Uwaga
  • Lack of access rights - File 'http:/www.occur.pl/images/0245c46c/525f9647/d3de5e34cf.jpg'
  • Lack of access rights - File 'http:/www.occur.pl/images/0245c46c/525f9647/d3de5e34cf.jpg'
  • Lack of access rights - File 'http:/www.occur.pl/images/0245c46c/525f9647/c1390693cb.jpg'
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Test lampek rowerowych

O:Test lampek rowerowych 2013/03/16 14:42 #6952

  • suntour
  • suntour Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 242
  • Otrzymane podziękowania: 9
  • Oklaski: 5
Nowe modele pojawiły się na neoluxie :)

O:Test lampek rowerowych 2012/10/28 18:04 #6239

  • Hardy
  • Hardy Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Posty: 1314
  • Otrzymane podziękowania: 587
  • Oklaski: 4
Możliwe że nie ma ta ładowarka zabezpieczeń. Jednak dwa razy zostawiłem na ładowanie na noci moja rano nawet nie była ciepła.
Może trafiłem \"jak ślepa kura\" dobrą ładowarkę?

O:Test lampek rowerowych 2012/10/28 17:44 #6237

  • suntour
  • suntour Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 242
  • Otrzymane podziękowania: 9
  • Oklaski: 5
Hardy napisał:
Suntour - ta \"cudaczna ładowarka ze sprężyną\" do ogniw lampek, jak na razie mi ładuje. Ładowałem już kilka razy.

Moja tez laduje, jednak widzac jakiej jest klasy mam powazne obawy czy nie wybuchnie :) (nie przegrzeje się) Raz na próbę ładowałem - rano była gorąca, nie ma żadnych zabezpieczeń przeciw przegrzaniu się / akumulatora. Poczytam czy da się zrobić przejście z kilku komór mojej ładowarki Technoline na jedno wyjście tego dużego aku.

O:Test lampek rowerowych 2012/10/28 17:12 #6235

  • Bartek
  • Bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Amor patriae nostra lex
  • Posty: 1251
  • Otrzymane podziękowania: 1722
  • Oklaski: 28
Zgadza sie - 220V lub 12V z samochodu - niestety podejrzewam ,ze to wlasnie ta ladowarka ktora zostawilem-albo zalatwila akumulator - albo sama zdechla.Przeanalizuje jakie to prady i sprobuje sobie sam cos dobrac - mam dosc szeroki dostep roznych zasilaczy ac/dc u siebie.
Amor patriae nostra lex

O:Test lampek rowerowych 2012/10/28 16:35 #6234

  • Hardy
  • Hardy Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Posty: 1314
  • Otrzymane podziękowania: 587
  • Oklaski: 4
Suntour - ta \"cudaczna ładowarka ze sprężyną\" do ogniw lampek, jak na razie mi ładuje. Ładowałem już kilka razy.
Bartek ma chyba inną lampkę i ładowarkę - tę za ~60 zeta z ładowaniem 230V lub 12V z samochodu (ładowarka jest ukryta w obudowie lampki. Lampka jest dłuższa).

O:Test lampek rowerowych 2012/10/28 15:24 #6233

  • suntour
  • suntour Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 242
  • Otrzymane podziękowania: 9
  • Oklaski: 5
Mówisz o tej którą dostałes wraz z latarką ? Jesli tak to powiem że gorszej tandety ( jeśli masz taką jak ja ) to długo nie widziałem. Niby jest uniwersalna a wielkość wkładanego aku reguluje się rozciągając jakąś przedziwna spręzyne. Powiem szczerze że nie mam zamiaru jej więcej uzywać. Poczatkowo chciałem mieć jeden komplet penelopek i uzywać na zmianę z ich dedykowanym aku. Jednak po zapoznaniu organoleptycznym z ładowarką dokupiłem dwa kolejne komplety penelopek i nie mam zamiaru tym cudem nic ładować :)

O:Test lampek rowerowych 2012/10/27 09:56 #6219

  • Bartek
  • Bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Amor patriae nostra lex
  • Posty: 1251
  • Otrzymane podziękowania: 1722
  • Oklaski: 28
No i sie nacieszylem swoja lampka - wczoraj przed masa ja ladowalem - odlaczylem okolo 17 i niestety akumulator pusty.Zostawilem dzisiaj na noc i to samo - nie laduje.Swieci tylko przy podlaczonej ladowarce.Kurde moze ja cos zle robie???:/
Amor patriae nostra lex

O:Test lampek rowerowych 2012/10/22 18:30 #6198

  • suntour
  • suntour Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 242
  • Otrzymane podziękowania: 9
  • Oklaski: 5
ciezko powiedziec bo nie mierzylem wlaczam ide spac i rano wstaje wyciagam, ladowarka po naladowaniu zmienia tryb na podtrzymanie i moze tak stac. Jak laduje 500-tka to wlaczam po pracy 21 i zanim pojde spac to juz naladowane. Wlasnie dostalem paczkę wymienili mi ladowarke na nowa hhe takz epolecam tę firmę i mozna u nich zamawiac.

accu24.pl/

O:Test lampek rowerowych 2012/10/22 13:44 #6196

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
Jak długo musisz ładować na prądzie 250?
Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.

