Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Likwidacja przejazdu przez Małogroblową

Likwidacja przejazdu przez Małogroblową 2017/03/31 16:14 #30025

  • krzys80
  • krzys80 Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 800
  • Otrzymane podziękowania: 567
  • Oklaski: 9
Brawo barwo brawo i to się nazywa skuteczne działanie i wybijanie niedorzecznych pomysłów z głowy osobom nie do końca znającym tematykę i sprawę. Mam nadzieję, że bezpodstawny wniosek udało się zgasić w zarodku :)
Najpewniej, najszybciej i najprzyjemniej. TYLKO ROWEREM
Za tę wiadomość podziękował(a): MARCINHD

Likwidacja przejazdu przez Małogroblową 2017/03/31 15:53 #30024

  • Uthark
  • Uthark Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 274
  • Otrzymane podziękowania: 145
  • Oklaski: 1
Matołek napisał:

"Uzasadnienie - jest tam niebezpiecznie."

Niebezpiecznie jest na większości przejść dla pieszych. Może zlikwidować? ;-)

"Pan Kopkowski bronił się, że on tylko przekazuje głosy, które do niego docierają, głównie od taksówkarzy."

I wszystko jasne. Jaśnie panom "złotówom" nie chce się uważać.
Za tę wiadomość podziękował(a): MARCINHD

Likwidacja przejazdu przez Małogroblową 2017/03/30 21:18 #30015

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4975
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Myślę, że skutecznie wybiliśmy panu radnemu z głowy ten absurdalny i wrogi ruchowi rowerowemu pomysł. Pan Kopkowski bronił się, że on tylko przekazuje głosy, które do niego docierają, głównie od taksówkarzy.

Uspokajamy również, że ZDM nie zamierza likwidować przejazdu.

Za osobiste wsparcie bardzo serdecznie dziękuję Qbie84 :)

...

Bądźcie czujni i nie dajcie się rozjechać :)
Pozdrower :side:
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
Za tę wiadomość podziękował(a): Uthark, Horda, Qba84

Likwidacja przejazdu przez Małogroblową 2017/03/30 10:06 #30006

  • j23
  • j23 Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • turystyka i rower - dwie nierozłączne pasje.
  • Posty: 575
  • Otrzymane podziękowania: 626
  • Oklaski: 0
Matołek napisał:
Likwidacja przejazdu przez Małogroblową to pomysł i wniosek skierowany do ZDM-u przez Radnego Jakuba Kopkowskiego. Uzasadnienie - jest tam niebezpiecznie.
Noże też są niebezpieczne - więc niech pan (bez)radny zlikwiduje je we własnym domu, bo dzieci się pozabijają.
PS
Myślałem, że tylko w Szczecinie są "pomysłowi" radni (słynne przejście dla pieszych.
Czekam na następny ekstra pomysł radnego.
Zwykły rower jest pojazdem napędzanym siłą mięśni.
Rower jadący pod górę jest pojazdem napędzanym siłą woli.

Likwidacja przejazdu przez Małogroblową 2017/03/29 23:29 #30004

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4975
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Likwidacja przejazdu przez Małogroblową to pomysł i wniosek skierowany do ZDM-u przez Radnego Jakuba Kopkowskiego. Uzasadnienie - jest tam niebezpiecznie.

Stowarzyszenie Rowerowy Grudziądz zabiegało o ten przejazd wiele miesięcy i kosztowało nas to sporo nerwów i wysiłku. Pomimo nieszczęsnych szykan, które dostaliśmy w "gratisie", jest to bardzo potrzebny i ułatwiający komunikację przejazd.

Moja ocena tego jest taka: Rzeczywiście bywa tam niebezpiecznie, ponieważ kierowcy notorycznie łamią tam przepisy. Jednak dzięki ostrożności i wytężonej uwadze rowerzystów, nie dochodzi tam do wypadków. W takim razie, może zamiast likwidować przejazd, zlikwidujmy jezdnię, przynajmniej do czasu, kiedy wszyscy kierowcy zaczną przestrzegać przepisów na przejazdach?

Wynika z tego, że radny Kopkowski chce zlikwidować ochronę prawną rowerzystów, jaką daje przejazd na jednym z najważniejszych rowerowych ciągów komunikacyjnych. Po co? by zdjąć odpowiedzialność z nieostrożnych kierowców, bo na pewno nie dla "dobra rowerzystów"...

...

Jutro, tj. w czwartek- 30.03 o godzinie 13.00 na prośbę ZDM spotkam się z panem radnym w miejscu, o którym mowa, aby wytłumaczyć mu absurdalność jego pomysłu. Gdyby ktoś miał ochotę się przyłączyć, zapraszam :)
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
Czas generowania strony: 0.187 s.