Uwaga
  • Lack of access rights - File 'http:/replygif.net/i/639.gif'
  • Lack of access rights - File 'http:/stream1.gifsoup.com/view1/1108638/joker-loves-chips-o.gif'
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Bezprawie na GSR

Bezprawie na GSR 2013/10/07 18:36 #11446

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4975
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Korzystając z danej mi chwili wytchnienia od obowiązków, odpowiem (nie wiem czy wyczerpująco) na kilka kwestii:

:) W kwestii proponowanych tu widocznych publicznie ostrzeżeń jestem i zawsze byłem zdania, że prośba czy sugestia na linii prywatnej zawsze jest formą bardziej przyjazną niż publiczne łajanie.

:) W kwestii SHOUTBOXa - od dawien dawna mamy POGADUCHY, które są niczym innym niż shoutboxem. Do plotkowania o pewnej części ciała Maryni jest też odpowiedni dział forum i tam nikt się nie czepia

:) Anonim pytał o ilość moderatorów. Od początku istnienia strony jest ich co najmniej dwóch. Napisałem co najmniej, bo był czas, gdzie było trzech, ale trzeci z braku czasu się wycofał. Moderatorów społecznych angażuje się na dużych forach, w których moderowanie wątków przekracza możliwości czasowe ich organizatorów. Forum GSR to forum malutkie o bardzo regionalnym zasięgu i dość wąskiej tematyce. Można by rzec, że jest tu wręcz kameralnie i bez wielkich ambicji. Nie wykluczam oczywiście dokooptowania moderatora jeśli zajdą okoliczności ku temu.

:) Jeśli jest potrzeba stworzenia formalnego regulaminu, to oczywiście jestem otwarty na propozycje. Myślę jednak, o czym wspominali już przedmówcy, że każdy ma w sobie odpowiednie hamulce i tylko musi ich używać. Mamy pisać w regulaminie, że nie spamujemy, nie obrażamy, a osobiste pretensje przenosimy na linię prywatną? Ktoś tego nie wie? Jeśli oczywiście jest potrzeba, to czemu nie...

Cieszy mnie fakt, że są ludzie, którzy chcą się tu wypowiadać i co najważniejsze, jeździć rowerami - nie ważne kto z kim i dlaczego. W każdej społeczności tworzą się jakieś grupy i to jest moim zdaniem w porządku - grunt, że kręcą się korby. W jedną grupę jednak łączy nas rower i nie ważne, czy nim jeździmy czy latamy - wszyscy jesteśmy rowerzystami :lol:

Pozdrowerki :silly:
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
Za tę wiadomość podziękował(a): MARCINHD

Bezprawie na GSR 2013/10/06 21:17 #11433

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.

Bezprawie na GSR 2013/10/05 20:04 #11401

  • Bar-tek
  • Bar-tek Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 52
  • Otrzymane podziękowania: 11
  • Oklaski: 0
"Motywacja nie zaniesie cię zbyt daleko, jeśli nie masz nóg"

Bezprawie na GSR 2013/10/04 18:24 #11377

  • Kama
  • Kama Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • ...czasem chcę być jak ptak... ;-)
  • Posty: 583
  • Otrzymane podziękowania: 136
  • Oklaski: 3
Powiem tak...
Przyznaję,że gaduła ze mnie i często zdarzało mi się pisać nie na temat,przyznałam to już wczoraj i zawsze...
Celowy spam był TYLKO wczoraj...byłam wściekła ale nie ważne...
Iceman...nie musisz mi tego wytykać,więcej Cię nie ma niż jesteś,a zawsze masz najwięcej do powiedzenia...
HaDe...wiem,że obrabianie tyłków było,jest i będzie...ale ja tego nie pochwalam i nie muszę się na to godzić...nie cierpię plotkarzy...
...no i fakt...znamy się nie od dziś,nie od wczoraj...
Maku...dzięki za wypowiedź,zgadzam się i szanuję Twoje zdanie...
Pieter...nie,nie odpowiada mi zainteresowanie moją osobą...poza tym taka atmosfera odstrasza od uczestnictwa we wspólnych wypadach...
...reszty nie skomentuję...
Hardy...nie mam nic przeciwko zwrócenia mi uwagi,nie obrażę się jak dziecko,nie mam 5 lat...potrafię znieść słowa krytyki ale tu tych słów zabrakło...
Bartek...lepiej mnie nie drażnij... ;-)
Pes,Łotruss...dzięki...

