Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Test lampek rowerowych

O:Test lampek rowerowych 2012/10/05 22:00 #5991

  • wojtino
  • wojtino Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 489
  • Otrzymane podziękowania: 353
  • Oklaski: 3
Ja kupiłem tą za 60zł w komplecie dwie ładowarki i koszyczek na trzy baterie lub akumulatorki AAA w komplecie oczywiście ogniwo 3800mAg. Do tego dokupiłem dodatkowe ogniwo, w ofercie jest 2800mAg a otrzymałem 4200mAg za 22zł. Jak sprawdzałem ceny akumulatorków AAA to wychodzi więcej energii za niższą cenę na korzyść ogniwa. :) :) :) :)

O:Test lampek rowerowych 2012/10/05 21:40 #5987

  • Hardy
  • Hardy Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Posty: 1314
  • Otrzymane podziękowania: 587
  • Oklaski: 4
O, to muszę ją oglądnąć, Pieter. Wiesz że też chcę kupić drugą. Sprawdź (jak ja sprawdzałem) na długość świecenia. Przynajmniej dwukrotne pełne ładowanie i rozładowanie.
Zastanawiałem się nad podobną 820 lm (tę o 10 zeta droższą). Ma dodatkowo ładowarkę samochodową, ale jest tylko na ogniwo, nie ma chyba koszyka na bateryjki (w każdym razie w zestawie nie wykazują ją). Wolę bardziej uniwersalne, wymienne - z ogniwem i koszykiem na baterie.

O:Test lampek rowerowych 2012/10/05 21:40 #5986

  • wojtino
  • wojtino Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 489
  • Otrzymane podziękowania: 353
  • Oklaski: 3
500lm już wystarczy, spuszczają wzrok :)

O:Test lampek rowerowych 2012/10/05 20:59 #5984

  • pieter
  • pieter Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 954
  • Otrzymane podziękowania: 622
  • Oklaski: -1
santurek, mam drugą, wybrałem Cree XM L U2 900 lm i będę domagał się od samochodowych użytkowników dróg zmiany świateł, gdy się będą do mnie zbliżać na długich.

O:Test lampek rowerowych 2012/10/05 14:24 #5976

  • bez logowania
  • bez logowania Avatar
Fotojoker w alfie

O:Test lampek rowerowych 2012/10/05 08:31 #5971

  • wróbel
  • wróbel Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 57
  • Oklaski: 0
W prawie każdym sklepie fotograficznym :)

O:Test lampek rowerowych 2012/10/05 08:23 #5970

  • Bartek
  • Bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Amor patriae nostra lex
  • Posty: 1251
  • Otrzymane podziękowania: 1722
  • Oklaski: 28
suntour napisał:
Od razu dymaj do sklepu po sanyo enelop :) akumulator w latarce hesli bedzie ma realnie 1600 mah z czego trzyma jak 1200. Enelopy lacznie 2400 trzymaja dluzej i nie rozladowuja sie lezac. Sprawdzone organoleptycznie w czasie jazdy zarowno pod wzgledem jasnosci jak i dlugosci dzialania.

Czyli jak widac dlugosc ma znaczenie:) Dzieki za rade - gdzie mozna je kupic u nas???
Amor patriae nostra lex

O:Test lampek rowerowych 2012/10/05 00:47 #5969

  • suntour
  • suntour Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 242
  • Otrzymane podziękowania: 9
  • Oklaski: 5
Od razu dymaj do sklepu po sanyo enelop :) akumulator w latarce hesli bedzie ma realnie 1600 mah z czego trzyma jak 1200. Enelopy lacznie 2400 trzymaja dluzej i nie rozladowuja sie lezac. Sprawdzone organoleptycznie w czasie jazdy zarowno pod wzgledem jasnosci jak i dlugosci dzialania.

