Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

Odpowiedz w temacie: Bezpieczny rowerzysta - oświetlenie roweru

Nazwa
Tytuł
Boardcode
B) ;) :) :P :laugh: :ohmy: :sick: :angry: :blink: :( :unsure: :kiss: :woohoo: :lol: :silly: :pinch: :side: :whistle: :evil: :S :blush: :cheer: :huh: :dry: :ok: :serce: :unlike: xD
Wiadomość
Powiększ /  Pomniejsz
Załączniki

Kod antyspamowy: Wpisz słownie liczbę 12 *

Historia tematu:: Bezpieczny rowerzysta - oświetlenie roweru

Maks. pokazywanych 15 ostatnich postów - (zaczynając od ostatniego)
2015/09/13 18:14 #25769

Uthark

Uthark Avatar

Ciąg dalszy sagi z nieoświetlonymi dziećmi. Parę dni temu, po zapadnięciu mroku na skrzyżowaniu Magazynowej i Składowej zza winkla "wyskoczyła" mi mała dziewczynka, "na oko" 6-letnia. Na głowie kask, ale rower nieoświetlony. Tam na skrzyżowaniu jest dobra widoczność, więc ją zauważyłem, ale zastanawia mnie postawa ojca, który nie dba o bezpieczeństwo dziecka.

Teraz zmniejszył się ruch rowerowy wieczorami, pewnie zniknęli przypadkowi rowerzyści, którzy jeżdżą rowerem tylko wtedy, gdy temperatura przekracza 20 stopni. Od razu zwiększył się procent oświetlonych rowerów.
2015/08/31 14:24 #25570

oślepiony

 Avatar

Ma mam prośbę do tych co używają silnych źródeł światła aby kierowali je na jezdnie, a nie na jadących z przeciwka
2015/08/30 20:48 #25554

MARCINHD

MARCINHD Avatar

karać, karać i jeszcze raz karać rowerzystów którzy nie używają oświetlenia.... szlag mnie trafia jak takich potencjalnych samobójców mijam na drodze !!!!!!
2015/08/30 20:41 #25551

Uthark

Uthark Avatar

Przedwczoraj zostałem "rozwalony" przez parę rowerzystów: ojciec i syn 5-6 lat, którzy pomykali w okolicy Czarciego Młyna. Ojciec jechał na oświetlonym rowerze po prawej stronie części rowerowej ddrip, zaś syn na niedużym rowerku po lewej stronie obok tatusia na nieoświetlonym rowerze. Pomimo kasku na głowie dziecka uważam, że tatuś zupełnie nie zadbał o bezpieczeństwo syna.

W tamtym rejonie jest parę takich miejsc, gdzie drzewa zasłaniają światło lamp ulicznych i nieoświetlony rowerzysta jest kompletnie niewidoczny.

Niestety, takich przypadków widuję znacznie więcej. Brak oświetlenia u rowerzystów to prawdziwa plaga. Niektórzy mają fajne rowery, rowerowe wdzianka, kaski na głowie i tryb ninja....
2015/08/02 13:55 #25055

Uthark

Uthark Avatar

Wczoraj jeździłem rowerem do ciemnego. Jeździło też wielu innych rowerzystów i, niestety, bardzo wielu jeździło po ciemku bez oświetlenia. Szczerze mówiąc - nie rozumiem takiego zachowania. Tacy rowerzyści zupełnie nie dbają o bezpieczeństwo swoje i innych bez względu na inne wyposażenie, które posiadają. Zmrok zapada coraz wcześniej, więc trzeba pamiętać o zabraniu lampek, ponieważ często nie wiadomo, kiedy będziemy wracać rowerem.

