Uwaga
  • Lack of access rights - File 'http:/www.occur.pl/images/0245c46c/525f9647/d3de5e34cf.jpg'
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

Odpowiedz w temacie: Test lampek rowerowych

Nazwa
Tytuł
Boardcode
B) ;) :) :P :laugh: :ohmy: :sick: :angry: :blink: :( :unsure: :kiss: :woohoo: :lol: :silly: :pinch: :side: :whistle: :evil: :S :blush: :cheer: :huh: :dry: :ok: :serce: :unlike: xD
Wiadomość
Powiększ /  Pomniejsz
Załączniki

Kod antyspamowy: Wpisz słownie liczbę 12 *

Historia tematu:: Test lampek rowerowych

Maks. pokazywanych 15 ostatnich postów - (zaczynając od ostatniego)
2013/03/16 14:42 #6952

suntour

suntour Avatar

Nowe modele pojawiły się na neoluxie :)
2012/10/28 18:04 #6239

Hardy

Hardy Avatar

Możliwe że nie ma ta ładowarka zabezpieczeń. Jednak dwa razy zostawiłem na ładowanie na noci moja rano nawet nie była ciepła.
Może trafiłem \"jak ślepa kura\" dobrą ładowarkę?
2012/10/28 17:44 #6237

suntour

suntour Avatar

Hardy napisał:
Suntour - ta \"cudaczna ładowarka ze sprężyną\" do ogniw lampek, jak na razie mi ładuje. Ładowałem już kilka razy.

Moja tez laduje, jednak widzac jakiej jest klasy mam powazne obawy czy nie wybuchnie :) (nie przegrzeje się) Raz na próbę ładowałem - rano była gorąca, nie ma żadnych zabezpieczeń przeciw przegrzaniu się / akumulatora. Poczytam czy da się zrobić przejście z kilku komór mojej ładowarki Technoline na jedno wyjście tego dużego aku.
2012/10/28 17:12 #6235

Bartek

Bartek Avatar

Zgadza sie - 220V lub 12V z samochodu - niestety podejrzewam ,ze to wlasnie ta ladowarka ktora zostawilem-albo zalatwila akumulator - albo sama zdechla.Przeanalizuje jakie to prady i sprobuje sobie sam cos dobrac - mam dosc szeroki dostep roznych zasilaczy ac/dc u siebie.
2012/10/28 16:35 #6234

Hardy

Hardy Avatar

Suntour - ta \"cudaczna ładowarka ze sprężyną\" do ogniw lampek, jak na razie mi ładuje. Ładowałem już kilka razy.
Bartek ma chyba inną lampkę i ładowarkę - tę za ~60 zeta z ładowaniem 230V lub 12V z samochodu (ładowarka jest ukryta w obudowie lampki. Lampka jest dłuższa).
2012/10/28 15:24 #6233

suntour

suntour Avatar

Mówisz o tej którą dostałes wraz z latarką ? Jesli tak to powiem że gorszej tandety ( jeśli masz taką jak ja ) to długo nie widziałem. Niby jest uniwersalna a wielkość wkładanego aku reguluje się rozciągając jakąś przedziwna spręzyne. Powiem szczerze że nie mam zamiaru jej więcej uzywać. Poczatkowo chciałem mieć jeden komplet penelopek i uzywać na zmianę z ich dedykowanym aku. Jednak po zapoznaniu organoleptycznym z ładowarką dokupiłem dwa kolejne komplety penelopek i nie mam zamiaru tym cudem nic ładować :)
2012/10/27 09:56 #6219

Bartek

Bartek Avatar

No i sie nacieszylem swoja lampka - wczoraj przed masa ja ladowalem - odlaczylem okolo 17 i niestety akumulator pusty.Zostawilem dzisiaj na noc i to samo - nie laduje.Swieci tylko przy podlaczonej ladowarce.Kurde moze ja cos zle robie???:/
2012/10/22 18:30 #6198

suntour

suntour Avatar

ciezko powiedziec bo nie mierzylem wlaczam ide spac i rano wstaje wyciagam, ladowarka po naladowaniu zmienia tryb na podtrzymanie i moze tak stac. Jak laduje 500-tka to wlaczam po pracy 21 i zanim pojde spac to juz naladowane. Wlasnie dostalem paczkę wymienili mi ladowarke na nowa hhe takz epolecam tę firmę i mozna u nich zamawiac.

