Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Projekt Przewodnika

Projekt Przewodnika 2013/10/21 20:20 #11767

  • Pes
  • Pes Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 208
  • Otrzymane podziękowania: 96
  • Oklaski: 6
W załączniku powinien być wstępny szkic jak sobie to wyobrażałem ;) Powtarzający się tekst i zdjęcia nie brać dosłownie :D Chodzi o pokazanie dość dokładnie gdzie trzeba by skręcić bo nie każdy jest na tyle ogarnięty by przeczytać, że gdzieś trzeba skręcić a on minie swój zjazd :) Wiem wydłuża to opis danej trasy szczególnie przy tych długich, ale na pewno osoba która będzie taka trasę przeglądać bądź jechać będzie bardziej zorientowana co jak i gdzie :) Jeśli chodzi o zielone paski mają symbolizować trudność trasy. Moje radosne założenie to 0-50km zielony 51-100km żółty 101-wzwyż czerwony. Mapki tu się zastanawiałem czy googlowskie, endomondo czy jeszcze jakąś inną. Jedno jest pewne każdą trasę trzeba będzie przejechać, by uzyskać fotki w kluczowych miejscach do opisu dojazdu. Zaletą projektu jest to, że każdy może zredagować swoją trasę. Wszystko się ładnie pod koniec połączy uzupełniając o okładkę, spis treści, podziękowania :)
Załączniki:

Projekt Przewodnika 2013/10/21 09:48 #11753

  • krzys80
  • krzys80 Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 800
  • Otrzymane podziękowania: 567
  • Oklaski: 9
Jak najbardziej popieram pomysł!!! IT też planuje wydanie nowego przewodnika rowerowego. Zrobili nawet konkurs na pomysły tras. Napisano o tym w regulaminu ostatniego rajdu miejskiego, na końcu. Może warto zjednoczyć siły i wydać niespotykany, wyjątkowy przewodnik rowerowy po okolicach Grudziądza.
Jestem bardzo zainteresowany i chętnie włączę się do redakcji takiego przewodnika!!!
Najpewniej, najszybciej i najprzyjemniej. TYLKO ROWEREM

Projekt Przewodnika 2013/10/21 08:13 #11751

  • pieter
  • pieter Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 954
  • Otrzymane podziękowania: 622
  • Oklaski: -1
Ciekawa kolejna inicjatywa Pesa. Uważam, że nikt tego lepiej nie zrobi od aktywnego rowerzysty. Pes, chętnie się włączę, szczególnie jako testujący proponowane trasy :silly:

Projekt Przewodnika 2013/10/21 07:27 #11749

  • maku
  • maku Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 241
  • Otrzymane podziękowania: 63
  • Oklaski: 3
Nasza IT opracowała taki przewodnik z kilkoma krótkimi trasami po okolicy, dostałem go kiedyś w punkcie IT za darmo. link
@Pes fajny pomysł !
This is a war, and we are soldiers ! Death can come for us at any time... In any place

Projekt Przewodnika 2013/10/20 23:53 #11745

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
Bartek napisał:
Trasy od dluzszego czasu sa ewidencjonowane przy pomocy wielu uzytkownikow aplikacji Endomondo - a jest ich na forum niemalo. Chodzi o te zeby to zebrac to do kupy i opisac:) Niby proste a jednak...Potrzeba kogos z inicjatywa - rzecz dobra o popieram:)

Też uważam, że to świetny pomysł. Idzie zima, rowerowa aktywność zmaleje. Czas usiąść do komputera, opisać przejechane trasy, zaopatrzyć w krótki schemat czasowy, opis trudności, ciekawych miejsc, atrakcji, możliwości aprowizacji (dobra rybka, pierogi, cygański placek... itd.), do tego mapka i jest.
Na wiosnę znajdziemy redaktora, może sponsorów i gotowe. Do roboty.
Warto.
Chociaż jeśli myślimy o sponsorach (np. przydrożnych restauracjach, gminach itd.) to przydałby się jakiś zorganizowany wydawca, np. stowarzyszenie z osobowością prawną. Warto to mieć na uwadze.
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".

Projekt Przewodnika 2013/10/20 22:37 #11740

  • Bartek
  • Bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Amor patriae nostra lex
  • Posty: 1251
  • Otrzymane podziękowania: 1722
  • Oklaski: 28
Trasy od dluzszego czasu sa ewidencjonowane przy pomocy wielu uzytkownikow aplikacji Endomondo - a jest ich na forum niemalo. Chodzi o te zeby to zebrac to do kupy i opisac:) Niby proste a jednak...Potrzeba kogos z inicjatywa - rzecz dobra o popieram:)
Amor patriae nostra lex

Projekt Przewodnika 2013/10/20 21:11 #11736

  • Elvis
  • Elvis Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 83
  • Otrzymane podziękowania: 34
  • Oklaski: 0
Pes ... Ty masz pomysły :P

W razie czego melduje gotowość B)

Projekt Przewodnika 2013/10/20 20:57 #11730

  • Hnacik
  • Hnacik Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 107
  • Otrzymane podziękowania: 23
  • Oklaski: 0
Zawsze i wszędzie pomogę prv.