O:Test lampek rowerowych 2012/10/22 11:23 #6195

  • suntour
  • suntour Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 242
  • Otrzymane podziękowania: 9
  • Oklaski: 5
Przy słowie \"nieladuje\" nie odbila mi spacja bo telefonem pisałem. Poprawnie to oczywiście \"nie ładuje\"

O:Test lampek rowerowych 2012/10/22 11:08 #6194

  • suntour
  • suntour Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 242
  • Otrzymane podziękowania: 9
  • Oklaski: 5
Technoline BC-700
Jest jeszcze jej wiekszy brat Technoline BC-900
Glowna roznica miedzy nimi to fakt iz max prad ktorym laduje to 900 a nie 700 wiec ciut szybciej laduje. Jednak takie szybkie ladowanie zle wplywa na stan aku. Powiem wiecej nieladuje nawet pradem 700 na mojej. Standardowy ( niestety najdluzszy ) prad ladowania to 250. Ja czasem laduje 500 ale to czasami. Wyzszych nie uzywam bo szkoda aku. Wiec kupowanie bc_900 mijalo sie u mnie z celem .

P.S. Wlasnie niedawno spalilem swoja ladowarke hehe pomylilem zasilacze i zamiast dedykowany 3V podlaczylem od routera 9 v.. niestetety nie wytrzymala 300% wiekszego napiecia i klękła :D Wysłałem na gwaracje paląc głupa ze umarła...moze wymienią :)

O:Test lampek rowerowych 2012/10/22 09:45 #6193

  • Bartek
  • Bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Amor patriae nostra lex
  • Posty: 1251
  • Otrzymane podziękowania: 1722
  • Oklaski: 28
suntour napisał:
i jeszcze wrzutka sanyo 2700 mierzone przez kolegow:



czyli mozna przyjac ze aku ma tyle ile podaje producent.
Tak na marginesie polecam te ladowarke pieniadze nieduze a laduje niezaleznymi komorami, mozn aladowac dowolna ilosc aku, ladowac kazdy innym pradem, podaje poziom naladowania, procesorowa nie zegarowa, odswieza stare akumulatory, regeneruje, rozladowuje i robi wszystko procz gotowania. :)
Do tej pory najlepsza ladowarka do 100 zł jaka mialem a mialem juz 8 ladowarek :)

Odgrzewam kotleta nieco - ale sun przyjacielu - mozesz podac model tej ladowarki??? Szukam wlasnie czegos a ta wyglada dosc porzadnie.
Amor patriae nostra lex

O:Test lampek rowerowych 2012/10/21 22:42 #6192

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
Przenoszę tu dalszy ciąg wątku o przemakających lampek, Bo jest to chyba odpowiedniejszy dział niż umawialnia.

Więc co do neoluxa to obudowy są takie same jak w tanich chińczykach, a różnią się tylko diodą.

Co do samego przemagania to faktycznie jest to problem bo nie wiem czy oring coś rozwiąże. Po pierwsze jak wpakujemy oring to nie wiem czy da radę wtedy wkręcić na tyle dobrze ten pierścieć bo gwint na nim nie jest jakiś zbytnio okazały. No i nie wiem czy pozostałą częśćią i zakamarkami nie będzie też przedostawała się wilgoć, choć uszczelnienie pierścienie rozwiąże w znacznym stopniu problem. Trzeba podjechać na piłsudskiego i zobaczyć czy mają odpowiedni.
Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.

O:Test lampek rowerowych 2012/10/11 22:13 #6075

  • marcin
  • marcin Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 65
  • Otrzymane podziękowania: 4
  • Oklaski: 0
pieter napisał:
Znalazłem coś dla bardzo oszczędnych
allegro.pl/show_item.php?item=2624829497
może za bardzo przepłacamy w tym Neoluxie?

Na dole strony z aukcją dopisali, że ta latarka (obudowa) jest plastikowa, a nie aluminiowa. To (no i dioda) ma zapewne istotny wpływ na cenę.

