Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Spotkanie z Prezydentami Grudziądza i Posłem T. Szymańskim

Spotkanie z Prezydentami Grudziądza i Posłem T. Szymańskim 2013/04/27 10:09 #7476

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
Ja zauważyłem troszkę pozytywów jak choćby zmiana oznakowania i likwidacja bezsensownych ścieżek. Oczywiście to kropla w morzu potrzeb, ale nie od razu Grudziądz zbudowali ;)
Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.

Spotkanie z Prezydentami Grudziądza i Posłem T. Szymańskim 2013/04/27 09:41 #7473

  • j23
  • j23 Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • turystyka i rower - dwie nierozłączne pasje.
  • Posty: 575
  • Otrzymane podziękowania: 626
  • Oklaski: 0
Zgadzam się z Anonem w 100%
Władze wykorzystują te pseudokonsultacje (pseudo - bo NIC z nich dobrego ja w Grudziądzu nie zauważyłem) i często tłumaczą się ze swojej GŁUPOTY (tak nie pomyliłem się - tak należy nazywać po imieniu ich działania w sprawie DDR-ów) mówiąc, że uzgodniły to ze ŚRODOWISKIEM ROWEROWYM (tak nazywają Wasze konsultacje).
Niestety było źle
Jest fatalnie
Ale będzie jeszcze gorzej
Mam nadzieję, że się mylę
Zwykły rower jest pojazdem napędzanym siłą mięśni.
Rower jadący pod górę jest pojazdem napędzanym siłą woli.

Spotkanie z Prezydentami Grudziądza i Posłem T. Szymańskim 2013/04/26 12:35 #7470

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4971
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Drogi Anonie, nie oszczędzasz nam smutnej prawdy, ale wiedz, że my również nie uwierzymy, dopóki nie zobaczymy. Strasznie boli mnie ten ich środkowy palec ale...

...wychodzimy z założenia, że przynajmniej nie będziemy mogli sobie potem zarzucić, że nie próbowaliśmy, a Nasza Władza nie będzie mogła powiedzieć, że narobiła tego syfu nieświadomie lub jeszcze "lepiej" - w dobrej wierze.

Będziemy więc jak pisałeś "walczyć i krzyczeć", bo tylko wtedy jest jakaś nadzieja. My też robimy wokół siebie szum, dzięki czemu w Grudziądzu mówi się więcej o rowerzystach i ich problemach - bynajmniej nie tak, jakby życzyły sobie nasze Władze, które potem mają zwyczaj sprzedawać w mediach, czego to dla nas nie robią.

Swoją drogą samo krzyczenie nie wystarczy. Trzeba im jeszcze w sposób rzeczowy wskazać co jest nie tak i jak to naprawić a do tego trzeba się trochę napocić. Przekonaliśmy ich do standardów, może uda się przekonać do nadania komuś kompetencji do czuwania nad ich realizacją oraz poprawy tego, co już sknocili i knocą w chwili obecnej :S

...A z tego "ocieplania" jak to ładnie ująłeś, to przynajmniej dzieciaki będą miały trochę radochy :)

Pozdrawiam i zaprasza do wspierania naszej walki ((o:
Dziś kolejna Masa Krytyczna - do zobaczenia ((o:
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:

Spotkanie z Prezydentami Grudziądza i Posłem T. Szymańskim 2013/04/26 12:13 #7469

  • Anon
  • Anon Avatar
Poseł T.SZ robi sporo szumu w koło siebie. Może niedługo chce zostać europosłem? a może prezydentem Grudziądza?. Rozumiem, że pan poseł to ma wtyki w UM i rowerzystom załatwi wszystko ? Drogi Pieterze nie wiem ile wiosen żyjesz na tym świecie, ale ja póki nie zobaczę nie uwierzę :]
Dotychczas środkowy palec pokazano nam rowerzystom trzy razy i to już po tym spotkaniu z posłem:

1) Odcinek Kraszewskiego-Południowa (który miał być nie przejezdny)
2) Mostek na ul. Portowej
3) Przebudowa ul.Warszawskiej (kochamy kostkę)

Obecnie władzę postanowiły ocieplać swoje wizerunki (patrz akcja wymyślona przez pana wiceprezydenta M.Sikorę). Poseł Szymański ociepla pokazując się w mediach :]

Każde spotkanie jest pozytywem w tej szarej rowerowej rzeczywistości, ale prawda jest taka, że w Grudziądzu nadal trzeba walczyć i krzyczeć, inaczej nic nie zdziałasz. Za dwa lata zmieni się władza i co wtedy? wszystko od nowa?

