Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Fatalnie zaparkowane samochody.

Fatalnie zaparkowane samochody. 2015/04/04 17:41 #22591

  • j23
  • j23 Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • turystyka i rower - dwie nierozłączne pasje.
  • Posty: 575
  • Otrzymane podziękowania: 626
  • Oklaski: 0
Cynik napisał:
Może kiedyś się skończą te parkingi na ddr-ach. ... Nic się szybko nie zmieni, karanie będzie przynosić jedynie doraźny skutek. W Polsce nie ma "masowej kultury rowerowej" .... Wg mnie potrzeba minimum jednego pokolenia czyli ok 20-25 lat aby cykliści zostali zaakceptowani przez zmotoryzowanych jako pełnoprawni uczestnicy ruchu, którym ustępuje się pierwszeństwa na przejazdach, na których się nie trąbi, którym nie zajeżdża się drogi, którym nie parkuje się na ddrach. Obym się mylił
Niestety chyba się mylisz bo piesi w Polsce byli przed samochodami, a kierowcy (oczywiście nie wszyscy) parkują na chodnikach zajmując CAŁĄ szerokość i "rozjeżdżają pieszych na pasach.
Jak mawiał Zulu Gula - Polska to dziwna kraja :S
Zwykły rower jest pojazdem napędzanym siłą mięśni.
Rower jadący pod górę jest pojazdem napędzanym siłą woli.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzyś

Fatalnie zaparkowane samochody. 2015/04/04 16:05 #22589

  • Cynik
  • Cynik Avatar
Może kiedyś się skończą te parkingi na ddr-ach. A może trzeba by też wystosować podobne pismo (załącznik w poniższym poście) do Komendanta Policji? Jest nadzieja, że zaczną systematycznie zwracać uwagę?




......Nic się szybko nie zmieni, karanie będzie przynosić jedynie doraźny skutek. W Polsce nie ma "masowej kultury rowerowej" ( nawet koncerny rowerowe nie postrzegają Polski jako "kraju rowerowego"), a rowerzyści są traktowani jako normalni uczestnicy ruchy tylko jako banda ekscentryków domagających się nieuzasadnionych przywilejów. Cały problem polega na tym, że w krajach rowerowych ( Italia, Francja, Niemcy, Szwajcaria, Beneluks, Skandynawia ) masowa "motoryzacja" postępowała równolegle z masową "cyklizacją" Infrastruktura motoryzacyjna powstawała równolegle z infrastruktura rowerową. Obie grupy rozwijały się w ramach wzajemnego poszanowania i zrozumienia. w Polsce masowa "motoryzacja" dokonała się bez masowej "cyklizacji". "Cyklizacja na na większą skalę ( w Polsce nie nastąpiła jeszcze "cyklizacja" na skalę masową) " rozpoczęła się dużo później, a zmotoryzowani odbierają ją jako zamach na ich prawa nabyte, w większości nie mają za grosz zrozumienia i poszanowania dla cyklistów. Wg mnie potrzeba minimum jednego pokolenia czyli ok 20-25 lat aby cykliści zostali zaakceptowani przez zmotoryzowanych jako pełnoprawni uczestnicy ruchu, którym ustępuje się pierwszeństwa na przejazdach, na których się nie trąbi, którym nie zajeżdża się drogi, którym nie parkuje się na ddrach. Obym się mylił

Fatalnie zaparkowane samochody. 2015/04/03 21:59 #22569

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4975
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Przejeżdżałem sobie dziś przez Tarpno. Na poniższym zdjęciu widać standardowe wykorzystanie ddr jako parking (ddr przy targowisku). Żeby było ciekawiej, kiedy mijałem ten sznur, zza ostatniego zaparkowanego auta wyskoczył mi tuż przed kołem rozpędzony samochód wjeżdżający z jezdni na parking za targowiskiem. Zadzwoniłem na Straż Miejską, ale nikt nie odebrał. Zadzwoniłem więc na Policję, przedstawiłem się w imieniu Stowarzyszenia Rowerowy Grudziądz i opisałem sytuację. Zapewniono mnie, że będzie reakcja i w ciągu 10 minut pojawił się patrol, który natychmiast rozpoczął działania, począwszy od auta, w którym siedział kierowca.

Pogadałem sobie miło z jednym z policjantów i zaznaczyłem, że nie zależy nam na mandatach, ale na przejezdnych drogach rowerowych. Z ciekawości jednak zapytałem, co zamierzają. Pan stwierdził, że grzecznym upomnienia, a jak ktoś się stawia i jest niemiły, to mandacik.

