Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

Odpowiedz w temacie: 21.12.2014 Lasy,lasy dużo lasów - Wdecki Park Krajobrazowy i Tleń:)

Nazwa
Tytuł
Boardcode
B) ;) :) :P :laugh: :ohmy: :sick: :angry: :blink: :( :unsure: :kiss: :woohoo: :lol: :silly: :pinch: :side: :whistle: :evil: :S :blush: :cheer: :huh: :dry: :ok: :serce: :unlike: xD
Wiadomość
Powiększ /  Pomniejsz
Załączniki

Kod antyspamowy: Wpisz słownie liczbę 12 *

Historia tematu:: 21.12.2014 Lasy,lasy dużo lasów - Wdecki Park Krajobrazowy i Tleń:)

Maks. pokazywanych 15 ostatnich postów - (zaczynając od ostatniego)
2014/12/22 14:04 #20977

Bartek

Bartek Avatar

No to jak sie pogoda wyklaruje w ktoras strone - sucho cieplo lub sucho mrozno - to czemu nie ?:) Bardziej w styczniu mi pasuje bo do Nowego Roku slabo z czasem stoje. Wazne zeby nie padalo ,bo te drozki tam byly niezle rozjezdzone przez ciezki sprzet - chwilami mielilem w blocie jakbym na rowerze stacjonarnym jechal :) Musi obeschnac albo zmrozic teren.
2014/12/22 13:16 #20976

MARCINHD

MARCINHD Avatar

Bartku do jakiego marca? ruszajmy po świętach Bożego Narodzenia........ albo na początku stycznia... szkoda czekać tam jest zbyt pięknie :D :evil:
2014/12/22 12:54 #20975

Bartek

Bartek Avatar

Zadziwiajaco sprawdzila sie prognoza pogody ktora wyczytalem dzien wczesniej. Troche wiatru ,temp od 3 do 7 i deszczyk zaczal kropic o 15:10 :) Co do joty sie sprawdzilo :)

Spojrzalem na mape przejazdu i koniecznie trzeba zajechac na ten cypel nad jeziorem ktory wczoraj musielismy ominac z braku czasu. Podejrzewam ,ze rozciaga sie stamtad piekny widok. Tylko to czekanie przynajmniej do marca dobija czlowieka :/
2014/12/22 06:11 #20973

MARCINHD

MARCINHD Avatar

Było super :) ekipa wspaniała, cóż więcej trzeba w tak piękny dzień jak wczoraj??

Kierowniku B wracaj do pełni mocy ....

pozdrowerki i do następnego :)











Załączniki:
2014/12/21 22:43 #20971

Matołek

Matołek Avatar

Cieszę się, że wyprawa się udała, a pogoda rzeczywiście wyśmienita :)

W imieniu ekipy ogniskowej dziękuję za łączność i pozdrowienia - to miłe :)

Pozdrowerki :)
2014/12/21 21:30 #20969

wojtino

wojtino Avatar

Piękna trasa,doborowe towarzystwo,zaskakująco dobra pogoda(jak na grudzień), to recepta na udaną wycieczkę rowerową i taką była. Ja osobiście będę pamiętał długo. Nie wiedziałem nie spodziewałem się że lasy w okolicy Tlenia nad jeziorem Żurskim kryją takie perełki przyrodnicze.

Po opuszczeniu gościnnej przystani, trochę jak błędni rycerze w poszukiwaniu Dulcynei, próbowaliśmy znależć właściwą drogę odbijając się od asfaltówki aż trafiliśmy do krainy bobra. Muszę powiedzieć że użekło mnie to miejsce, bobrowe rozlewiska sąsiadujące z głębokimi wąwozami i górkami i jeziorem, naprawdę jest coś osobliwego w tym połączeniu. Koniecznie trzeba tam wrócić najlepiej wiosną dopóki nie ruszy zieleń a ciepełko wiosenne będzie rozleniwiało i dzień będzie już długi na podziwianie tych uroków.

Dzięki wszystkim uczestnikom za miłe towarzystwo i wspólne rowerowanie i do następnego :)
2014/12/21 20:43 #20967

sldtwa

sldtwa Avatar

No! Panowie! Opis naszego Kierownika nadaje się wprost do Lonely Planet! Rewelacja!
Niczego dodać się nie da. To prawda, że jechałem kiedyś wzdłuż zalewu Żurskiego, ale chyba tą ścieżką bliższą jeziora. Robiłem to jednak późną wiosną, w ciepełku no i przede wszystkim "za widnego". Na wiosnę koniecznie trzeba tam wrócić.
Jeszcze raz dziękuję wszystkim uczestnikom, a Kierownikowi w szczególności. Wymyślona przez niego wyprawa stała się dla mnie pięknym zamknięciem sezonu i pozwoliła osiągnąć postawiony cel :D
2014/12/21 20:32 #20966

chunk

chunk Avatar

Kierowniku B. Twoje spektakularne podsumowanie czyta się jak najlepsze powieści o tematyce podróżniczej tudzież przygodowej :-) nic dodać nic ująć.
Dzięki za dzisiejszy wypad i pozdrowienia dla całej ekipy ;-)
2014/12/21 20:16 #20965

Bartek

Bartek Avatar

Przyszedl wiec czas podsumowania dzisiejszego wyjazdu. Pomimo wielu watpliwosci dotyczacych pogody ,deszczu i wiatru - udalo nam sie zalapac dzisiaj na piekna pogode (ta sama zreszta co wyprawa ogniskowa-tez pewnie nie narzekaja:) Jak na grudzien to chwilami robilismy duze oczy bo wygladalo to jak srodek wrzesnia :) Cos pieknego :) Niech zaluja ci ktorzy dzisiaj przesiedzieli ta piekna niedziele na kanapach przed tv :)

