Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Nowa inicjatywa PUP

Nowa inicjatywa PUP 2015/04/01 22:30 #22540

  • pieter
  • pieter Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 954
  • Otrzymane podziękowania: 622
  • Oklaski: -1
iceman150 napisał:
Temat zapodałem jako ciekawostkę i sugestię co do stojaków, ale jak widać zawsze znajdzie się dobry temat do narzekania.

To nie jest narzekanie, tylko obywatelska troska o właściwie wydane pieniądze podatników. Stojaki są potrzebne, zarówno przed PUP-em jak i przed Ratuszem, ZDM-em, ZUS-em i innymi instytucjami. Tyle, że dobry, użyteczny parking można zapewne zbudować przed PUP-em bez konieczności aktywizacji bezrobotnych poprzez kupowanie im rowerów.

Nowa inicjatywa PUP 2015/04/01 22:22 #22538

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
Nie szkoda Wam czasu na takie gadki?
Ja tam wolę zapodać na jutro na 9:00 jakiś wypadzik "na przekór i wbrew".
Pogodzie oczywiście :laugh: :woohoo: :laugh:
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzyś

Nowa inicjatywa PUP 2015/04/01 22:11 #22536

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
Tak do roboty, ale skoro pup robi się taki pro rowerowy to niech też postawią dobre stojaki.
Po za tym osoby które mają pracę za pośrednictwem PUP, często muszą dopełniać jeszcze jakieś formalności w tym urzędzie.

Temat zapodałem jako ciekawostkę i sugestię co do stojaków, ale jak widać zawsze znajdzie się dobry temat do narzekania.
Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.

Nowa inicjatywa PUP 2015/04/01 22:01 #22535

  • pieter
  • pieter Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 954
  • Otrzymane podziękowania: 622
  • Oklaski: -1
Rozumiem, Ice. Biega o to, żeby bezrobotni na przydzielonych rowerach mogli dojechać i bezpiecznie zaparkować przed PUPem (czy PUPą - wg. J23). Ale zaraz, chwila, coś tu nie gra - oni na tych rowerach mają jeździć do roboty, a nie do PUPu :-(

Nowa inicjatywa PUP 2015/04/01 21:28 #22531

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
Temat jak najbardziej rowerowy. Cofnij się do pierwszego postu i przeczytaj go jeszcze raz uważnie. A to w jakim kierunku zjechał ten temat to już nie moja zasługa.

Reasumując: chciałem zasugerować stowarzyszeniu możliwość pójścia za ciosem i wystosowanie pisma o porządny parking przed PUP-em.
Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.

Nowa inicjatywa PUP 2015/04/01 21:02 #22529

  • pieter
  • pieter Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 954
  • Otrzymane podziękowania: 622
  • Oklaski: -1
iceman150 napisał:

Pieter w takim razie jeśli masz dowody to zgłoś do prokuratury. Takie gdybanie raczej nie jest odpowiednie, lepiej takie dywagacje zachować dla siebie niż wystawiać publicznie.
I żeby nie było nikogo nie bronię.

Oj Icek, ale zajechałeś. Nie po rowerowemu. Chyba będę musiał donieść na Ciebie, że tak miernie oceniasz pracę naszych pupowskich urzędników :woohoo: . Tylko na 5-10%. Myślę, że oni są bardzo sprawni, ale swoją sprawność wykorzystują wyłącznie do swoich celów.
A tak na poważnie: Icek, po co Ci takie tematy i problemy; - zorganizuj lepiej jakąś fajną wycieczkę, bo jako kierownik sprawdziłeś się na 100% i liczymy na kolejny super wypadzik :laugh:

Nowa inicjatywa PUP 2015/04/01 20:36 #22528

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
pieter napisał:

Ponadto ci właśnie "urzędnicy inwestorzy" załatwiają sobie nieuczciwe "premie", a wynik ich działań w walce z bezrobociem jest żaden.

Pieter w takim razie jeśli masz dowody to zgłoś do prokuratury. Takie gdybanie raczej nie jest odpowiednie, lepiej takie dywagacje zachować dla siebie niż wystawiać publicznie.
I żeby nie było nikogo nie bronię.
Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.

Nowa inicjatywa PUP 2015/04/01 20:07 #22527

  • j23
  • j23 Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • turystyka i rower - dwie nierozłączne pasje.
  • Posty: 575
  • Otrzymane podziękowania: 626
  • Oklaski: 0
Bartek napisał:
ktos w PUP-ie odplynal z tym pomyslem w kosmos
Od myślenia jest mózg, a nie pupa - więc się jej nie czepiajcie.
:silly:
Zwykły rower jest pojazdem napędzanym siłą mięśni.
Rower jadący pod górę jest pojazdem napędzanym siłą woli.

