Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: II Masa Krytyczna 29 Czerwiec 2012

O:II Masa Krytyczna 29 Czerwiec 2012 2012/07/06 11:45 #4443

  • wirus
  • wirus Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • byle ruszać tyłek
  • Posty: 219
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 0
Kolejny film z masy, nakręcił kolega Piotr Pełech

O:II Masa Krytyczna 29 Czerwiec 2012 2012/07/02 13:30 #4408

  • wirus
  • wirus Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • byle ruszać tyłek
  • Posty: 219
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 0
Film dzięki portalowi egrudziadz.pl

[media][/media]

O:II Masa Krytyczna 29 Czerwiec 2012 2012/07/02 10:26 #4407

  • wirus
  • wirus Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • byle ruszać tyłek
  • Posty: 219
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 0
Kolego Szybszy :) jesteśmy otwarci na propozycję, już dziś zapraszam cię do nowego wątku, na forum na temat trzeciej masy :)

KLIKNIJ

O:II Masa Krytyczna 29 Czerwiec 2012 2012/07/01 11:05 #4401

  • Szybszy
  • Szybszy Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 122
  • Oklaski: 0
A no pisać, można dużo. Po pierwsze trasa trochę moim zdaniem nietrafiona. Za dużo jazdy w kółko.
Przydaliby się porządkowi, odciążyliby policje, która i tak sobie nie poradziła. Były nieobstawione miejsca, które stwarzały zagrożenie. Nie wiem, na jakiej zasadzie oni działają, bo niby tylko policja może kierować ruchem, ale byłem w Bydgoszczy i tam spełniają oni świetnie swoje zadanie.
Przydałaby się jakaś przyczepka ze sprzętem grającym. Co by było jeszcze głośniej.
A tak było super. Miejmy nadzieje, że konferencja utrzyma się na podobnym poziomie, lub będzie większa.

O:II Masa Krytyczna 29 Czerwiec 2012 2012/06/29 21:06 #4391

  • Spavn
  • Spavn Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 73
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 0
Było super i co tu dużo pisać :D

O:II Masa Krytyczna 29 Czerwiec 2012 2012/06/29 20:51 #4390

  • Szybszy
  • Szybszy Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 122
  • Oklaski: 0
Było minęło. Miło było was zobaczyć. Dopiero dotarłem do domu wiec jak ostygnę to coś więcej wypowiem. To co zauważyłem itd.

O:II Masa Krytyczna 29 Czerwiec 2012 2012/06/29 20:51 #4389

  • wirus
  • wirus Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • byle ruszać tyłek
  • Posty: 219
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 0
Link do części zdjęć jakie robiłem

KLIKNIJ

O:II Masa Krytyczna 29 Czerwiec 2012 2012/06/29 20:04 #4388

  • wróbel
  • wróbel Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 57
  • Oklaski: 0
No było niesamowicie ! więcej takich mas :D

O:II Masa Krytyczna 29 Czerwiec 2012 2012/06/29 14:48 #4386

  • Szybszy
  • Szybszy Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 122
  • Oklaski: 0
Ja tak czy siak będę go zwiedzał :)

O:II Masa Krytyczna 29 Czerwiec 2012 2012/06/28 15:54 #4381

  • wirus
  • wirus Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • byle ruszać tyłek
  • Posty: 219
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 0
Pogoda zamówiona i ma być bardzo dobra :P
Mam nadzieje, że pamiętacie o gwizdkach, trąbkach i innych głośnych gadżetach.
Co do mostu, to ja niestety nie dam rady ale liczę, że umówicie się przed mostem i przyjedziecie na masę!

O:II Masa Krytyczna 29 Czerwiec 2012 2012/06/28 12:23 #4379

  • wróbel
  • wróbel Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 57
  • Oklaski: 0
A ja mam pytanie czy będzie jakaś mniejsza grupka jeździć przez most ? :D

O:II Masa Krytyczna 29 Czerwiec 2012 2012/06/28 11:46 #4378

  • Szybszy
  • Szybszy Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 122
  • Oklaski: 0
Ludzie, Ludzie czy wy spicie? Czy wy Masy nie widzicie.
Jak się nic nie zmieni to potwierdzam swoją obecność.
Pozdrawiam.
p.s. Jadę ze Świecia jak są chętni to zapraszam, będzie raźniej.

