Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Zakup roweru - 3 propozycje - czekam na opinię lub propozycje:)

Zakup roweru - 3 propozycje - czekam na opinię lub propozycje:) 2014/04/12 22:02 #14225

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
Ten typek z Brześcia handluje rowerami i często ma fajne modele co prawda to jest aukcja, ale możesz zadzwonić i się dogadać lub poczekać tydzień i licytować:
allegro.pl/extra-specialized-rockhoppercompslx-x9-okazja-bcm-i4147464360.html

Ten Felt też jest fajny z tym że oparty jest na Sramie (co nie znaczy że to gorszy osprzęt) napęd na oko wygląda bardzo dobrze.
allegro.pl/jak-nowy-felt-q-820-sram-x9-51cm-3x10-hydraulika-i4123982707.html

Kiedyś chorowałem na poisona, troszkę nie podoba mi się mieszanie grup osprzętu tj shimano ze sramem w napędzie. No i rowerek nieco bardziej użyty od tego felta więc trzebaby było coś urwać.
allegro.pl/rower-poison-osp-slx-x-9-elixir-5-recon-rama-54cm-i4124560490.html


Piękny LOOK (właśnie się zakochałem), ale przed wyjazdem poproś o dokładne foto napędu
allegro.pl/osprzet-z-look-986-reba-rl-grupa-xt-fulcrum-5-slx-i4133305140.html

W tej cenie masz też nowego CUBA, ale osprzęt 1-2 półki niższy (ale też tańszy potem w wymianie), amorek taki słaby średniak ale do turystyki się nada, zależy czy lubisz bajeranckie rowery.
allegro.pl/cube-analog-27-5-2014-gdansk-oliwa-i4148312990.html

To są moje propozycje i próżno u szukać Giantów czy Kellysów bo lubuje się w tych rzadziej spotykanych markach :) Takie zboczenie. Jeśli miałbym wybierać to rozważałbym pomiędzy LOOKIEM a Feltem. W razie czego służę pomocą :)
Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.

Zakup roweru - 3 propozycje - czekam na opinię lub propozycje:) 2014/04/12 21:47 #14223

  • droid
  • droid Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Tylko ci którzy ryzykują wiedza jak daleko zajadą
  • Posty: 35
  • Oklaski: 1
czyli powinieneś mierzyć w topowe modele(tzw gotowce)
100-120mm z przodu powinno styknąć.Tylko coś już z jakimś tłumikem olejowym a nie zwykły uginacz na elastomerze.
przy takiej sumie tez powinieneś juz dostać hamulce hydrauliczne
i osprzęt co najmiej na poziomie shimano deore/sram x5.
co do wielkosci ramy pamietaj że przy jeździe w terenie im więcej wolnego miejsca między nogami tym lepiej
tylko ci którzy ryzykują dowiedzą sie jak daleko zajadą

Zakup roweru - 3 propozycje - czekam na opinię lub propozycje:) 2014/04/12 21:45 #14222

  • Bartek
  • Bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Amor patriae nostra lex
  • Posty: 1251
  • Otrzymane podziękowania: 1722
  • Oklaski: 28
iceman150 napisał:
On będzie dla Ciebie?
Dla mnie - 184cm wzrostu wiec rama 19 lub 20 - co do koloru to obojetnie
Amor patriae nostra lex

Zakup roweru - 3 propozycje - czekam na opinię lub propozycje:) 2014/04/12 21:42 #14221

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
On będzie dla Ciebie?
Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.

