Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: sprawdzenie nawierzchni Południowa- Kraszewskiego

sprawdzenie nawierzchni Południowa- Kraszewskiego 2013/11/20 14:26 #12468

  • maku
  • maku Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 241
  • Otrzymane podziękowania: 63
  • Oklaski: 3
Davis napisał:
Maku - w przepisach prawa handlowego np. dotyczącego spółki z.o.o. istnieje coś takiego jak "spółka w organizacji" Z chwilą podpisania umowy spółki powstaje spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w organizacji. . Sp. z o.o. działa "w organizacji" do momentu rejestracji w KRS. Z tą chwilą staje się pełnoprawną spółką z o.o. W przypadku stowarzyszenia takiej możliwości jednak nie ma.
W naszej sytuacji przychodzi mi do głowy ewentualnie pewien wybieg ,( do przemyślenia), otóż mogło by się podpisać pod pismem kilka osób z dopiskiem: Członkowie założyciele Stowarzyszenia Rowerowy Grudziądz. ;)

Ok. rozumiem. Popieram każdą formę interwencji w tej sprawie.
This is a war, and we are soldiers ! Death can come for us at any time... In any place

sprawdzenie nawierzchni Południowa- Kraszewskiego 2013/11/20 13:54 #12467

  • Davis
  • Davis Avatar
  • Wylogowany
  • Admin
  • Salsa - adventure by bike
  • Posty: 627
  • Otrzymane podziękowania: 1218
  • Oklaski: 11
Maku - w przepisach prawa handlowego np. dotyczącego spółki z.o.o. istnieje coś takiego jak "spółka w organizacji" Z chwilą podpisania umowy spółki powstaje spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w organizacji. . Sp. z o.o. działa "w organizacji" do momentu rejestracji w KRS. Z tą chwilą staje się pełnoprawną spółką z o.o. W przypadku stowarzyszenia takiej możliwości jednak nie ma.
W naszej sytuacji przychodzi mi do głowy ewentualnie pewien wybieg ,( do przemyślenia), otóż mogło by się podpisać pod pismem kilka osób z dopiskiem: Członkowie założyciele Stowarzyszenia Rowerowy Grudziądz. ;)
"Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów" - S.Lem

sprawdzenie nawierzchni Południowa- Kraszewskiego 2013/11/20 13:30 #12466

  • maku
  • maku Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 241
  • Otrzymane podziękowania: 63
  • Oklaski: 3
Davis napisał:
Hej, no niestety pomimo podjęcia uchwały o powołaniu do życia stowarzyszenia , to zgodnie z ustawą Prawo o stowarzyszeniach art.17 pkt1 Stowarzyszenie uzyskuje osobowość prawną i może rozpocząć działalność z chwilą wpisania do Krajowego Rejestru Sądowego.
Nie widzę tu możliwości podpisania się pod pismem jako Stowarzyszenie.
Myślę,że pomysł icemana jest lepszym rozwiązaniem na dziś.

No to wszystko jasne co do pisma. Co do Inspektora nadzoru to on i tak działa na zlecenie zamawiającego czyli Gminy miasto-Grudziądz i nie wiem czy w ogóle ma jakieś umocowanie do takich czynności, ewentualnie można wysłać do wiadomości.
This is a war, and we are soldiers ! Death can come for us at any time... In any place

sprawdzenie nawierzchni Południowa- Kraszewskiego 2013/11/20 12:12 #12465

  • Davis
  • Davis Avatar
  • Wylogowany
  • Admin
  • Salsa - adventure by bike
  • Posty: 627
  • Otrzymane podziękowania: 1218
  • Oklaski: 11
Hej, no niestety pomimo podjęcia uchwały o powołaniu do życia stowarzyszenia , to zgodnie z ustawą Prawo o stowarzyszeniach art.17 pkt1 Stowarzyszenie uzyskuje osobowość prawną i może rozpocząć działalność z chwilą wpisania do Krajowego Rejestru Sądowego.
Nie widzę tu możliwości podpisania się pod pismem jako Stowarzyszenie.
Myślę,że pomysł icemana jest lepszym rozwiązaniem na dziś.
"Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów" - S.Lem

