Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: 21.12.2014 Lasy,lasy dużo lasów - Wdecki Park Krajobrazowy i Tleń:)

21.12.2014 Lasy,lasy dużo lasów - Wdecki Park Krajobrazowy i Tleń:) 2014/12/22 14:04 #20977

  • Bartek
  • Bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Amor patriae nostra lex
  • Posty: 1251
  • Otrzymane podziękowania: 1722
  • Oklaski: 28
No to jak sie pogoda wyklaruje w ktoras strone - sucho cieplo lub sucho mrozno - to czemu nie ?:) Bardziej w styczniu mi pasuje bo do Nowego Roku slabo z czasem stoje. Wazne zeby nie padalo ,bo te drozki tam byly niezle rozjezdzone przez ciezki sprzet - chwilami mielilem w blocie jakbym na rowerze stacjonarnym jechal :) Musi obeschnac albo zmrozic teren.
Amor patriae nostra lex
Za tę wiadomość podziękował(a): MARCINHD

21.12.2014 Lasy,lasy dużo lasów - Wdecki Park Krajobrazowy i Tleń:) 2014/12/22 13:16 #20976

  • MARCINHD
  • MARCINHD Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • FATBIKE,wypady extremalne :)
  • Posty: 1904
  • Otrzymane podziękowania: 1519
  • Oklaski: 9
Bartku do jakiego marca? ruszajmy po świętach Bożego Narodzenia........ albo na początku stycznia... szkoda czekać tam jest zbyt pięknie :D :evil:
..albo na GRUBO ..... albo wcale ;)

21.12.2014 Lasy,lasy dużo lasów - Wdecki Park Krajobrazowy i Tleń:) 2014/12/22 12:54 #20975

  • Bartek
  • Bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Amor patriae nostra lex
  • Posty: 1251
  • Otrzymane podziękowania: 1722
  • Oklaski: 28
Zadziwiajaco sprawdzila sie prognoza pogody ktora wyczytalem dzien wczesniej. Troche wiatru ,temp od 3 do 7 i deszczyk zaczal kropic o 15:10 :) Co do joty sie sprawdzilo :)

Spojrzalem na mape przejazdu i koniecznie trzeba zajechac na ten cypel nad jeziorem ktory wczoraj musielismy ominac z braku czasu. Podejrzewam ,ze rozciaga sie stamtad piekny widok. Tylko to czekanie przynajmniej do marca dobija czlowieka :/
Amor patriae nostra lex
Za tę wiadomość podziękował(a): MARCINHD

21.12.2014 Lasy,lasy dużo lasów - Wdecki Park Krajobrazowy i Tleń:) 2014/12/22 06:11 #20973

  • MARCINHD
  • MARCINHD Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • FATBIKE,wypady extremalne :)
  • Posty: 1904
  • Otrzymane podziękowania: 1519
  • Oklaski: 9
Było super :) ekipa wspaniała, cóż więcej trzeba w tak piękny dzień jak wczoraj??

Kierowniku B wracaj do pełni mocy ....

pozdrowerki i do następnego :)











..albo na GRUBO ..... albo wcale ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): wojtino, chunk

21.12.2014 Lasy,lasy dużo lasów - Wdecki Park Krajobrazowy i Tleń:) 2014/12/21 22:43 #20971

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4975
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Cieszę się, że wyprawa się udała, a pogoda rzeczywiście wyśmienita :)

W imieniu ekipy ogniskowej dziękuję za łączność i pozdrowienia - to miłe :)

Pozdrowerki :)
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:

21.12.2014 Lasy,lasy dużo lasów - Wdecki Park Krajobrazowy i Tleń:) 2014/12/21 21:30 #20969

  • wojtino
  • wojtino Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 489
  • Otrzymane podziękowania: 353
  • Oklaski: 3
Piękna trasa,doborowe towarzystwo,zaskakująco dobra pogoda(jak na grudzień), to recepta na udaną wycieczkę rowerową i taką była. Ja osobiście będę pamiętał długo. Nie wiedziałem nie spodziewałem się że lasy w okolicy Tlenia nad jeziorem Żurskim kryją takie perełki przyrodnicze.

