Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Polecam jednodniowy tour wokół Jezioraka

Polecam jednodniowy tour wokół Jezioraka 2013/07/25 18:49 #9746

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
Również z matołkiem mamy na koncie okrążenie wokół Jezioraka. Zgadzam się bardzo fajne widoki, a klimat kończących się wakacji (jechaliśmy na przełomie sierpnia i września) był niezapomniany. Tamtejsze okolice były bardzo spokojne. Początkowo również trzymaliśmy się linii brzegowej jadąc po błotach koleinach itd.
Niestety jako, że pojechałem z marszu to w połowie dopadł mnie kryzys, no ale że nie opłacało się wracać to spokojnie dokręciliśmy kółko do końca a wynik na naszych licznikach bliski był 100km. Polecam jeszcze objazd Iławy po zmroku, naprawdę urokliwe miasto, a zwłaszcza ścieżka rowerowa wokół małego Jezioraka.
Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.

Polecam jednodniowy tour wokół Jezioraka 2013/07/25 12:50 #9741

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
8 lipca wybrałem się na wycieczkę wokół Jezioraka. Wspaniała wyprawa.
Trochę crossowa, ale to głównie moja wina, bo zachciało mi się kurczowo trzymać linii brzegowej, a to często prowadziło wprost na bezdroża. Startowałem z Iławy (dojazd przez Jabłonowo), bo doszedłem do wniosku, że "dojazdówka" to w sumie dobrze ponad 200 km, a wtedy musisz zapomnieć o kąpielach, zwiedzaniu zabytkowych gostyckich kościółków (jak choćby ten w Dobrzykach z 1320. Miałem rację, przejechałem w sumie 170 km, kąpałem się 4 razy, w Siemianach nawet solidnie popływałem, 2 godziny ładowałem padłą komórkę, a w domu byłem już w ciemnościach (ok. 22:45).
Wszystkich, którzy zawitają do Iławy namawiam na odwiedzenie IT (w budynku ratusza). Dają tam bardzo fajną wielkoformatową mapę "Kraina Kanału Elbląskiego", dobrze opracowaną i do tego fajny 80-stronnicowy przewodnik o tym samym tytule. I wszystko za free. Do tego życzliwa i fachowa informacja i pomoc. Polecam :)
Oczywiście można bez problemu ograniczyć trasę do samego objechania jeziora. Wtedy wyniesie ona ok. 80-85 km. i wrócić do Grudziądza pociągiem.
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".
Czas generowania strony: 0.146 s.