Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: 200-ka na pożegnanie wakacji czyli "Oblężenie Malborka" :) 31.08.2014

200-ka na pożegnanie wakacji czyli "Oblężenie Malborka" :) 31.08.2014 2014/09/02 17:01 #18211

  • chunk
  • chunk Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 161
  • Otrzymane podziękowania: 229
  • Oklaski: 4
Za tę wiadomość podziękował(a): Matołek, Bartek

200-ka na pożegnanie wakacji czyli "Oblężenie Malborka" :) 31.08.2014 2014/09/01 22:16 #18202

  • chunk
  • chunk Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 161
  • Otrzymane podziękowania: 229
  • Oklaski: 4
Zamek w Sztumie to taka przyjemna 100 + idealna na jesienną depresję ;-)

200-ka na pożegnanie wakacji czyli "Oblężenie Malborka" :) 31.08.2014 2014/09/01 22:01 #18201

  • Bartek
  • Bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Amor patriae nostra lex
  • Posty: 1251
  • Otrzymane podziękowania: 1722
  • Oklaski: 28
Pieknie podsumowales nasza wyprawe Marcinie :) Nic dodac i nic ujac. Moze tylko powiem ,ze podobala mi sie ta eskapada bo byla to prawdziwa meska przygoda tylko dla twardzieli :) Walczylismy dzielnie przez 200km asfaltu - bez opierdzielania - dzieki czemu wyszla jak dla mnie kosmiczna srednia prawie 20km/h :) Na ostatnich 20km prawie poleglismy z Citasem kiedy od Krusz dopadl nas soczysty "wmordewind" i towarzyszyl nam do Wlk.Lubienia - bardziej zmeczyl mnie ten odcinek niz przejechane przed chwila 200km :sick: Jak dla mnie piekne podsumowanie lata i rowerowego sierpnia ktory byl dla mnie wyjatkowo aktywny (1204km) - siarczysty wysilek po ktorym taki dzien na dluugo zapada w pamiec :) Trasa moze nie nalezala do megamalowniczych - jednak ze wzgledu na dosc krotki dzien musielismy spore odcinki pokonywac asfaltami - zamiast ukochanymi przeze mnie lesnymi duktami :) Na szczescie w glownych miejscowosciach wyprawy znalazlo sie kilka perelek ktore z naddatkiem zrekompensowaly nam siermieznosc asfaltowych tras :woohoo: Jeden maly kiks - w wyniku lekkiego zbladzenia znalezlismy sie nagle 2km przed Sztumem obiecujac sobie ,ze zwiedzimy zaraz krzyzacki zamek ,ktorego nigdy nie mialem okazji obejrzec - po czym wjechalismy do Sztumu i ..... zapomnnielismy o nim :blush: Bedzie pretekst do kolejnej przejadzki bo podobno jest co ogladac :evil:

Dziekuje chlopakom za towarzystwo - bylo wszystko co potrzeba ,zeby milo spedzic niedziele i zakonczyc lato mocnym akcentem :P Z takimi kompanami zaczynam powaznie myslec o szarpnieciu 250km i marzyc o rzuceniu sie na 300km :evil: Ale to juz nie w tym sezonie B)
Amor patriae nostra lex
Za tę wiadomość podziękował(a): pieter, Krzyś, Citas, chunk

200-ka na pożegnanie wakacji czyli "Oblężenie Malborka" :) 31.08.2014 2014/09/01 20:32 #18200

  • Citas
  • Citas Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 170
  • Otrzymane podziękowania: 109
  • Oklaski: 2
Z tego co rozmawialiśmy, to galeria ma trafić na GSR, więc jak możesz to utwórz Tomku galerię.
Czasem na swojej drodze spotykam totalnych wariatów. Pędzą na złamanie karku i wbrew wszelkiej logice... naprawdę... czasem aż trudno ich wyprzedzić.