Z mojej strony tyle,nie będę spamować ...jeśli mi się zdarzy proszę usuwać wpisy.

,, ...okulary, rękawice, miękkie siodło wsadź na sztycę
dla dorosłych i dla dzieci, kiedy wieje, pada, świeci
on powstrzyma cię od tycia, to nie przedmiot to STYL ŻYCIA !!! ''
:D :D :D

Bezprawie na GSR 2013/10/04 15:44 #11368

  • Bartek
  • Bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Amor patriae nostra lex
  • Posty: 1251
  • Otrzymane podziękowania: 1722
  • Oklaski: 28
Nazwa tematu rodem z "Faktu":) Az zajrzalem zerknac co tu sie dzieje-a tu niezle jajka - Kama konta nie ma:) Nie znam sprawy - bo ostatnio malo mam czasu na rower a i przeziebienie sie przyplatalo - ale moj glos to kolejny glos za paxem czyli pokojem:) Kama zluzuj gumke w majtach:)
Amor patriae nostra lex

Bezprawie na GSR 2013/10/04 11:50 #11363

  • pieter
  • pieter Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 954
  • Otrzymane podziękowania: 622
  • Oklaski: -1
Ciągle dochodziły mnie sygnały,że co rusz ktoś mi tyłek obrabia...
...bo powiedziałam to czy tamto...doskonale wiem kto z Waszej trójki co powiedział...Ty,Pieter czy Mate...

Oj Kama, to chyba dobrze, że jesteś obiektem zainteresowania :silly: . Jak wiesz, zdrowa część męskiej reprezentacji GSR wręcz nie wyobraża sobie wypadów bez udziału płci pięknej. Podejmujemy intensywne starania w kierunku pozyskania nowych towarzyszek wypraw, więc wręcz samobójczym działaniem byłoby zniechęcanie Pań, z którymi do tej pory spędziliśmy tyle czasu na wspólnych wypadach. Jest Was w naszej społeczności jak na lekarstwo i z pewnością sprawy charakterów schodzą na plan dalszy :evil: . Do wybaczenia jest fakt, że ostatnio rzadziej dosiadasz roweru w naszym towarzystwie i musisz opierać się na "sygnałach". Prościej byłoby pogadać w czasie najbliższego wspólnego wypadu, a Umawialnia rzecz święta, czytając każdy liczy na zainicjowanie wypadu i wspólny wyjazd, a tu jakiś bigos :S

Bezprawie na GSR 2013/10/04 10:01 #11355

  • Hardy
  • Hardy Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Posty: 1314
  • Otrzymane podziękowania: 587
  • Oklaski: 4
Kurde, jak ja nie lubię plotkowania...

GSR to strona dla chętnych razem porowerować, porozmawiać o sprzęcie, o zwiedzanych miejscach. Można i po prostu pogadać towarzysko. Ale faktycznie, po to są kategorie w menu GSR, aby starać się w miarę trzymać tematyki w konkretnych działach.

Zachowajmy tę swobodną formę GSR, ale sami dbajmy o nienaruszanie regulaminu. Moderator to czasem niewdzięczna rola, ale potrzebna i konieczna. Jestem za tymi czerwonymi ostrzeżeniami. Sam czasem nieopatrznie wpiszę się nie na temat i nie mam nic przeciwko temu, aby moderator zwrócił mi uwagę czerwonym wpisem. Nie odbiorę tego jako ujmę, tylko koleżeńskie zwrócenie uwagi. W każdym większym gronie, nawet tak luźnym jak nasze, pewnych ustalonych reguł się przestrzega, a ktoś musi jednak nad tym czuwać.