O:II Masa Krytyczna 29 Czerwiec 2012 2012/06/26 09:12 #4371

  • wirus
  • wirus Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • byle ruszać tyłek
  • Posty: 219
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 0
milo napisał:
Co przemawia za powrotem na ul. Legionów? Z tego co tu przeczytałem i nie tylko tu to był to główny fragment trasy na który były narzekania i cześciowo się nie dziwię.

Jakąś tam alternatywą byłby np. przejazd Piłsudskiego -> Waryńskiego -> Ruchniewicza/Kasprzaka -> Łyskowskiego -> Piłsudskiego -> Sikorskiego
Co prawda niezbyt ruchliwe to ulice i raczej dużo gapiów by nas nie podziwiało, ale ul. Legionów pt. godz.18-19 to też raczej \"umieralnia\", a do tego, dla wielu rowerzystów, niezbyt sprzyjająca nawierzchnia.

A tak w ogóle to bym widział pociągniecie ew. kolejnych mas w stronę os. lotnisko, strzemiecin czy rządz.

Dziękujemy za swoją opinie, nie ukrywam, że sami mamy dylematy przy planowaniu trasy przejazdu.Uważam, że 1,4km po ul.Legionów, to i tak nie dużo a przypomnę tylko, że cała trasa ma około 12km.
Jeśli chodzi o przejazd masy na osiedlach, kwestia dogadania i można coś pomyśleć :)

O:II Masa Krytyczna 29 Czerwiec 2012 2012/06/26 01:17 #4370

  • milo
  • milo Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 60
  • Otrzymane podziękowania: 17
  • Oklaski: 6
Co przemawia za powrotem na ul. Legionów? Z tego co tu przeczytałem i nie tylko tu to był to główny fragment trasy na który były narzekania i cześciowo się nie dziwię.

Jakąś tam alternatywą byłby np. przejazd Piłsudskiego -> Waryńskiego -> Ruchniewicza/Kasprzaka -> Łyskowskiego -> Piłsudskiego -> Sikorskiego
Co prawda niezbyt ruchliwe to ulice i raczej dużo gapiów by nas nie podziwiało, ale ul. Legionów pt. godz.18-19 to też raczej \"umieralnia\", a do tego, dla wielu rowerzystów, niezbyt sprzyjająca nawierzchnia.

A tak w ogóle to bym widział pociągniecie ew. kolejnych mas w stronę os. lotnisko, strzemiecin czy rządz.

O:II Masa Krytyczna 29 Czerwiec 2012 2012/06/25 22:02 #4368

  • wirus
  • wirus Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • byle ruszać tyłek
  • Posty: 219
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 0
Prawdopodobna trasa :

Ratuszowa > Pańska > Szkolna > Kościelna > Portowa > Gdyńska > Chełmińska > Bydgoska > Hallera > Focha > Włodka > Toruńska > Marcinkowskiego > Rybacka > Al.23 Stycznia > Piłsudskiego > Karabinierów > Legionów > Sikorskiego > Sienkiewicza > Kosynierów > Groblowa > Koniec na rynku głównym

LINK DO TRASY


ps. trasa może ulec małej zmianie

O:II Masa Krytyczna 29 Czerwiec 2012 2012/06/25 20:25 #4367

  • suntour
  • suntour Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 242
  • Otrzymane podziękowania: 9
  • Oklaski: 5
Zapomniałem jeszcze o jednym. Nie lepiej zakończenie ( a moze i nawet rozpoczęcie ) przenieść o 40 m na plac pod pomnikiem ? cięzko jest wjechac takiej masie ludzi pod ratusz :)Połowa stoi gdzieś na ulicach i nie słyszy o co kaman :)