O:Test lampek rowerowych 2012/10/04 21:49 #5965

  • Bartek
  • Bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Amor patriae nostra lex
  • Posty: 1251
  • Otrzymane podziękowania: 1722
  • Oklaski: 28
Dzieki panowie za adres fajnego sklepu - wlasnie zakupilem

neolux.pl/index.php?products=product&prod_id=133

Ceny niezle - zobacze jak im realizacja wyjdzie.
Amor patriae nostra lex

O:Test lampek rowerowych 2012/10/04 20:11 #5961

  • suntour
  • suntour Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 242
  • Otrzymane podziękowania: 9
  • Oklaski: 5
Pojawiła się jeszcze mocniejsza lampka na diodzie XP-G do 100 zł jesli ktos planuje zakup. Dioda XP-G z wysokim binem 450 lumenów realne zgodne ze specyfikacją diód i binów. Jedyny minus 2 godziny świecenia pełna mocą.

neolux.pl/index.php?products=product&prod_id=83

O:Test lampek rowerowych 2012/09/21 15:31 #5757

  • Hardy
  • Hardy Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Posty: 1314
  • Otrzymane podziękowania: 587
  • Oklaski: 4
Do Suntoura - ok. Przed chwilą zamówiłem lampkę w Neoluxie.

O:Test lampek rowerowych 2012/09/21 11:25 #5755

  • suntour
  • suntour Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 242
  • Otrzymane podziękowania: 9
  • Oklaski: 5
Jeśli ktoś waha się w zakupie lampek moge dopisać kilka słów gdyż właśnie przyszła lampka do mnie a rozjasnia ona temat przynajmniej w kwestii \"firmowości\".

Otóż ja zamawiałem od kolegi z forum za pól ceny natomiast lampka kupowana była przez niego w neuloxie, o czym świadczy paragon oraz pudełko ( naklejki na nim ).

Kwestia pierwsza firmowość.

Tutaj można firmowość o której pisałem wcześniej między bajki włożyć. Latarka wykonana jest oczywiście bardzo dobrze, natomiast informacja na stronie iz producentem jest neoulux jest co najmniej naduzyciem. Latarka jest dokladnie tej samej firmy którą polecał wirus, czyli Bailong.

Kwestia druga - w czym zatem różnica ?

Ano róznica jest taka że neolux podmienia najwidoczniej diody sam ( o czym nawet pisza na stronie ze wykonuja indywidualnie sporo rzeczy i budują sami pod specyfikacje ) gdyz na pudełku sa wlepki neouluxa o tym iż zamontowana jest dioda XP-G R5 zatem odnosząc się do specyfikacji diód w tym przypadku dane o 300 lumenach są prawdziwe.

Zatem: Jesli ktoś mial dylemat czy z neoluxa brac czy z allegro firmy bailong to wykonastwo to samo natomiast zwrocic tylko uwage na zastosowana diode.

Do Hardego:
Stan lampki miesięcznej bez zarzutów wręcz nówka zatem nie bede zamawial z neoluxa pozostawiam ją sobie gdyż wyszła mnie polowe ceny.

O:Test lampek rowerowych 2012/09/19 20:35 #5742

  • Hardy
  • Hardy Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Posty: 1314
  • Otrzymane podziękowania: 587
  • Oklaski: 4
Ot, zapowiedź niezbyt korelowała z wykonawstwem ;) Po prostu jeszcze nie mam takiej wytrzymałości aby przez dłuższy czas utrzymać tempo 27-28 km/h. A był taki odcinek. Tego nie ma się za darmo i w szybkim czasie. Dopiero zacząłem jeździć po dłuższej przerwie. Tylko systematyczne \"ćwiczenia czynią mistrza\" ;)
Tyle że może nie mieszajmy wątków. Tu zostawmy rozmowy o latarkach rowerowych.

O:Test lampek rowerowych 2012/09/19 18:56 #5738

  • pieter
  • pieter Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 954
  • Otrzymane podziękowania: 622
  • Oklaski: -1
Hardy napisał:
Czekam. Jeżeli są akumulatorki, to zaraz podjadę i kupię. I tak muszę kawałek się przerowerować dla rozruszania mięśni po wczorajszym \"dopalaczu\", który mi zrobiliście do Deczna ;)

Ty, taki hardy Hardy - co się dopaliło?

