Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: 3 sierpnia - 71 Tour de Pologne w Grudziądzu! wspólne, radosne świętowanie?

3 sierpnia - 71 Tour de Pologne w Grudziądzu! wspólne, radosne świętowanie? 2014/07/04 00:03 #16884

  • Masz mózg - masz kask, i vice-versa
  • Masz mózg - masz kask, i vice-versa Avatar
dobry wieczór,
już za miesiąc, 3 sierpnia w niedzielę około 15-tej przez nasze miasto przejedzie kolorowy, rozpędzony peleton 71-wszej edycji Tour de Pologne. To największa i najbardziej prestiżowa kolarska impreza w tej części Europy. Może Rowerowy Grudziądz wykorzysta swój potencjał i przygotuje jakąś oprawę tego wydarzenia? Niezależnie od ewentualnych pomysłów obecnych władz Grudziądza można by pokusić się o oddolną inicjatywą autentycznych entuzjastów "rowerowania". Wszyscy jesteśmy amatorami, daleko nam do wyczynów kolarskich, lecz radością z dwóch kółek pewnie możemy konkurować z każdym mistrzem świata. Przed oczami mam widoki z pięknych Włoch, gdzie podczas Giro każda miejscowość za punkt honoru stawia sobie przygotowanie ciekawej oprawy i zaistnienie na mapie entuzjastów i dopingujących kolarskim czempionom.
Niestety osobiście nie mam ani talentów organizacyjnych, ani nie mogę zagwarantować wolnego czasu w dniu przejazdu, ani tym bardziej nie mam takiego autorytetu i poparcia dużej grupy rowerowych zapaleńców jakimi niewątpliwie zasłużenie cieszy się stowarzyszenie RG. To tylko sygnał i nieśmiałe przypomnienie, że to już za miesiąc! Uważam, że takie szczęśliwe ułożenie trasy TdP to super okazja i szczęście, którego tak niewiele doświadcza nasze piękne miasto. Może warto to wykorzystać i udowodnić, że mieszkają tu ludzie, którym wbrew wszystkiemu jeszcze się chce. Ludzie na dobre zarażeni "rowerowaniem" w każdej możliwej formie aktywności, byle radośnie.
pozdrawiam wszystkich regularnie cieszących się dwoma kółkami, także tych bez kasków :-)

PS. wiem, że niedziela to zwykle czas na wyprawę, ale może da się ustawić na 3 sierpnia takie trasy, które około 15-tej będą przebiegać w okolicy trasy średnicowej i ul. Jana Pawła II. Kolarze z TdP jadą od strony Kwidzyna na Bydgoszcz, mamy więc kilka ładnych, długich prostych gdzie można kolorowo dopingować większą grupą ludzi. To świetna okazja do pokazania się jako aktywna społeczność, medialnie chyba nawet lepsza od Masy Krytycznej!

PS 2. z góry przepraszam, nawet Bardzo Przepraszam jeśli powyższym tekstem kogokolwiek uraziłem, zaznaczam również że nie mam zamiaru podejmować jakiejkolwiek polemiki o wyższości takich czy innych świąt ... to tak na wszelki wypadek:-)
Czas generowania strony: 0.155 s.