Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Informacje dla ZDM-u

Informacje dla ZDM-u 2016/11/29 08:19 #29758

  • miś polarny
  • miś polarny Avatar
a ddery podlegają zimowemu utrzymaniu?

Informacje dla ZDM-u 2016/11/17 18:59 #29726

  • Uthark
  • Uthark Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 274
  • Otrzymane podziękowania: 145
  • Oklaski: 1
@piowini

Jest, ale nie ma pod znakiem nakazu skrętu w prawo na pierwszym planie. O ten znak mi chodziło. Rowerzysta powinien zejść z roweru, przejść przez skrzyżowanie i dopiero wtedy kontynuować jazdę. Chodzi o to, żeby można było przejechać na wprost bez łamania przepisów.

Informacje dla ZDM-u 2016/11/17 12:32 #29725

  • piowini
  • piowini Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 620
  • Otrzymane podziękowania: 697
  • Oklaski: 8
Ulica na Torem na odcinku jednokierunkowym stała się ulicą dwukierunkową dla rowerzystów. Dziękuję w swoim imieniu :-). Są jednak dwa ale (nie chodzi o piwo):

1. Brak tabliczki "nie dotyczy rowerów" na znaku jak na pierwszym załączniku.

Jechałem wczoraj ul. Nad Torem od południowej strony, tj. od strony Lasu Rudnickiego. Pod zakazem wjazdu jest tabliczka "Nie dotyczy rowerzystów".
jazda rowerem ma być przyjemnością a nie walką

Informacje dla ZDM-u 2016/11/14 19:34 #29724

  • Uthark
  • Uthark Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 274
  • Otrzymane podziękowania: 145
  • Oklaski: 1
I jeszcze jedno miejsce, gdzie zapomniano o tabliczce "nie dotyczy rowerów". Ul. Spichrzowa, jest tabliczka pod znakiem nakazu skrętu w prawo, brak tabliczki pod znakiem zakazu wjazdu.


Za tę wiadomość podziękował(a): Matołek, piowini

Informacje dla ZDM-u 2016/11/14 19:22 #29723

  • Uthark
  • Uthark Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 274
  • Otrzymane podziękowania: 145
  • Oklaski: 1
Ulica na Torem na odcinku jednokierunkowym stała się ulicą dwukierunkową dla rowerzystów. Dziękuję w swoim imieniu :-). Są jednak dwa ale (nie chodzi o piwo):

1. Brak tabliczki "nie dotyczy rowerów" na znaku jak na pierwszym załączniku.

2. Brak tejże tabliczki na znaku "droga jednokierunkowa" z przeciwnej strony.
Załączniki:
Za tę wiadomość podziękował(a): Matołek, piowini

Oznakowanie przy wyjeździe z Galerii Pomorskiej 2016/03/29 13:49 #27671

  • Uthark
  • Uthark Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 274
  • Otrzymane podziękowania: 145
  • Oklaski: 1
Uważam, że ZDM powinien przestawić oznakowanie jak na zdjęciu przed ddrip, tym samym jasno dając do zrozumienia kierowcom, że muszą ustąpić pierwszeństwa rowerzystom, poruszającym się po ddrip, który znajduje się przecież na drodze z pierwszeństwem.



Za tę wiadomość podziękował(a): Matołek

Odnośnie spotkania z ZDM-em 2016/03/29 13:42 #27670

  • Uthark
  • Uthark Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 274
  • Otrzymane podziękowania: 145
  • Oklaski: 1
Jeszcze można poprosić ZDM o tabliczkę "nie dotyczy rowerzystów" pod znakiem nakazu skrętu w prawo przy wyjeździe ze Starostwa Powiatowego. Aktualnie wyjeżdżając ze starostwa nie można pojechać ani prosto na ddrip wzdłuż Trynki, ani w lewo w Curie-Skłodowskiej.
Za tę wiadomość podziękował(a): Matołek, MARCINHD

Odnośnie spotkania z ZDM-em 2016/03/17 14:11 #27521

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4975
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Uthark napisał:
Na ul. Skłodowskiej-Curie jest zorganizowany oznakowaniem kontraruch dla rowerzystów. Wielokrotnie tam jeździłem i nigdy nie miałem niebezpiecznych sytuacji. Ta ulica to doskonały przykład tego, że kontraruch rowerowy nie musi być niebezpieczny, a także nie przeszkadza w zaparkowaniu samochodu.