200-ka na pożegnanie wakacji czyli "Oblężenie Malborka" :) 31.08.2014 2014/09/01 20:12 #18199

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4971
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
chunk napisał:

PS. Mini fotorelacja wkrótce;)

Toście dali czadu :woohoo:

Ps. Czy wspomniana fotogaleria trafi na GSR? Jeśli tak, utworzę galerię :)

Pozdrower :silly: :silly:
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
Za tę wiadomość podziękował(a): chunk

200-ka na pożegnanie wakacji czyli "Oblężenie Malborka" :) 31.08.2014 2014/09/01 20:02 #18198

  • Citas
  • Citas Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 170
  • Otrzymane podziękowania: 109
  • Oklaski: 2
Wyjazd zaiste świetny. Nie ma co więcej już pisać. Chunk wszystko podsumował. Jedynie mogę stwierdzić, że pogoda chyba chciała być tego dnia sprawiedliwa i nasz powrót z Nowego był w czasie jakichś tajfunów prosto w ryj.
Czasem na swojej drodze spotykam totalnych wariatów. Pędzą na złamanie karku i wbrew wszelkiej logice... naprawdę... czasem aż trudno ich wyprzedzić.
Za tę wiadomość podziękował(a): chunk

200-ka na pożegnanie wakacji czyli "Oblężenie Malborka" :) 31.08.2014 2014/09/01 18:28 #18196

  • chunk
  • chunk Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 161
  • Otrzymane podziękowania: 229
  • Oklaski: 4
"Oblężenie Malborka" podsumowanie ;)

Godzina 4.30 ruszam z Nowego w kierunku Grudziądza z nadzieją że niedzielne prognozy pogody są chybione. Po 10 km jazdy w Komórsku zaczyna lać :(. Schronienia udzielił mi znajdujący się niedaleko przystanek PKS-u. Zdesperowany po 10 minutach ruszam dalej :). Docieram na miejsce spotkania krótko przed 6.00, po chwili na horyzoncie pojawia się Bartek. Kilka minut później dociera Citas. Mimo niekorzystnych prognoz synoptyków decydujemy się jechać, wieszcz Bartek zapewnia że jeśli on jedzie to pogoda będzie nam sprzyjać :) jak się później okazało, po drugiej stonie Wisły stracił swoją moc ;). Czekamy do 6.15 na ewentualnych niezdeklarowanych spóźnialskich. Nikt jednak nie dotarł wiec ruszamy w drogę. Kierujemy się w stronę Malborka mało ruchliwymi drogami i ścieżkami. Jako że jestem początkującym "globtroterem" ;) liczyłem na podróżnicze doświadczenie pozostałych uczestników :-) i nie zawiodłem się. Bartek i Citas stanęli na wysokości zadania i z precyzją najlepszych kartografów doprowadzają nas do wyznaczonych celów niemalże na całej trasie :). W Białej Górze robimy sobie pierwszy, nieco dłuższy postój podziwiając zaporę tuż u ujścia Nogatu. Następnie ruszamy dalej unikając za wszelką cenę 55-ki i tak w końcu docierając do niej w Sztumie :lol: . Drogę ze Sztumu do Malborka pokonujemy już nieco ruchliwą ale sprzyjająca podkręceniu tempa wspomnianą 55-ka. Meldujemy się na miejscu kilka minut po 12. Tu nieco lenistwa, focenia i podziwiania zamczyska. Śmigamy dalej do Lisewa Malborskiego całkiem przyjemnymi ścieżkami rowerowymi przez Tralewo i Lichnowy w towarzystwie spotkanego po drodze kolarza :). Docieramy do starego mostu drogowego w Tczewie. Niesamowity obiekt robi na nas ogromne wrażenie, jednak pobyt na nim uświadamia nam że faktycznie "czary" Bartka nie będą działać po zachodniej stronie Wisły. Już podczas posiłku w urokliwej tczewskiej kebabowni zaczęło nieco kropić :(, podjęliśmy zatem decyzję że nie ma co "kozaczyć" i odpuszczamy Starogard Gdański. Zdeterminowani nadciągającymi chmurami deszczowymi śmigaliśmy w zawrotnym tempie miedzy nimi kilka razy "przegrywając" ;) I tu ukłon w stronę niezastąpionych przystanków PKS sprzyjających szeroko pojętym kontemplacjom i konsumpcjom ;) W szaleńczej gonitwie w kierunku naszych domostw mijamy Subkowy, Pelplin (tu krótka wizyta w Bazylice Katedralnej), następnie Nowa Cerkiew i Lipia Góra, w której mapę do ręki biorę ja :) i znanymi mi drogami ruszamy w kierunku Nowego przez Mirotki, Leśną Janie i Kamionkę. Docieramy na miejsce nieco po 20.00. Po krótkim "pożegnaniu" ;) Ja opuszczam chłopaków. Citas i Bartek ruszają w kierunku Grudziądza...... z tego co mi wiadomo dotarli na miejsce :P


200-ka z haczykiem na pożegnanie wakacji zaliczona.... :)

Bartek, Citas dzięki wielkie za rowerową niedzielę :)
Do następnego!