O:II Masa Krytyczna 29 Czerwiec 2012 2012/06/25 18:31 #4364

  • suntour
  • suntour Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 242
  • Otrzymane podziękowania: 9
  • Oklaski: 5
Jesli chodzi o przejazd mostem to nie myslałem o zawracaniu tuz za mostem, tylko 100 metrów niżej, jest skręt w prawo i tam pod wałem zakręciłoby się. Nie wiem tylko czy to nie leży już w gestii policji świeckiej więc tu mógłby byc problem. Przejazd przez most nie jest oczywiście konieczny jednak czym więcej nas widać tym lepiej. Ostatnia trasa była całkiem niezła chociaż brakowało jazdy w drugą część miasta ( real ). Tym razem jest uwzględniona trasa aż pod rondo realowskie i jest całkiem spoko. Z czasem możemy robić i 2 rundy takiej trasy jeśli byliby chetni. Co do ogniska to także miałem podobne zdanie jak Ty. Moim zdaniem jest to zbyteczne.

O:II Masa Krytyczna 29 Czerwiec 2012 2012/06/25 13:30 #4362

  • wróbel
  • wróbel Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 57
  • Oklaski: 0
Mała propozycja na szybko (chodzi o zewnętrzną część trasy)
mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,22,18.75866,53.47336?l=dbfefa19345faf7f

O:II Masa Krytyczna 29 Czerwiec 2012 2012/06/25 13:20 #4361

  • wirus
  • wirus Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • byle ruszać tyłek
  • Posty: 219
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 0
Bożena (rybka) napisał:
Nie wiem czy jako rodzaj żeński powinnam się wypowiadać ;) ale co tam.

Jeżeli chodzi o zablokowanie mostu można by po prostu przejechać Portową do wyjazdu na most.Skręcając w lewo przy dużej liczbie obecnych też zostanie wstrzymany zjazd i wjazd.
Ul. Chełmińska oraz warszawska są dość ruchliwe i można by było włączyć je do trasy - np. Chełmińską do ronda przy Realu, skręcić na średnicówkę, rondo obok Praktikera i wyjazd na Warszawską.Można trasę ułożyć w tzw. ósemkę i jeździć tak przez godzinę.

To tyle mojej sugestii :)

Coś tam narysowaliśmy na mapie, przed chwilą.
Po poprawkach umieścimy link, do mapy na forum :]

Każda sugestia jest mile widziana :) :kiss:

O:II Masa Krytyczna 29 Czerwiec 2012 2012/06/25 12:54 #4360

  • Bożena (rybka)
  • Bożena (rybka) Avatar
Nie wiem czy jako rodzaj żeński powinnam się wypowiadać ;) ale co tam.

Jeżeli chodzi o zablokowanie mostu można by po prostu przejechać Portową do wyjazdu na most.Skręcając w lewo przy dużej liczbie obecnych też zostanie wstrzymany zjazd i wjazd.
Ul. Chełmińska oraz warszawska są dość ruchliwe i można by było włączyć je do trasy - np. Chełmińską do ronda przy Realu, skręcić na średnicówkę, rondo obok Praktikera i wyjazd na Warszawską.Można trasę ułożyć w tzw. ósemkę i jeździć tak przez godzinę.

To tyle mojej sugestii :)

O:II Masa Krytyczna 29 Czerwiec 2012 2012/06/25 11:47 #4359

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4971
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Muszę się pożalić, że w chwili obecnej czuję się w mocno niezręcznej sytuacji. Dziwi mnie bowiem fakt, że propozycja trasy jest tak skąpo komentowana, bez czego ciężko nam zaplanować cokolwiek, co spełniało by oczekiwania rowerzystów i zarazem cel Masy Krytycznej.

Rzeczywistość wygląda tak, że za około dwie godziny idę na spotkanie z Policją, która będzie pilotować nasz przejazd. Nie mam jednak pojęcia, jaką trasę przedstawić, bo zaproponowana tutaj ma pewne wady, które powinny zostać skorygowane. Po osobistych rozmowach z kilkoma rowerzystami i przeczytaniu kilku Waszych postów, mam następujące wątpliwości:

1. Zdania co do przejazdu mostem są podzielone. Są też dwa silne argumenty przeciw:
- brak możliwości sprawnego zawrócenia (propozycja zawrócenia wokół jeziorka, brukiem w dół odpada ze względu na brak skrętu we wspomniany bruk, oddzielony wysokim krawężnikiem, słupkami i barierą). Byłby to bardzo niebezpieczny manewr.
- wyjazd poza granice administracyjne miasta i wpływy naszej Policji to też silny argument.
Proponuję aby skrzyknąć osobny, mniej liczny przejazd przez most i jeździć godzinę w tę i nazad dwiema grupami.