Używaliśmy tego argumentu na posiedzeniu Komisji BRD, jednak największy opór jest ze strony Policji. Skłodowskiej-Curie była właśnie pierwszą ulicą z kontraruchem, na którą udało nam się namówić ZDM - niejako na próbę. Z tego, co pamiętam, to nikt wtedy nie pytał Policji o zdanie (musieliśmy być bardzo przekonujący) :laugh:

Tak na marginesie, to obawialiśmy się, czy użycie tego argumentu nie skończy się rozmontowaniem tego jedynego miejsca, ale nie - będą kolejne 4 ulice. Może to niewiele, ale ruch we właściwym kierunku, a my nie ustaniemy w podejmowanych staraniach o następne ulice :)

Pozdrower :)



Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
Za tę wiadomość podziękował(a): Uthark, Krzyś, MARCINHD

Odnośnie spotkania z ZDM-em 2016/03/17 13:29 #27517

  • Uthark
  • Uthark Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 274
  • Otrzymane podziękowania: 145
  • Oklaski: 1
Na ul. Skłodowskiej-Curie jest zorganizowany oznakowaniem kontraruch dla rowerzystów. Wielokrotnie tam jeździłem i nigdy nie miałem niebezpiecznych sytuacji. Ta ulica to doskonały przykład tego, że kontraruch rowerowy nie musi być niebezpieczny, a także nie przeszkadza w zaparkowaniu samochodu.

Informacje dla ZDM-u 2016/03/03 14:16 #27294

  • dart8
  • dart8 Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 39
  • Otrzymane podziękowania: 55
  • Oklaski: 4
Skrzyżowanie świetlne w Mniszku.
Jadąc z osiedla lub od strony Białego Boru nie ma możliwości legalnego wjechania na ddrip. Sytuację rozwiązałoby przesunięcie znaku zakazu za zatoczkę przystankową. Wówczas można by przejechać skrzyżowanie i na ddrip wjechać przez wjazd do skupu złomu.
Wcześniej podobne rozwiązanie zastosowano przy stacji Orlen na ul. Chełmińskiej.
Pozdrawiam
Za tę wiadomość podziękował(a): Matołek, Pietrek, Krzyś, MARCINHD

Odnośnie spotkania z ZDM-em 2016/03/03 13:03 #27292

  • Uthark
  • Uthark Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 274
  • Otrzymane podziękowania: 145
  • Oklaski: 1
1. "DDR wzdłuż Rataja:
- oznakowanie C-13 i P-23"

Proponowałbym C16 i T-22.

Na Rataja nie ma wielkiego ruchu. Wielu rowerzystów woli jechać po jezdni zamiast po ddrip ulicy o niezbyt dużym natężeniu ruchu. Proponowane przeze mnie oznakowanie umożliwiłoby wybór rowerzyście.

2. Likwidacja znaku końca drogi dla rowerów przy rondzie przy Termetalu (dwa posty poniżej). W niedzielne przedpołudnie ruch jest tam mały, ale w dzień roboczy ruch jest całkiem spory ze znacznym udziałem ciężkich pojazdów.

