Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: XV Grudziądzka Masa Krytyczna - 28 marca 2014

XV Grudziądzka Masa Krytyczna - 28 marca 2014 2014/10/31 12:45 #19901

  • pieter
  • pieter Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 954
  • Otrzymane podziękowania: 622
  • Oklaski: -1
Dzisiejsza XXII MK świetlna jest ostatnią w tym roku i dlatego naturalną rzeczą jest refleksja. Próbowałem podsumować zebrane owoce naszych mas w 2014 w czasie zapowiedzi XXII MK w kablówce, ale niestety wycięto :( . Przed zbliżającymi się wyborami 16.11 obecna władza trzyma swoje media krótko :silly:. Porównam pierwszą MK z ostatnią, obecną. Pamiętacie koniec XV MK, czyli pierwszej w mijającym 2014 roku? Zrobiliśmy happening róg Chełmińskiej i Kraszewskiego. Był wynik. Pojawił się przejazd dla rowerów. Wspaniale. A obecnie? Naprawiano dziury w jezdni, a przy okazji zepsuto wywalczony przejazd. Taki jeden mały przykład, a jak wiele mówi. Wynika z niego, że jeszcze tych naszych MK będzie dużo. Obecnie nasz przejazd wygląda tak:



Za tę wiadomość podziękował(a): Kama

XV Grudziądzka Masa Krytyczna - 28 marca 2014 2014/04/06 16:01 #13940

  • Ewellka
  • Ewellka Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 349
  • Otrzymane podziękowania: 181
  • Oklaski: 5
Co do roznoszenia ulotek, to może by tak wybrać się na przejażdżkę rowerem po ścieżkach rowerowych i wręczać ulotki rowerzystom na tydzień przed każdą MK?

XV Grudziądzka Masa Krytyczna - 28 marca 2014 2014/03/29 20:38 #13763

  • maku
  • maku Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 241
  • Otrzymane podziękowania: 63
  • Oklaski: 3
a to dopiero I masa w 2014 roku czyli każda następna będzie jeszcze bardziej liczna !!!
This is a war, and we are soldiers ! Death can come for us at any time... In any place

XV Grudziądzka Masa Krytyczna - 28 marca 2014 2014/03/29 12:06 #13757

  • pieter
  • pieter Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 954
  • Otrzymane podziękowania: 622
  • Oklaski: -1
masowicz napisał:
było nas około 112 :-)

Policzyłem uczestników masy na ul. Włodka (łącznie z maluchami na fotelikach) - było 141 masowiczów i stan przez pewien czas jeszcze się powiększał, bo dołączali kolejni :)

XV Grudziądzka Masa Krytyczna - 28 marca 2014 2014/03/29 11:26 #13755

  • Pietrek
  • Pietrek Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 376
  • Otrzymane podziękowania: 262
  • Oklaski: 1
Było bardzo fajnie, wszystko ułożyło się spontanicznie łącznie z parkowaniem i najważniejsze masowicze nie zawiedli :woohoo: , mimo pesymistycznych wizji niektórych piszących na tym forum.
Sukces jest w dużej mierze kwestią wytrwania, gdy inni rezygnują.

XV Grudziądzka Masa Krytyczna - 28 marca 2014 2014/03/28 23:08 #13741

  • premium2006
  • premium2006 Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 2
  • Oklaski: 0
Daliśmy radę DZIŚ :laugh: i damy za miesiąc !!!!!!!!!!!!!!!!!!! Daliśmy radę dzięki Wam i za miesiąc damy radę B) . Pozdrawiamy Iwona Marcin i Nikodem
Załączniki:

XV Grudziądzka Masa Krytyczna - 28 marca 2014 2014/03/28 22:46 #13740

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
Eeeech!!! Dużo bym dał, żeby być z Wami dzisiaj,ale cóż... nie dało się :( :( :( Nie wszystko można mieć. Będę za miesiąc :)
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".

XV Grudziądzka Masa Krytyczna - 28 marca 2014 2014/03/28 22:30 #13739

  • Uthark
  • Uthark Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 274
  • Otrzymane podziękowania: 145
  • Oklaski: 1
Fajnie było, większość rowerzystów miała ładnie oświetlone rowery.

Może trasę jednej z MK poprowadzić przez most przez Wisłę?

