Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: "Jest wniosek o obowiązkowe OC dla... rowerzystów."

"Jest wniosek o obowiązkowe OC dla... rowerzystów." 2016/05/12 18:15 #28293

  • MARCINHD
  • MARCINHD Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • FATBIKE,wypady extremalne :)
  • Posty: 1904
  • Otrzymane podziękowania: 1519
  • Oklaski: 9
kolejna "przymusowa" bzdura na wydojenie kasy....( dobrze że to propozycja) chociaż nie ukrywam że ja OC na Bike posiadam dla własnego RWD :)
..albo na GRUBO ..... albo wcale ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzyś

"Jest wniosek o obowiązkowe OC dla... rowerzystów." 2016/05/12 14:31 #28289

  • piowini
  • piowini Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 620
  • Otrzymane podziękowania: 697
  • Oklaski: 8
W ub. roku po tym jak mi jakaś babcia podstawiła głęboki wózek z niemowlęciem na drodze tylko dla rowerów (wzdłuż Wisły, na wysokości Kalinkowej) to wykupiłem. Strach się bać co by było, gdyby niemowlę wypadło z wózka....
W tym roku pan z ubezpieczenia poinformował mnie, że mam tak jak i Uthark w ramach ubezpieczenia mieszkania. Oby się nie przydało.
A o obowiązkowym oc dla rowerzystów? No cóż, duch i poglądy byłej posłanki Bubel ciągle straszą.
Proponuję, aby opłata na to obowiązkowe ubezpieczenie była pobierana wraz z opłatą za energię elektryczną.Jako potwierdzenie jej uiszczenia wystarczy porządne kopnięcie się w łeb odziany w obowiązkowy dla wszystkich kask codziennego użytku. Za jego nieposiadanie i nienoszenie grozić powinna kara grzywny w wysokości wprost proporcjonalnej do wzrostu nienoszącego, ściągana oczywiście przy płaceniu rachunku za energię elektryczną. Potwierdzenie jak wyżej.
jazda rowerem ma być przyjemnością a nie walką

"Jest wniosek o obowiązkowe OC dla... rowerzystów." 2016/05/12 12:59 #28288

  • Uthark
  • Uthark Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 274
  • Otrzymane podziękowania: 145
  • Oklaski: 1
Dla mnie to wytaczanie armaty na muchy. Rowerzyści rzadko powodują duże szkody. Nie znam kraju, w którym OC dla rowerzysty byłoby obowiązkowe.

Ja mam ubezpieczenie OC na szkody wyrządzone podczas jazdy rowerem i chodzenia pieszo w ramach ubezpieczenia mieszkania. Już samo to świadczy o tym, że ubezpieczyciel uznaje, że szansa na wyrządzenie istotnych szkód podczas jazdy rowerem jest nikła.

Odnoszę wrażenie, że to ciąg dalszy akcji, mającej na celu pozbycie się rowerzystów z ruchu drogowego.
Za tę wiadomość podziękował(a): piowini, MARCINHD

"Jest wniosek o obowiązkowe OC dla... rowerzystów." 2016/05/12 12:55 #28286

  • Uthark
  • Uthark Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 274
  • Otrzymane podziękowania: 145
  • Oklaski: 1
Czas generowania strony: 0.166 s.