Projekt Przewodnika 2013/10/20 20:45 #11726

  • Kama
  • Kama Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • ...czasem chcę być jak ptak... ;-)
  • Posty: 583
  • Otrzymane podziękowania: 136
  • Oklaski: 3
Niezły pomysł Pes,jestem za...jeśli w czymś mogę,to chętnie pomogę :)

,, ...okulary, rękawice, miękkie siodło wsadź na sztycę
dla dorosłych i dla dzieci, kiedy wieje, pada, świeci
on powstrzyma cię od tycia, to nie przedmiot to STYL ŻYCIA !!! ''
:D :D :D

Projekt Przewodnika 2013/10/20 19:45 #11713

  • Pes
  • Pes Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 208
  • Otrzymane podziękowania: 96
  • Oklaski: 6
O coś takiego mi skumulować w wielką całość dodać mapki obszerniejsze może dokładniejsze opisy ewentualne postoje i przygotować do pdf'a lub wydrukować :) Pomimo, iż technologia idzie do przodu wiele osób szczególnie starszych woli mieć coś "namacalnego" np w stylu przewodnika i mapy niżeli nawigacja. A moje doświadczenia pokazują, że nie każdy sobie potrafi przygotować trasę choćby z powodu braku umiejętności przygotowania sobie tego co czyta do formy wydruku która byłaby akceptowalna. Jest to kolejna forma promocji dla nas :)

Projekt Przewodnika 2013/10/20 19:02 #11704

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
Coś w tym stylu i jakaś namiastka jest na stronie, pamiętam że nawet na niektórych trasach powstawały fotki miejsc charakterystycznych aby łatwiej było się odnaleźć
rowerowygrudziadz.pl/index.php/trasy-rowerowe-mainmenu-36/101-pretekstow-mainmenu-171
rowerowygrudziadz.pl/index.php/trasy-rowerowe-mainmenu-36/ciekawe-miejsca-mainmenu-172
Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.

Projekt Przewodnika 2013/10/20 18:38 #11702

  • MARCINHD
  • MARCINHD Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • FATBIKE,wypady extremalne :)
  • Posty: 1904
  • Otrzymane podziękowania: 1519
  • Oklaski: 9
pomysł zacny ..... jeżeli jest potrzebna jakaś pomoc -pomogę :) a co do drukowania, spytam znajomego........on ma jakieś wtyki w drukarni werbistów w Grupie
..albo na GRUBO ..... albo wcale ;)

Projekt Przewodnika 2013/10/20 18:27 #11701

  • Pes
  • Pes Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 208
  • Otrzymane podziękowania: 96
  • Oklaski: 6
Od jakiegoś czasu rozmyślam sobie nad dość ciekawym projektem. Wiele osób bardzo chętnie korzystało by z roweru jako formy rekreacji. Wiele osób chętnie pojechało by na jakąś fajna wycieczkę rowerową, ale nie zawsze mają na tyle dobrą orientację po okolicy :) Jak czytać nasze forum jest wiele wypraw godnych polecenia z naprawdę pięknym widokami, zabytkami czy po prostu "fajnymi miejscówkami". Niby nie nasza działka tylko miasta. Wydaję mi się jednak, że to właśnie my jako pozytywnie zakręceni powinniśmy przygotować taki właśnie przewodnik, który można by sobie pobrać z naszej strony, a może nawet udało by się to jakoś rozpowszechnić w formie wydrukowanej. Poszczególne trasy można by oznaczyć odpowiednim kolorem w zależności od jej długości i trudności. Umieścilibyśmy bardzo dokładny opis jak dojechać ze szczegółową mapą dojazdu do poszczególnych punktów. Opis na co ciekawego można zwrócić uwagę, zdjęcia uatrakcyjniające które być może zachęcą do podjęcia się danej trasy "bo warto". Uważam też, że można by promować jakieś fajne miejsca, gdzie można by coś zjeść na danej trasie o ile jest taka możliwość. Kto wie może któreś z promowanych miejsc pomogło by w wydruku przewodnika, może nawet miasto wsparło by nas w tym projekcie jeśli byłby to naprawdę solidny materiał. Co wy na to?
Czas generowania strony: 0.246 s.