszem:)
Cholera wie - ale co by sie nie dzialo ja mam nr 1 na liscie i plyne chocby na maszcie:)
Amor patriae nostra lex

Tramwajem wodnym do Tczewa 2014/05/08 15:20 #14960

  • Davis
  • Davis Avatar
  • Wylogowany
  • Admin
  • Salsa - adventure by bike
  • Posty: 627
  • Otrzymane podziękowania: 1218
  • Oklaski: 11
Uszczypliwe komentarze są jedynie z Twojej strony niezależnie od podejmowanego tematu,nie życzę sobie osobistych wycieczek w stosunku do mojej osoby.
Oprócz względów bezpieczeństwa liczy się jeszcze coś takiego jak komfort kilkugodzinnej podróży, a ten miał zapewnić rejs około 30 rowerzystów o czym można było przeczytać tu :http://www.mmgrudziadz.pl/artykul/w-maju-w-grudziadzu-po-wisle-bedzie-plywal-tramwaj-wodny
Rzeczony Davis
"Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów" - S.Lem

Tramwajem wodnym do Tczewa 2014/05/08 15:01 #14959

  • pieter
  • pieter Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 954
  • Otrzymane podziękowania: 622
  • Oklaski: -1
Davis napisał:
Bardzo mnie interesuje jak tramwaj przewidziany na max 56 osób może zabrać 50 osób i 50 rowerów? Pachnie trochę Bangladeszem albo ucieczką biedaków z Płn. Afryki na włoską wyspę Lampedusa. :unsure:

Rzeczony Davis jak zawsze wspomaga każdą inicjatywę dla rowerzystów - prawdziwy wiceprezes rowerowego stowarzyszenia. A może kolego byś coś z siebie wykrzesał oprócz uszczypliwych komentarzy?

Tramwajem wodnym do Tczewa 2014/05/08 14:48 #14958

  • Davis
  • Davis Avatar
  • Wylogowany
  • Admin
  • Salsa - adventure by bike
  • Posty: 627
  • Otrzymane podziękowania: 1218
  • Oklaski: 11
Bardzo mnie interesuje jak tramwaj przewidziany na max 56 osób może zabrać 50 osób i 50 rowerów? Pachnie trochę Bangladeszem albo ucieczką biedaków z Płn. Afryki na włoską wyspę Lampedusa. :unsure:
Załączniki:
"Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów" - S.Lem

Tramwajem wodnym do Tczewa 2014/05/08 13:59 #14957

  • pieter
  • pieter Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 954
  • Otrzymane podziękowania: 622
  • Oklaski: -1
Bartek napisał:
Nie do końca jarze :-) Mam jechać jutro kupić sobie ten bilet czy dla osób z listy masz??

Kto chce płynąć, musi mieć bilet, za który trzeba uiścić 30 zł od sztuki. Bilety są jutro do kupienia przed Flisakiem od 17 do 18. Jeżeli ktoś nie będzie mógł, to sprzedaż będzie jeszcze prowadzona w sobotę przez Bartka (dzwonić 509 875 831)

Tramwajem wodnym do Tczewa 2014/05/08 13:12 #14956

  • Bartek
  • Bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Amor patriae nostra lex
  • Posty: 1251
  • Otrzymane podziękowania: 1722
  • Oklaski: 28
Nie do końca jarze :-) Mam jechać jutro kupić sobie ten bilet czy dla osób z listy masz??
Amor patriae nostra lex

Tramwajem wodnym do Tczewa 2014/05/08 12:53 #14955

  • pieter
  • pieter Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 954
  • Otrzymane podziękowania: 622
  • Oklaski: -1
Jestem już w posiadaniu biletów dla nas na 02.06.2014. Uzyskałem informację od powożącego kapitana, że tramwaj wodny poradzi sobie z ładunkiem 5,5 tony, a więc jest możliwe zabranie 50 osób wraz z rowerami. Rowery zostaną zamocowane na dachu. Jest więc możliwość przyjęcia kolejnych chętnych spoza listy. Bilety będzie można nabyć jutro tj. w piątek w godzinach od 17 do 18 przy Flisaku.
Za tę wiadomość podziękował(a): MARCINHD

Tramwajem wodnym do Tczewa 2014/05/07 18:16 #14951

  • pieter
  • pieter Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 954
  • Otrzymane podziękowania: 622
  • Oklaski: -1
Lista spływających Wisłą do Tczewa
w dniu 02.06.2014 (poniedziałek) godzina 8.00 przy Flisaku
1. Bartek
2. sldtwa
3. pieter
4. Krzyśg
5. Davis
6. MarcinHD
7. Maku
8. Papuzia
9. Łobuzia
10. Wojtino
11. Kaszub302
12. Adi
13. Mateo
14. dart8
15. Bachor70
16. Mateusz
17. Krzysiek5
18. ŁukaszN
19. Kasia
20. Nagar22
21. Jerzy Bergius
22. Pietrek
23. Beata
24. Przemek

Tramwajem wodnym do Tczewa 2014/05/07 15:43 #14946

  • Beata i Przemek
  • Beata i Przemek Avatar
Proszę o dopisanie do listy uczestników.
Beata i Przemek

Tramwajem wodnym do Tczewa 2014/05/07 14:12 #14943

  • pieter
  • pieter Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 954
  • Otrzymane podziękowania: 622
  • Oklaski: -1
Lista spływających Wisłą do Tczewa
w dniu 02.06.2014 (poniedziałek) godzina 8.00 przy Flisaku
1. Bartek
2. sldtwa
3. pieter
4. Krzyśg
5. Davis
6. MarcinHD
7. Maku
8. Papuzia
9. Łobuzia
10. Wojtino
11. Kaszub302
12. Adi
13. Mateo
14. dart8
15. Bachor70
16. Mateusz
17. Krzysiek5
18. ŁukaszN
19. Kasia
20. Nagar22
21. Jerzy Bergius
22. Pietrek
(drobna zmiana w pozycji 17, ale chłopak ten sam)
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysiek5

Tramwajem wodnym do Tczewa 2014/05/06 19:37 #14921

  • pieter
  • pieter Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 954
  • Otrzymane podziękowania: 622
  • Oklaski: -1
Lista spływających Wisłą do Tczewa
w dniu 02.06.2014 (poniedziałek) godzina 8.00 przy Flisaku
1. Bartek
2. sldtwa
3. pieter
4. Krzyśg
5. Davis
6. MarcinHD
7. Maku
8. Papuzia
9. Łobuzia
10. Wojtino
11. Kaszub302
12. Adi
13. Mateo
14. dart8
15. Bachor70
16. Mateusz
17. Krzysztof197
18. ŁukaszN
19. Kasia
20. Nagar22
21. Jerzy Bergius
22. Pietrek

Tramwajem wodnym do Tczewa 2014/05/06 15:51 #14917

  • Pietrek
  • Pietrek Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 376
  • Otrzymane podziękowania: 262
  • Oklaski: 1
Otrzymałem urlop :-) proszę o dopisanie mnie do listy :-)
Sukces jest w dużej mierze kwestią wytrwania, gdy inni rezygnują.
Za tę wiadomość podziękował(a): pieter
Czas generowania strony: 0.308 s.