2. Nikt nie wspomniał słowem o ognisku, które uważam za zbytek. Ktoś na pierwszej Masie rzucił propozycję i się podłapało, jednak po zastanowieniu, uważam, że to zły pomysł:
- nie ma w Polsce Masy Krytycznej, która paliłaby ognisko, choć wrocławianie palili czarownice w centrum miasta.
- nie jedziemy na piknik, tylko zademonstrować siłę i upomnieć się o prawa rowerzystów.
- nie wyobrażam sobie organizacji ogniska takiej liczby ludzi, jaka była na pierwszej Masie. Kto nad tym zapanuje, kto zadba o porządek?
Poza tym wymagałoby to uzgodnienia np. z zarządem MORiWu, przecież nie zrobimy samowolki na ich terenie ani nie rozpalimy ogniska w lesie. Jeśli ktoś bardzo chciałby ognisko, to można zgadać się po masie i pojechać np. nad Morskie Oko...

Obawiam się, że pozostaje nam samodzielnie dopracować trasę na podstawie nielicznych sugestii. Piszę więc do Wirusa, który jak widzę wisi na łączu :) Może coś się wykombinuje.

Prośba na przyszłość - udzielajcie się więcej, bo jest nam trochę trudno.
Pozdrawiam
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:

O:II Masa Krytyczna 29 Czerwiec 2012 2012/06/24 10:23 #4358

  • suntour
  • suntour Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 242
  • Otrzymane podziękowania: 9
  • Oklaski: 5
Most to naciekawszy kwiatek trasy ,całkowity zakaz poruszania się rowerem po chodnikach...zatem zgodnie z prawem przejedziemy ulicą :D

O:II Masa Krytyczna 29 Czerwiec 2012 2012/06/24 01:04 #4356

  • Spavn
  • Spavn Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 73
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 0
Ta trasa jak najbardziej trafna :) Niestety po majowej masie (po Tarpińskim bruku) pół roweru poszło do wymiany :D Myślę,że tu tych kostek będzie mniej i że na spokojnie wszyscy dadzą sobie radę. Ale może most sobie podarować i zjechać tranzytem do ronda na Drodze Łąkowej a potem wrócić nowym wiaduktem koło Carefoura?

O:II Masa Krytyczna 29 Czerwca 2012 2012/06/15 11:11 #4323

  • wirus
  • wirus Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • byle ruszać tyłek
  • Posty: 219
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 0
Pozostały dwa tygodnie :] jeśli możecie powiesić plakat masy w miejscu swojej pracy, lub namówić znajomych to liczymy na was :)

Link do pobrania plakatów, ulotek:

http://gsr.matemato.ehost.pl/media/kunena/attachments/legacy/files/Masa-3d0f98f9dcc1f7dd5fd12fad513f9859.zip

O:II Masa Krytyczna 29 Czerwca 2012 2012/06/05 17:21 #4245

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4971
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Fajnie, że pojawiają się jakieś konstruktywne opinie, bo bardzo nam ich brakuje. Co do mostu, pojawia się jeszcze kilka innych problemów:
1. Jest problem z zawróceniem,
2. za pierwszym przęsłem wyjeżdżamy poza granice administracyjne Grudziądza
3. Za trzecim przęsłem kończy się rejon podległy naszej Policji.

Dzięki @Szybszy za opinię i prosimy o więcej. Wasze opinie pomogą nam wprowadzić jakieś pozytywne zmiany, a przecież wiecie, że dopiero się uczymy i pierwszą Masę robiliśmy na spontana :)

Pozdrawiam :silly:
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.368 s.