Nie bójmy się być bardziej widoczni - nie raz w miesiącu, a ciągle. Nie chowajmy się po chodnikach. Dziś na MK ze Strzemięcina jechałem Chełmińską po jezdni od Wiejskiej do Toruńskiej ze zmianą pasa na lewy za skrzyżowaniem z Gdyńską. Ani przez moment nie czułem się niebezpiecznie. Nikt nie wyprzedził mnie na gazetę (może pomogła jazda z dala od krawężnika), a lusterko wsteczne (polecam wszystkim) pozwoliło na bezproblemowe wykonanie manewru zmiany pasa na najruchliwszej ulicy w Grudziądzu.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich.

XV Grudziądzka Masa Krytyczna - 28 marca 2014 2014/03/28 22:25 #13738

  • maku
  • maku Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 241
  • Otrzymane podziękowania: 63
  • Oklaski: 3
Było super. Do zobaczenia do następnej MK.
This is a war, and we are soldiers ! Death can come for us at any time... In any place

XV Grudziądzka Masa Krytyczna - 28 marca 2014 2014/03/28 22:17 #13736

  • masowicz
  • masowicz Avatar
było nas około 112 :-)

XV Grudziądzka Masa Krytyczna - 28 marca 2014 2014/03/28 20:54 #13734

  • Pes
  • Pes Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 208
  • Otrzymane podziękowania: 96
  • Oklaski: 6
Dziękuję za wspólny przejazd :)

Kilka fotek
CLICK
Za tę wiadomość podziękował(a): premium2006, MARCINHD

XV Grudziądzka Masa Krytyczna - 28 marca 2014 2014/03/27 20:34 #13724

  • Piotruss
  • Piotruss Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • :p
  • Posty: 364
  • Otrzymane podziękowania: 34
  • Oklaski: 9
j23 napisał:
Można zakończyć w Wałdowie przed domem (domyślcie się sami)
:evil:

hehe ja jutro skończę przed domem w Wałdowie:) ale sąsiadów :) ale po sąsiedzku może jakąś kolację dostanę :)
Łotrus

XV Grudziądzka Masa Krytyczna - 28 marca 2014 2014/03/27 20:05 #13723

  • j23
  • j23 Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • turystyka i rower - dwie nierozłączne pasje.
  • Posty: 575
  • Otrzymane podziękowania: 626
  • Oklaski: 0
Można zakończyć w Wałdowie przed domem (domyślcie się sami)
:evil:
Zwykły rower jest pojazdem napędzanym siłą mięśni.
Rower jadący pod górę jest pojazdem napędzanym siłą woli.

XV Grudziądzka Masa Krytyczna - 28 marca 2014 2014/03/27 17:58 #13722

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4975
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
O kończeniu na rynku nie myśleliśmy raczej "tradycja", raczej "sztampa" i pomyśleliśmy, że ludzie mogą mieć tego dość. Jeśli więcej będzie takich głosów, to trzeba będzie uszanować wolę uczestników i powrócić do tradycji :) Nie bójcie się więc proponować tras na następne Masy, nawet już teraz. Będzie nam łatwiej podejmować decyzje :)

Tymczasem trasa zgłoszona do urzędu zmieniona być nie może, nie zezwala na to prawo. Będzie okazja spróbować czegoś nowego, tylko trzeba się pozytywnie nastawić :)

Przy okazji - jedna z Mas Torunskich w której mieliśmy przyjemność uczestniczyć, kończyła się w punkcie oddalonym od miejsca startu o jakieś 14 km :)

Do zobaczenia jutro :woohoo:
Pozdrowerek :silly:
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
Za tę wiadomość podziękował(a): premium2006

XV Grudziądzka Masa Krytyczna - 28 marca 2014 2014/03/27 17:32 #13720

  • Anonim
  • Anonim Avatar
Cyklista napisał:
matołek napisał:
250 osób - marzenie :)

Jeśli robi się wszystko na ostatnią minutę, jak ma to obecnie miejsce, to rozumiem te marzenie ;) Pragnę zwrócić uwagę, że promocja masy leży, więc każdy cyklista na masie będzie na wagę złota :unsure:
Pomysł zmiany przyzwyczajenia cyklistów po dwóch latach, że trasa kończy się inaczej, uważam za ogromny minus!
Obecnie powstało stowarzyszenie, już czas na piękne plakaty, godną promocję masy jak ma to miejsce w innych miastach.

