Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: 2 maja 2015 - Penetracja BPK

2 maja 2015 - Penetracja BPK 2015/05/05 21:48 #23582

  • wojtino
  • wojtino Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 489
  • Otrzymane podziękowania: 353
  • Oklaski: 3
Niezwykła wyprawa z podwózką Arrivy do Brodnicy.

Tomku to bardzo fajny pomysł na zwiedzanie Brodnickiego Parku Krajobrazowego śladem wyznaczonego szlaku pieszego bo wiedzie przez najciekawsze i najładniejsze krajobrazowo rejony. Wiadomo nie od dziś że gdzie pieszy może to i rowerzysta da radę.

Wesołe towarzystwo, liczne przygody, dużo śmiechu w trakcie i po powrocie do domu kiedy czytałem dowcipną relację Tomka, czy trzeba czegoś więcej?

Dzięki wszystkim uczestnikom wyprawy i już nie mogę się doczekać następnej w tamte rejony. Tylko nie zapomnijcie mnie zabrać. :woohoo:
Za tę wiadomość podziękował(a): Matołek

2 maja 2015 - Penetracja BPK 2015/05/04 15:57 #23562

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4971
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Byłbym zapomniał :lol: Mapka z zapisem trasy, o którą prosił Wojtino :) KLIK
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:

2 maja 2015 - Penetracja BPK 2015/05/03 20:54 #23551

  • Kasia
  • Kasia Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 594
  • Otrzymane podziękowania: 812
  • Oklaski: 19
Kolejna eksperymentalna wyprawa za mną :)
Trasa po BPK do najłatwiejszych nie należała, ale widoki, wynagradzały trud włożony w jej pokonanie. Przygody, o których pisał Matołek, dodały uroku, wywołały kilka chwil grozy i sprawiły, że wyprawa była niepowtarzalna.
Przyznam, że tego typu wyprawy bardzo mi się spodobały i mam nadzieję, że jeszcze będę miała okazję w podobnej uczestniczyć :silly:

Dziękuję całej ekipie za wspólną wyprawę i większą wiarę w moje rowerowe możliwości, niż ja sama :evil:
Możesz więcej niż myślisz :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Matołek

2 maja 2015 - Penetracja BPK 2015/05/03 20:14 #23548

  • Michał MT
  • Michał MT Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 32
  • Otrzymane podziękowania: 23
  • Oklaski: 1
Wyjazd całkowicie udany :)
Wrażeń miałem aż nadto :laugh: (trzy wywrotki w piachu i małe zgubienie się - za co przepraszam resztę ekipy).
Przeprawę wodną (o głębokości około 80 cm) będę długo wspominał :)
Z pewnością będę brał udział w tego typu wyjazdach.
Za tę wiadomość podziękował(a): Matołek

2 maja 2015 - Penetracja BPK 2015/05/03 08:39 #23545

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4971
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
I jak tam Drużyna? Wypoczęci? wyspani? zregenerowani i gotowi do dalszych bojów? Może trzeba komuś zorganizować przeprawę wodną? - mamy po wczorajszej wyprawie całkiem spore w tym zakresie doświadczenie :evil:

Myślę, że plan, a właściwie jego brak ;) został zrealizowany w blisko stu procentach. Nie udało nam się tylko zabłądzić, a szkoda, bo Wojtino był tym faktem wyraźnie zawiedziony :laugh: Tak więc mieliśmy wspaniałą pogodę, śliczne widoki w prezencie od Doliny Drwęcy i Brodnickiego Parku Krajobrazowego i przepiękne miejsca na chwile błogiego i zasłużonego odpoczynku :)

Gwoździem "programu" była wodna przeprawa na zielonym szlaku pieszym. Tak się czasem składa, że jakaś hołota dotrze nawet w tak piękne miejsce, co skutkuje dewastacją.
Pomysł był prosty - nie cofamy się, a ponieważ woda wydawała się co najwyżej do wysokości "zawieszenia" - jak to ładnie ujęła Kasia, pojawiła się propozycja zdjęcia butów i spodni oraz przeniesienia rowerów na przeciwległy brzeg. Wiele się nie zastanawiając przystąpiłem z powodzeniem do realizacji pomysłu, co okazało się przy odrobinie szaleństwa nawet całkiem wykonalne :lol: I wszystko byłoby luzacko i kozacko gdyby nie fakt, że sam pomysłodawca stwierdził, że to był żart i on nie zamierza się przeprawiać z bardzo ważnego powodu - nie ma na sobie majtek :laugh: Tak więc z powodu braku jednego kompletu majtek na pokładzie ;) zmuszeni byliśmy do zbudowania przeprawy dla bezmajtkowców :laugh:

Po udanej przeprawie ruszyliśmy dalej, gdzie zgubił nam się kolega Michał :) Z relacji Wojtina, ostatnim elementem łączącym ekipę z zaginionym był jęk na krótkim piaszczystym odcinku na zakręcie. Natychmiastowy powrót i penetracja feralnego zakrętu, a kolegi ani śladu. Narada, chwila uprawiania czarnowizji, ale kolega pojawił się nagle z przeciwka i wszystko wróciło do normy :woohoo:

