Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Samoobsługowe stacje napraw rowerów w ramach Budżetu Obywatelskiego Grudziądza

Samoobsługowe stacje napraw rowerów w ramach Budżetu Obywatelskiego Grudziądza 2014/05/13 17:40 #15126

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4975
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Wysłałem zapytanie do Emilii - inicjatora projektu. Zaproponowałem czwartkowe popołudnie, bo w piątek musi przecież projekt złożyć.

Pozdr
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:

Samoobsługowe stacje napraw rowerów w ramach Budżetu Obywatelskiego Grudziądza 2014/05/13 15:06 #15123

  • Ewellka
  • Ewellka Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 349
  • Otrzymane podziękowania: 181
  • Oklaski: 5
Jak miewa się sprawa podpisów? :dry:

Samoobsługowe stacje napraw rowerów w ramach Budżetu Obywatelskiego Grudziądza 2014/05/08 18:44 #14969

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4975
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
balonis napisał:
Oczywiście ze tez mozesz powiedzcie mi tylko gdzie i kiedy mozemy sie spotkac zeby podpisac ta liste? Matolek moze podsuniesz czas i miejsce, bo ty jako administrator mozesz wszystkich najszybciej razem skrzyknac.

Myśl jest taka, żeby w celu spotkania wykorzystać inaugurację WTR, albo druga myśl - poprosić właścicieli sklepu rowerowego, np. Ebaru, żeby można było to u nich zostawić i każdy będzie mógł podejść, kiedy mu pasuje (rzecz jasna w godzinach pracy sklepu).
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
Za tę wiadomość podziękował(a): Ewellka

Samoobsługowe stacje napraw rowerów w ramach Budżetu Obywatelskiego Grudziądza 2014/05/08 10:12 #14954

  • krzys80
  • krzys80 Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 800
  • Otrzymane podziękowania: 567
  • Oklaski: 9
I tak kwestia wyboru projektów do realizacji zostanie ostatecznie rozstrzygnięta bez naszego udziału, więc moim zdaniem nie ma co się zastanawiać i jak ktoś ma pomysł, trzeba składać.

Nie wczytywałem się przepisy, ale chyba będzie głosowanie obywateli, w końcu dlatego obywatelski. Może będą głosować mieszkańcy danego okręgu. Mam nadzieję, że będziemy mogli zachęcać do głosowania na projekty rowerowe.
Najpewniej, najszybciej i najprzyjemniej. TYLKO ROWEREM

Samoobsługowe stacje napraw rowerów w ramach Budżetu Obywatelskiego Grudziądza 2014/05/06 21:07 #14926

  • balonis
  • balonis Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 22
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 0
Oczywiście ze tez mozesz powiedzcie mi tylko gdzie i kiedy mozemy sie spotkac zeby podpisac ta liste? Matolek moze podsuniesz czas i miejsce, bo ty jako administrator mozesz wszystkich najszybciej razem skrzyknac.

Samoobsługowe stacje napraw rowerów w ramach Budżetu Obywatelskiego Grudziądza 2014/05/06 10:58 #14908

  • Piotruss
  • Piotruss Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • :p
  • Posty: 364
  • Otrzymane podziękowania: 34
  • Oklaski: 9
Ewellka napisał:
Mieszkam na ul. Bora-Komorowskiego, to chyba mogę się podpisać co? :P
mieszkam koło "budowlanki" to też chyba mogę co :)
Łotrus

Samoobsługowe stacje napraw rowerów w ramach Budżetu Obywatelskiego Grudziądza 2014/05/05 16:17 #14899

  • Samoobsługowe stacje napraw rowerów
  • Samoobsługowe stacje napraw rowerów Avatar
Jeden podpis więcej polecam się podpisywać :)

Samoobsługowe stacje napraw rowerów w ramach Budżetu Obywatelskiego Grudziądza 2014/05/05 16:10 #14898

  • balonis
  • balonis Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 22
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 0
Jasne ze mozesz jakos sie wszyscy umowimy na podpisy ;)

Samoobsługowe stacje napraw rowerów w ramach Budżetu Obywatelskiego Grudziądza 2014/05/05 14:02 #14896

  • Ewellka
  • Ewellka Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 349
  • Otrzymane podziękowania: 181
  • Oklaski: 5
Mieszkam na ul. Bora-Komorowskiego, to chyba mogę się podpisać co? :P

