Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: XVI Grudziądzka Masa Krytyczna "Grudziądz przejezdny dla rowerów"

XVI Grudziądzka Masa Krytyczna "Grudziądz przejezdny dla rowerów" 2014/04/18 23:03 #14402

  • j23
  • j23 Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • turystyka i rower - dwie nierozłączne pasje.
  • Posty: 575
  • Otrzymane podziękowania: 626
  • Oklaski: 0
matołek napisał:
W kwestii technicznej. Potrzebujemy kilku (3-5) osób, które będą na Masie działały w charakterze osób porządkowych.
Jestem do dyspozycji. Myślę, że dobrze by było, gdyby "porządkowi" mieli ubrane kamizelki odblaskowe. Myślę, że wystarczy 4-6 osób.
:whistle:
Zwykły rower jest pojazdem napędzanym siłą mięśni.
Rower jadący pod górę jest pojazdem napędzanym siłą woli.
Za tę wiadomość podziękował(a): Matołek

XVI Grudziądzka Masa Krytyczna "Grudziądz przejezdny dla rowerów" 2014/04/18 21:43 #14400

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4971
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
No i dobra wiadomość - Med-Sar potwierdził, że zabezpieczy medycznie Masę :)

Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
Za tę wiadomość podziękował(a): Kama

XVI Grudziądzka Masa Krytyczna "Grudziądz przejezdny dla rowerów" 2014/04/18 21:38 #14398

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4971
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
W kwestii technicznej. Potrzebujemy kilku (3-5) osób, które będą na Masie działały w charakterze osób porządkowych.

Pamiętacie młodzież brykającą na ostatniej Masie pod prąd? Zależy nam na bezpieczeństwie wszystkich. Byłoby więc fajnie, gdyby ktoś grzecznie zwracał uwagę i ogólnie pilnował porządku. Będzie bezpieczniej i ogólnie profesjonalnie to by wyglądało :)

To jak? Chętni podziałać? :woohoo:
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:

XVI Grudziądzka Masa Krytyczna "Grudziądz przejezdny dla rowerów" 2014/04/18 18:16 #14394

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4971
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Link do trasy 16 MK

Może trochę krótka, ale nie o długość trasy w Masach Krytycznych przecież chodzi.

Koniec w Ogrodzie Botanicznym. Dlaczego właśnie tam, łatwo się domyślić. Chcemy też jednoznacznie ludziom wyjaśnić, że my nie chcemy jeździć wśród spacerowiczów, lecz obiecanego nam przejazdu pod płotem, który nie kolidowałby z ruchem pieszym. Jak znajdę trochę czasu, to napiszę o ogrodzie botanicznym osobną notkę :)

Pozdrowerek :)
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:

XVI Grudziądzka Masa Krytyczna "Grudziądz przejezdny dla rowerów" 2014/04/18 17:56 #14393

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4971
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56

XVI Grudziądzka Masa Krytyczna
-już za tydzień-

 Tym razem ruszamy pod hasłem ?Grudziądz przejezdny dla rowerów?

            Jedną z większych bolączek grudziądzkich rowerzystów jest brak możliwości przejazdu z jednej dzielnicy do drugiej bez przeprowadzania roweru ? przynajmniej w zgodzie z prawem. Czy widzieliście kiedyś, żeby trzeba było wysiąść z auta, aby przejechać skrzyżowanie? Dla lepszego zobrazowania sytuacji wyobraźcie sobie proszę, że na niektórych skrzyżowaniach wprowadzono zakaz przewozu pasażerów ? powiedzmy dla ich bezpieczeństwa (absurd dobry jak każdy inny). Tak więc każdy samochód, autobus czy tramwaj ma obowiązek zatrzymać się przed skrzyżowaniem i wypuścić pasażerów. Ci przejdą na drugą stronę, ponownie wsiądą do aut, autobusów oraz tramwajów i pojadą dalej. Prawda, że głupie? Niestety tak właśnie funkcjonują rowerzyści w Grudziądzu, którzy częstokroć co 100 m są zobowiązani opuścić swój pojazd i kawałek przejść pieszo.

Przejścia dla pieszych zamiast przejazdów dla rowerów, zakaz jazdy rowerem na głównych trasach rowerowych czy urwana droga dla rowerów bez żadnej alternatywy, to u nas normalka. Takim właśnie normalkom mówimy zdecydowane NIE. Chcemy móc dojechać rowerem tak samo jak innymi pojazdami, inaczej mamy do czynienia z dyskryminacją.

2 kwietnia na spotkaniu z przedstawicielami Zarządu Stowarzyszenia Rowerowy Grudziądz, Prezydent Sikora obiecał pomóc nam odzyskać brakujące przejazdy dla rowerów. Do tych przecież potrzeba trochę farby i dobrej woli, a tego ponoć nie brakuje. Czy spełnią się obietnice? To się okaże.

 A tymczasem:

Jeśli myślisz podobnie jak my i zależy Ci na rowerowej normalności,
Jeśli jesteś aktywny i jeździsz rowerem,
Jeśli dysponujesz godzinką,

To przyłącz się koniecznie do naszej Rowerowej Masy Krytycznej i namów do tego kogo możesz.

 Pokażmy się miastu, nagłaśniajmy problemy. Coś się w końcu musi zmienić!

Do zobaczenia 25 kwietnia o 18, tradycyjnie pod Ratuszem.

 Więcej informacji w komentarzach.

z rowerowym pozdrowieniem
Matołek

Czytaj więcej...
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.179 s.