Zgadzam się co do zmiany etapu końcowego nie jest to dobry pomysł zmiana tradycji nie wychodzi na dobre.

XV Grudziądzka Masa Krytyczna - 28 marca 2014 2014/03/27 14:25 #13718

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4975
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
iceman150 napisał:
To pierwsza masa w tym roku, jak ekipa załapie rytm to na pewno każda kolejna będzie lepiej zorganizowana.

Myślę, że jak najbardziej. Przypomnę jednak, że zgodnie z ideą Mas Krytycznych każdy Masowicz jest jej organizatorem. Masa jest też przejazdem spontanicznym. Wynika z tego, że jeśli coś idzie nie tak, to trzeba winy szukać również w sobie. Oczywiście spontaniczność Masy Krytycznej można nieco wspomóc, co staramy się robić i robi kto co może i ma czas. Nie uważam jednak, żeby coś szło nie tak, choć plakaty rzeczywiście by się przydały, w co zaangażował się już Pes (dzięki Pes) :)

Pozdrawiam wszystkie Masowiczki i wszystkich Masowiczów :woohoo:
Do zobaczenia jutro pod Ratuszem :)
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
Za tę wiadomość podziękował(a): Hnacik

XV Grudziądzka Masa Krytyczna - 28 marca 2014 2014/03/27 09:02 #13717

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
To pierwsza masa w tym roku, jak ekipa załapie rytm to na pewno każda kolejna będzie lepiej zorganizowana.
Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.

XV Grudziądzka Masa Krytyczna - 28 marca 2014 2014/03/26 21:45 #13710

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4975
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Byle jaka krytyka też w niczym nie pomaga...
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:

XV Grudziądzka Masa Krytyczna - 28 marca 2014 2014/03/26 21:32 #13708

  • Kama
  • Kama Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • ...czasem chcę być jak ptak... ;-)
  • Posty: 583
  • Otrzymane podziękowania: 136
  • Oklaski: 3
Powiem krótko..podzielam zdanie zielonego...znaczy - Cyklisty.
Wszystko jest robione na ostatnia minutę,byle jak,byle było... a szkoda.

,, ...okulary, rękawice, miękkie siodło wsadź na sztycę
dla dorosłych i dla dzieci, kiedy wieje, pada, świeci
on powstrzyma cię od tycia, to nie przedmiot to STYL ŻYCIA !!! ''
:D :D :D

XV Grudziądzka Masa Krytyczna - 28 marca 2014 2014/03/25 23:18 #13697

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4975
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Cyklista napisał:
trzeba być otwartym na krytykę jako organizator :blush:

Ja tam jestem otwarty na krytykę, byle tylko za każdym "źle" pojawiła się konstruktywna propozycja, jak powinno być dobrze :)

Pozdrowerek :silly:
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:

XV Grudziądzka Masa Krytyczna - 28 marca 2014 2014/03/25 22:25 #13696

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4975
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Coś mi się wydaje, że szanowny "Cyklista" nie za bardzo ma pojęcie, jak działa stowarzyszenie. Zapraszamy do współpracy, a zamiast pustej krytyki poprosimy o zaangażowanie się choćby w proponowanie innych rozwiązań.

Jeśli się nie spodoba nowa formuła, zawsze można ją zmienić lub zmodyfikować. Dla wyjaśnienia, dlaczego koniec w takim a nie innym miejscu:

1. Celem Mas Krytycznych jest dopominanie się o godne dla cyklistów warunki poruszania się po mieście. Mając to na uwadze, chcielibyśmy nagłośnić kilka miejsc, takich jak to, w którym kończymy tym razem. Otóż w październiku ubiegłego roku zlikwidowano tam ciągłość ddr i każdy kto przejeżdża przez ul. Kraszewskiego naraża się na mandat w wysokości 100+200 zł (jazda po chodniku + przejazd po pasach). To właśnie jest cel wyznaczenia tam końca Masy. Chcielibyśmy zakończyć go pokazowym przeprowadzeniem rowerów, żeby uświadomić ludziom o co chodzi rowerzystom.