Samoobsługowe stacje napraw rowerów w ramach Budżetu Obywatelskiego Grudziądza 2014/05/04 18:45 #14866

  • balonis
  • balonis Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 22
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 0
Mysle ze jak ktos ma nastepne pomysly to nic innego tylko skladac nowe wnioski jeszcze jest czas. A od przyszlego roku ma byc mozliwosc skladania pomyslow rowniez w innych okregach niz w swoim :)

Samoobsługowe stacje napraw rowerów w ramach Budżetu Obywatelskiego Grudziądza 2014/05/04 16:18 #14858

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4975
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
sldtwa napisał:
Ponadto wydaje mi się absurdalne, dlaczego mieszkaniec Okręgu 1 nie może poprzeć fajnego projektu mieszkańca Okręgu 6?
SSNR w "szóstce" również mi odpowiada.
Czy mam się domagać zrobienia takiej stacji pod moim oknem? To przecież bzdura.

No niestety, ale tej bzdury już nie wyeliminujemy, przynajmniej w tym roku i musimy poruszać się w jej granicach.

W kwestii alternatywy - parkingi czy stacje naprawcze, to przede wszystkim nie traktowałbym sprawy jako alternatywy. I tak kwestia wyboru projektów do realizacji zostanie ostatecznie rozstrzygnięta bez naszego udziału, więc moim zdaniem nie ma co się zastanawiać i jak ktoś ma pomysł, trzeba składać.

Swoją drogą poszukuję firmy zajmującej się sprzedażą i montażem zadaszonych parkingów rowerowych. Zna ktoś? :whistle:
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:

Samoobsługowe stacje napraw rowerów w ramach Budżetu Obywatelskiego Grudziądza 2014/05/04 16:17 #14857

  • Davis
  • Davis Avatar
  • Wylogowany
  • Admin
  • Salsa - adventure by bike
  • Posty: 627
  • Otrzymane podziękowania: 1218
  • Oklaski: 11
Jedno nie koliduje z drugim,po pierwsze okręgów aż 9,po drugie nie można z góry zakładać,że w naszym mieście mieszkają sami wandale i złodzieje.Z tego co wiem projekt parkingu w jednym z okręgów jest przygotowywany.
ps. sam podział na okręgi jest faktycznie dość karkołomny.
"Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów" - S.Lem

Samoobsługowe stacje napraw rowerów w ramach Budżetu Obywatelskiego Grudziądza 2014/05/04 16:10 #14855

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
Ponadto wydaje mi się absurdalne, dlaczego mieszkaniec Okręgu 1 nie może poprzeć fajnego projektu mieszkańca Okręgu 6?
SSNR w "szóstce" również mi odpowiada.
Czy mam się domagać zrobienia takiej stacji pod moim oknem? To przecież bzdura.
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".

Samoobsługowe stacje napraw rowerów w ramach Budżetu Obywatelskiego Grudziądza 2014/05/04 16:01 #14854

  • pieter
  • pieter Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 954
  • Otrzymane podziękowania: 622
  • Oklaski: -1
Patrząc na inwestycje w infrastrukturę rowerową, to naglącą sprawą byłoby montowanie stojaków rowerowych, szczególnie na terenie szkół, gdzie często jest monitoring, a rowerów nie ma gdzie zostawić. Zadaszony parking, ze stojakami do bezpiecznego przypięcia np. 20 rowerów jest bardzo mocną alternatywą w stosunku do stacji napraw z drobnymi elementami, które łatwo mogą zaginąć, czy się uszkodzić. Najpierw społeczeństwo musi dojrzeć i ujrzeć możliwości dojeżdżania do szkół, miejsc pracy, po zakupy, a potem byłby może czas na stacje napraw.
Za tę wiadomość podziękował(a): sldtwa

Samoobsługowe stacje napraw rowerów w ramach Budżetu Obywatelskiego Grudziądza 2014/05/04 14:58 #14844

  • balonis
  • balonis Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 22
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 0
Patrzac w ten sposob na wszystkie inwestycje to nigdy by nic ni zrobiono obawiajac sie wandalizmu ;) Dlatego miejmy nadzieje ze spoleczenstwo juz dojzalo i poza tym stacje sa ustawiane w miejscach monitorowanych i pilnowanych