Spotkanie z Prezydentami Grudziądza i Posłem T. Szymańskim 2013/04/26 11:54 #7468

  • pieter
  • pieter Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 954
  • Otrzymane podziękowania: 622
  • Oklaski: -1
Kolejne spotkanie z władzami miasta planowane jest w pierwszej połowie maja 2013. Termin jest w trakcie ustalania. Poseł Szymański zadeklarował swój udział w dzisiejszej Masie. Do Anona: Wytyczne są podpisane, a "swoje trzy grosze" mógłbyś zaprezentować na forum. Czekamy.

Spotkanie z Prezydentami Grudziądza i Posłem T. Szymańskim 2013/04/17 15:25 #7364

  • anon
  • anon Avatar
Cykliczne spotkania i wspólne decydowanie i rozwiązywanie problemów rowerzystów - słowa pana Sikory dla mediów. Mostem na ul.Portowej pokazał jak konsultuje wszystko z rowerzystami. Trzeba odtworzyć oczy, że dużo oni gadają, a robią jedynie dobre wrażenie w mediach i składają obietnice bez pokrycia :(
Trzeba ich przycisnąć, by podpisali "Wytyczne Planistyczne" które to na biurku u prezia leży od zeszłego roku.
Jeśli do skutku dojdzie spotkanie na rowerach, z owymi panami, chętnie dołączę i wtrącę swoje trzy grosze.

Spotkanie z Prezydentami Grudziądza i Posłem T. Szymańskim 2013/04/17 14:18 #7362

  • pieter
  • pieter Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 954
  • Otrzymane podziękowania: 622
  • Oklaski: -1
Anon, a Ty masz w ogóle rower? :lol: A jak masz, to jeździsz na nim? :woohoo:

Pan Poseł Szymański podjął naszą inicjatywę organizowania spotkań z Prezydentami. Ustala terminy i umożliwia przeprowadzanie rozmów na ważne dla nas tematy. Poparł własnoręcznym podpisem Petycję złożoną na ręce Prezydentów, w której zawarliśmy nasze najważniejsze życzenia i postulaty. Ponieważ ZDM podlega Prezydentowi więc jest to najkrótsza droga do rozwiązywania rowerowych problemów w mieście.

Spotkanie z Prezydentami Grudziądza i Posłem T. Szymańskim 2013/04/17 13:31 #7359

  • anon
  • anon Avatar
Osobiście odnoszę wrażenie, że poseł Szymański jest tam potrzebny, jak kostka na drodze rowerowej. Zamiast owego pana, proponuje zaprosić kogoś z ZDMu :side:

Spotkanie z Prezydentami Grudziądza i Posłem T. Szymańskim 2013/04/17 12:15 #7356

  • pieter
  • pieter Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 954
  • Otrzymane podziękowania: 622
  • Oklaski: -1
Zawiadamiam, że planujemy zorganizowanie kolejnego spotkania z władzami naszego miasta. Pan Poseł Szymański zadeklarował ustalenie terminu spotkania z Prezydentem. Zaproponowałem zacząć od działań praktycznych - cyt. mail wysłany do Pana Posła
Witam,
Chcemy zaprosić przede wszystkim Pana Posła i Pana Prezydenta Sikorę na krótką rowerową przejażdżkę po naszym mieście. Może jakaś sobota, albo niedziela, a może w przedłużonym weekandzie znalazłoby się trochę czasu?
Pan jest aktywnym rowerzystą, Prezydent niedawno dostał rower od żony z przykazaniem zażywania ruchu dla zdrowia, więc taki rekonesans mógłby przynieść korzyści dla obu stron. Prasa z pewnością by taki fakt zarejestrowała. Myślę, że dyskusja na późniejszym spotkaniu po takiej przejażdżce stałaby się jeszcze bardziej konkretna.
pozdrawiam

