Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Wytyczne planistyczne projektowe wykonawcze i utrzymaniowe

O:Wytyczne planistyczne projektowe wykonawcze i utrzymaniowe 2013/08/26 22:19 #10373

  • j23
  • j23 Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • turystyka i rower - dwie nierozłączne pasje.
  • Posty: 575
  • Otrzymane podziękowania: 626
  • Oklaski: 0
iceman150 napisał:
Jedyny jej minus to to że nie jest to ścieżka typowo rowerowa, a pieszo-rowerowa gdzie pieszy ma pierwszeństwo.
Ten "JEDYNY" minus podważa całą ideę DDR-ów.
:evil:
Zwykły rower jest pojazdem napędzanym siłą mięśni.
Rower jadący pod górę jest pojazdem napędzanym siłą woli.

O:Wytyczne planistyczne projektowe wykonawcze i utrzymaniowe 2013/08/26 21:07 #10370

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
A ja chciałbym wrzucić taką nutkę optymizmu w naszej szarej rzeczywistości. Ostatnio podczas powrotu z Rajdu Gminy Gruta miałem okazję przejechać się pierwszy raz ścieżką pieszo-rowerową przy świeżo wyremontowanej ulicy Paderewskiego. I wiecie co? Uważam, że jest całkiem niezła, wylana asfaltem (może nie super równo ale nie przeszkadza), wjazdy do posesji niestety wyłożone są kostką prawdopodobnie ze względu na łatwość dostosowywania sobie później przez prywatne osoby. Same wjazdy do posesji są dośc łagodnie wyprofilowane tak, żer nie ma klasycznego łupnięcia a i krawężniki są wpuszczone całkiem fanie po za może kilkoma niewielkimi progami. Wszelkie znaki postawione są po za skrajnią na słupkach w kształcie litery L. Jedyny jej minus to to że nie jest to ścieżka typowo rowerowa, a pieszo-rowerowa gdzie pieszy ma pierwszeństwo, w zasadzie nie zauważyłem oznakowania poziomego przejazdów rowerowych(ale to łatwo naprawić).
Także, jednak można w Grudziądzu wybudować coś z głową, tylko trzeba chcieć i pilnować projektantów i wykonawców bo wszystkiego zza biurka nie można załatwić i dopilnować.
Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.

O:Wytyczne planistyczne projektowe wykonawcze i utrzymaniowe 2012/10/09 13:58 #6027

  • krzys80
  • krzys80 Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 800
  • Otrzymane podziękowania: 567
  • Oklaski: 9
Uważam uwagi ślimaka za godne uwagi :)
Warto skonkretyzować zapisy!!! Będzie można wtedy rozliczać odpowiedzialnych za ich wykonanie lub nie. Planować to sobie można, czas na konkretne liczby i daty!!!
Najpewniej, najszybciej i najprzyjemniej. TYLKO ROWEREM

O:Wytyczne planistyczne projektowe wykonawcze i utrzymaniowe 2012/10/09 07:35 #6025

  • ślimak
  • ślimak Avatar
Może trochę późno z uwagami, ale brakuje mi tu:
- celu strategicznego zawartego w konkretnych liczbach (co to znaczy kilkanaście?),
- ukonkretyzowania celów pośrednich - m.in. podział zadań na poszczególne okresy czasowe,
- szerszych informacji dot. możliwości wyznaczania dróg rowerowych na istniejących często bardzo szerokich jezdniach (najtańszy i chyba najpopularniejszy w wielu zachodnich sposób budowy sieci dróg rowerowych),
- wytycznych dot. uzgadniania nowych projektów modernizacji i budowy dróg i innych elementów przestrzeni publicznej z rowerzystami.

Wytyczne planistyczne projektowe wykonawcze i utrzymaniowe 2012/10/02 22:34 #5930

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4975
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Ponieważ nie widzę żadnych komentarzy do zamieszczonego w artykule dokumentu Wytyczne planistyczne projektowe wykonawcze i utrzymaniowe systemu dróg rowerowych miasta Grudziądza, zamieszczam je tu. Jeśli macie do tego dokumentu jakieś uwagi, proszę pisać. Do najbliższego poniedziałku, tj. 8 października trzeba odesłać je do ZDM-u wraz z opinią. Jeśli potrzeba więcej czasu, poproszę dyrekcję ZDM-u o przesunięcie terminu.

Pozdrawiam
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
Czas generowania strony: 0.159 s.