Zakup roweru - 3 propozycje - czekam na opinię lub propozycje:) 2014/04/12 21:37 #14220

  • Bartek
  • Bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Amor patriae nostra lex
  • Posty: 1251
  • Otrzymane podziękowania: 1722
  • Oklaski: 28
droid napisał:
samo założenie roweru do 'MTB'
jest to baaaardzo rozległa dziedzina
od zwykłego xc po enduro,freeride z DH włącznie.
co dokładnie chcesz osiagnać na tym rowerze jakie ma byc dokładne jego przeznaczenie?
Zadne szalenstwo terenowe nie - jazda typowa dla rowerowego grudziadza - asfalty,szutry,gorki i bezdroza. To nie sa profesjonalne zastosowania - czasami bedzie to 20km po gorkach a czasami 150km po lasach i asfaltach.Rower musi byc malowiele lekki i sztywny.
Amor patriae nostra lex

Zakup roweru - 3 propozycje - czekam na opinię lub propozycje:) 2014/04/12 21:34 #14219

  • Bartek
  • Bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Amor patriae nostra lex
  • Posty: 1251
  • Otrzymane podziękowania: 1722
  • Oklaski: 28
iceman150 napisał:
Bartek jakie kołą mają być? Co byś chciał w nim mieć? amor z blokadą? ile biegów? Kolor?

Ladna 26stka z dobrym osprzetem. Amor moze byc z blokada ale nie musi. Biegi- tyle ile bedzie mial tyle wezme:) Jesli cos ciekawego na wiekszych kolach to tez warto sie przyjrzec
Amor patriae nostra lex

Zakup roweru - 3 propozycje - czekam na opinię lub propozycje:) 2014/04/12 21:30 #14217

  • droid
  • droid Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Tylko ci którzy ryzykują wiedza jak daleko zajadą
  • Posty: 35
  • Oklaski: 1
samo założenie roweru do 'MTB'
jest to baaaardzo rozległa dziedzina
od zwykłego xc po enduro,freeride z DH włącznie.
co dokładnie chcesz osiagnać na tym rowerze jakie ma byc dokładne jego przeznaczenie?
tylko ci którzy ryzykują dowiedzą sie jak daleko zajadą

Zakup roweru - 3 propozycje - czekam na opinię lub propozycje:) 2014/04/12 21:21 #14216

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
Bartek jakie kołą mają być? Co byś chciał w nim mieć? amor z blokadą? ile biegów? Kolor?
Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.

Zakup roweru - 3 propozycje - czekam na opinię lub propozycje:) 2014/04/12 21:09 #14214

  • Bartek
  • Bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Amor patriae nostra lex
  • Posty: 1251
  • Otrzymane podziękowania: 1722
  • Oklaski: 28
Dojrzalem wlasnie dzisiaj do zakupu o ktorym pisalem kilka tygodni wczesniej:) Siedze i przegladam allegro i tablice az dostaje oczoplasu. Czy moge prosic bardziej doswiadczonych kolegow o wybor jakiejs propozycji???Jesli ktos ma chwile czasu poprzegladac ogloszenia to stawiam piwo przy najblizszej okazji:)
Wymagania - typ mtb , rama 18 lub 19,cena do 3tys zl plus minus 200zl.Najlepiej tak w odelglosci 150km od Grudziadza zebym mogl jutro po niego skoczyc.
Amor patriae nostra lex

Zakup roweru - 3 propozycje - czekam na opinię lub propozycje:) 2014/02/21 10:39 #13227

  • piowini
  • piowini Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 620
  • Otrzymane podziękowania: 697
  • Oklaski: 8
Niestety nie mam zbyt dużo do powiedzenia dot. zalet i wad poszczególnych typów rowerów, ale mam doskonały "Przepis na rower". Autor Robert Penn. Można skorzystać, a na pewno przeczytać warto, nawet więcej -TRZEBA. Od razu się wiele spraw i problemów technicznych wyjaśni.
jazda rowerem ma być przyjemnością a nie walką

Zakup roweru - 3 propozycje - czekam na opinię lub propozycje:) 2014/02/20 18:54 #13224

  • Pietrek
  • Pietrek Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 376
  • Otrzymane podziękowania: 262
  • Oklaski: 1
A jakby założyć nisko profilówki ? :P Wiadomo że taki rower nie nadawałby się do skoków, amortyzacja w rowerach terenowych jest na dużo wyższym poziomie, ale na jakieś większe błoto lub podjazd pod większą górę w sam raz. :-)
Sukces jest w dużej mierze kwestią wytrwania, gdy inni rezygnują.