Spotkanie z Prezydentami Grudziądza i Posłem T. Szymańskim 2013/04/07 14:41 #7215

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4971
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Zważ, że to właśnie miała być alternatywa, w dodatku za sporą kasę. Przede wszystkim:

1. bezpieczniejsza, bo poza ruchem samochodowym i bez śliskich ostrych łuków wyprofilowanych wbrew logice na zewnątrz łuku, w dodatku z dodatkowymi uskokami
2. ciągła, bo ze względu na nią wprowadzono uciążliwą ingerencję w projekt i tak powstały te dwie bezsensowne zmiany strony ulicy Portowej (tak właśnie mi tłumaczono w ZDM-ie),
3. bez części zatapialnych,
4. bez niczym nieuzasadnionego podjazdu, kiedy jezdnia idzie prosto.

Ale nie o to głównie idzie. Ktoś walnął babola i ktoś powinien go naprawić - jeśli wykonawca, to wykonawca, jeśli urzędnicy, to powinni się jakoś z wykonawcą dogadać, żeby było jak należy. To nie jest inwestycja za tysiące, tylko liczona w milionach, bynajmniej nie z prywatnej kieszeni urzędników...
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:

Spotkanie z Prezydentami Grudziądza i Posłem T. Szymańskim 2013/04/07 14:23 #7214

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
Być może Tomku, ale jeśli faktycznie zostałaby alternatywna ścieżka to mi to lotto ;)
Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.

Spotkanie z Prezydentami Grudziądza i Posłem T. Szymańskim 2013/04/06 06:51 #7196

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4971
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Kamilu, chyba opacznie zrozumiałeś sarkazm Piowiniego :whistle:
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:

Spotkanie z Prezydentami Grudziądza i Posłem T. Szymańskim 2013/04/05 13:51 #7190

  • Anonim
  • Anonim Avatar
I tak hucznie planowana i reklamowana kładka pieszo-rowerowa stała się pieszą :whistle: a co z osobami niepełnosprawnymi ? matkami z dziećmi z wózkiem ?
"Miasto przyjazne rowerzystom" ? "Przy każdej inwestycji ścieżka musi być"? -Przecież to słowa prezydenta!oni sami w to nie wierzą!

Spotkanie z Prezydentami Grudziądza i Posłem T. Szymańskim 2013/04/05 13:16 #7189

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
Po części zgadzam się z piowinim, jeśli pozostanie ścieżka wzdłóż ulicy portowej jako alternatywa to w ogóle nie będzie mi to przeszkadzało. Wiadomo, że trakt ten będzie głównie widokowo-turystyczny więc pełno bedzie tam pieszych z klapkami na oczy, natomiast portowa będzie pusta. Problem tylko jak podczas powodzi znowu zatopi nam ścieżkę przy ul. Portowej. ;)

A tak propo kiedyś słyszałem podobną aferę w trójmieście gdzie schodów było znacznie więcej na ścieżce rowerowej.

Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.

Spotkanie z Prezydentami Grudziądza i Posłem T. Szymańskim 2013/04/05 12:43 #7188

  • piowini
  • piowini Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 620
  • Otrzymane podziękowania: 697
  • Oklaski: 8
Zawsze znajdzie się ktoś niezadowolony! Nie można przecież wszystkiego krytykować!
Trzeba znaleźć też jakieś dobre strony takiego rozwiązania. Na pewno dobrą stroną będzie konieczność zejścia z roweru co pozwoli na uruchomienie innych niż podczas jazdy na rowerze partii mięśni. Ponadto proponuję, aby celem ułatwienia żeglugi i oszczędności prądu latem most był stale otwarty. Rowerzyści jak zwykle jakoś sobie poradzą. Natomiast konieczność pokonania krótkiego przecież odcinka wody wpław wpłynie na poprawę umiejętności pływackich społeczeństwa. A ta drobna niedogodność będzie zrekompensowana przez orzeźwiające działanie wody i zahartowanie mieszkańców, co przyniesie w przyszłości wszystkim znaczne oszczędności w kolejnym sezonie grypowym.
Proponuję zrezygnować z remontu kolejnych ulic i dróg. Drobne niedogodności w postaci dróg i kolein zostaną zrekompensowane poprzez nabycie przez kierowców i pieszych lepszej koordynacji ruchowej wymuszonej ćwiczeniami w koncentracji.... Wszystko ma swoje dobre strony.
jazda rowerem ma być przyjemnością a nie walką