O:Test lampek rowerowych 2012/10/11 21:24 #6074

  • Hardy
  • Hardy Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Posty: 1314
  • Otrzymane podziękowania: 587
  • Oklaski: 4
Ta na Allegro pewnie jest dużo słabsza niż zakupiliśmy. Najsłabsza na Neoluxie (80 lm) kosztuje 12 zł.
Dzisiaj dostałem z Neoluxa dodatkowe dwie które zakupiłem - 900 lm (110 zł) , oraz 500 lm (60 zł, z dodatkową ładowarką samochodową) - będę miał do samochodu oraz do roweru żony.

O:Test lampek rowerowych 2012/10/11 21:23 #6073

  • suntour
  • suntour Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 242
  • Otrzymane podziękowania: 9
  • Oklaski: 5
pieter napisał:
Znalazłem coś dla bardzo oszczędnych
allegro.pl/show_item.php?item=2624829497
może za bardzo przepłacamy w tym Neoluxie?

wydaje mi sie ze to ta latarka ktora widzialem u Kamy. Moze sie wypowie ona. Jesli to ts to nie ma migajacego programu i swieci duzo slabiej.

O:Test lampek rowerowych 2012/10/11 20:21 #6072

  • pieter
  • pieter Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 954
  • Otrzymane podziękowania: 622
  • Oklaski: -1
iceman150 napisał:
ja mam latarkę z allegro za 30 zł i świieci zauważalnie gorzej od waszych, więc ta na pewno też nie będzie dorównywała waszym a pewnie i mojej. wszystkie one wyglądają tak samo, tylko kwestia jaka dioda znajduje się wewnątrz i ten mały element decyduje o sprawności i cenie naszych latarek.
Iceman, tylko jak poznać, która dioda jest w środku?
Patrzę w oczy moim dwóm latarkom 240 lm i 900 lm i widzę jedynie, że jeden prostokącik w środku jest większy od drugiego. Test świecenia przeprowadzę dopiero po naładowaniu akumulatorków.

O:Test lampek rowerowych 2012/10/11 19:28 #6071

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
ja mam latarkę z allegro za 30 zł i świieci zauważalnie gorzej od waszych, więc ta na pewno też nie będzie dorównywała waszym a pewnie i mojej. wszystkie one wyglądają tak samo, tylko kwestia jaka dioda znajduje się wewnątrz i ten mały element decyduje o sprawności i cenie naszych latarek.
Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.

O:Test lampek rowerowych 2012/10/11 19:10 #6070

  • pieter
  • pieter Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 954
  • Otrzymane podziękowania: 622
  • Oklaski: -1
Znalazłem coś dla bardzo oszczędnych
allegro.pl/show_item.php?item=2624829497
może za bardzo przepłacamy w tym Neoluxie?

O:Test lampek rowerowych 2012/10/06 19:51 #6003

  • suntour
  • suntour Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 242
  • Otrzymane podziękowania: 9
  • Oklaski: 5
i jeszcze wrzutka sanyo 2700 mierzone przez kolegow:



czyli mozna przyjac ze aku ma tyle ile podaje producent.
Tak na marginesie polecam te ladowarke pieniadze nieduze a laduje niezaleznymi komorami, mozn aladowac dowolna ilosc aku, ladowac kazdy innym pradem, podaje poziom naladowania, procesorowa nie zegarowa, odswieza stare akumulatory, regeneruje, rozladowuje i robi wszystko procz gotowania. :)
Do tej pory najlepsza ladowarka do 100 zł jaka mialem a mialem juz 8 ladowarek :)

O:Test lampek rowerowych 2012/10/06 19:37 #6002

  • suntour
  • suntour Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 242
  • Otrzymane podziękowania: 9
  • Oklaski: 5
wojtino napisał:
Będę mógł się wypowiedzieć coś na temat akumulatorków dopiero jak przetestuję w praktyce. Pierwsze użycie dwie godziny na maksymalnej bez spadku mocy. :)

moje w latarce mialy miec 3800 powiem szczerze nie spodziewalem sie tyle i dobrze. Trzymaly takze sporo ale swiecily od pelnego naladowania nie tak jasno jak enelopy ( co widzial hardy i pieter ) oraz padły szybciej o 2 godziny.
Zatem ja po swoim pomiarze stwierdzam ze enelopy 2400 ( lacznie ) daja lepsze i dluzsze swiatlo niz 3800 ktory dostalem z latarką. Daj Ci Panie Boże aby Twoje 4000 trzymaly dlugo ale ja do takich wynalazkow podchodze zawsze z dystansem :)

