Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Budowa nowej infrastruktury na osiedlu Rządz

Budowa nowej infrastruktury na osiedlu Rządz 2024/08/29 12:20 #34206

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 5005
  • Otrzymane podziękowania: 3848
  • Oklaski: 56
Meldunek 9.

Trwa łączenie ddr przy rondzie księdza Majewskiego (przy pętli Rządz). Poniżej zgłoszone poprawki, przeze mnie i ZDM. Mam wieści od Kasi, że coś właśnie poprawiają :)












Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
Za tę wiadomość podziękował(a): krzys80

Budowa nowej infrastruktury na osiedlu Rządz 2024/08/29 11:56 #34205

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 5005
  • Otrzymane podziękowania: 3848
  • Oklaski: 56
Meldunek 8.

Trwa przebudowa przebiegu ddr według zmienionego projektu. Na razie strona wschodnia.





Jedyne, co budzi małą wątpliwość, to brak poszerzenia na wjeździe w przejazd, zwłaszcza, że przejazd wyszedł im pod skosem. Zgłosiłem prośbę o korektę.


Mój rower napędza piękna przyroda :silly:

Budowa nowej infrastruktury na osiedlu Rządz 2024/08/13 23:26 #34190

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 5005
  • Otrzymane podziękowania: 3848
  • Oklaski: 56
Byłbym zapomniał...

Meldunek 7.

Dziś, czyli 13 sierpnia 2024 r. w siedzibie ZDM odbyło się spotkanie oficera rowerowego z prezydentem Glamowskim oraz dyrekcją ZDM: panią dyrektor Sylwią Łazarczyk oraz wicedyrektorem Jarosławem Murgałą. Dyrekcja w obecności prezydenta zapewniła, że zmiany do projektu zostaną wykonane. Były też inne tematy, ale to w osobnych wątkach :)
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
Za tę wiadomość podziękował(a): Qba84

Budowa nowej infrastruktury na osiedlu Rządz 2024/08/13 23:18 #34189

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1705
  • Otrzymane podziękowania: 1027
  • Oklaski: 12
Zaczyna to wyglądać:)
Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.
Za tę wiadomość podziękował(a): Matołek

Budowa nowej infrastruktury na osiedlu Rządz 2024/08/13 22:39 #34188

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 5005
  • Otrzymane podziękowania: 3848
  • Oklaski: 56
Meldunek 4.

6 sierpnia z ZDM otrzymałem informację, że wykonawca rozpoczął poprawki w terenie.

Meldunek 5.

12 sierpnia otrzymałem informację, że zgodnie z ustaleniami, przebieg ddr wzdłuż Rataja został przeprojektowany, dzięki czemu zamiast szykan pod kątem prostym, kąt natarcia na przejazd będzie łagodny. Poniżej wycinek projektu (i w załączniku pdf)





Meldunek 6.

12 sierpnia wieczorem udałem się na teren budowy i:

- Poprzeczne obrzeża zostały wycięte. Ciągłość ddr natomiast ma zostać podkreślona za pomocą grubych linii poziomych.











- Łuki na skrzyżowaniach zostały poszerzone. Można było jeszcze bardziej, ale teraz można na nich w miarę swobodnie manewrować.










- Zgodnie z ustaleniami, ddr zostanie wpięty do "najkrótszej ddr w Grudziądzu" przy ul. Ksawerego Froelicha. Tam ddr się na chwilę obecną kończy i trzeba włączyć się do ruchu ogólnego.


Załączniki:
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
Za tę wiadomość podziękował(a): Qba84

Budowa nowej infrastruktury na osiedlu Rządz 2024/07/31 07:58 #34184

  • krzys80
  • krzys80 Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 809
  • Otrzymane podziękowania: 584
  • Oklaski: 9
Trzymam kciuki!!!
Najpewniej, najszybciej i najprzyjemniej. TYLKO ROWEREM

Budowa nowej infrastruktury na osiedlu Rządz 2024/07/30 21:47 #34182

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 5005
  • Otrzymane podziękowania: 3848
  • Oklaski: 56
Meldunek 2.

22.lipca, po powrocie z wycieczki, udałem się na rekonesans z nadzieją, że zobaczę zmiany. Niestety zastałem widok wskazujący na wykańczanie robót w niezmienionym stanie (przygotowanie i utwardzanie podłoży, zakładanie trawników). O zaistniałej sytuacji i uzasadnionym podejrzeniu, że budowa zostanie zamknięta bez poprawek, powiadomiłem ZDM. Ponieważ panowie z ZDM-u przebywają na urlopach, na wszelki wypadek o zaistniałej sytuacji powiadomiłem również prezydenta Glamowskiego.

Meldunek 3.

29 lipca otrzymałem wiadomość z ZDM-u, zapewniającą, że wykonawca na pewno poprawi wskazane błędy. Ostatni i najgorszy błąd (przejazd wzdłuż Rataja) zostanie przeprojektowany według wspólnie uradzonego na spotkaniu terenowym z ZDM-em 10 lipca pomysłu. Pomysł był taki, aby zmienić przebieg ddr wzdłuż Rataja poprzez jej łagodne odgięcie.

Mam nadzieję na szczęśliwe i korzystne dla ruchu rowerowego domknięcie tej budowy.
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
Za tę wiadomość podziękował(a): piowini, Qba84

Budowa nowej infrastruktury na osiedlu Rządz 2024/07/25 09:33 #34179

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 5005
  • Otrzymane podziękowania: 3848
  • Oklaski: 56
Niestety dobrze nie jest:

1. Przejazdy i rozjazdy jakieś ciasne i krzywe, na chwilę się poszerzają, by za chwilę się zacieśnić. Rozwiązania nie do przyjęcia :unlike:








Więcej fotek tu

2. Znowu pojawiły się przerwy w ciągłości ddr dla wyjazdów z osiedli, które będą potem tylko generować zagrożenia i zgrzyty z kierowcami, którzy uważają, że mają tam pierwszeństwo lub po prostu odruchowo jadą do najbliższej poprzecznej krawędzi/jezdni. To kwestia bezpieczeństwa.






Więcej fotek tu

3. I wisienka na torcie - przejazd dla rowerów wzdłuż ulicy Rataja. Dawno nie widziałem takiej szykany dla rowerzystów. Odgięcie ścieżki niemal pod kątem prostym o kilkanaście metrów, małe, karkołomne promienie skrętu i to wzdłuż drogi głównej.







Więcej fotek tu

10 lipca odbyło się terenowe spotkanie, na którym ZDM obiecał skorygować wszystkie mankamenty. Ustaliliśmy konkretne rozwiązania. Trzymam za słowo.
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
Za tę wiadomość podziękował(a): krzys80, Qba84
Czas generowania strony: 0.098 s.