Spotkanie z Prezydentami Grudziądza i Posłem T. Szymańskim 2013/04/05 11:01 #7186

  • slimak
  • slimak Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 122
  • Otrzymane podziękowania: 47
  • Oklaski: 1
Lol. Schody na "ścieżce pieszo-rowerowej". Znowu cała Polska będzie miała ubaw z Grudziądza. Oni są niereformowalni. Przy każdym projekcie kombinują tylko jak utrudnić życie wstrętnym cyklistom. A na poważnie nikt nie będzie korzystać z tej "ścieżki", tylko pojedzie Portową.

Spotkanie z Prezydentami Grudziądza i Posłem T. Szymańskim 2013/04/05 10:37 #7185

  • milo
  • milo Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 60
  • Otrzymane podziękowania: 17
  • Oklaski: 6
Jak można się przekonać po załączonym materiale rozmowy z tymi ludźmi nie mają sensu.

Dla rowerzystów od 6:42
tvsm.pl/videoteka/gsi/2013/kwiecien/04

O:Spotkanie z Prezydentami Grudziądza i Posłem T. Szymańskim 2013/02/14 23:03 #6833

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
No ja niestety nie dam rady. Udanego spacerku :P
Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.

O:Spotkanie z Prezydentami Grudziądza i Posłem T. Szymańskim 2013/02/14 21:39 #6832

  • krzys80
  • krzys80 Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 800
  • Otrzymane podziękowania: 567
  • Oklaski: 9
Uważam, że taka wizja lokalna to kolejny ciekawy konkret. Cieszę się, że \"z naszej strony\" będą już dwie osoby. Jest okazja omówić szczegóły z osobami bezpośrednio decyzyjnymi. Szkoda, że nie mogę być o 11:00 :(

Trzymam za Was kciuki!!!

Liczę na Was i na Waszą moc racjonalnych argumentów!!!
Najpewniej, najszybciej i najprzyjemniej. TYLKO ROWEREM

O:Spotkanie z Prezydentami Grudziądza i Posłem T. Szymańskim 2013/02/14 16:53 #6828

  • Łorus.....
  • Łorus..... Avatar
matematołek napisał:
Łorus..... napisał:
na mnie możesz Tomek liczyć....o ile nie robi moja osoba problemu.....


Pewnie, że robi ...;):P

A na serio - miło, że będziesz :)

w poniedziałek o 11:00 dysponuję czasem,więc zapowiadam swoją obecność....

O:Spotkanie z Prezydentami Grudziądza i Posłem T. Szymańskim 2013/02/14 16:49 #6827

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4971
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Łorus..... napisał:
na mnie możesz Tomek liczyć....o ile nie robi moja osoba problemu.....


Pewnie, że robi ...;):P

A na serio - miło, że będziesz :)
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:

O:Spotkanie z Prezydentami Grudziądza i Posłem T. Szymańskim 2013/02/14 16:43 #6825

  • Łorus.....
  • Łorus..... Avatar
matematołek napisał:
Przepraszam za chwilowe milczenie, ale mam ostatnio mały kociołek :) Jeśli pozwolicie, to postaram się, jeśli nie dziś, to najpóźniej jutro napisać jakieś podsumowanie.