Jeśli macie znajomych, o których wiecie, że jeżdżą po ciemku na nieoświetlonych rowerach, to zachęćcie ich do zakupu lampek. Przecież nie muszą to być lampki za duże kwoty, wystarczą nawet tanie, ale zapewniające, że rowerzysta jest widoczny - do miasta wypasione lampy są niepotrzebne.
2014/11/15 21:53 #20295

iceman150

iceman150 Avatar

Horda o tym właśnie pisałem.
No Davis to masz fajną opcję. Mógłbyś zdradzić jaka lampka ma taką opcję?
2014/11/15 21:23 #20290

Davis

Davis Avatar

Moja świeci w strobo w 3 trybach o intensywności jak tryb ciągły, z którego go wywołałem :)
2014/11/15 21:08 #20289

Matołek

Matołek Avatar

Horda napisał:
Nie no ja odniosłem wrażenie że mowa jest o dwóch róznych rzeczach: tryb pracy to jedno a moc świecenia to drugie. Jak włącza się tryb strobo to chyba nadal moc jest 100% tylko że świeci się z przerwami.
chyba że się myle?

Tryb pracy, to prócz ciągłego lub nieciągłego sposobu świecenia, fabrycznie ustawione moce świecenia.

W drugiej kwestii to masz rację, a z tych przerw bierze się oszczędność prądu :) Niewykluczone jednak, że istnieją modele lampek, które mają strobo o różnym natężeniu światła, choć jeszcze takich nie spotkałem :)
2014/11/15 21:01 #20288

Horda

Horda Avatar

Nie no ja odniosłem wrażenie że mowa jest o dwóch róznych rzeczach: tryb pracy to jedno a moc świecenia to drugie. Jak włącza się tryb strobo to chyba nadal moc jest 100% tylko że świeci się z przerwami.
chyba że się myle?
2014/11/15 20:47 #20285

Matołek

Matołek Avatar

iceman150 napisał:
Ale niestety w truybie strobo świecą na 100%, tryby przygasania są tylko w trybie ciągłym, ale moim zdaniem wystarczy lekko skierować taką lampkę niżej, będziemy widoczni a nie będziemy oślepiać.

Tak właśnie robię, kiedy jadę na pustej drodze, mrugam na wprost, ale jak coś jedzie czy idzie ktoś z przeciwka, to pochylam lampkę lekko w dół. Trzeba pamiętać, że lampki z trybem strobo oślepiają już przy jasnościach w granicach 200 lumenów.
2014/11/15 20:40 #20283

iceman150

iceman150 Avatar

Ale niestety w truybie strobo świecą na 100%, tryby przygasania są tylko w trybie ciągłym, ale moim zdaniem wystarczy lekko skierować taką lampkę niżej, będziemy widoczni a nie będziemy oślepiać.
2014/11/15 20:32 #20281

Matołek

Matołek Avatar

Zgadza się, większość nowych lampek ma różne tryby słabszego i silniejszego świecenia :)
2014/11/15 20:31 #20280

maku

maku Avatar

Moja lampa przednia o mocy 900 lumenów z regulacją ogniskowej (zoom) na diodzie Cree XML-U2 ma trzy tryby świecenia: 100% (do 90 minut) , 40% (ponad 240 minut), stroboskop (ponad 360 minut) kupiona na stronie www.neolux.pl. Ogólnie jestem z tego zakupu zadowolony :)
Zmiana mocy (trybu) następuje po kolejnym naduszeniu guzikowego wyłącznika :)
2014/11/15 20:17 #20279

MARCINHD

MARCINHD Avatar

Horda nie musi być żaden potencjometr do zmiany mocy oświetlenia.... moja lampa ma 4 tryby i w każdy tryb wchodzimy po kolejnym naduszeniu guzikowego wyłącznika :)
2014/11/15 20:12 #20278

Horda

Horda Avatar

Nie żebym się czepiał, ale ciekawi mnie jakiego oświetlenia używasz że masz tam regulację mocy. Wiekszość lampek rowerowych ma jeden przycisk służący do włączania/wyłączania i ewentualnie zmiany trybu pracy (ciągły/migający), ale żeby jakiś potencjometr był to już musi być niezły sprzęt.

A z dwojga złego chyba lepiej błyszczeć zbyt jasno niż nie świecić wcale.
Czas generowania strony: 0.137 s.