Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

Odpowiedz w temacie: 08. 03. 2020, niedziela- przedwiosenny wąwóz Leszcz

Nazwa
Tytuł
Boardcode
B) ;) :) :P :laugh: :ohmy: :sick: :angry: :blink: :( :unsure: :kiss: :woohoo: :lol: :silly: :pinch: :side: :whistle: :evil: :S :blush: :cheer: :huh: :dry: :ok: :serce: :unlike: xD
Wiadomość
Powiększ /  Pomniejsz
Załączniki

Kod antyspamowy: Wpisz słownie liczbę 12 *

Historia tematu:: 08. 03. 2020, niedziela- przedwiosenny wąwóz Leszcz

Maks. pokazywanych 15 ostatnich postów - (zaczynając od ostatniego)
2020/03/08 20:12 #32750

iceman150

iceman150 Avatar

Ale za to ile mysię dzięki twoim samotnym wyprawom dowiemy :)
2020/03/08 19:13 #32747

Qba84

Qba84 Avatar

Krótkie podsumowanie dzisiejszego wypadu- wreszcie jazda w komforcie, bez przemarzania, bez przewiania lodowatym wiatrem, bez dławienia się lodową krupą zaciąganą z bidonu... Można spokojnie nacieszyć się drogą.

Wąwozik jak zawsze piękny- kruków dziś nie było, ale kołował drapieżnik z białymi plamami pod skrzydłami (kania ruda?).

Do tego Trzebcz Szlachecki- tyle razy przejeżdżałem bez zatrzymywania, a- jak się okazuje- warto przyjrzeć się bliżej.

Mają zachowane założenie dworsko- parkowe, sporo pomników przyrody w parku (w tym cis), kuźnię, ogromny dąb przy rządcówce- i pałac.

Siedziba ongi Slaskich, znamienitego rodu, którzy gościli w Trzebczu takie persony jak H. Sienkiewicz (znany literat), J. Fałat (malarz) czy K. Nitsch (prof. UJ, filolog, językoznawca).

Koniec niestety smutny- dworek ograbili Niemcy, a ostatni dziedzic (oficer WP, odznaczony Virtuti za 1920 rok) zginął w Katyniu... O wszystkim informuje stosowna tablica.

Szczęściem dwór został po wojnie zagospodarowany (chyba obecnie szkoła) i nie straszy ruiną...

Tyle ciekawostek, szkoda, że za wycieczkę muszę dziękować sam sobie ;-)
2020/03/07 17:58 #32743

MARCINHD

MARCINHD Avatar

oki :) to szerokiej drogi :) ja jutro oklepuję szlak początków mojej pracy w 1997 roku w www.facebook.com/pages/8-OSSCz-Che%C5%82mno/161680593875828:)
2020/03/07 16:59 #32742

Qba84

Qba84 Avatar

Jak najkrótszą drogą- Lisewo, Chełmża bokiem... Od Chełmna z daleka... :-/
2020/03/07 16:09 #32741

MARCINHD

MARCINHD Avatar

Jakub.... jedziesz przez Chełmno? czy walisz na skróty na Chełmżę ? Ja jutro mam plan odwiedzić kilka miejsc w okolicach Chełmna.... dlatego pytam o Twoją planowaną trasę ;)
2020/03/07 14:25 #32740

Qba84

Qba84 Avatar

Celna uwaga, iceman :-)

Ewentualnie dla konserwatystów przywiązanych do tradycji rowerowych wypraw GSR można wyznaczać start obok harmat i czołgu- też przenieśli, ale nadal w parku.

PS no, szkoda, że nie jedziesz... Trzeba tu jakoś aktywizować środowisko.
2020/03/07 13:48 #32739

iceman150

iceman150 Avatar

Dla ścisłości to samolot został przeniesiony na rondo Lotników zbieg ul. Parkowej/Lotniczej. ;)
Żeby ktoś z rozpędu nie pojechał jak kiedyś do Parku.

Dla mnie to niestety zbyt długa propozycja, życzę udanego wypadu.
2020/03/07 13:38 #32738

Qba84

Qba84 Avatar

Termin zapisów upływa dziś o 21. Jeśli nikt nie powiadomi mnie o chęci uczestnictwa, zostawiam sobie wolną rękę i na zbiórkę nie jadę.
2020/03/06 16:38 #32737

Qba84

Qba84 Avatar

Powodowany nieodpartą chęcią użycia roweru, ruszam na przejażdżkę.

Szczegóły poniżej:

- Miejsce startu: spod samolotu- powrót do tradycji :P

- Czas odjazdu: niedziela 8 marca, godz. 9: 39 - 9:45

- Planowany kierunek lub trasa: wąwóz leszczyński

- Cel przejażdżki: wietrzenie roweru, przypomnienie sobie kształtu siodełka (cyt. za iceman150)

- Przybliżone, zakładane tempo: tzw. zrównoważone, nie za szybkie, nie za wolne

- Pogoda: prognozy na niedzielę są dobre: ciepło, sucho, słonecznie, wiatr słaby

- Nawierzchnie: mix

Chciałbym dodać, że moje plany mogą ulec zmianie na skutek okoliczności lub nastroju.

Piękny wąwóz w Leszczu zawsze warto obaczyć. Ostatnio byłem w październiku, chętnie przejadę przezeń ponownie o innej porze roku. Jest tam miejsce postoju (MP), można posiedzieć, strumyczek szemrze; no, ogólnie nacieszyć się przyrodą- ostatnio zaobserwowałem tam kruki.

Wycieczka ma być mało obciążająca, krajoznawcza- na wiosenny rozjazd. Coś grubszego szykuję na sobotę 14 marca (o ile pogoda dopisze) :evil:

Zapraszam B)

Lista uczestników:

1) Qba84 :whistle:

2) ... ? :whistle:

3) ... ? :whistle:
Czas generowania strony: 0.129 s.