Teraz zaś myślmy już o przyjemniejszych rzeczach, znaczy kolejnych wypadach na rowerach :)

Bezprawie na GSR 2013/10/04 09:59 #11354

  • Anonim
  • Anonim Avatar
Ilu mamy moderatorów na tym forum ? :S
Czy jest jakaś droga do tego, by stać się moderatorem tutaj na forum? :whistle:
Koniecznie uprasza się właściciela owej strony by stworzył wraz z innymi "Regulamin"
By zaangażował w owy projekt "Grudziądzka Strona Rowerowa" moderatorów społecznych B)

Bezprawie na GSR 2013/10/04 09:40 #11350

  • MARCINHD
  • MARCINHD Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • FATBIKE,wypady extremalne :)
  • Posty: 1904
  • Otrzymane podziękowania: 1519
  • Oklaski: 9
tak jak PES napisał: SHOUTBOX był by idealnym rozwiązaniem :) wtedy ewentualne spamowania ( do których i ja się przyznaję- chociaż nie były celowe) nie będą występowały) :) zapraszam na nasze Kujawsko-pomorskie forum exploracyjne i zobaczcie co tam się dzieje na SHOUTBOX'ie :) to naprawdę idealne rozwiązanie :)
..albo na GRUBO ..... albo wcale ;)

Bezprawie na GSR 2013/10/04 09:34 #11348

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
Kama z przykrością muszę stwierdzić, że jesteś największym spamerem na forum. Pamiętam jak na początku twojego bytu na forum pisałaś post za postem i to totalnie nie na temat i nagminnie w umawialni. Ostrzegana i pouczana z tego co pamiętam bylaś wielokrotnie. Wchodzę ostatnio na forum i ponownie w temacie jakiegoś wyjazdu jedyne co można było wyczytać to jakieś wpisy totalnie nie na temat. Fajnie, że lubisz pogadać, poplotkować itd. ale na miłość boską rób to w odpowiednim dziale.
Co do twoich oskarżeń o obgadywanie, rąbanie czterech liter itd. to się nie wypowiem bo tematu nie znam i nie wiem o co biega, ale trzymajmy poziom i rozwiązujmy takie problemy jak dorośli.
Każdy z nas ma czasami gorszy dzień. Tyle w temacie.
Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.

Bezprawie na GSR 2013/10/04 09:30 #11346

  • Pes
  • Pes Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 208
  • Otrzymane podziękowania: 96
  • Oklaski: 6
We wszystkim co piszecie jest ziarno prawdy. A prawda jak to mówią leży po środku. Moim subiektywny zdaniu wszelkie akcję moderatora powinny być rejestrowane oznaczana kolorem. Przykład jest post nie na temat wchodzę na modzie dodaje tekst na dole pkt regulaminu czerwony kolor ostrzeżenie. Post obraźliwy na modzie usuwam treść pozostawiając login itd i wpisuję czerwonym usunięty z powodu takiego i takiego. Blokowanie kont czy tymczasowe wyłączenie po 3 ostrzeżeniach. Wszystko jasne i czytelne. Byłem administratorem paru forów dużo większych i te zasady idealnie się sprawdzały. Po pierwszych warnach ludzie którzy potrafili spamować albo floodować znikali albo się ogarniali. Reakcja była nie do końca adekwatna do czynu.

OFF TOPIC
Proponuję wprowadzić SHOUTBOX to tez ratuję forum przed niepotrzebny spamem :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Kama

Bezprawie na GSR 2013/10/04 08:50 #11343

  • maku
  • maku Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 241
  • Otrzymane podziękowania: 63
  • Oklaski: 3
Swego czasu Matołek stworzył Chat czyli po naszemu Pogaduchy aby sobie pogadać o wszystkim i o niczym z kim się chce. Szczególnie dział UMAWIALNIA nie jest miejscem do luźnych rozmów. Cel i forma UMAWIALNI jest jasno określona w kilku prostych punktach. Jeśli ktoś ma ochotę lub lubi sobie pogadać offtopic to są specjalne miejsca do tego na GSR lub portale społecznościowe, SMS itp.
This is a war, and we are soldiers ! Death can come for us at any time... In any place
Za tę wiadomość podziękował(a): Kama

Bezprawie na GSR 2013/10/04 08:49 #11342

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4975
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Uważam, że niepotrzebnie rozdmuchuje się pewne kwestie i wręcz dorabia się do nich niezdrowe emocje, co nie pozostaje bez wpływu na panującą tu atmosferę. Choćby sam tytuł tego wątku nie jest wolny od emocji i w moim mniemaniu tworzy pomówienia.