wlasnie wkladam enelopy do ladowarki bc-700 ktora zmierzy ich rzeczywista pojemnosc i poinformuje o wynikach
Zeby nie bylo iz wyniki biore z kapelusza i nie posiadam ladowarki o ktorej pisze:



obok w koszyczku 3 enelopy :)
zbadam i powiem jaki wynik

O:Test lampek rowerowych 2012/10/06 19:34 #6001

  • suntour
  • suntour Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 242
  • Otrzymane podziękowania: 9
  • Oklaski: 5
i kolejne potwierdzenie z forum dl apasjonatów

www.elektroda.pl/rtvforum/topic610103.html


sanyo niemal identyczna pojemnosc z podawana, chinskie....bez komentarza :)
Dodam iz Panasonic, energeizer oraz kilka innych makrowych firm uzywa w swoich au ogniw....sanyo :) Panasonic dodatkowo kupil firme sanyo wlasnie dla ogniw.
Dlatego ja osobiscie akumulator ktory otrzymalem wraz z latarka bed eoczywiscie uzywal ale jako dodatek, zamiast niego wole wozic 6 enelopow :)
Kazdy zrobi jak zechce. Firmowe aku ( nie tlyko sanyo ) daja mniej wiecej tyle ile podaja i na tym mozna polegac.

energeizer ( sanyo ogniwo ) vs chinol
www.torch.pl/forum/index.php/topic,57415.0.html

O:Test lampek rowerowych 2012/10/06 19:30 #6000

  • wojtino
  • wojtino Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 489
  • Otrzymane podziękowania: 353
  • Oklaski: 3
Będę mógł się wypowiedzieć coś na temat akumulatorków dopiero jak przetestuję w praktyce. Pierwsze użycie dwie godziny na maksymalnej bez spadku mocy. :)

O:Test lampek rowerowych 2012/10/06 19:08 #5999

  • suntour
  • suntour Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 242
  • Otrzymane podziękowania: 9
  • Oklaski: 5
Pojemnosc jaka jest na tych akumulatorach nie ma nic wspolnego z rzeczywistą, raz po zdarciu zewnetrznej warstwy pokazuje sie napis 1600 mah ( co widac na zdjeciach na roznych forach ) dwa akumulatorki renomowanych firm nie przekraczaja 2950 mah wiekszych nie widzialem, na allegro sa nawet 5000 mah co jest przesmieszne. uczestnicząc w szkoleniu firmy GP takze byla o tym mowa, 2950 to chwilowo najwieksze akumulatory i taka pojemnosc maja tylko firmowe nie chinszczyzna dodawana do naszych lampek. Dodatkowo sprawdzone w boju po pelnym naladowaniu rzekomych 3200 trzymaly lrocej od enelopow 2400 o jasnosci nie wspominajac :)

tutaj kolega testuje owe cuda i pomiary mowia nawet o polowie pojemnosci !! takze widzac akumulatorki powyzej 2800 nieznanej firmy mozemy je od razu olac cieplym moczem

forum.pclab.pl/topic/402067-Akumulatorki-AA-NiMH-Star-power-3800-mAh

Posiadam ladowarke bc-700 ktora to testowal i sanyo duze AA 2400 po roku uzywania w lampie blyskowej pokazuje 2308 Mah. Jesli ktos ma chinszczyzne AA powyzej 3000 z checia udostepnie ladowarke jesli naladuej wiecej niz 1500 gratulacje :)
Powiem wiecej dodatkowo dochodzi aspekt szybkosci rozladowywania tych ogniw. markowe ( GP, Sanyo oddaja ze swej pojemnosci tak jak mowi fizyka, z chinszczyzny schodzilo prawie 2 razy szybciej, to byl moj pierwszy i ostatni zakup akumulatorow 3800 na allegro :) Od tamtej pory uzywam tylko sanyo

O:Test lampek rowerowych 2012/10/05 22:12 #5992

  • Hardy
  • Hardy Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Posty: 1314
  • Otrzymane podziękowania: 587
  • Oklaski: 4
Hmmm...niech się wypowie jeszcze Suntour. Coś napomykał że w rzeczywistości ogniwa nie mają takiej pojemności i zalecał akumulatorki. Lepiej kupić na spokojnie, mam już jedną lampkę więc nic mnie nie gna.
PS.Widzę że Twoja latarka nie ma oddzielnej ładowarki, tylko umieszczona jest w obudowie latarki. Z jednej strony to plus, z drugiej - jeżeli ładujesz, nie można latarki użytkować. Przy oddzielnej ładowarce ta niedogodność odpada.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Czas generowania strony: 5.380 s.