Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: I Grudziądzki Rajd Niepodległości

I Grudziądzki Rajd Niepodległości 2012/11/12 14:59 #7052

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4971
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56

I Grudziądzki Rajd Niepodległości
 

            Kiedy zadzwonił do mnie prezes WSK-E "RAWELIN", Pan Sławek Kosmala i opowiedział o swoim pomyśle, długo nie wahałem się z podjęciem decyzji - jadę i spróbuję namówić do tego innych - i udało się. Było, spontanicznie,  patriotycznie, miło, refleksyjnie, rowerowo, niesztampowo i apolitycznie. Prócz zwiedzania Cytadeli, oddaliśmy hołd pamięci poległych Polaków i miło spędziliśmy czas w towarzystwie zapalonych rowerzystów, biegaczy i pięknej jesiennej scenerii. Możemy więc chyba z czystym sumieniem powiedzieć, że zrealizowaliśmy motto rajdu, które brzmiało: "NIE MUSIMY UMIERAĆ TAK PIĘKNIE JAK ONI, ALE MOŻEMY PIĘKNIE ZA NICH ŻYĆ".
 
To był piękny dzień, dlatego bardzo serdecznie dziękuję:
 
 Wszystkim nadspodziewanie licznie przybyłym rowerzystom, za udział w tym spontanicznym wyjeździe i stworzenie sympatycznej atmosfery naszej wspólnej wycieczki,
 
 Organizatorom I Grudziądzkiego Rajdu Niepodległości za odważny pomysł na obchody narodowego święta i szczytny pretekst do rowerowego wyjazdu,
 
 Biegaczom za miłe towarzystwo na części trasy i u celu.
 
Przekazuję również serdeczne podziękowania i pozdrowienia dla wszystkich uczestników od prezesa Wojskowego Stowarzyszenia Kulturalno-Edukacyjnego "RAWELIN", które wczoraj pojawiły się w mojej pocztowej skrzynce.
 
Na zakończenie, krótka notka historyczno-informacyjna:
 
Narodowe Święto Niepodległości - polskie święto, obchodzone co roku 11 listopada, dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego w 1918 roku po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję. Ustanowione w ostatnich latach II RP, przywrócone w roku 1989. Jest dniem wolnym od pracy. (źródło: Wolna encyklopedia Wikipedia)

 
z rowerowym pozdrowieniem
matołek

Czytaj więcej...
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
Czas generowania strony: 0.154 s.