Po opuszczeniu gościnnej przystani, trochę jak błędni rycerze w poszukiwaniu Dulcynei, próbowaliśmy znależć właściwą drogę odbijając się od asfaltówki aż trafiliśmy do krainy bobra. Muszę powiedzieć że użekło mnie to miejsce, bobrowe rozlewiska sąsiadujące z głębokimi wąwozami i górkami i jeziorem, naprawdę jest coś osobliwego w tym połączeniu. Koniecznie trzeba tam wrócić najlepiej wiosną dopóki nie ruszy zieleń a ciepełko wiosenne będzie rozleniwiało i dzień będzie już długi na podziwianie tych uroków.

Dzięki wszystkim uczestnikom za miłe towarzystwo i wspólne rowerowanie i do następnego :)
Za tę wiadomość podziękował(a): MARCINHD, chunk

21.12.2014 Lasy,lasy dużo lasów - Wdecki Park Krajobrazowy i Tleń:) 2014/12/21 20:43 #20967

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
No! Panowie! Opis naszego Kierownika nadaje się wprost do Lonely Planet! Rewelacja!
Niczego dodać się nie da. To prawda, że jechałem kiedyś wzdłuż zalewu Żurskiego, ale chyba tą ścieżką bliższą jeziora. Robiłem to jednak późną wiosną, w ciepełku no i przede wszystkim "za widnego". Na wiosnę koniecznie trzeba tam wrócić.
Jeszcze raz dziękuję wszystkim uczestnikom, a Kierownikowi w szczególności. Wymyślona przez niego wyprawa stała się dla mnie pięknym zamknięciem sezonu i pozwoliła osiągnąć postawiony cel :D
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".
Za tę wiadomość podziękował(a): wojtino, MARCINHD, chunk

21.12.2014 Lasy,lasy dużo lasów - Wdecki Park Krajobrazowy i Tleń:) 2014/12/21 20:32 #20966

  • chunk
  • chunk Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 161
  • Otrzymane podziękowania: 229
  • Oklaski: 4
Kierowniku B. Twoje spektakularne podsumowanie czyta się jak najlepsze powieści o tematyce podróżniczej tudzież przygodowej :-) nic dodać nic ująć.
Dzięki za dzisiejszy wypad i pozdrowienia dla całej ekipy ;-)
Za tę wiadomość podziękował(a): wojtino, MARCINHD

21.12.2014 Lasy,lasy dużo lasów - Wdecki Park Krajobrazowy i Tleń:) 2014/12/21 20:16 #20965

  • Bartek
  • Bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Amor patriae nostra lex
  • Posty: 1251
  • Otrzymane podziękowania: 1722
  • Oklaski: 28
Przyszedl wiec czas podsumowania dzisiejszego wyjazdu. Pomimo wielu watpliwosci dotyczacych pogody ,deszczu i wiatru - udalo nam sie zalapac dzisiaj na piekna pogode (ta sama zreszta co wyprawa ogniskowa-tez pewnie nie narzekaja:) Jak na grudzien to chwilami robilismy duze oczy bo wygladalo to jak srodek wrzesnia :) Cos pieknego :) Niech zaluja ci ktorzy dzisiaj przesiedzieli ta piekna niedziele na kanapach przed tv :)

Na starcie pojawilo sie 4 jezdzcow i o 7:50 ruszylismy w strone wschodzacego slonca (prawie w tym kierunku:)) zgodnie z planem. Szybki przelot do Malego Komorska gdzie wyjechal nam z Nowego nieoceniony kolega Chunk przebierajacy juz nogami w rowerowym glodzie kilometrow :)
Juz po chwili wspinalismy sie sciana placzu czyli lokalna burmistrzowka w strone Zdrojewa - krew ,pot i przeklenstwa laly sie z nas litrami. Solidna gora pokonana wiec w Zdrojewie zaopatrzylismy sie w napoje energetyczne na stacji paliw i juz przygotowani totalnie moglismy zanurzyc sie zielona sciane lasu:) Czyli cos co tygrysy kochaja najbardziej :)