Nowa inicjatywa PUP 2015/04/01 19:52 #22526

  • Bartek
  • Bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Amor patriae nostra lex
  • Posty: 1251
  • Otrzymane podziękowania: 1722
  • Oklaski: 28
pieter napisał:
Panowie, abstrahując, bo inaczej to źle się kojarzy :-)
Przepraszam bardzo,rzeczywiście pisane w taki sposób powoduje dziwne skojarzenia :)
Amor patriae nostra lex

Nowa inicjatywa PUP 2015/04/01 19:44 #22525

  • pieter
  • pieter Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 954
  • Otrzymane podziękowania: 622
  • Oklaski: -1
iceman150 napisał:
Hmm, ale niektórym faktycznie może zapewnić łatwiejsze dotarcie na miejsce pracy. Tak więc nie jestem przeciwnikiem bo wystarczy że 5-10% się przyda i już nie będzie najgorzej.

Wybacz Ice, ale to jest tzw. minimalistyczne podejście do efektywności pracy niekompetentnych urzędników (5-10% ???). Ponadto ci właśnie "urzędnicy inwestorzy" załatwiają sobie nieuczciwe "premie", a wynik ich działań w walce z bezrobociem jest żaden. Niestety, ale naszą biernością lub co bardziej przyzwoleniem godzimy się na taką pozorną walkę z bezrobociem za nasze wspólne pieniądze.

Nowa inicjatywa PUP 2015/04/01 19:26 #22524

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
Hmm, ale niektórym faktycznie może zapewnić łatwiejsze dotarcie na miejsce pracy. Tak więc nie jestem przeciwnikiem bo wystarczy że 5-10% się przyda i już nie będzie najgorzej.
Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.

Nowa inicjatywa PUP 2015/04/01 18:45 #22523

  • pieter
  • pieter Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 954
  • Otrzymane podziękowania: 622
  • Oklaski: -1
Panowie, abstrahując, bo inaczej to źle się kojarzy :-)
Ale rzeczywiście - jest to jakąś straszną abstrakcją. Urzędnicy gdzieś wypatrzyli jakiś program, jakieś pieniądze i będą wydawać. Może prowizja od zakupu wpadnie w czyjąś kieszeń. Smutne, ale rowery nie zapewnią nowych miejsc pracy :(
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzyś

Nowa inicjatywa PUP 2015/04/01 15:58 #22519

  • krzys80
  • krzys80 Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 800
  • Otrzymane podziękowania: 567
  • Oklaski: 9
Bartek napisał

"mam nadzieje, że chociaz zaprzyjaznione sklepy rowerowe zarobią"

Oj chyba niekoniecznie, obym się mylił. Ktoś zarobi, ale pewnie jakiś pociotek z Ministerstwa Pracy. Rowery pewnie będą, ale nieprędko. Tak samo jak było z tabletami czy czymś podobnym dla wykluczonych cyfrowo.

Inicjatywa na pewno pozytywna, tylko jak będzie z realizacją. A o parking rowerowy z prawidłowymi stojakami na pewno warto zawsze, a szczególnie teraz, lobbować
Najpewniej, najszybciej i najprzyjemniej. TYLKO ROWEREM

Nowa inicjatywa PUP 2015/04/01 14:19 #22518

  • Bartek
  • Bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Amor patriae nostra lex
  • Posty: 1251
  • Otrzymane podziękowania: 1722
  • Oklaski: 28
Abstrachujac od parkingow - ktos w PUP-ie odplynal z tym pomyslem w kosmos :) Co nastepne? "Poszedlbym do roboty - ale mi sie nie chce - wyslemy do kazdego z nich trenera personalnego " :) ??? Sa pieniadze trzeba wydac - mam nadzieje ,ze chociaz zaprzyjaznione sklepy rowerowe zarobia - a i tez jak przybedzie 220 rowerow w miescie to moze zrobi sie tloczniej i miasto infrastrukture pociagnie :S
Amor patriae nostra lex

Nowa inicjatywa PUP 2015/04/01 11:52 #22517

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20150401/GRUDZIADZ01/150409981 nowy sposób na aktywizację bezrobotnych poprzez zakup rowerów. Więc skoro potencjalny bezrobotny czy robotny będzie śmigał na rowerze to może PUP zainwestuje w sensowny parking rowerowy?
Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.
Czas generowania strony: 0.192 s.