Zakup roweru - 3 propozycje - czekam na opinię lub propozycje:) 2014/02/20 17:21 #13223

  • craft
  • craft Avatar
jak założysz grubsze opony na koła 28 to będziesz miał 29" a nie 27,5" kół nie zmniejszysz tylko powiększysz

zmiana kasety i opon nie zmieni roweru crosowego w mtb ponieważ główna różnica tkwi w geometrii ramy, to dwa różne światy

Zakup roweru - 3 propozycje - czekam na opinię lub propozycje:) 2014/02/19 21:19 #13221

  • Pietrek
  • Pietrek Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 376
  • Otrzymane podziękowania: 262
  • Oklaski: 1
A tutaj jest link do filmu o którym była mowa w filmie który wkleił Paweł. Tak sobie myślę mając crossa na kołach 28, założyć sobie grubsze opony wymienić kasetę na taką z porządną dużą zębatką z tyłu i mamy nowoczesny rower 27,5' :cheer: 28' a 27,5 różnica nie wielka 1cm 30 mm :)
Sukces jest w dużej mierze kwestią wytrwania, gdy inni rezygnują.

Zakup roweru - 3 propozycje - czekam na opinię lub propozycje:) 2014/02/19 21:00 #13219

  • Bartek
  • Bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Amor patriae nostra lex
  • Posty: 1251
  • Otrzymane podziękowania: 1722
  • Oklaski: 28
Dzieki Pawle za filmik - widzialem go juz kiedys i kolo ma calkiem sporo racji co do oldskulowych 26stek - to ,ze podalem 3 propozycje 29tek nie oznacza ,ze mowie stanowcze nie fajnej 26stce:) Nie nie....:) Calkiem podoba mi sie rower Fuji Tahoe ktory zaproponowal kolega Bar-tek.

Racje tez ma Davis ktory pisal ponizej ,ze z racji nowej mody mozna ladna 26stke wyhaczyc z ogloszen.
Pozostaje mi sledzic portale ogloszeniowe i aukcyjne. Gdyby rzucilo sie cos komus godnego uwagi w oczy - to prosze o linka w tym watku. Z zakupem sie nie pali - rower moge kupic jutro jak i rownie dobrze za miesiac:)
Amor patriae nostra lex

Zakup roweru - 3 propozycje - czekam na opinię lub propozycje:) 2014/02/19 20:00 #13218

  • pawel
  • pawel Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 156
  • Otrzymane podziękowania: 205
  • Oklaski: 0

Zakup roweru - 3 propozycje - czekam na opinię lub propozycje:) 2014/02/19 18:58 #13217

  • pawel
  • pawel Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 156
  • Otrzymane podziękowania: 205
  • Oklaski: 0
W teren i na zimę chyba koła 26 najlepsze. tym bardziej że krosa 28 cali już masz.Z tym osprzętem też nie daj się zwariować bo np napęd(korba-kaseta-łańcuch) lepszy czy gorszy ma to do siebie że trzeba go kiedyś wymienić na nowy.Za napęd 3x9 shimano acera właśnie zapłaciłem 250.grupa deore to około 500 a deore xT już nie oglądałem nawet.Życzę udanych wyyborów i... do zobaczenia na Diabelcach :cheer:

Zakup roweru - 3 propozycje - czekam na opinię lub propozycje:) 2014/02/19 18:23 #13216

  • Davis
  • Davis Avatar
  • Wylogowany
  • Admin
  • Salsa - adventure by bike
  • Posty: 627
  • Otrzymane podziękowania: 1218
  • Oklaski: 11
milo - ja z kolei nie chcę ,żeby wyglądało,że 29-er jest moim zdaniem bez sensu, bo zapewne tak nie jest, szczególnie dla dużego chłopa,np. Giant, którego oglądałem u Ciebie jest jak najbardziej ok, ale cena też :)
"Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów" - S.Lem