Samoobsługowe stacje napraw rowerów w ramach Budżetu Obywatelskiego Grudziądza 2014/05/04 14:41 #14843

  • pieter
  • pieter Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 954
  • Otrzymane podziękowania: 622
  • Oklaski: -1
W założeniu jest to z pewnością fajny pomysł. Mam natomiast inne wątpliwości. Jak długo stacja będzie w stanie opierać się aktom wandalizmu, czy zwykłemu złodziejstwu? Obawiam się, że w krótkim czasie pozostanie do naszej dyspozycji tylko sama obudowa :( :( :(

Samoobsługowe stacje napraw rowerów w ramach Budżetu Obywatelskiego Grudziądza 2014/05/04 14:12 #14841

  • balonis
  • balonis Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 22
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 0
Kilka podpisow juz mamy ale jeszcze nie wszystkie ale czym wiecej tym lepiej wiec bedzie sie trzeba gdzies umowic zeby Emilia miala wszyskie i jeszcze wiecej ;)

Samoobsługowe stacje napraw rowerów w ramach Budżetu Obywatelskiego Grudziądza 2014/05/04 11:35 #14835

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4975
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Mnie również, więc są już 2 :woohoo:
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:

Samoobsługowe stacje napraw rowerów w ramach Budżetu Obywatelskiego Grudziądza 2014/05/04 11:25 #14834

  • Davis
  • Davis Avatar
  • Wylogowany
  • Admin
  • Salsa - adventure by bike
  • Posty: 627
  • Otrzymane podziękowania: 1218
  • Oklaski: 11
Tak się szczęśliwie składa,że 6-ka mnie zahacza, więc mój podpis jest :)
"Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów" - S.Lem

Samoobsługowe stacje napraw rowerów w ramach Budżetu Obywatelskiego Grudziądza 2014/05/04 09:38 #14830

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4975
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56

Samoobsługowe stacje napraw rowerów
w ramach Budżetu Obywatelskiego Grudziądza

             Wczoraj wieczorem napisała do nas pani Emilia z prośbą o poparcie jej wniosku do pozyskanie środków na dwie stacje naprawcze na jej osiedlu. Pomysł zacny i mocno pro rowerowy, a pani Emilia potrzebuje wymaganych w projekcie 10-ciu podpisów popierających projekt. Poparcie mogą złożyć jedynie osoby, które ukończyły 16 lat i mieszkają na Osiedlu Kawalerii Polskiej.

Oczywiście projekt popieramy i apelujemy o możliwie szybkie zgłaszanie poparcia tutaj lub do pani Emilii (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Poniżej list od pani Emilii:

Witam serdecznie,
W związku z tworzącym się w Grudziądzu Budżetem Obywatelskim chciałabym złożyć wniosek o powstanie w moim okręgu samoobsługowych stacji napraw rowerów. Znając Państwa zaangażowanie w projekty związane z infrastrukturą rowerową pomyślałam, iż może pomogliby mi Państwo w realizacji zadania:) W załączeniu przesyłam projekt wniosku i mapę z zaznaczoną lokalizacją dwóch stacji. Byłabym wdzięczna za przejrzenie wniosku i ewentualne uwagi oraz rozpropagowanie akcji. Do 16 maja (ostateczny termin składania wniosków) zostało niestety niedużo czasu, ale może dzięki Państwa pomocy znajdą się chętni do wsparcia inicjatywy. Jeżeli tak, będę wdzięczna za maile i z chęcią podejdę do osób, które chciałyby podpisać się pod wnioskiem. Muszą to jednak być mieszkańcy osiedla Kawalerii Polskiej (okręg nr 6) - mapa zawierająca ulice okręgu znajduje się tutaj: http://grudziadz.pl/uploads/files/Budzet_obywatel/mapa-bud%C5%BCet%20obywatelski.jpg

Jeżeli Państwo wyrażą chęć publikacji mojego wniosku będzie mi bardzo miło. Mam nadzieję, że na wspólnej inicjatywie zyska wielu grudziądzkich rowerzystów:)
Pozdrawiam,
--
Emilia Markot

 W załączeniu wniosek

z rowerowym pozdrowieniem
matołek 

Czytaj więcej...
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.256 s.