2. Dolna część ul. Wyspiańskiego jest bezpiecznym miejscem zbiórki, bo nie ma tam ruchu.

3. Jest więcej możliwości wyboru trasy w naszym dość małym i wąskim mieście, kiedy nie zatacza się kółek.

No ale jak będzie dalej, zależy głównie od aktywności Masowiczów oraz ilości celnych pomysłów :)

Pozdrowerek :)
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
Za tę wiadomość podziękował(a): cyklista

XV Grudziądzka Masa Krytyczna - 28 marca 2014 2014/03/25 22:11 #13695

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.

XV Grudziądzka Masa Krytyczna - 28 marca 2014 2014/03/25 22:05 #13694

  • Cyklista
  • Cyklista Avatar
Davis napisał:
Cyklista napisał:
matołek napisał:
250 osób - marzenie :)

Jeśli robi się wszystko na ostatnią minutę, jak ma to obecnie miejsce, to rozumiem te marzenie ;) Pragnę zwrócić uwagę, że promocja masy leży, więc każdy cyklista na masie będzie na wagę złota :unsure:
Pomysł zmiany przyzwyczajenia cyklistów po dwóch latach, że trasa kończy się inaczej, uważam za ogromny minus!
Obecnie powstało stowarzyszenie, już czas na piękne plakaty, godną promocję masy jak ma to miejsce w innych miastach.

Rzucanie kłód pod nogi i uszczypliwości liczby uczestników nie zwiększy, piękne plakaty natomiast chętnie przyjmiemy jako Stowarzyszenie w ramach sponsoringu od kolejnego zielonego ,którego nie stać na pisanie pod własnym nickiem.

Jako uczestnik owego przejazdu bardzo chętnie zaangażuje się w pomoc przy promocji masy. Jednak jakoś nie zauważyłem wcześniej wątku na forum i prośby o pomoc w organizacji uczestników.
Cofnijmy się do roku 2012 i 2013, jakoś wątki o masach były zakładane z miesięcznym wyprzedzeniem. Zresztą nieistotne, trzeba być otwartym na krytykę jako organizator :blush: pisze co mi nie pasuje i jak widzę, to inaczej.
Piszemy na wolnym forum, więc nick jest dość widoczny i mój, właśnie się rejestruje.

Pozdrawiam cieplutko B) :kiss:

XV Grudziądzka Masa Krytyczna - 28 marca 2014 2014/03/25 22:04 #13693

  • maly
  • maly Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 536
  • Otrzymane podziękowania: 322
  • Oklaski: 1
Cyklista napisał:

Pomysł zmiany przyzwyczajenia cyklistów po dwóch latach, że trasa kończy się inaczej, uważam za ogromny minus!

;)
zgadzam się z tym jako masowicz

iceman150 napisał
;) Tutaj wejdzie spokojnie ze 150 cyklistów, a po południu myślę że będzie pusto.
:dry:
myślę że będzie pusto.co to za to myslenia weżcie jeszcze pod uwage że to jest przy samej jednak ruchliwej ulicy (może akurat ruchu nie będzie)

Ja jako Masowicz obstawiał bym jednak na zakończenie tak jak było to w zeszłym roku
oczywiście to tylko moja sugestia

B) Do zobaczenia w piątek

XV Grudziądzka Masa Krytyczna - 28 marca 2014 2014/03/25 21:45 #13691

  • Davis
  • Davis Avatar
  • Wylogowany
  • Admin
  • Salsa - adventure by bike
  • Posty: 627
  • Otrzymane podziękowania: 1218
  • Oklaski: 11
Cyklista napisał:
matołek napisał:
250 osób - marzenie :)

Jeśli robi się wszystko na ostatnią minutę, jak ma to obecnie miejsce, to rozumiem te marzenie ;) Pragnę zwrócić uwagę, że promocja masy leży, więc każdy cyklista na masie będzie na wagę złota :unsure:
Pomysł zmiany przyzwyczajenia cyklistów po dwóch latach, że trasa kończy się inaczej, uważam za ogromny minus!
Obecnie powstało stowarzyszenie, już czas na piękne plakaty, godną promocję masy jak ma to miejsce w innych miastach.

Rzucanie kłód pod nogi i uszczypliwości liczby uczestników nie zwiększy, piękne plakaty natomiast chętnie przyjmiemy jako Stowarzyszenie w ramach sponsoringu od kolejnego zielonego ,którego nie stać na pisanie pod własnym nickiem.
"Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów" - S.Lem
Za tę wiadomość podziękował(a): krzys80, MARCINHD
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Czas generowania strony: 0.315 s.