Zakup roweru - 3 propozycje - czekam na opinię lub propozycje:) 2014/02/19 17:57 #13215

  • milo
  • milo Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 60
  • Otrzymane podziękowania: 17
  • Oklaski: 6
Widzę ciężkie działa zostały wytoczone. :)
Davis napisał:
Fakt,że 29-er nie jest to samym miodem łatwo dowieść również wprowadzeniem standardu 27,5". Dlaczego on się pojawił?
Bo osoba które jeszcze nie kupiły 29era lub mają 165 cm wzrostu też trzeba coś sprzedać. Dlaczego one mają być poszkodowane i brać poczciwą 26 jak też chcą czegoś nowego.

27,5 jest zamiast 26 i nie inaczej

Dlaczego 27,5 jest bez sensu rozwinę w kolejnym odcinku, jak tylko wykonam dokumentację fotograficzną. ;)

*
Oczywiście wszyscy mogą się nie zgodzić z moimi wypocinami. Ja się nie znam, ale muszę nabić kilka postów. :)

Zakup roweru - 3 propozycje - czekam na opinię lub propozycje:) 2014/02/19 17:56 #13214

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
26 cali daje rade :) Duża rama 19-21cali i też da się śmigać, a różnica pomiędzy 26 a 29cali w przypadku turystycznej jazdy będzie raczej niezauważalna :) Więc najlepiej patrzeć jaki rower na lepszym osprzęcie się trafi, jeśli trafisz 26"na dobrym osprzęcie to brać, jeśli trafisz 29"na dobrym osprzęcie też brać ;)
Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.

Zakup roweru - 3 propozycje - czekam na opinię lub propozycje:) 2014/02/19 16:19 #13213

  • Davis
  • Davis Avatar
  • Wylogowany
  • Admin
  • Salsa - adventure by bike
  • Posty: 627
  • Otrzymane podziękowania: 1218
  • Oklaski: 11
Oczywiście wszyscy jak zwykle mają rację i nikt nie ma racji-jak to z takimi radami bywa.Pozwolę sobie i ja w tej sprawie na kilka spostrzeżeń ;)
Wybór roweru to bardzo indywidualna sprawa, szczególnie dla kogoś bez zawodniczych ambicji. Dla amatorów , dla osób niewysokich rower na 26" kołach to nadal najlepszy wybór. Dla pozostałych również warta rozpatrzenia alternatywa. Dlaczego? Proszę zwrócić uwagę na przytaczane przez zwolenników 29-erów argumenty,(może tu posłużyć choćby wklejona przez Pietrka grafika). 29-er jest szybszy,ma mniejszy kąt natarcia,większą powierzchnię styku opony z podłożem i być może jeszcze kilka zalet, których jednak nie warto nawet przytaczać, a to dlatego,że wszystkie te zalety zauważalne są jedynie w przypadku sprzętu zawodniczego z najwyższej półki,a jeśli nie najwyższej to co najmniej powyżej średniej. W przypadku roweru do zakładanych przez autora wątku kwocie 3 tys. zł nie dość ,że żadnych z tych zalet nie odczujemy,to dostaniemy same wady, które powodują,że zamiast lekkiego,zwrotnego roweru na lepszym osprzęcie dostaniemy 13-15 kilowego ospałego i niezwrotnego kloca.
Fakt,że 29-er nie jest to samym miodem łatwo dowieść również wprowadzeniem standardu 27,5". Dlaczego on się pojawił? Po prostu nawet wielu zawodników nie było zachwyconych standardem 29" i natychmiast jak pojawił się 27,5 ' to się przesiedli.
Osobiście też skłaniałbym się do 27,5 (jeśli już ktoś chce koniecznie czegoś nowego) , stanowi on bowiem odpowiedni kompromis pomiędzy dotychczasowymi rozmiarami kół. Koło 27,5 " zbliżone jest do 26" ,tylko 25mm większe, dzięki czemu nie traci typowych jego zalet takich jak przyspieszenie,zwinność i sterowność, zapewniając przy tym lepsze parametry toczenia, trakcji i komfortu charakterystycznych dla 29".
Poza dyskusją jest również fakt,że ze względu na przesiadkę zawodników na 29" i 27,5" można obecnie kupić klasyczne 26" w świetnej cenie z osprzętem o kilka klas wyższym niż w nowych standardach.
Wnioski nasuwają się więc same: albo polujemy na dobrze wyposażony 26', albo od razu pomijamy okres błędów i wypaczeń 29" i nabywamy najnowszy standard 27,5". :P
W Twoim Bartku przypadku, zważywszy,że posiadasz już 28" trekkingowy rower, który jako rower wyprawowy niczego lepszego się nie doczekał, proponuję darować sobie 29" i poważnie się zastanowić nad 27,5" lub tak ostatnio odsądzanym od czci i wiary wypasionym 26", na Diabelce jak znalazł. :)
"Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów" - S.Lem

