Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Wzdłuż Odry!

Wzdłuż Odry! 2019/08/07 14:15 #32505

  • piowini
  • piowini Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 620
  • Otrzymane podziękowania: 697
  • Oklaski: 8
No i już ponad tydzień jak wróciliśmy. Sporo wrażeń, głównie przyrodniczych. Łegi,ptaki i inne zwierzęta. Nawet bocznokołowy prom przez Odrę, bardzo podobny do tego w Nieszawie, ponoć jedynego takiego w kraju Największym zaskoczeniem było jednak polskie miasteczko Moryń. Po prostu perełka otoczona kamiennym, średniowiecznym murem. Bardzo fajnym jeziorem. To ostatnie ma super piasek na plaży. Ponadto DDR budowane w pobliżu na byłych torowiskach dorównują a nawet miejscami przewyższają te na zachód od Odry.
Kolej też się spisała: przy dojeździe do Zgorzelca i przy powrocie ze Szczecina. W przeciwieństwie do swoich up ... upartych i niezdyscyplinowanych pasażerów. Z uporem godnym lepszej sprawy siadają na miejscach (niewygodnych!) przeznaczonych do transportu rowerów podczas gdy są wolne inne i wygodniejsze. No i oburzonych jak się poprosi aby się przesiadły









. Jest to dla mnie niezrozumiałe. Czyżby społeczeństwo coraz mniej myślało zamieniając brak myśli na agresję?
jazda rowerem ma być przyjemnością a nie walką
Za tę wiadomość podziękował(a): Matołek, krzys80, MARCINHD, Red

Wzdłuż Odry! 2019/07/18 12:08 #32487

  • piowini
  • piowini Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 620
  • Otrzymane podziękowania: 697
  • Oklaski: 8
Jutro wraz z klubem rowerowym "Skołowani" z Klubu Absolwenta UMK startujemy na małą wyprawę wzdłuż Odry, od Zgorzelca do Szczecina. na początku i na końcu mocne uderzenie, w naszym, przypadku to podróż koleją (oczywiście z osakwionymi rowerami). To zawsze rodzi jakieś problemy. całą logistykę załatwiają "Skołowani". Dla mnie pozostaje tylko jechać. Jak żadko - bez martwienia się o trasę i noclegi. Mam nadzieję, że będzie to czysta przyjemność.
A to zdjęcia z tej trasy . Tyle, że 10 lat wcześniej.






jazda rowerem ma być przyjemnością a nie walką
Za tę wiadomość podziękował(a): Matołek, krzys80, MARCINHD
Czas generowania strony: 0.219 s.