3. Namalowanie przejazdów rowerowych (czerwona farba) na przejazdach rowerowych w ciągu ddrip na Strzemięcinie.
Za tę wiadomość podziękował(a): Matołek, Hardy

Oznakowanie ddrip przy Termetalu 2016/02/07 19:07 #27109

  • Red
  • Red Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 218
  • Otrzymane podziękowania: 385
  • Oklaski: 14
Uthark napisał:
Wydaje mi się, że jest to nowy "nabytek". Nie przypominam sobie tego znaku z wcześniejszych przejazdów w tym miejscu. W efekcie rowerzysta, jadący na Składowej, powinien korzystać z jezdni, gdyby chciał przestrzegać przepisów. Rowerzysta, widoczny na zdjęciu, łamie przepisy ;-). Z drugiej strony - przy skrzyżowaniu z Magazynową - stoi znak ddrip i jazda rowerem w kierunku ronda z tamtej strony jest legalna.

O ile w niedzielę nie ma problemów, żeby tam jechać po jezdni, o tyle w dzień powszedni jest tam spory ruch, nie brakuje tam też dużych ciężarówek.

Sądzę, że znak końca ddr powinien stamtąd zniknąć.

Nie jest to nowy znak. Stoi, od kiedy powstało rondo przy Termetalu. Miał on wówczas sens, ponieważ tuż za nim ciąg pieszo-rowerowy się kończył. W 2014 roku wzdłuż Magazynowej powstał trakt z nawierzchni kostkowej, jednak przy braku oznakowania należało traktować go jako chodnik. W ubiegłym roku dostawiono znaki dopuszczające ruch rowerowy, zapomniano jednak o usunięciu wspomnianego znaku.
We wrześniu 2015 roku skierowałem mailową prośbę do ZDM o usunięcie powyższego znaku z uzasadnieniem i fotografią. Wniosek pozostał bez odpowiedzi i, jak widać, żadnej reakcji.
Za tę wiadomość podziękował(a): Uthark

Oznakowanie ddrip przy Termetalu 2016/02/07 15:07 #27104

  • Uthark
  • Uthark Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 274
  • Otrzymane podziękowania: 145
  • Oklaski: 1
Dziś zauważyłem następujące oznakowanie przy rondzie przy Termetalu:









Wydaje mi się, że jest to nowy "nabytek". Nie przypominam sobie tego znaku z wcześniejszych przejazdów w tym miejscu. W efekcie rowerzysta, jadący na Składowej, powinien korzystać z jezdni, gdyby chciał przestrzegać przepisów. Rowerzysta, widoczny na zdjęciu, łamie przepisy ;-). Z drugiej strony - przy skrzyżowaniu z Magazynową - stoi znak ddrip i jazda rowerem w kierunku ronda z tamtej strony jest legalna.

O ile w niedzielę nie ma problemów, żeby tam jechać po jezdni, o tyle w dzień powszedni jest tam spory ruch, nie brakuje tam też dużych ciężarówek.



Sądzę, że znak końca ddr powinien stamtąd zniknąć.
Za tę wiadomość podziękował(a): Matołek, Hardy, Krzyś

Informacje dla ZDM-u 2015/06/11 22:38 #24173

  • Uthark
  • Uthark Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 274
  • Otrzymane podziękowania: 145
  • Oklaski: 1
j23 napisał:
A w ZDM-e bez zmian.
Jak jest DDR to muszą być przeszkody.
Od kilku tygodni obserwuję jak "zapiaszcza" się ten odcinek.


Mam nadzieję, że niedługo piach dotrze do torów tramwajowych - to posprzątają.

Ten odcinek ddrip jest znowu totalnie zapiaszczony. ZDM nie zadbał, żeby deszcze nie zmywaly piach na ddrip.

Informacje dla ZDM-u 2015/05/05 20:15 #23579

  • j23
  • j23 Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • turystyka i rower - dwie nierozłączne pasje.
  • Posty: 575
  • Otrzymane podziękowania: 626
  • Oklaski: 0
A w ZDM-e bez zmian.
Jak jest DDR to muszą być przeszkody.
Od kilku tygodni obserwuję jak "zapiaszcza" się ten odcinek.