Może kiedyś się skończą te parkingi na ddr-ach. A może trzeba by też wystosować podobne pismo (załącznik w poniższym poście) do Komendanta Policji? Jest nadzieja, że zaczną systematycznie zwracać uwagę?

Mój rower napędza piękna przyroda :silly:

Fatalnie zaparkowane samochody. 2015/03/27 16:44 #22419

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4975
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Kilka razy wzywałem Straż i reagowali bez zarzutu :)

Może trzeba ich trochę zmobilizować, poprosić, pogadać?

Plik załącznika:

Nazwa pliku: SRG-KSM-01...2015.pdf
Wielkość pliku:329 KB


Pozdrower :silly:
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:

Fatalnie zaparkowane samochody. 2015/03/27 15:07 #22413

  • Irek
  • Irek Avatar
"Straż Miejska pełni dyżur od poniedziałku do czwartku w godzinach od 6.00 do 22.00, a od piątku od godz. 6.00 do niedzieli do godz. 6.00." - z ich strony

Fatalnie zaparkowane samochody. 2015/03/27 14:50 #22410

  • MARCINHD
  • MARCINHD Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • FATBIKE,wypady extremalne :)
  • Posty: 1904
  • Otrzymane podziękowania: 1519
  • Oklaski: 9
ja na żle zaparkowany samochód... blokował DDR na ul. Wiślanej w weekend nie dodzwoniłem się do straży miejskiej.... zadzwoniłem więc na Policję, przyjechali w 7 minut, kierowcę ( kierownicę, gdyż była to kobieta) ukarali mandatem :) nie ukrywam że po zgłoszeniu czekałem na miejscu i dopiero Policjantów po przybyciu zapytałem czy jeszcze jestem potrzebny,,,,, wykonując i tak w pierwszej kolejności kilka zdjęć dokumentując zaistniałą sytuację :)
..albo na GRUBO ..... albo wcale ;)

Fatalnie zaparkowane samochody. 2015/03/27 14:06 #22404

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
Ja wzywam SM do aut które utrudniają wyjazd z parkingu ograniczając znacznie widoczność co powoduje spore niebezpieczeństwo. Pomijam że parkują pod zakazem i panI Od tej pory pojawiają się w tym miejscu raz na jakiś czas.

A co do tego, że z policją będzie lepiej to nie liczyłbym na to. Już wolę do takich spraw SM.
Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.

Fatalnie zaparkowane samochody. 2015/03/27 13:48 #22403

  • j23
  • j23 Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • turystyka i rower - dwie nierozłączne pasje.
  • Posty: 575
  • Otrzymane podziękowania: 626
  • Oklaski: 0
Irek napisał:
Czy Straż Miejska przyjeżdża do zgłoszeń fatalnie zaparkowanych samochodów, blokujących cały chodnik?
Różnie to bywa. Na moje zgłoszenia raz podjęli prawidłową akcję - przyjechali (nie wiem czy był mandat czy pouczenie - ale to już coś).
innym razem usłyszałem odpowiedź - a gdzie mają parkować. przestałem więc dzwonić - czekam aż zlikwidują SM - Policja mam nadzieję takich odpowiedzi nie da.
Zwykły rower jest pojazdem napędzanym siłą mięśni.
Rower jadący pod górę jest pojazdem napędzanym siłą woli.

Fatalnie zaparkowane samochody. 2015/03/27 13:42 #22401

  • Irek
  • Irek Avatar
Czy można publikować w Internecie zdjęcia samochodów z niezamazaną rejestracją? Wydaje mi się, że nie jest to naruszenie ustawy o ochronie danych osobowych, gdyż dostęp do bazy samochodów jest ograniczony do uprawnionych organów, ale może tylko mi się wydaje...

Fatalnie zaparkowane samochody. 2015/03/27 13:37 #22399

  • Irek
  • Irek Avatar
Czy Straż Miejska przyjeżdża do zgłoszeń fatalnie zaparkowanych samochodów, blokujących cały chodnik? Czy wysyłają mandaty na podstawie fotografii?

Nie chodzi mi karanie kierowców, którzy zaparkowali przed blokiem i zostawili miejsce dla pieszych, chociaż mniej niż przepisowe 1,5m, ale przejść się da. Chodzi mi o takich, którzy z premedytacją pozostawili auto na chodniku i/lub ddr w taki sposób, że nie da się przejść, np. jak tu:

http://www.poboczem.pl/fotosy/zdjecie,iId,1725469,iSort,1,iTime,3,iAId,2
Czas generowania strony: 0.225 s.