sprawdzenie nawierzchni Południowa- Kraszewskiego 2013/11/20 11:34 #12464

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
A nie można się zwrócić bezpośrednio do inspektora nadzoru, który pełni rolę nadzoru inwestorskiego? Może w jego przypadku przyniosłoby to lepszy skutek niż w ZDM, lub można uderzyć do obu tych jednostek.
Moim zdaniem lepiej byłoby formułować tak jak dotychczas a ze stowarzyszeniem poczekać aż będzie prawnie zarejestrowane, aby urzędnicy nie mieli się czego czepić.
Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.

sprawdzenie nawierzchni Południowa- Kraszewskiego 2013/11/20 09:53 #12463

  • maku
  • maku Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 241
  • Otrzymane podziękowania: 63
  • Oklaski: 3
Wydaje mi się że jako SRG. Stowarzyszenie zostało powołane, rejestracja to tylko pewna formalność. Jak chcesz mieć pewność to zapytaj Davisa. Ja pisałbym jak najszybciej bo czas ucieka ścieżka została oddana we wrześniu. Należy kuć żelazo puki gorące.
This is a war, and we are soldiers ! Death can come for us at any time... In any place

sprawdzenie nawierzchni Południowa- Kraszewskiego 2013/11/20 09:46 #12462

  • MARCINHD
  • MARCINHD Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • FATBIKE,wypady extremalne :)
  • Posty: 1904
  • Otrzymane podziękowania: 1519
  • Oklaski: 9
ale czy prawnie można używać nazwy Stowarzyszenia, skoro nie ma wpisu do KRS.... może niech fachowiec się wypowie - mam na myśli Davis'a

a formułując pismo warto zapytać o jeziorko jakie powstało przy przestanku tramwajowym koło sklepu ogrodniczego, i barierkach w tym samym miejscu, gdyż ostatnio zjechało na DDR autko :) ślady są do dzisiaj :)
..albo na GRUBO ..... albo wcale ;)

sprawdzenie nawierzchni Południowa- Kraszewskiego 2013/11/20 09:05 #12461

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4975
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Czyli co? Formułować pismo do ZDM-u? Jeśli tak, to jako SRG, czy tak jak do tej pory? W sumie stowarzyszenie zostało powołane i czeka tylko na rejestrację. Jakby podpisać jako stowarzyszenie, ale w miejscu KRS napisać "czeka na rejestrację". Co sądzicie? Próbujemy?
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:

sprawdzenie nawierzchni Południowa- Kraszewskiego 2013/11/20 07:59 #12460

  • maku
  • maku Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 241
  • Otrzymane podziękowania: 63
  • Oklaski: 3
Tak zgadza się że ścieżka została wykonana w ramach przebudowy torowiska które jest w trakcie i jeszcze trochę potrwa. Dokładnie odcinek 3:

ul. Chełmińska na odc. od ul. Kraszewskiego do ul. Południowej Zakres robót budowlanych obejmuje:
- remont, przebudowę i rozbudowę: torowiska tramwajowego wraz z odwodnieniem, sieci trakcyjnej, kabli trakcyjnych, układu ogrzewania rozjazdów,
- przebudowę jezdni, chodników, ścieżek rowerowych wraz z odwodnieniem oraz oświetlenia ulicznego,
- budowę drogi dojazdowej na teren pętli tramwajowej Południowa,
- wykonanie stałej organizacji ruchu w zakresie oznakowania poziomego, pionowego i urządzeń bezpieczeństwa ruchu,
- budowę elementów małej architektury,
- wycinkę kolidujących drzew oraz urządzenie zieleni,
- usunięcie wszelkich kolizji z uzbrojeniem terenu;
This is a war, and we are soldiers ! Death can come for us at any time... In any place

sprawdzenie nawierzchni Południowa- Kraszewskiego 2013/11/19 22:28 #12459

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
Jeśli się nie mylę to ścieżka ta wykonana była w ramach pprzebudowy torowiska, a jak wiadomo inwestycja ta jeszcze się nie zakończyła. Myślę że na tą budowe została wydana jedna książka budowy i co najwyżej przeprowadzony był odbiór częściowy.