Mam nadzieję, że niedługo piach dotrze do torów tramwajowych - to posprzątają.
Zwykły rower jest pojazdem napędzanym siłą mięśni.
Rower jadący pod górę jest pojazdem napędzanym siłą woli.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzyś

Informacje dla ZDM-u 2015/04/14 19:54 #22978

  • MARCINHD
  • MARCINHD Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • FATBIKE,wypady extremalne :)
  • Posty: 1904
  • Otrzymane podziękowania: 1519
  • Oklaski: 9
j23 napisał:
Na ulicach Krakowa pojawiło się nowe rozwiązanie, które ma ułatwić krakowskim rowerzystom jazdę w rejonie skrzyżowań.



POMARZYĆ dobra rzecz :evil:
Czytaj więcej: www.gazetakrakowska.pl/artykul/3822459,krakow-podporki-dla-rowerzystow-stanely-przy-skrzyzowaniach-zdjecia-wideo,id,t.html

dzisiaj pół dnia trąbili o tych podpórkach na RMF FM :)
..albo na GRUBO ..... albo wcale ;)

Informacje dla ZDM-u 2015/04/14 16:35 #22972

  • j23
  • j23 Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • turystyka i rower - dwie nierozłączne pasje.
  • Posty: 575
  • Otrzymane podziękowania: 626
  • Oklaski: 0
Na ulicach Krakowa pojawiło się nowe rozwiązanie, które ma ułatwić krakowskim rowerzystom jazdę w rejonie skrzyżowań.



POMARZYĆ dobra rzecz :evil:
Czytaj więcej: www.gazetakrakowska.pl/artykul/3822459,krakow-podporki-dla-rowerzystow-stanely-przy-skrzyzowaniach-zdjecia-wideo,id,t.html
Zwykły rower jest pojazdem napędzanym siłą mięśni.
Rower jadący pod górę jest pojazdem napędzanym siłą woli.
Za tę wiadomość podziękował(a): MARCINHD

Informacje dla ZDM-u 2015/04/13 23:02 #22954

  • Krzyś
  • Krzyś Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • !Caramba!
  • Posty: 732
  • Otrzymane podziękowania: 580
  • Oklaski: 3
Ale ta mała tabliczka to mi się wybornie podoba jak bozie kocham !!!
Tylko jedno małe pytanie dlaczego nie wystaje omyłkowo nad jezdnią ???

To by się działo !!!

Ps. Na fotce skrajnia zachiwana no i jest to skrajne podejście do sprawy DDR i pieszych - oni wszyscy mają bić pokłony bo pokłony to gimnastyka kręgosłupa a takowa to samo zdrowie.
Każdy muzułmanin je bije kilka razy w ciągu dnia i nie ma kłopotów z kręgosłupem - zdrowe byki jak jeden mąż !!!

A Wszystko po to aby rowerowanie było jeszcze zdrowsze !!!
B) Bicycle for fun B)

Informacje dla ZDM-u 2014/11/23 20:08 #20427

  • j23
  • j23 Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • turystyka i rower - dwie nierozłączne pasje.
  • Posty: 575
  • Otrzymane podziękowania: 626
  • Oklaski: 0
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA TRANSPORTU I GOSPODARKI MORSKIEJ
w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie.
§ 54.4. Wysokość skrajni nad chodnikiem lub ścieżką rowerową powinna być nie mniejsza niż 2,50 m, a w wypadku ich przebudowy albo remontu może być zmniejszona do 2,20 m.

Lokalizacja: Między rondami przy wjeździe na obwodnicę koło Termetalu.

Prawda, że ten rowerzysta to kawał chłopa chyba 4m wzrostu, bo przecież skrajnia jest zachowana. :woohoo:

Zwykły rower jest pojazdem napędzanym siłą mięśni.
Rower jadący pod górę jest pojazdem napędzanym siłą woli.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzyś
Czas generowania strony: 0.453 s.