O:Test lampek rowerowych 2012/09/19 16:43 #5735

  • Hardy
  • Hardy Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Posty: 1314
  • Otrzymane podziękowania: 587
  • Oklaski: 4
Do latarki potrzeba 3 sztuk. Podjadę za pół godziny i kupię w Fotojokkerze.

O:Test lampek rowerowych 2012/09/19 16:41 #5734

  • suntour
  • suntour Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 242
  • Otrzymane podziękowania: 9
  • Oklaski: 5
Mają po dyszku obecnie i znizki maja ale tylko na usługi :(
Jesli kupujesz wiecej niz 4 to z allegro wyjdzie taniej ale czekac trzeba. Jesli do tej lampki 3 sztuki to jeszcze sie oplaci.

O:Test lampek rowerowych 2012/09/19 16:34 #5733

  • Hardy
  • Hardy Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Posty: 1314
  • Otrzymane podziękowania: 587
  • Oklaski: 4
Czekam. Jeżeli są akumulatorki, to zaraz podjadę i kupię. I tak muszę kawałek się przerowerować dla rozruszania mięśni po wczorajszym \"dopalaczu\", który mi zrobiliście do Deczna ;)

O:Test lampek rowerowych 2012/09/19 16:28 #5731

  • suntour
  • suntour Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 242
  • Otrzymane podziękowania: 9
  • Oklaski: 5
Hardy napisał:
Suntour, ok. Czekam do piątku.
Nie robi mi zbytniej różnicy, czy zapłacę 70 czy 100 zeta. To wydatek na dłużej. Ta nowa Cree R5 widzę ze ma już ładowarkę. Do tego deklarują dłuższe działanie. Nawet dla mnie lepiej, bardziej mi odpowiada. Wszystko jest w granicach 100 złotych.
Akumulatorki kupię w taklim razie w Fotojokkerze. Mówisz o tym na ul.Mickiewicza?

PS. Nie rozumiem różnicy między bateriami a ogniwem. Czy mam rozumieć, że oprócz bateryjek w latarce jest ogniwo - odpowiednik akumulatora, ładowane przez ładowarkę? Jako źródło prądu można wtedy zamiennie stosować baterię lub ogniwo? Czy też pracują jednocześnie, dając większą moc światła i dłuższy czas świecenia?

Mowie o tym fotojokerze w Alfie. Zaraz zreszta moge pojsc sie zapyta cile kosztuje i czy moga mi jakis rabat po znajomosci zrobic to Ci zaraz napisze. Tak jest tam taki gruby akumulatorek i albo go uzywasz albo wkladasz 3 x AAA w koszyczek i wtedy korzystasz z malych akumulatorkow/baterii. Stosuje sie to zamiennie.

O:Test lampek rowerowych 2012/09/19 16:17 #5729

  • Hardy
  • Hardy Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Posty: 1314
  • Otrzymane podziękowania: 587
  • Oklaski: 4
Suntour, ok. Czekam do piątku.
Nie robi mi zbytniej różnicy, czy zapłacę 70 czy 100 zeta. To wydatek na dłużej. Ta nowa Cree R5 widzę ze ma już ładowarkę. Do tego deklarują dłuższe działanie. Nawet dla mnie lepiej, bardziej mi odpowiada. Wszystko jest w granicach 100 złotych.
Akumulatorki kupię w taklim razie w Fotojokkerze. Mówisz o tym na ul.Mickiewicza?

PS. Nie rozumiem różnicy między bateriami a ogniwem. Czy mam rozumieć, że oprócz bateryjek w latarce jest ogniwo - odpowiednik akumulatora, ładowane przez ładowarkę? Jako źródło prądu można wtedy zamiennie stosować baterię lub ogniwo? Czy też pracują jednocześnie, dając większą moc światła i dłuższy czas świecenia?