Rzeczywiście są różne fora i różne panują tam zwyczaje. Są takie, gdzie bezkarnie można opluwać kogo się chce, używając bez zahamowań nazwisk i nikt nie reaguje pomimo skarg użytkowników. Są też takie, na których wątki nie na temat, lub nawet nieczytelnie zredagowane znikają niemal natychmiast. Są oczywiście te gdzieś pośrodku.

Naprawdę nie rozumiem z czego ta afera. Może z tego, że reakcje moderatora są tu zbyt rzadkie i ludzie nie zdążyli do nich przywyknąć? O co tak naprawdę są tu pretensje? Sam autor skasowanych wątków przyznaje, że spamował celowo i że nie robił tego pierwszy raz. Jest to więc działanie świadome.

Wbrew temu, co niektórzy mogą uważać, w skasowanych wątkach były obraźliwe ataki personalne, na co moderator pozwalać nie powinien. Było też oczywiste i celowe zaśmiecanie wątku, co generowało rozsyłanie spamu na skrzynki pocztowe. Były i skargi użytkowników, a na grzeczne prośby i sugestie brak reakcji.

No i co nazywa się obrabianiem tyłka? Czy jest nim spytanie o opinię w tej sprawie innych użytkowników w niewielkim gronie? A może lepiej było zrobić to publicznie w wątku na forum?

No cóż, taka niewdzięczna rola forumowej sprzątaczki zwanej moderatorem :S

Miłego dnia :)
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:

Bezprawie na GSR 2013/10/04 06:35 #11340

  • MARCINHD
  • MARCINHD Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • FATBIKE,wypady extremalne :)
  • Posty: 1904
  • Otrzymane podziękowania: 1519
  • Oklaski: 9
o jasny gwincior ale się tu narobiło.......... na forum gdzie takrze przebywam ostrzeżenia od ADMINA i MODA tak jak pisał PES widoczne są od wszystkich i są w kolorze czerwonym, a kasowane są tylko obraźliwe wątki,lub konta użytkowników zachowujących się wyjątkowo nie stosownie w dodatku w taki sposób że wiadomo co jest skasowane i z jakiego powodu........ no ale każde forum ma swoje zasady....a obrabianie tyłków było, jest i będzie :) ja mam swoje zdanie na to: widać dane(a) osoby(a) nie ma nic ciekawego do powiedzenia więc wprowadza ferment i jedzie po opinii innych aby po prostu być w centrum uwagi :) To moje zdanie w tej kwestii.
Kama głowa do Góry !chociaż My nie znamy się od dzisiaj :)
..albo na GRUBO ..... albo wcale ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): Kama

Bezprawie na GSR 2013/10/04 01:31 #11337

  • ***
  • *** Avatar
Davis...żale jak to ująłeś były uzasadnione...
Ciągle dochodziły mnie sygnały,że co rusz ktoś mi tyłek obrabia...
...bo powiedziałam to czy tamto...doskonale wiem kto z Waszej trójki co powiedział...Ty,Pieter czy Mate...
W przeciwieństwie do większości tutaj,ja nie boję się wyrażać swego
zdania i głośno o tym mówię.Mate o tym wie....
Wiem,że niejednokrotnie rozmowy w Umawialni wymykały się spod kontroli, również z mojej winy,dziś zrobiłam to celowo.
Zawsze jednak Matołek nam groził palcem i kasował posty,teraz chciał pokazać swą wyższość,no i pokazał...jego sprawa...
...nie wiem czy też zauważyłeś to zjawisko...każdy nowy z początku jeździ jakiś czas z wszystkimi,później jednak ma dość za sprawą atmosfery panującej w robiących się grupkach,których tak Mate chciał uniknąć...
...przykładów jest wiele...to tak na marginesie...
Mam żal jak mnie potraktowano...ale przeżyję.
Tylko podziękuję moim znajomym za wsparcie i już mnie tu nie ma...
Dzięki...wiecie dla kogo.

Kama.

Bezprawie na GSR 2013/10/04 00:31 #11335

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4975
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Być może zasady, do których LINK wstawiłem, nie są doskonałe i mają luźną formę, ale tłustym drukiem jest o pisaniu na temat. Poza tym nie jesteśmy w szkole...

Być może blokowanie (na godzinę) możliwości pisania postów nie było dobrą formą ostrzeżenia i powinniśmy wypracować inną, ale nigdy wcześniej nie było przypadku tak wyrazistego i świadomego spamowania.

