Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Zesłany na północ.

Zesłany na północ. 2013/06/11 21:41 #8601

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
Tablica informacyjna:



Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.

Zesłany na północ. 2013/06/11 21:26 #8600

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
Dziś wybrałem się na kolejną wycieczkę po okolicy, tym razem znacznie krótszą. Zwiedziłem okolice miejscowości Kadyny m.in. zakon Franciszkanów, i rezerwat przyrody lasu kadyńskiego.
W zakonie poznałem sympatycznego zakonnika, który pokazał mi świątynię, opowiedział kilka anegdot, streścił historię świątyni i wsi Kadyny.
Dowiedziałem się także jaka jest różnica pomiędzy księdzem, a zakonnikiem ;)

Zakon:














Widok z punktu widokowego przy zakonie (niestety zdjęcie pod Słońce)









Port w Tolkmicku:





Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.

Zesłany na północ. 2013/06/01 20:36 #8339

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4975
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Zalew Wiślany zawsze chciałem sobie objechać, więc się kiedyś nie zdziw, jak do Ciebie wpadnę w odwiedziny :)
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:

Zesłany na północ. 2013/06/01 10:15 #8324

  • pieter
  • pieter Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 954
  • Otrzymane podziękowania: 622
  • Oklaski: -1
No Ice, ten Twój kalkulator wie co robi. Zdjęcia są bardzo nastrojowe. Ty się tam tak za bardzo nie zadamawiaj, bo czekamy na Twój dalszy wkład w infrastrukturę Grudziądza - masy się odbywają i wkrótce z pewnością !? będzie tak jak w Elblągu :laugh: Pozdrowienia

Zesłany na północ. 2013/05/31 17:12 #8119

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
Dodam, że tutejsze rejony są bardzo urozmaicone i wprost idealne do rowerowania, o czym świadczy ilośc cyklistów jakich spotkałem po drodze. Głównie poruszam się po drogach asfaltowych wiodących wśród lasów i pól. Szczerze przyznam, że nawet kierowcy wydają się bardziej przyzwyczajeni do rowerów bo nikt mi nie trąbi za uchem ani nie wyprzedza na siłę,tylko czeka na miejsce.

Tak wygląda jedna z dróg:


A takie mam tu widoki:



I zachód słońca w porcie w Tolkmicku:




Prawda że cudny? :D


Przepraszam za jakość zdjęć ale robione są kalkulatorem, który głupieje przy pełnym słońcu.
Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.

Zesłany na północ. 2013/05/31 17:04 #8118

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
Powielę pomysł kolegów pietera i wojtina i zamieszczę kilka zdjęć z moich wojaży po północy naszego pięknego kraju.

Korzystając z pięknego dnia wolnego jakim było boże ciało wybrałem się na przejażdżkę do Elbląga. Pomimo, iż byłem raczej negatywnie nastawiony do tego miasta po krótkim zwiedzaniu moje zdanie zmieniło się o 180 stopni. Można powiedzieć, że jestem wręcz zauroczony pięknie wyremontowaną starówką, okolicami kanału, mostami i kładkami nad kanałem, okolicami miasta czy też infrastrukturą rowerową. Przyznam że jest to miasto całkiem mądrze poukładane i posiadające bogatą infrastrukturę rowerową. Co prawda i są pewne minusy tego, ponieważ nie wszystkie rozwiązania są do końca przemyślane, ale w samym centrum ścieżek nie brakuje i to w czym Elbląg przewyższa Grudziądz jest to, że ścieżki rowerowe poprowadzone są często po dwóch stronach jezdni.

Centrum:





Starówka:










W drodze powrotnej zahaczyłem o plażę w Kadynach gdzie liczni kitesurferzy urozmaicali krajobraz:

Załączniki:
Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.
Czas generowania strony: 0.496 s.