O:Test lampek rowerowych 2012/09/19 15:44 #5728

  • suntour
  • suntour Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 242
  • Otrzymane podziękowania: 9
  • Oklaski: 5
Hardy nie bede zamawial gdyz szukajac opinii na temat latarek znalazlem uzywkę miesięczną ( z paragonem ze wszystkim ) za polowe ceny na forum. Ugadałem się na przesyłkę i zwrot gdyby mi nie odpowiadala w ciagu tygodnia. Wiec jesli bedzie mi pasowala to temat lampki mam zamknięty. Jesli bedzie poobijana czy coś odsylam mu ja i wtedy zamawiam nówkę ze sklepu i wtedy moglbym zamowic i Tobie ). Enelopy na allegro kosztuja ok 6-7 zł za sztukę. W fotojokerze widziałem kiedys po 9 zł. Wiec jesli doda sie przesylke z dyszkę bo tyle wołają to w sumie przy zakupie do 4 szt na jedno wnet wychodzi...
Zatem reasumując czekam na przesylke od niego mysle ze najpozniej w piątek juz bede mogl Ci powiedziec czy zamawiam ze sklepu czy zostawiam sobie tą forumową \"nówkę\". Ok ?

p.s. Jeszcze wyzszy model na tym forum kolega sprzedawal
www.neolux.pl/index.php?products=product&prod_id=114 i na te się skusilem, nowsze dody, lepsze mocowanie, i jasniejsza. Moge odeslac mu w ciagu tygodnia wiec nic nie trace jakby co.

O:Test lampek rowerowych 2012/09/19 14:06 #5727

  • Hardy
  • Hardy Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Posty: 1314
  • Otrzymane podziękowania: 587
  • Oklaski: 4
Suntour, poczytałem coście napisali, pooglądałem pod linkami. Pasuje mi ta lampka, którą proponujesz:
www.neolux.pl/index.php?products=product&prod_id=1
... oraz akumulatorki \"enelop\" do nich. Muszę się oprzeć na Waszej opinii.
Jeżeli byś kupował, dam pieniądze, kupiłbyś i dla mnie. Na pewno nie będę miał pretensji i nie będę kręcił nosem :) Jeżeli nie, będę sam zamawiał.
Dziękuję Wszystkim za cenne uwagi, pzdr.

O:Test lampek rowerowych 2012/09/19 12:43 #5725

  • wirus
  • wirus Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • byle ruszać tyłek
  • Posty: 219
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 0
Co do zooma, tutaj Marcin ma rację, lecz od Neoluxa mają to poprawione.Znajomemu zamawiałem z Allegro inny model, to miał to samo jak opisywał Marcin :(

O:Test lampek rowerowych 2012/09/19 11:56 #5724

  • suntour
  • suntour Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 242
  • Otrzymane podziękowania: 9
  • Oklaski: 5
Davis napisał:
owszem styka ale za dyszke wiecej mozna juz wyczesac z doda xp_g nowsza i jasniejsza :) warto przeczesac oferty kazdy znajdzie cos dla siebe byle sobe przeliczyc jasnosc wzgledem dody zeby nie kupc 800 lumenow z dody ktora moze dac max 244 :)

O:Test lampek rowerowych 2012/09/19 11:54 #5723

  • suntour
  • suntour Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 242
  • Otrzymane podziękowania: 9
  • Oklaski: 5
byc moze Marcin, nie zaglebialem sie w sposob zoomowania tylko segregowalem je pod wzgledem swecenia. Dzieki cenna uwaga :)

O:Test lampek rowerowych 2012/09/19 11:53 #5722

  • Davis
  • Davis Avatar
  • Wylogowany
  • Admin
  • Salsa - adventure by bike
  • Posty: 627
  • Otrzymane podziękowania: 1218
  • Oklaski: 11
"Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów" - S.Lem
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Czas generowania strony: 0.385 s.