Na starcie pojawilo sie 4 jezdzcow i o 7:50 ruszylismy w strone wschodzacego slonca (prawie w tym kierunku:)) zgodnie z planem. Szybki przelot do Malego Komorska gdzie wyjechal nam z Nowego nieoceniony kolega Chunk przebierajacy juz nogami w rowerowym glodzie kilometrow :)
Juz po chwili wspinalismy sie sciana placzu czyli lokalna burmistrzowka w strone Zdrojewa - krew ,pot i przeklenstwa laly sie z nas litrami. Solidna gora pokonana wiec w Zdrojewie zaopatrzylismy sie w napoje energetyczne na stacji paliw i juz przygotowani totalnie moglismy zanurzyc sie zielona sciane lasu:) Czyli cos co tygrysy kochaja najbardziej :)

Przepiekne scenerie,ladne ubite szutry i przyzwoite miejsca postojowe pozwolily nam z bananami na twarzach szybciutko pokonac 60km do Tlenia na zaplanowane pierogowe szalenstwo :) Po drodze stracilismy jednego z kompanow czyli sldtwa ktory mial ograniczenie czasowe i musial pojawic sie w Grudziadzu predzej od nas :/
Nie sposob opisac miejscowosci przez ktore jechalismy gdyz nie bylo ich za wiele :P Byl las ,las i las ktory poganial wszystko lasem :) Trasa po czesci improwizowana szczegolnie w okolicach Tlenia - pozwolila nam zdobyc ta dosc oklepana miejscowke z calkiem innej perspektywy niz nudna rowerowka z Osia :) Szczegoly trasy w ponizszym linku :

www.endomondo.com/workouts/449508156

Humory dopisywaly po napchaniu kiszek i dopelnieniu mocy "izotonikami" i moglismy ruszyc na perelke trasy czyli lesna odcinek wzdluz jeziora Zur do miejscowosci o tej samej nazwie. Byla to dla nas swieza eksploracja ,gdyz tylko nieobecny kolega sldtwa deklarowal sie ,ze tamtedy jechal. Z dusza na ramieniu zaglebilismy sie w pierwszy zjazd na prawo w las i..... i okazalo sie ,ze to byl strzal w dziesiatke. Klimatyczne bagna,wysoki gesty las, rzeczki,strumienie i powalalone drzewa budowaly niepowtarzalny klimat :) Zdazylismy to tylko liznac ze wzgledu na zblizajace sie ciemnosci wiec jest to miejsce ktore na wiosne odwiedzimy ponownie w celu zaogniskowania sie obok cudnego mostka przez rzeke :)

Przygoda z lesnymi duktami i fajnymi pozarowkami skonczyla sie w miejscowosci Zur gdzie wyskoczylismy na asfalt z lasu jak oddzial Czerwonych Kmerow z dzungli :) Tutaj juz ze sporym zapasem czasowym ruszylismy nieutuleni w zalu z powodu krotkiego dnia dosc juz oklepana trasa asfaltowa przez Jaszcz,Czersk Swiecki,Busnie,Grupe do Grudziadza.

Puknelo mi dzisiaj naprawde fajne 116km i szlag czlowieka trafia,ze mamy zime i o 15:30 zachodzi slonce :/ Rowerowalismy dzisiaj w skladzie:

B) sldtwa
B) Marcin HD
B) Chunk
B) Wojtino
B) Bartek

Dziekujemy za pozdrowienia telefoniczne od ekipy ogniskowej ktora tez nakrecila dzisiaj zacne kilometry nie tak daleko od nas. Szczegolne dzieki dla moich kompanow za to ,ze przymkneli oko na moja niedyspozycje formy na koncowych kilometrach - szczegolnie ucierpial Wojtek ktory prawie holowal mnie do Grudziadza :)

Dziekuje i do nastepnego:)

p.s
Koledzy wrzuca pare zdjatek - ja jutro dorzuce kilka od siebie :)
2014/12/21 06:43 #20961

chunk

chunk Avatar

Gitara :-) wariant pierwotny?
2014/12/21 06:39 #20960

Bartek

Bartek Avatar

Nie wygląda to strasznie za oknem, chociaż może mało widzę bo ciemno jest :) Jedziemy. :)
2014/12/20 22:58 #20959

sldtwa

sldtwa Avatar

Zachodni? Dość uciążliwy? Czyli szybko trzeba śmignąć TAM... z powrotem będzie z wiatrem :)
A nie wiesz Wojtino, jakie były prognozy na dziś? Bo gdzie nie jechałem, zawsze miałem pod wiatr :lol:
Do zobaczenia przy Alfie :)
2014/12/20 22:50 #20958

wojtino

wojtino Avatar

Wygląda na to że rano powinno być nawet bezchmurnie lub cieniutka prześwitująca warstwa chmur.Dopiero ok. godz. południowych pojawią się chmury z których nie powinno jednak padać.Temperatura dodatnia ale zachodni dość uciążliwy wiatr. :)

Generalnie pogoda ok. :laugh:
2014/12/20 21:09 #20956

Bartek

Bartek Avatar

sldtwa napisał:
Przyślij mi SMS-a bo o 6.30 będę w kościele :)
Spoko.
2014/12/20 20:52 #20955

sldtwa

sldtwa Avatar

Przyślij mi SMS-a bo o 6.30 będę w kościele :)
Czas generowania strony: 0.190 s.