Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Czy Władze Grudziądza szanują rowerzystów?

Czy Władze Grudziądza szanują rowerzystów? 2013/05/21 15:56 #7911

  • Piotruss
  • Piotruss Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • :p
  • Posty: 364
  • Otrzymane podziękowania: 34
  • Oklaski: 10
dzisiejszy artykuł w Grudziądzkiej.pl "obywatele drugiej kategorii"
Łotrus

Czy Władze Grudziądza szanują rowerzystów? 2013/04/24 19:15 #7459

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
j23 już dawno bylo wyjaśnione że będzie także podjazd dla rowerzystów na most. Chyba że masz na myśli inne schody :)
Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.

Czy Władze Grudziądza szanują rowerzystów? 2013/04/24 18:24 #7458

  • j23
  • j23 Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • turystyka i rower - dwie nierozłączne pasje.
  • Posty: 575
  • Otrzymane podziękowania: 626
  • Oklaski: 0
NASZE(?) ukochane(?) władze w prezencie szykują następne schody na Wiślanej Trasie Rowerowej (?). Ciekawe co na to Unia Europejska, która ten projekt współfinansuje. Myślę, że na otwarcie tej trasy Nasze (?) Władze pokażą jak się jeździ po takich ścieżkach rowerowych (?) - BĘDZIE HIT w Internecie jeśli to się sfilmuje.
Zwykły rower jest pojazdem napędzanym siłą mięśni.
Rower jadący pod górę jest pojazdem napędzanym siłą woli.

Czy Władze Grudziądza szanują rowerzystów? 2013/04/23 21:18 #7449

  • krzys80
  • krzys80 Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 800
  • Otrzymane podziękowania: 567
  • Oklaski: 9
A te już słynne schody ze zdjęcie straszą już od około roku. Jest ot moim zdaniem jeden z największych bubli infrastruktury rowerowej w Grudziądzu.
Najpewniej, najszybciej i najprzyjemniej. TYLKO ROWEREM

Czy Władze Grudziądza szanują rowerzystów? 2013/04/23 20:00 #7448

  • obywatel
  • obywatel Avatar
Przydała by się osoba na stanowisku w ZDMie odpowiedzialna za sprawy rowerowe w Grudziądzu :-) bo jeden Matołek to za mało :-(

Czy Władze Grudziądza szanują rowerzystów? 2013/04/23 17:24 #7447

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4971
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56

Czy Władze Grudziądza szanują rowerzystów?

 Jak patrzę na to, co się od lat w Naszym Mieście wyprawia w temacie dróg dla rowerów, to myślę, że nie,
 Kiedy patrzę, jak marnuje się pieniądze na budowę tych pseudościeżek-pajacyków, czuję się nieszanowany,
 Gdy daje się wolną rękę projektantom na tworzenie tego strasznego koszmaru, ignorując protesty rowerzystów-praktyków, odpowiedź jest wciąż ta sama,
 Gdy zabija się trakty tworząc w nich kolejne przerwy i nic z tym nie robi, to wciąż mówię ?nie?,
 Kiedy słyszę, że ?się nie da? gdy chodzi o kawałek normalnej ścieżki, podczas gdy przez miasto buduje się ?prawie autostradę? liczoną w dziewięciocyfrowych kwotach, to wiem, że ktoś mi wciska kit, więc mnie nie szanuje,
 Jeśli jednym z warunków dofinansowania ogromnych inwestycji drogowych jest droga dla rowerów, a robi się ją byle jak i z byle czego, to gdzie tu szacunek i gdzie pieniądze?
 Jeśli drogi dla rowerów budują ludzie, którzy poza rekreacją nie używają rowerów, a zdanie rowerzystów się ignoruje, czuję brak szacunku,
 Jeśli widzę kolejny przetarg na betonowy bubel, podczas gdy na jezdnie idą tony asfaltu, to ręce opadają i nadzieja maleje?..

Rozmawiałem wczoraj dość długo z Wiceprezydentem Ślusarskim, który zrobił na mnie wrażenie pozytywnie do sprawy nastawionego, a moje argumenty wydały się do niego trafiać. Skąd więc ten upór w naszych władzach by wciąż gnębić rowerzystów tandetą i betonem?

Dziś od Pana Ślusarskiego dowiedziałem się również, że 4 kwietnia 2013 weszły w życie zarządzeniem Prezydenta tzw. ?Standardy budowy ścieżek? (ZARZĄDZENIE NR 115/13 w sprawie wprowadzenia do stosowania "Wytycznych projektowych, wykonawczych i utrzymaniowych dróg rowerowych Miasta Grudziądza). To dość spory krok, ale pewnie sporo czasu minie, zanim obejmą jakiś projekt...

Szanowne Władze, obudźcie się! Drogi dla rowerów, które budujecie to gnioty, tandeta i marnowanie pieniędzy (poza nielicznymi wyjątkami), a rowerzyści Was za to wyklinają! Konieczny jest przełom i osoba władna sprawować nad tym kontrolę, mogąca skutecznie reagować na odpowiednim etapie. Do tego jednak potrzeba Waszej dobrej woli, zdecydowania i szybkiej reakcji, bo tandeta wciąż zarasta miasto.
A może za bardzo ufacie projektantom, którzy podobno ?znać temat powinni?? I tu znowu pobudka! ? nie znają, a często znać nie chcą, bo tak im wygodnie. Sprzedają Wam buble, za które Wy obrywacie, a my zmuszeni jesteśmy korzystać.Frown Proponujemy Wam pomoc, z której nie korzystacie, ale my propozycję wciąż ponawiamy. Przed nami kolejna rozmowa, mam nadzieję rzeczowa i owocna...

W imieniu rowerzystów proszę, zatrzymajmy ten proceder zanim ten syf i tandeta zaleje całe miasto, bo jak widzę jest jeszcze gdzie go upychać (np. przebudowa Warszawska-Rydygiera!).

z poważaniem
administrator GSR - matołek Surprised

Czytaj więcej...
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
Czas generowania strony: 0.207 s.