Tymczasem dziś otrzymałem od naszego sympatycznego łącznika - Pana Darka z ZDM-u następującą korespondencję (myślę, że nie będzie miał nic przeciwko, abym to tu zamieścił):

Wczoraj otrzymałem do zaopiniowania projekt budowlany Wiślanej Trasy Rowerowej. Do końca tego tygodnia mam zamiar sprawdzić jego część merytoryczną, a na początku przyszłego tygodnia chcę udać się w teren wraz z naszym pracownikiem oraz przedstawicielem Wydziału Inwestycji i Remontów UM, by podczas wizji lokalnej dokonać oceny możliwości technicznych zamiany, planowanej na zasadniczym odcinku nawierzchni z kostki betonowej, na masę asfaltową. Oczywiście, podczas tego spotkania będę miał przy sobie przedmiotowy projekt. Bardzo mi zależy na Pańskiej obecności w czasie tego spotkania w terenie i opinii na temat zasadności proponowanych rozwiązań. Jeśli zatem dysponuje Pan czasem na rzeczowy, mam nadzieję, spacer szlakiem przyszłej WTR, to proszę określić dzień i godzinę, a będę robił wszystko, by pozostali uczestniczy spotkania dostosowali się do Pańskich ram czasowych.

Proszę o pilną odpowiedź.


Ponieważ najlepiej pasuje mi poniedziałek, umówiłem się na 11.00 pod Flisakiem. Jeśli komuś pasował by ten termin, a liczę, że tak, to liczę na wsparcie.
Wybaczcie pospieszne ustalenie terminu, ale czasem jest niewielkie pole manewru, ale jakby coś, to mogę spróbować przesunięcie godziny, tylko proszę o szybki kontakt.

Pozdrawiam :silly:


na mnie możesz Tomek liczyć....o ile nie robi moja osoba problemu.....

O:Spotkanie z Prezydentami Grudziądza i Posłem T. Szymańskim 2013/02/14 16:25 #6824

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4971
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Przepraszam za chwilowe milczenie, ale mam ostatnio mały kociołek :) Jeśli pozwolicie, to postaram się, jeśli nie dziś, to najpóźniej jutro napisać jakieś podsumowanie.

Tymczasem dziś otrzymałem od naszego sympatycznego łącznika - Pana Darka z ZDM-u następującą korespondencję (myślę, że nie będzie miał nic przeciwko, abym to tu zamieścił):

Wczoraj otrzymałem do zaopiniowania projekt budowlany Wiślanej Trasy Rowerowej. Do końca tego tygodnia mam zamiar sprawdzić jego część merytoryczną, a na początku przyszłego tygodnia chcę udać się w teren wraz z naszym pracownikiem oraz przedstawicielem Wydziału Inwestycji i Remontów UM, by podczas wizji lokalnej dokonać oceny możliwości technicznych zamiany, planowanej na zasadniczym odcinku nawierzchni z kostki betonowej, na masę asfaltową. Oczywiście, podczas tego spotkania będę miał przy sobie przedmiotowy projekt. Bardzo mi zależy na Pańskiej obecności w czasie tego spotkania w terenie i opinii na temat zasadności proponowanych rozwiązań. Jeśli zatem dysponuje Pan czasem na rzeczowy, mam nadzieję, spacer szlakiem przyszłej WTR, to proszę określić dzień i godzinę, a będę robił wszystko, by pozostali uczestniczy spotkania dostosowali się do Pańskich ram czasowych.

Proszę o pilną odpowiedź.


Ponieważ najlepiej pasuje mi poniedziałek, umówiłem się na 11.00 pod Flisakiem. Jeśli komuś pasował by ten termin, a liczę, że tak, to liczę na wsparcie.
Wybaczcie pospieszne ustalenie terminu, ale czasem jest niewielkie pole manewru, ale jakby coś, to mogę spróbować przesunięcie godziny, tylko proszę o szybki kontakt.

Pozdrawiam :silly:
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:

O:Spotkanie z Prezydentami Grudziądza i Posłem T. Szymańskim 2013/02/14 15:10 #6822

  • Pojechalbym
  • Pojechalbym Avatar
krzys80 napisał:
W załączniku dodaję moje krótkie wypociny turystycznie podsumowujące wczorajsze spotkanie

Załącznik Podsumowanie_turystyczne_spotkania_WTR_11_02_2012.doc nie został znaleziony

Link nie działa?

O:Spotkanie z Prezydentami Grudziądza i Posłem T. Szymańskim 2013/02/13 10:23 #6820

  • pieter
  • pieter Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 954
  • Otrzymane podziękowania: 622
  • Oklaski: -1
I druga prośba do Matołka, żeby opublikował również złożoną przez nas petycję do władz.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.271 s.