I Grudziądzki Rajd Niepodległości
Kiedy zadzwonił do mnie prezes WSK-E "RAWELIN", Pan Sławek Kosmala i opowiedział o swoim pomyśle, długo nie wahałem się z podjęciem decyzji - jadę i spróbuję namówić do tego innych - i udało się. Było, spontanicznie, patriotycznie, miło, refleksyjnie, rowerowo, niesztampowo i apolitycznie. Prócz zwiedzania Cytadeli, oddaliśmy hołd pamięci poległych Polaków i miło spędziliśmy czas w towarzystwie zapalonych rowerzystów, biegaczy i pięknej jesiennej scenerii. Możemy więc chyba z czystym sumieniem powiedzieć, że zrealizowaliśmy motto rajdu, które brzmiało: "
NIE MUSIMY UMIERAĆ TAK PIĘKNIE JAK ONI, ALE MOŻEMY PIĘKNIE ZA NICH ŻYĆ".
To był piękny dzień, dlatego bardzo serdecznie dziękuję:
Wszystkim nadspodziewanie licznie przybyłym rowerzystom, za udział w tym spontanicznym wyjeździe i stworzenie sympatycznej atmosfery naszej wspólnej wycieczki,
Organizatorom I Grudziądzkiego Rajdu Niepodległości za odważny pomysł na obchody narodowego święta i szczytny pretekst do rowerowego wyjazdu,
Biegaczom za miłe towarzystwo na części trasy i u celu.
Przekazuję również serdeczne podziękowania i pozdrowienia dla wszystkich uczestników od prezesa Wojskowego Stowarzyszenia Kulturalno-Edukacyjnego "RAWELIN", które wczoraj pojawiły się w mojej pocztowej skrzynce.
Na zakończenie, krótka notka historyczno-informacyjna: Narodowe Święto Niepodległości - polskie święto, obchodzone co roku 11 listopada, dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego w 1918 roku po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję. Ustanowione w ostatnich latach II RP, przywrócone w roku 1989. Jest dniem wolnym od pracy. (źródło:
Wolna encyklopedia Wikipedia)
z rowerowym pozdrowieniem
matołek