Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Odkrywcze rowerowanie - Dolina Baryczy

Odkrywcze rowerowanie - Dolina Baryczy 2013/08/21 11:22 #10228

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4901
  • Otrzymane podziękowania: 3654
  • Oklaski: 56

Odkrywcze rowerowanie
-Dolina Baryczy-

            Odkrywanie świata to nie musi być zaraz wyjazd w Himalaje czy na inny koniec świata. Można okrywać to, co zawsze znajduje się w naszym zasięgu, a w szczególności w zasięgu roweru.

Od kilku lat na urlop z żoną kierujemy się na południe. Kocham góry, jednak zawsze brakowało mi w nich roweru, dlatego od jakiegoś czasu na każdy niemal wyjazd taszczę go ze sobą ((o:

Wyjazd zaplanowaliśmy na sobotę, najlepiej rano, jednak straszne z nas grzebalce, więc zbieranie zeszło nam do 16-tej ((o: Obrany kierunek ? Góry Złote.

Szukanie noclegu po zmroku to zły pomysł, zwłaszcza w nieznanym mieście i po północy. Zatrzymałem się więc po drodze, spojrzałem w mapę na okolicę i zobaczyłem w głowie lampkę sygnalizującą, że gdzieś to już słyszałem ? Dolina Baryczy. Wymiana porozumiewawczych spojrzeń, krótka wizyta w necie i za dwa kwadranse wnosiliśmy bagaże na kwaterę, przestawiając góry na bliżej nieokreślone ?potem??

Cóż za piękna kraina, istny baśniowy waterworld ((o: Prawdziwy raj dla miłośnika roweru i przyrody ((o: Tysiące hektarów stawów, będących domem niezliczonej ilości ptactwa wodnego i innych ciekawych stworzeń. Można napawać się do woli odgłosami i zapachami wodnych szuwarów i jazdą niezliczoną ilością grobli, które dzielą poszczególne stawy. Jeśli wyruszysz odpowiednio wcześnie, ujrzysz startujące spod kół Twojego roweru stada kaczek, czaple siwe i orły tuż znad Twojej głowy.

Swoje rowerowe żądze zaspokoją tu nie tylko miłośnicy przyrody, ale i techniki wodnej oraz jazdy terenowej i po równych, dobrze utwardzonych nawierzchniach. Szlaki są w większości nieźle oznakowane, a trasy dydaktyczne zaopatrzone w szereg ciekawych informacji.

Dolina Baryczy, to największy park krajobrazowy i największy rezerwat ornitologiczny w Polsce, największy kompleks stawów rybnych w Europie, wielkie skupiska starych dębów i wiele innych atrakcji, dla których z pewnością tam wrócę, do czego i Was zachęcam ((o:

 Ps. A może i Wy chcielibyście się podzielić swoim odkryciem lub rowerową przygodą? Opowiedzcie o tym na naszym forum lub napiszcie artykuł i wyślijcie wraz ze zdjęciami (zdjęciem) na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ((o: Nie zapomnijcie dopisać, kto jest autorem ((o:

z rowerowym pozdrowieniem
matołek 

Czytaj więcej...
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
Za tę wiadomość podziękował(a): krzys80
Czas generowania strony: 0.127 s.