Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: ku przestrodze....

ku przestrodze.... 2016/03/25 18:14 #27621

  • Uthark
  • Uthark Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 274
  • Otrzymane podziękowania: 145
  • Oklaski: 1
"Miała zmusić pojazdy do zmniejszenia prędkości ale większość kierowców i tak nie zwalnia."

Jedynym sposobem na zmuszenie kierowców do przestrzegania przepisów byłaby zdecydowanie większa obecność policji na drogach.

Niedawno czytałem artykuł, w którym opisano, że na pewnym odcinku Puławskiej w Warszawie tylko 15% kierowców trzyma się obowiązującego tam ograniczenia prędkości (60km/h) - czyli 85% nie przestrzega. Kierowcy są jednakże pierwsi do wytykania przewinień rowerzystom, chociaż to kierowcy są zdecydowanie najbardziej niebezpieczną grupą uczestników ruchu.

"Bardzo często wyprzedzają mimo jadącego auta z naprzeciwka lub nie zachowują bezpiecznej odległości."

Jednym ze sposobów na zapobieganie tego typu zachowaniom jest jazda w pewnym oddaleniu od krawędzi jezdni. z doświadczenia własnego wiem, że to działa i wyprzedzanie bez zachowania odstępu jest zdecydowanie rzadsze.

"Chodnik za wąski aby bezpiecznie poruszali się tamtędy równocześnie rowerzyści i piesi. "

Ograniczenie do 50km/h nie pozwala na legalną jazdę rowerem po chodniku. Poza tym, rowerzysta ma prawo do poruszania się po jezdni, jeśli nie ma ddr. Nie można dać się spychać na margines, a czym więcej rowerzystów na jezdni, tym bezpieczniejszy jest pojedynczy rowerzysta.
Za tę wiadomość podziękował(a): krzys80, Krzyś, MARCINHD

ku przestrodze.... 2016/03/18 22:54 #27548

  • wysepka
  • wysepka Avatar
Ta wysepka od początku jest nieporozumieniem i błędem na tej drodze. Miała zmusić pojazdy do zmniejszenia prędkości ale większość kierowców i tak nie zwalnia. Ktoś już dwa razy ją przewalcował tirem.
Codziennie śmigam tą drogą i nie raz niewiele brakowało do potrącenia z winy kierowcy. Bardzo często wyprzedzają mimo jadącego auta z naprzeciwka lub nie zachowują bezpiecznej odległości. Chodnik za wąski aby bezpiecznie poruszali się tamtędy równocześnie rowerzyści i piesi. Brak oświetlenia.

ku przestrodze.... 2016/03/18 18:52 #27539

  • Krzyś
  • Krzyś Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • !Caramba!
  • Posty: 732
  • Otrzymane podziękowania: 580
  • Oklaski: 3
Jednym słowem zabójca na kołach ???
B) Bicycle for fun B)

ku przestrodze.... 2016/03/18 09:00 #27531

  • Uthark
  • Uthark Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 274
  • Otrzymane podziękowania: 145
  • Oklaski: 1
Moje założenie było czysto retoryczne ;-) Widziałem, jak byłeś oświetlony na MK.

Z dyskusji pod artykułem na "Pomorskiej" wynika, że rower miał oświetlenie, a rowerzysta został potracony w okolicy wysepki przy fabryce świec, a kierowca uciekł z miejsca wypadku, chociaż potem wrócił.

Tam jest bardzo długa prosta, która "zachęca" do szybkiej jazdy pomimo ograniczenia prędkości do 50km/h (koło wysepki do 40). Nie ma pobocza, rowerzysta nie ma gdzie uciec.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzyś

ku przestrodze.... 2016/03/17 13:45 #27518

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4975
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Uthark napisał:
Zakładam jednak, że jako świadomy i dbajacy o bezpieczeństwo rowerzysta jeździsz na oświetlonym rowerze w nocy.

Nie wiadomo, czy ten rowerzysta miał oświetlony rower. Nieoświetleni rowerzyści w ciemnościach sa częstym widokiem na naszych drogach.

Dobrze zakładasz. Można by nawet rzec, że świecę przykładem...
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
Za tę wiadomość podziękował(a): Uthark

ku przestrodze.... 2016/03/17 13:22 #27516

  • Uthark
  • Uthark Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 274
  • Otrzymane podziękowania: 145
  • Oklaski: 1
Zakładam jednak, że jako świadomy i dbajacy o bezpieczeństwo rowerzysta jeździsz na oświetlonym rowerze w nocy.

Nie wiadomo, czy ten rowerzysta miał oświetlony rower. Nieoświetleni rowerzyści w ciemnościach sa częstym widokiem na naszych drogach.

ku przestrodze.... 2016/03/17 13:11 #27515

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4975
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
A przecież często tamtędy jeździmy... :(
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:

ku przestrodze.... 2016/03/17 10:48 #27514

  • MARCINHD
  • MARCINHD Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • FATBIKE,wypady extremalne :)
  • Posty: 1904
  • Otrzymane podziękowania: 1519
  • Oklaski: 9
..albo na GRUBO ..... albo wcale ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzyś
Czas generowania strony: 0.172 s.