Przepiekne scenerie,ladne ubite szutry i przyzwoite miejsca postojowe pozwolily nam z bananami na twarzach szybciutko pokonac 60km do Tlenia na zaplanowane pierogowe szalenstwo :) Po drodze stracilismy jednego z kompanow czyli sldtwa ktory mial ograniczenie czasowe i musial pojawic sie w Grudziadzu predzej od nas :/
Nie sposob opisac miejscowosci przez ktore jechalismy gdyz nie bylo ich za wiele :P Byl las ,las i las ktory poganial wszystko lasem :) Trasa po czesci improwizowana szczegolnie w okolicach Tlenia - pozwolila nam zdobyc ta dosc oklepana miejscowke z calkiem innej perspektywy niz nudna rowerowka z Osia :) Szczegoly trasy w ponizszym linku :

www.endomondo.com/workouts/449508156

Humory dopisywaly po napchaniu kiszek i dopelnieniu mocy "izotonikami" i moglismy ruszyc na perelke trasy czyli lesna odcinek wzdluz jeziora Zur do miejscowosci o tej samej nazwie. Byla to dla nas swieza eksploracja ,gdyz tylko nieobecny kolega sldtwa deklarowal sie ,ze tamtedy jechal. Z dusza na ramieniu zaglebilismy sie w pierwszy zjazd na prawo w las i..... i okazalo sie ,ze to byl strzal w dziesiatke. Klimatyczne bagna,wysoki gesty las, rzeczki,strumienie i powalalone drzewa budowaly niepowtarzalny klimat :) Zdazylismy to tylko liznac ze wzgledu na zblizajace sie ciemnosci wiec jest to miejsce ktore na wiosne odwiedzimy ponownie w celu zaogniskowania sie obok cudnego mostka przez rzeke :)

Przygoda z lesnymi duktami i fajnymi pozarowkami skonczyla sie w miejscowosci Zur gdzie wyskoczylismy na asfalt z lasu jak oddzial Czerwonych Kmerow z dzungli :) Tutaj juz ze sporym zapasem czasowym ruszylismy nieutuleni w zalu z powodu krotkiego dnia dosc juz oklepana trasa asfaltowa przez Jaszcz,Czersk Swiecki,Busnie,Grupe do Grudziadza.

Puknelo mi dzisiaj naprawde fajne 116km i szlag czlowieka trafia,ze mamy zime i o 15:30 zachodzi slonce :/ Rowerowalismy dzisiaj w skladzie:

B) sldtwa
B) Marcin HD
B) Chunk
B) Wojtino
B) Bartek

Dziekujemy za pozdrowienia telefoniczne od ekipy ogniskowej ktora tez nakrecila dzisiaj zacne kilometry nie tak daleko od nas. Szczegolne dzieki dla moich kompanow za to ,ze przymkneli oko na moja niedyspozycje formy na koncowych kilometrach - szczegolnie ucierpial Wojtek ktory prawie holowal mnie do Grudziadza :)

Dziekuje i do nastepnego:)

p.s
Koledzy wrzuca pare zdjatek - ja jutro dorzuce kilka od siebie :)
Amor patriae nostra lex
Za tę wiadomość podziękował(a): Matołek, wojtino, MARCINHD, chunk

21.12.2014 Lasy,lasy dużo lasów - Wdecki Park Krajobrazowy i Tleń:) 2014/12/21 06:43 #20961

  • chunk
  • chunk Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 161
  • Otrzymane podziękowania: 229
  • Oklaski: 4
Gitara :-) wariant pierwotny?

21.12.2014 Lasy,lasy dużo lasów - Wdecki Park Krajobrazowy i Tleń:) 2014/12/21 06:39 #20960

  • Bartek
  • Bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Amor patriae nostra lex
  • Posty: 1251
  • Otrzymane podziękowania: 1722
  • Oklaski: 28
Nie wygląda to strasznie za oknem, chociaż może mało widzę bo ciemno jest :) Jedziemy. :)
Amor patriae nostra lex
Za tę wiadomość podziękował(a): MARCINHD, chunk

21.12.2014 Lasy,lasy dużo lasów - Wdecki Park Krajobrazowy i Tleń:) 2014/12/20 22:58 #20959

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
Zachodni? Dość uciążliwy? Czyli szybko trzeba śmignąć TAM... z powrotem będzie z wiatrem :)
A nie wiesz Wojtino, jakie były prognozy na dziś? Bo gdzie nie jechałem, zawsze miałem pod wiatr :lol:
Do zobaczenia przy Alfie :)
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".