Jeśli kogoś uraziłem, to przepraszam, bo nie to było moim celem. Niemniej jednak będę kasował posty odbiegające od tematu, gdyż jest to moim zdaniem słuszny i powszechnie stosowany, acz nielubiany przez niektórych sposób utrzymania czytelności forum....

Pozdrawiam
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:

Bezprawie na GSR 2013/10/04 00:00 #11334

  • Davis
  • Davis Avatar
  • Wylogowany
  • Admin
  • Salsa - adventure by bike
  • Posty: 627
  • Otrzymane podziękowania: 1218
  • Oklaski: 11
Cóż.....,do niedawna jakoś się udawało bez sztywnych regulaminów, ludzie lepiej,lub gorzej umieli się powściągać , być może w zaistniałej sytuacji warto bardziej sformalizować zasady, tak by nikt nie czuł się dyskryminowany i kneblowany, a z drugiej strony nie wylewał swoich żalów na administratora i niebudzącą chyba sprzeciwu konieczność moderacji.
Taka smutna konstatacja.
"Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów" - S.Lem

Bezprawie na GSR 2013/10/03 23:38 #11333

  • Pes
  • Pes Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 208
  • Otrzymane podziękowania: 96
  • Oklaski: 6
Podchodząc do tego czysto technicznie wszelkie "ostrzeżenia" powinny być według mnie zaznaczone w typowy sposób czyli czerwony napis w wyedytowanym poście np "Za spam ostrzeżenie" lub coś w tym stylu. czerwone kartki działają gwarantuję :)

Bezprawie na GSR 2013/10/03 23:34 #11332

  • ...
  • ... Avatar
Mówię o regulaminie...prawdziwym...a nie kiedy się mogę umawiać na rower i w jaki sposób mam to napisać...
Kiedy masz mnie prawo zablokować itd.
Jakoś nie widzę go :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

Bezprawie na GSR 2013/10/03 23:31 #11331

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4975
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:

Bezprawie na GSR 2013/10/03 23:29 #11330

  • ...
  • ... Avatar
Poproszę o regulamin ... Kama

Bezprawie na GSR 2013/10/03 23:26 #11329

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4975
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
1. Jak każdy masz prawo do dowolnego zdania na mój temat, ale Umawialnia służy innym celom, o czym można przeczytać tu

2. Nawet nie zajarzyłem, że z tą fałszywością chodzi o mnie, bo nikogo nie obgadywałem, a jedynie zapytałem o radę w kwestii rozwiązania problemu spamu w Umawialni, na który skarżyło się już kilka osób.

3. Ostrzeżenia były a czasowa blokada jest również tylko ostrzeżeniem.

4. Czy kiedyś skasowałem post w dziale, w którym teraz odpowiadam na Twoje zarzuty?

5. Taka to już niewdzięczna rola moderatora, że czasem musi zadziałać w sposób, który może kogoś zaboleć... :(

6. Nie widzę tu żadnego "bezprawia" a jedynie standardowe działanie moderatora, który próbuje doprowadzić do przestrzegania powszechnie stosowanej na forach zasady, jaką jest pisanie na temat...
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
Za tę wiadomość podziękował(a): Piotruss

Bezprawie na GSR 2013/10/03 23:13 #11327

  • ...
  • ... Avatar
Kama

Bezprawie na GSR 2013/10/03 23:12 #11326

  • Anonim
  • Anonim Avatar
Nie wpisałam logo wyżej mój wpis

Bezprawie na GSR 2013/10/03 23:11 #11325

  • Anonim
  • Anonim Avatar
Pytam jakim prawem bez jakiegokolwiek ostrzeżenia admin zablokował i usunął mój profil ??? Bo napisałam prawdę...i boli??? i kryształowy,na jakiego się robi Mate nie jest już taki święty???...bo to prawda...obgadujecie wszystkich...i teraz żeby się nie wydało chcesz mnie uciszyć...
przed zablokowaniem i usunięciem konta powinnam dostać ostrzeżenie...
nic takiego nie było...
Żądam przywrócenia konta,nie jesteś Bogiem :angry: :angry: :angry:
Czas generowania strony: 0.920 s.