accu24.pl/
2012/10/22 13:44 #6196

iceman150

iceman150 Avatar

Jak długo musisz ładować na prądzie 250?
2012/10/22 11:23 #6195

suntour

suntour Avatar

Przy słowie \"nieladuje\" nie odbila mi spacja bo telefonem pisałem. Poprawnie to oczywiście \"nie ładuje\"
2012/10/22 11:08 #6194

suntour

suntour Avatar

Technoline BC-700
Jest jeszcze jej wiekszy brat Technoline BC-900
Glowna roznica miedzy nimi to fakt iz max prad ktorym laduje to 900 a nie 700 wiec ciut szybciej laduje. Jednak takie szybkie ladowanie zle wplywa na stan aku. Powiem wiecej nieladuje nawet pradem 700 na mojej. Standardowy ( niestety najdluzszy ) prad ladowania to 250. Ja czasem laduje 500 ale to czasami. Wyzszych nie uzywam bo szkoda aku. Wiec kupowanie bc_900 mijalo sie u mnie z celem .

P.S. Wlasnie niedawno spalilem swoja ladowarke hehe pomylilem zasilacze i zamiast dedykowany 3V podlaczylem od routera 9 v.. niestetety nie wytrzymala 300% wiekszego napiecia i klękła :D Wysłałem na gwaracje paląc głupa ze umarła...moze wymienią :)
2012/10/22 09:45 #6193

Bartek

Bartek Avatar

suntour napisał:
i jeszcze wrzutka sanyo 2700 mierzone przez kolegow:



czyli mozna przyjac ze aku ma tyle ile podaje producent.
Tak na marginesie polecam te ladowarke pieniadze nieduze a laduje niezaleznymi komorami, mozn aladowac dowolna ilosc aku, ladowac kazdy innym pradem, podaje poziom naladowania, procesorowa nie zegarowa, odswieza stare akumulatory, regeneruje, rozladowuje i robi wszystko procz gotowania. :)
Do tej pory najlepsza ladowarka do 100 zł jaka mialem a mialem juz 8 ladowarek :)

Odgrzewam kotleta nieco - ale sun przyjacielu - mozesz podac model tej ladowarki??? Szukam wlasnie czegos a ta wyglada dosc porzadnie.
2012/10/21 22:42 #6192

iceman150

iceman150 Avatar

Przenoszę tu dalszy ciąg wątku o przemakających lampek, Bo jest to chyba odpowiedniejszy dział niż umawialnia.

Więc co do neoluxa to obudowy są takie same jak w tanich chińczykach, a różnią się tylko diodą.

Co do samego przemagania to faktycznie jest to problem bo nie wiem czy oring coś rozwiąże. Po pierwsze jak wpakujemy oring to nie wiem czy da radę wtedy wkręcić na tyle dobrze ten pierścieć bo gwint na nim nie jest jakiś zbytnio okazały. No i nie wiem czy pozostałą częśćią i zakamarkami nie będzie też przedostawała się wilgoć, choć uszczelnienie pierścienie rozwiąże w znacznym stopniu problem. Trzeba podjechać na piłsudskiego i zobaczyć czy mają odpowiedni.
2012/10/11 22:13 #6075

marcin

marcin Avatar

pieter napisał:
Znalazłem coś dla bardzo oszczędnych
allegro.pl/show_item.php?item=2624829497
może za bardzo przepłacamy w tym Neoluxie?

Na dole strony z aukcją dopisali, że ta latarka (obudowa) jest plastikowa, a nie aluminiowa. To (no i dioda) ma zapewne istotny wpływ na cenę.
2012/10/11 21:24 #6074

Hardy

Hardy Avatar

Ta na Allegro pewnie jest dużo słabsza niż zakupiliśmy. Najsłabsza na Neoluxie (80 lm) kosztuje 12 zł.
Dzisiaj dostałem z Neoluxa dodatkowe dwie które zakupiłem - 900 lm (110 zł) , oraz 500 lm (60 zł, z dodatkową ładowarką samochodową) - będę miał do samochodu oraz do roweru żony.
Czas generowania strony: 5.370 s.