21.12.2014 Lasy,lasy dużo lasów - Wdecki Park Krajobrazowy i Tleń:) 2014/12/20 22:50 #20958

  • wojtino
  • wojtino Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 489
  • Otrzymane podziękowania: 353
  • Oklaski: 3
Wygląda na to że rano powinno być nawet bezchmurnie lub cieniutka prześwitująca warstwa chmur.Dopiero ok. godz. południowych pojawią się chmury z których nie powinno jednak padać.Temperatura dodatnia ale zachodni dość uciążliwy wiatr. :)

Generalnie pogoda ok. :laugh:
Za tę wiadomość podziękował(a): sldtwa, MARCINHD

21.12.2014 Lasy,lasy dużo lasów - Wdecki Park Krajobrazowy i Tleń:) 2014/12/20 21:09 #20956

  • Bartek
  • Bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Amor patriae nostra lex
  • Posty: 1251
  • Otrzymane podziękowania: 1722
  • Oklaski: 28
sldtwa napisał:
Przyślij mi SMS-a bo o 6.30 będę w kościele :)
Spoko.
Amor patriae nostra lex

21.12.2014 Lasy,lasy dużo lasów - Wdecki Park Krajobrazowy i Tleń:) 2014/12/20 20:52 #20955

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
Przyślij mi SMS-a bo o 6.30 będę w kościele :)
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".

21.12.2014 Lasy,lasy dużo lasów - Wdecki Park Krajobrazowy i Tleń:) 2014/12/20 20:43 #20954

  • Bartek
  • Bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Amor patriae nostra lex
  • Posty: 1251
  • Otrzymane podziękowania: 1722
  • Oklaski: 28
Wstaniemy rano i zobaczymy jak będzie. Może odwołanie a może całkiem krótszy wariant :) Około 6:40 wstawię info :)
Amor patriae nostra lex
Za tę wiadomość podziękował(a): sldtwa, MARCINHD, chunk

21.12.2014 Lasy,lasy dużo lasów - Wdecki Park Krajobrazowy i Tleń:) 2014/12/20 20:20 #20953

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
Rozumiem, że ustalenia dotychczasowe obowiązują?
Powiem szczerze, że po dzisiejszym kręceniu pod wiatr, jestem pełen podziwu dla odważnych :woohoo:
Ja nastawiam się jutro na wersję "uczestnika marudzącego" (czemu tak szybko, czemu ciągle pod górę... itd.).
Zresztą myślę, że Kierownik B. złośliwie poprowadził trasę moim ulubionym zjazdem ze Zdrojewa. Nigdy nie jechałem tam pod górę i obiecałem sobie,że nigdy nie pojadę. Tak kocham ten ZJAZD. Wolałbym już podjechać przy Wojciechu w Nowem :D
A poważnie: oczywiście modyfikacje, jak rozumiem są możliwe. Np. wolałbym polecieć na Przewodnik, a potem szutrówką do Osia. Dziś miałem okazję posmakować co znaczy WMORDEWIND na dystansie 60 km :)
Nie ukrywam też, że jestem zainteresowany jutro tylko dystansem 85,540 km. :woohoo: po osiągnięciu mogę ogłosić np. zakończenie sezonu :woohoo:
No i pamiętajcie: wstaję jutro o 5:30 żeby zdążyć na mszę do Fary. Niech nikt się nie waży dać sobie przydepnąć przez żonę nocnej koszuli...
Zabiję!!! :laugh:
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".

21.12.2014 Lasy,lasy dużo lasów - Wdecki Park Krajobrazowy i Tleń:) 2014/12/19 17:31 #20941

  • wojtino
  • wojtino Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 489
  • Otrzymane podziękowania: 353
  • Oklaski: 3
Bartek napisał:
W zależności od pogody w niedzielę - a raczej problemu kapiącego nieba - proponuje wycieczkę dla spragnionych nieco większych odległości czyli tzw weekendowa setkę z malutkim haczykiem. Trasa malownicza bo leśna i obfitująca w cieki wodne. Poniżej propozycja trasy:

www.endomondo.com/routes/449067357

Modyfikacje - jak najbardziej ,demokratycznie omówimy w temacie lub na starcie.

