Uwaga
  • Lack of access rights - File 'http:/img840.imageshack.us/img840/838/nabrzeze4.jpg'
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Wielkie buble za wielkie pieniądze

Wielkie buble za wielkie pieniądze 2013/04/06 09:43 #7199

  • Davis
  • Davis Avatar
  • Wylogowany
  • Admin
  • Salsa - adventure by bike
  • Posty: 627
  • Otrzymane podziękowania: 1218
  • Oklaski: 11
To rzeczywiście zaczyna wyglądać na jakąś parodię ścieżki rowerowej, niestety. Osobiście uważam ,że w ogóle pomysł z tym obrotowym mostem to przerost formy nad treścią, chyba,że sam w sobie ma stanowić atrakcję turystyczną. Jako zapalony rowerzysta, ale również żeglarz,nie uważam,że brak otwierania mostu w czymkolwiek by przeszkadzał. Mniemam ,że wielkie żaglowce raczej tu nie zawiną, a wszelkiej maści jachty kadłubowe,nie wspominając o małych żaglówkach w dzisiejszych czasach mają opuszczane maszty,których położenie jest dziecinnie proste. Zapewne zwykła kładka byłaby wielokrotnie tańsza,bez technicznych kłopotów ze schodami,a zaoszczędzone pieniądze można było wydać na inne ciekawsze cele.
No, ale mamy co mamy i uważam ,że tak tej sprawy zostawić nie można.Głupotę,nieprzemyślane decyzje, brak dobrej woli trzeba piętnować . Potrzebna jest jakaś bardziej spektakularna akcja w tej sprawie niż tylko list.Może da się coś jeszcze uratować.
"Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów" - S.Lem

Wielkie buble za wielkie pieniądze 2013/04/06 07:10 #7198

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4975
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Poza tym z rysunków i zdjęć, które były publikowane w prasie w żaden sposób nie wynika, że miały być jakiekolwiek schody:



Mój rower napędza piękna przyroda :silly:

Wielkie buble za wielkie pieniądze 2013/04/05 23:46 #7197

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4975
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56

Wielkie buble za wielkie pieniądze

Szanowni rowerzyści

            Jako osoba wyznaczona do kontaktów relacji władze - rowerzyści, czuję się w obowiązku zapytać o szczegóły kolejnych planów na zmarnowanie społecznych pieniędzy. W skrócie wyjaśnię, ze chodzi o inwestycję szczytnie nazywaną Wiślaną Trasą Rowerową, która w rzeczywistości stanie się jedynie deptakiem, w dodatku wyłącznie dla osób pełnosprawnych i bez wózków dla dzieci. Jak się bowiem okazuje, kolejny raz w naszym mieście, planuje się wydać wielkie pieniądze na schody dla rowerzystów.

Nie ma co chować głowy w piasek i trzeba powiedzieć szczerze, że ten bubel, jeśli nie zostanie naprawiony, będzie ośmieszał Nasze Miasto przez następne lata. Szczęka opada do ziemi na niereformowalność pewnych kwestii...

 Materiał filmowy z wypowiedzią Pana Wiceprezydenta Marka Sikory (5 min., 30 sek.)
 List wysłany do Wiceprezydenta Sikory (PDF)

z rowerowym pozdrowieniem
matołek 

 

Czytaj więcej...
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 1.193 s.