Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Assistance dla roweru

Assistance dla roweru 2014/10/19 22:01 #19642

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
Pamiętam tą akcję ;)
No tylko assistance miał problem z trafieniem.
Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.

Assistance dla roweru 2014/10/19 22:00 #19641

  • krzys80
  • krzys80 Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 800
  • Otrzymane podziękowania: 567
  • Oklaski: 9
iceman150 napisał:
Maćku assistance a AC to dwie różne sprawy.
O ile AC i O obiło mi się o uszy to niestety nigdy nie słyszałem o assistance. Najlepiej mieć znajomego z samochodem w pogotowiu ;) Choć słyszałem, że jeden kolega z okolic Grudziądza chciałby otworzyć coś w rodzaju mobilnego serwisu rowerowego.


Tak tak Ice pamiętasz, jak mi poszła ośka w środku Borów. Wtedy mój Assistance w postaci Ziutuchny zadziałał znakomicie łącznie z tarnsportem uszkodzonego roweru i mnie pod sam dom :)
Najpewniej, najszybciej i najprzyjemniej. TYLKO ROWEREM

Assistance dla roweru 2014/10/19 14:54 #19620

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
www.rowerowe-porady.pl/ubezpieczenie-roweru-czy-warto-wykupic-oc-i-ac/


A tutaj oferta PZU:


Przedmiotem ubezpieczenia są następstwa nieszczęśliwych wypadków powodujące trwały uszczerbek na zdrowiu lub śmierć ubezpieczonego rowerzysty, powstałe w związku z użytkowaniem roweru.
Umowa ubezpieczenia zawierana jest zawsze w zakresie obejmującym następstwa nieszczęśliwych wypadków (NNW) i odpowiedzialność cywilną (OC) rowerzysty. Może ona zostać rozszerzona o ubezpieczenie bagażu podróżnego, oraz ubezpieczenie casco roweru.
PZU w ramach ubezpieczenia NNW przejmuje na siebie odpowiedzialność za następstwa nieszczęśliwych wypadków związanych z użytkowaniem roweru (maksymalna suma ubezpieczenia wynosi 50.000 zł).

W ramach ubezpieczenia OC pokrywane są szkody osobowe związane z użytkowaniem roweru (okaleczenie lub pozbawienie życia osoby trzeciej) i szkody rzeczowe (uszkodzenie lub zniszczenie cudzej własności). W ubezpieczeniu OC maksymalna suma ubezpieczenia wynosi 200.000 zł;

Przedmiotem ubezpieczenia bagażu jest bagaż podróżny, przewożony tylko podczas użytkowania roweru. Bagaż może obejmować również części zamienne do roweru. Maksymalna suma ubezpieczenia wynosi 3.000 zł;

Przedmiotem ubezpieczenia casco jest sam rower wraz z wyposażeniem zamontowanym w sposób trwały. Maksymalna suma ubezpieczenia casco wynosi 5.000 zł.
Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kama

Assistance dla roweru 2014/10/19 12:45 #19619

  • Kama
  • Kama Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • ...czasem chcę być jak ptak... ;-)
  • Posty: 583
  • Otrzymane podziękowania: 136
  • Oklaski: 3
OC i NW dla roweru jest bo mam :)
...ale o AC nie słyszałam... ;) :whistle:

,, ...okulary, rękawice, miękkie siodło wsadź na sztycę
dla dorosłych i dla dzieci, kiedy wieje, pada, świeci
on powstrzyma cię od tycia, to nie przedmiot to STYL ŻYCIA !!! ''
:D :D :D

Assistance dla roweru 2014/10/19 11:41 #19616

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
Maćku assistance a AC to dwie różne sprawy.
O ile AC i O obiło mi się o uszy to niestety nigdy nie słyszałem o assistance. Najlepiej mieć znajomego z samochodem w pogotowiu ;) Choć słyszałem, że jeden kolega z okolic Grudziądza chciałby otworzyć coś w rodzaju mobilnego serwisu rowerowego.
Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.

Assistance dla roweru 2014/10/19 10:32 #19612

  • maciejPH
  • maciejPH Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 174
  • Otrzymane podziękowania: 117
  • Oklaski: 0
Pytanie czysto teoretyczne, które wyszło przy okazji wczorajszej wyprawy do Koronowa, kiedy to padły 2 gumy i łańcuch.

Czy istnieje co takiego jak assistance dla roweru (ubezpieczenie AC roweru) - podobne jak kupuje się dla samochodów?

Jeśli jest (a nie wątpię, że jest) to na jakich zasadach jest zorganizowane. Przykładowo dzwonię do firmy ubezpieczeniowej, że mam zerwany łańcuch, złapałem gumę itd - czy przyjedzie assistance i udzieli pomocy...?

Mój wątek jest czysto teoretyczny, wywołany i pod wpływem wczorajszej rozmowy.
Czas generowania strony: 0.178 s.