Reasumując:

;) start plac zabaw przy Alfie w niedzielę o godzinie 7:40
;) czekamy 10 minut na spoźnialskich
;) około godziny 12-12:30 obiad w Tleniu
;) powrót około godziny 18:00 więc oświetlenie niezbędne
;) warto zabrać kanapki i coś ciepłego w termos - pogoda czasami może nie rozpieszczać
;) tempo nazwałbym zdecydowanym lajtem okolo 20km/h wiec żółwiki zapraszamy na 6 edycje Ogniskowej Niedzieli do Matołka :) Odpowiedni wątek pewnie lada moment się pojawi.

Wstępnie zapisali się:

@Bartek
@Chunk
@Marcin HD
@sldtwa
@wojtino

Wycieczka może być odwołana ze względu na deszcz,temperatura ma być przyjemna:) Zapraszam :)

Wstępnie się dopisuję.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bartek, sldtwa, MARCINHD, chunk

21.12.2014 Lasy,lasy dużo lasów - Wdecki Park Krajobrazowy i Tleń:) 2014/12/19 17:16 #20940

  • chunk
  • chunk Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 161
  • Otrzymane podziękowania: 229
  • Oklaski: 4
Dla mnie bomba :) Poczekam na Was w Piaskach kierowniku B. ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): Bartek

21.12.2014 Lasy,lasy dużo lasów - Wdecki Park Krajobrazowy i Tleń:) 2014/12/19 16:49 #20938

  • Bartek
  • Bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Amor patriae nostra lex
  • Posty: 1251
  • Otrzymane podziękowania: 1722
  • Oklaski: 28
Może nie być za cieplo - pewnie okolo 3 stopni - ale za to slonecznie i malo wiele sucho :)

pogoda.wp.pl/?ticaid=114021#pogoda,20141221,cid,43153
Amor patriae nostra lex

21.12.2014 Lasy,lasy dużo lasów - Wdecki Park Krajobrazowy i Tleń:) 2014/12/19 16:24 #20937

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
Propozycja bardzo interesująca, chociaż po dzisiejszym jeżdżeniu w lodowatym deszczu - trochę mnie trzęsie. Ale nic to. Nogi we wrzątku wymoczyć, mądrą herbatę na poty pić cały wieczór... i jutro będę,jak nowy.
Trasa ok, chociaż leśne odcinki od 80 do 100 km będą jechane po ciemku. Myślę, że trzeba je będzie nieco zmodyfikować na asfalty. Ale na to mamy czas.
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".

21.12.2014 Lasy,lasy dużo lasów - Wdecki Park Krajobrazowy i Tleń:) 2014/12/19 13:01 #20934

  • Bartek
  • Bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Amor patriae nostra lex
  • Posty: 1251
  • Otrzymane podziękowania: 1722
  • Oklaski: 28
W zależności od pogody w niedzielę - a raczej problemu kapiącego nieba - proponuje wycieczkę dla spragnionych nieco większych odległości czyli tzw weekendowa setkę z malutkim haczykiem. Trasa malownicza bo leśna i obfitująca w cieki wodne. Poniżej propozycja trasy:

www.endomondo.com/routes/449067357

Modyfikacje - jak najbardziej ,demokratycznie omówimy w temacie lub na starcie.

Reasumując:

;) start plac zabaw przy Alfie w niedzielę o godzinie 7:40
;) czekamy 10 minut na spoźnialskich
;) około godziny 12-12:30 obiad w Tleniu
;) powrót około godziny 18:00 więc oświetlenie niezbędne
;) warto zabrać kanapki i coś ciepłego w termos - pogoda czasami może nie rozpieszczać
;) tempo nazwałbym zdecydowanym lajtem okolo 20km/h wiec żółwiki zapraszamy na 6 edycje Ogniskowej Niedzieli do Matołka :) Odpowiedni wątek pewnie lada moment się pojawi.

Wstępnie zapisali się:

@Bartek
@Chunk
@Marcin HD
@sldtwa

Wycieczka może być odwołana ze względu na deszcz,temperatura ma być przyjemna:) Zapraszam :)
Amor patriae nostra lex
Za tę wiadomość podziękował(a): wojtino, sldtwa, MARCINHD, chunk
Czas generowania strony: 0.307 s.