oczywiście opieram się tylko na mojej skromnej wiiedzy budowlanej i doświadczeniu.
Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.

sprawdzenie nawierzchni Południowa- Kraszewskiego 2013/11/19 21:50 #12458

  • maku
  • maku Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 241
  • Otrzymane podziękowania: 63
  • Oklaski: 3
iceman150 napisał:
Myślę, że warto poruszyć temat przed odbiorem ostatecznym placu budowy.
Wszystko wskazuje na to że odbiór już był, teraz pozostaje dochodzenie roszczeń z tytułu udzielonej gwarancji lub gwarancji należytego wykonania robót, chyba że masz pewne info że odbioru ostatecznego jeszcze nie było wówczas należało by szybko interweniować w tej sprawie.
This is a war, and we are soldiers ! Death can come for us at any time... In any place

sprawdzenie nawierzchni Południowa- Kraszewskiego 2013/11/19 20:11 #12456

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
Myślę, że warto poruszyć temat przed odbiorem ostatecznym placu budowy.
Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.

sprawdzenie nawierzchni Południowa- Kraszewskiego 2013/11/19 15:53 #12453

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4975
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Każda metoda na wpływanie na jakość traktów jest mile widziana, dlatego fajnie, że ktoś śledzi i podsuwa takie fajne pomysły (dzięki Łotruss). Na chwilę obecną pod rozwagę należy poddać kilka rzeczy:

1. Czy już teraz próbować uskutecznić podsunięty pomysł, czy poczekać na rejestrację SRG i uderzać już jako osoba prawna?

2. W opisanym przypadku, to dyrekcja zarząd dróg zwróciła się o przeprowadzenie badań. Musimy dowiedzieć się jak w skuteczny sposób doprowadzić do takiego badania.

Pozdrawiam :whistle:
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
Za tę wiadomość podziękował(a): krzys80

sprawdzenie nawierzchni Południowa- Kraszewskiego 2013/11/17 11:36 #12423

  • krzys80
  • krzys80 Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 800
  • Otrzymane podziękowania: 567
  • Oklaski: 9
Oczywiście, że warto wykorzystać taki sposób do poprawy jakości nowo wykonanego odcinka. Mam nadzieję, że podpisana z wykonawcą umowa i gwarancje takie przypadki przewidują i że koszty takich ewentualnych badań ponosi wykonawca. Jeszcze tylko kwestia przychylności inwestora (nie wiem czy ZDM czy Miasto) w zakresie skorzystania z takiej gwarancji.
Najpewniej, najszybciej i najprzyjemniej. TYLKO ROWEREM

sprawdzenie nawierzchni Południowa- Kraszewskiego 2013/11/17 10:34 #12422

  • Piotruss
  • Piotruss Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • :p
  • Posty: 364
  • Otrzymane podziękowania: 34
  • Oklaski: 9
Przejeżdżając nie raz nowo wybudowanym odcinkiem DDR Południowa-Kraszewskiego odczuwa się duże nierówności w położeniu asfaltu,czy tą metodą zostało wykonane po taniości i przełożyło się na jakości czy niedbalstwo pracowników i nie dopatrzenie urzędników czy kierownika prac,moja sugestia to tak by zrobić z tym porządek i miasto powinno zlecić wykonie badań norm czy owa nawierzchnia jest należycie położona,co Wy na to??
Słupsk wygrał taką sprawę, dlaczego my mamy byś gorsi?? skoro nie jeden rowerzysta to sam zauważa :)
artykuł :
www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=%2F20131115%2FSLUPSK%2F131119812
Łotrus
Za tę wiadomość podziękował(a): Matołek, krzys80, piowini, Pietrek, MARCINHD
Czas generowania strony: 0.226 s.