Zakup roweru - 3 propozycje - czekam na opinię lub propozycje:) 2014/02/19 15:28 #13210

  • milo
  • milo Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 60
  • Otrzymane podziękowania: 17
  • Oklaski: 6
Tak.

W przypadku MTB 29 19'' moim zdaniem.

Zakup roweru - 3 propozycje - czekam na opinię lub propozycje:) 2014/02/19 13:35 #13209

  • Bartek
  • Bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Amor patriae nostra lex
  • Posty: 1251
  • Otrzymane podziękowania: 1722
  • Oklaski: 28
milo napisał:
Generalnie oczywistą oczywistością powinien być wybór opcji nr 2 :whistle:
:P

Mowisz o Unibiku Milo???

Co do gabarytow - 184cm i jakies 98kg - myslalem ,ze rama 19 powinna starczyc bo taka mam teraz w crossfirerze - ale jesli sie myle to prosze mnie poprawic:)

Ice - Fuji rzeczywiscie fajny i mi sie podoba - ale ma jedna mala wade - kola 26:)
Amor patriae nostra lex

Zakup roweru - 3 propozycje - czekam na opinię lub propozycje:) 2014/02/18 19:43 #13206

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
O tyle o ile znam bartka to porpozycja ramy 17" czy też 19" wydaje mi się mało odpowiednia do jego gabarytów. Nie ma to jak siąść na rowerze i się przymierzyć.


Choć przyznam że rowerek Fuji całkiem fajny.
Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.

Zakup roweru - 3 propozycje - czekam na opinię lub propozycje:) 2014/02/18 19:16 #13205

  • milo
  • milo Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 60
  • Otrzymane podziękowania: 17
  • Oklaski: 6
Generalnie oczywistą oczywistością powinien być wybór opcji nr 2 :whistle:
:P

Tak poza tym zanim zacznie sie festiwal wklejania ofert warto było by się dowiedzieć ile potencjalny użytkownik roweru ma wzrostu i wokól jakiego rozmiaru ramy oscyluje.

Jak głównym kryterium ma byc cena to wiadomo, że najtaniej bedzie używana 26''. Dużo osób chce to sprzedać, mało kto chce kupić.

Zakup roweru - 3 propozycje - czekam na opinię lub propozycje:) 2014/02/18 18:50 #13204

  • Pietrek
  • Pietrek Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 376
  • Otrzymane podziękowania: 262
  • Oklaski: 1
Na temat wielkości kół znalazłem coś takiego








Więcej na tej stronie. Czy to prawda? nie wiem może marketing :)
www.giantfabryczna.pl/pl-pl/technology/tech27-5/94/
Sukces jest w dużej mierze kwestią wytrwania, gdy inni rezygnują.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Czas generowania strony: 0.518 s.