Serdecznie dziękuję dzielnej Drużynie, z którą wspólnie przemierzaliśmy te wspaniałe, acz dość wyczerpujące dla rowerzystów tereny :) Gratulacje dla Kasi za wytrwałość do samego końca i dla Danki za cenną umiejętność przekalkulowania własnych sił. Mam nadzieję, że nasz nowy kolega MichałMT nie uzna nas za kompletnych świrów i niebawem dołączy jeszcze do następnych wypraw, mam nadzieję równie pokręconych :evil:

Ekipa w składzie:

B) Kasia
B) Danka
B) MichałMT
B) Davis
B) Wojtino
B) Matołek



Dla przywołania wspomnień, zamieszczam też małą galerię :): KLIK

Pozdrowerki i do następnych szaleństw :silly:
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
Za tę wiadomość podziękował(a): Davis, Kasia

2 maja 2015 - Penetracja BPK 2015/05/02 10:31 #23501

  • wojtino
  • wojtino Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 489
  • Otrzymane podziękowania: 353
  • Oklaski: 3
Wiemy wiemy :P

2 maja 2015 - Penetracja BPK 2015/05/02 09:38 #23498

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4971
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Zapowiada się rewelacyjna pogoda :woohoo:

Przypominam, że trasa będzie w 100 procentach spontaniczna i reklamacji nie przyjmuję. Jadę niejako pomacać teren :woohoo: i moim marzeniem od dawna jest trochę pobłądzić, choć dawno mi się nie zdarzyła ta przyjemność :evil: Zdarza się natomiast przy tego typu wyprawach konieczność zawrócenia, albo zamiany miejsc rowerzysta-rower, ale dla mnie to przyjemność sama w sobie :woohoo:

Tempo spokojne, wycieczkowe, ale dość zdecydowane ze względu na gorejący we mnie głód pochłaniania nowych terenów :woohoo: Będą postoje na pobyczenie się i przyjemności pochłaniania widoków, ale potem trzeba pedałować :laugh:
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:

2 maja 2015 - Penetracja BPK 2015/05/02 01:36 #23495

  • Michał MT
  • Michał MT Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 32
  • Otrzymane podziękowania: 23
  • Oklaski: 1
Ja również :)
Wsiadam do pociągu w Mełnie

2 maja 2015 - Penetracja BPK 2015/05/01 23:17 #23489

  • Davis
  • Davis Avatar
  • Wylogowany
  • Admin
  • Salsa - adventure by bike
  • Posty: 627
  • Otrzymane podziękowania: 1218
  • Oklaski: 11
ja też, ja też :silly:
"Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów" - S.Lem

2 maja 2015 - Penetracja BPK 2015/05/01 23:13 #23488

  • Kasia
  • Kasia Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 594
  • Otrzymane podziękowania: 812
  • Oklaski: 19
Przed świętami nie dałam rady jechać z Matołkiem i Davisem w tamte rejony, ale jutro jak najbardziej mi pasuje :)
Jadę z Wami :woohoo:
Możesz więcej niż myślisz :)

2 maja 2015 - Penetracja BPK 2015/05/01 23:11 #23487

  • wojtino
  • wojtino Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 489
  • Otrzymane podziękowania: 353
  • Oklaski: 3
Ja też się zapisuję wstępnie :laugh:

2 maja 2015 - Penetracja BPK 2015/05/01 23:08 #23486

  • Danka
  • Danka Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 324
  • Otrzymane podziękowania: 236
  • Oklaski: 5
ja chętnie dołączę, godzina pociągu zdecydowanie bardziej mi odpowiada - na dzisiejszą wyprawę z sldtwa zaspałam :( i byłam mega zła :evil:

czasowo nie jestem ograniczona, zobaczymy jak z siłami będzie :P
ogarnęła mnie rowerowa euforia :)

2 maja 2015 - Penetracja BPK 2015/05/01 22:58 #23485

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4971
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Jest też opcja ratunkowa 18.12 pociąg z Jabłonowa :)
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:

2 maja 2015 - Penetracja BPK 2015/05/01 22:50 #23483

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4971
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Mam wielką, nieodpartą ochotę na poszukiwanie smaczków w Brodnickim Parku Krajobrazowym.

Plan jest prosty i szalony, ale takie lubię najbardziej.

:) 11.17 pociąg do Brodnicy

:) Z Brodnicy ruszam w miarę możliwości wzdłuż Drwęcy i na wysokości jeziora Bachotek przebijam się przez krajową 15 i wbijam do Parku.

:) W parku pełna improwizacja, byleby zahaczyć możliwie najwięcej jeziorek. Nawierzchnie jakie podejdą pod koła, a kierunek na "azymut" :evil:

:) Kiedy poczuję się odrobinę nasycony, rozpoczynam odwrót w miarę asfaltowymi nawierzchniami.

:) Dystans: 100+

:) Tempo w miarę spokojne, ale zdecydowane, z postojami nad jeziorkami :)

Dołączy ktoś do wariata, czy będę rowerował samotnie? :woohoo:
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
Czas generowania strony: 0.257 s.