PS. Mini fotorelacja wkrótce;)
Za tę wiadomość podziękował(a): Matołek, Bartek, pieter, Krzyś, Citas

200-ka na pożegnanie wakacji czyli "Oblężenie Malborka" :) 31.08.2014 2014/08/30 17:53 #18181

  • Citas
  • Citas Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 170
  • Otrzymane podziękowania: 109
  • Oklaski: 2
Jadę.
Czasem na swojej drodze spotykam totalnych wariatów. Pędzą na złamanie karku i wbrew wszelkiej logice... naprawdę... czasem aż trudno ich wyprzedzić.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bartek, chunk

200-ka na pożegnanie wakacji czyli "Oblężenie Malborka" :) 31.08.2014 2014/08/28 14:25 #18134

  • chunk
  • chunk Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 161
  • Otrzymane podziękowania: 229
  • Oklaski: 4
MARCINHD napisał:
proponuję Wam z Malborka podjechać do Nowego Stawu i następnie jest DDR na dłuższym odcinku drogi do Lisewa malborskiego gdzie wjedziecie praktycznie na zabytkowy most drogowy w Tczewie który jest bardzo wart zobaczenia :) ale to tylko moja sugestia gdyż jadąc krajową 22 od Malborka do Tczewa praktycznie brak pobocza....

Dzięki :-)

200-ka na pożegnanie wakacji czyli "Oblężenie Malborka" :) 31.08.2014 2014/08/28 14:19 #18133

  • MARCINHD
  • MARCINHD Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • FATBIKE,wypady extremalne :)
  • Posty: 1904
  • Otrzymane podziękowania: 1519
  • Oklaski: 9
proponuję Wam z Malborka podjechać do Nowego Stawu i następnie jest DDR na dłuższym odcinku drogi do Lisewa malborskiego gdzie wjedziecie praktycznie na zabytkowy most drogowy w Tczewie który jest bardzo wart zobaczenia :) ale to tylko moja sugestia gdyż jadąc krajową 22 od Malborka do Tczewa praktycznie brak pobocza....
..albo na GRUBO ..... albo wcale ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): chunk

200-ka na pożegnanie wakacji czyli "Oblężenie Malborka" :) 31.08.2014 2014/08/28 10:01 #18127

  • chunk
  • chunk Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 161
  • Otrzymane podziękowania: 229
  • Oklaski: 4
Wszelkie sugestie mile widziane :-)

200-ka na pożegnanie wakacji czyli "Oblężenie Malborka" :) 31.08.2014 2014/08/28 09:54 #18126

  • Bartek
  • Bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Amor patriae nostra lex
  • Posty: 1251
  • Otrzymane podziękowania: 1722
  • Oklaski: 28
Oczywiscie zglaszam swoj udzial:) Proponuje zajechac do Tczewa na stary kolejowy most - niezapomniane wrazenia estetyczne:)
Amor patriae nostra lex

200-ka na pożegnanie wakacji czyli "Oblężenie Malborka" :) 31.08.2014 2014/08/28 09:37 #18125

  • chunk
  • chunk Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 161
  • Otrzymane podziękowania: 229
  • Oklaski: 4
Hej!
Razem z Bartkiem wybieramy się w niedzielę 31.08.2014 na 200-kę z małym haczykiem:-)
Ruszamy spod Alfy o 6.00. Śmigamy unikając ruchliwych dróg w stronę Malborka, następnie Tczew, Starogard Gdański, Skórcz, Nowe i Grudziądz.
Trasa wygląda następująco www.endomondo.com/routes/392403139 Jest to zarys tejże wyprawy jednak zakładamy wszelkie modyfikacje w trakcie, spowodowane chęcią odwiedzenia urokliwych miejscówek ;-)
Jeśli ktoś reflektuje na spędzenie całej niedzieli na rowerze to zapraszamy :) :) :)
Nie muszę tu chyba wspominać że o tej porze roku poranki i wieczory bywają chłodne dlatego warto to uwzględnić pakując swoje plecaki czy sakwy ;-). Dzień jest krótszy zatem warto pamiętać o oświetleniu naszych pojazdów :-)
Jeśli któraś z Pań (i nie tylko) chciałaby "odprowadzić" swoich facetów to jest opcja 100-ki z szybszym powrotem przez Kwidzyn i Nowe :-)
Podsumowując:
start - 6.00
miejsce - centrum handlowe Alfa
dystans - 200 "+" zależny od okoliczności :)
tempo - z pewnością nie mordercze :-)
powrót - niedziela
Czas generowania strony: 0.250 s.