Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Wtorek 19.05 - spokojny wyjazd: "zobaczyć co jest za zakrętem".

Wtorek 19.05 - spokojny wyjazd: "zobaczyć co jest za zakrętem". 2015/05/20 08:21 #23840

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
Dzięki Citas za eksploracyjne penetrowanie znanych zdawałoby się Borów. Wiele ścieźek było dla mnie zupełnie nowych. Miejscówka nad Sinawą super. Citas popisał się tam nawet efektownym "wężem" na torze przeszkód. Ja wolałem nie ryzykować utknięcia moim brzuchem pod najniższym przęsłem :) Musieliby rozbierać całą konstrukcję.
Wojtino jak zwykle po mistrzowsku rozpalił ekologiczne ognisko-minimum z kory i paru patyków. Pieter pobił rekordy lenistwa w poszukiwaniu patyna do upieczenia kiełbaski, a potem nad Radodzierzą brodząc w wodzie ilustrował, co czeka męża spędzającego za dużo czasu na rowerowych wyprawach :)
Jednym słowem: piękny letni (tak, tak letni) dzień spędzony w pięknych okolicznościach przyrody w doborowym i wesołym towarzystwie.
Dzięki wszystkim :)
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".

Wtorek 19.05 - spokojny wyjazd: "zobaczyć co jest za zakrętem". 2015/05/19 18:55 #23837

  • Citas
  • Citas Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 170
  • Otrzymane podziękowania: 109
  • Oklaski: 2
Pośród wielu zeszłorocznych wyjazdów, które były zaplanowane, miały jasno zakreślony cel, brakowało mi takich leniwych wyjazdów gdzie koła poniosą. Jako, iż jak wiecie nie mieszkam już w Grudziądzu, to odwiedzając rodzinne miasto, chciałem pokręcić kilometry bez spiny, że jeszcze musimy gdzieś zajechać, bo tak sobie wcześniej ustaliliśmy. Dlatego wycieczka miała tytuł zobaczyć co jest za zakrętem. Poranek przywitał nas pięknym słońcem, jako, że jesteśmy punktualni do bólu, to już o 8:05 wyruszyliśmy w trasę, pojawili się Ci co zapowiedzieli. Bartek wcześniej odwołał swój akces w wyprawie.
Przez pierwsze kilometry trudno było znaleźć coś interesującego, ale dojazd do Jeżewa okazał się być nieco eksperymentalny. Pierwszy większy fajrant nad Stelchnem, gdzie korzystam z pogody i zaliczam wiosenną kąpiel. Pogaduchy, śmiechy, to nam dziś towarzyszyło na każdym z postojów. Ruszamy w stronę Czerska Świeckiego i dość szybko obijamy w teren. Ognisko nad Sinawą, bo jak stwierdziliśmy, lepszego miejsca możemy już nie znaleźć. Następnie sporo błąkania po borach. Wyjazd i dalej jazda już po oklepanych trasach. Dojeżdżamy do Lipinek następnie Radodzież i powrót do Grudziądza przez Gajewo. Opuszczam resztę ekipy, która chciała jeszcze chwilę odsapnąć w spółdzielni w Komórsku.
A patrzyli co jest za zakrętem:
B) Pieter
B) Sldtwa
B) Wojtino
B) Citas

Dzięki.
Czasem na swojej drodze spotykam totalnych wariatów. Pędzą na złamanie karku i wbrew wszelkiej logice... naprawdę... czasem aż trudno ich wyprzedzić.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bartek, pieter, sldtwa, MARCINHD

Wtorek 19.05 - spokojny wyjazd: "zobaczyć co jest za zakrętem". 2015/05/18 22:05 #23834

  • krzys80
  • krzys80 Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 800
  • Otrzymane podziękowania: 567
  • Oklaski: 9
Niestety niespodziewane spiętrzenie innych spraw i nie dam rady nawet na początek. Szerokiej drogi :)
Najpewniej, najszybciej i najprzyjemniej. TYLKO ROWEREM

Wtorek 19.05 - spokojny wyjazd: "zobaczyć co jest za zakrętem". 2015/05/18 17:05 #23827

  • Citas
  • Citas Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 170
  • Otrzymane podziękowania: 109
  • Oklaski: 2
Zatem jutro o 7:50 zbiórka przy Marinie, na spóźnialskich czekamy do 8:03 ;)
Kierunek: nieznany ;)
Ognisko: Tak
Tempo: 20 km/h
Odległość: do 100 km.
Powrót: Na obiad

lista obecności:
Pieter,
Wojtino,
Bartek,
Krzyś80 (początek trasy)
Sldtwa,
Citas.
Czasem na swojej drodze spotykam totalnych wariatów. Pędzą na złamanie karku i wbrew wszelkiej logice... naprawdę... czasem aż trudno ich wyprzedzić.

Wtorek 19.05 - spokojny wyjazd: "zobaczyć co jest za zakrętem". 2015/05/14 10:21 #23780

  • Estera
  • Estera Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 55
  • Otrzymane podziękowania: 128
  • Oklaski: 2
Gdybyście wybrali coś w stronę Nowego (do czego zachęcam :laugh: ) to ja bardzo chętnie dołączę :P :P :P , tyle że mogłabym koło 11 bo rano mam wizytę u lakrza :dry:

Wtorek 19.05 - spokojny wyjazd: "zobaczyć co jest za zakrętem". 2015/05/13 23:24 #23777

  • Citas
  • Citas Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 170
  • Otrzymane podziękowania: 109
  • Oklaski: 2
Może odpuścimy Pięćmorgi i nad Stelchno pojedziemy inna niż zwykle trasą: w Buśni w lewo, a nie jak zwykle w prawo i wyjeżdżamy w okolicach przejazdu kolejowego w Czersku Świeckim. Raz jechałem tą trasą, więc mogę pobłądzić, ale współgra to z ideą "zobaczyć co jest za zakrętem". Dlatego też żeby nie być zobowiązanym i móc w każdej chwili odbić zobaczyć dokąd jakaś droga prowadzi ognicho wolałbym na dziko nad którymś z jezior, ale jeśli wolą większości będzie w leśniczówce w Osinach, to oponować nie będę. A co do jezior, to fajnie by było posiedzieć nad takimi małymi w lesie, które można wypatrzyć na naszych telefonowych mapach. Np interesująco wygląda jezioro Siano.
Czasem na swojej drodze spotykam totalnych wariatów. Pędzą na złamanie karku i wbrew wszelkiej logice... naprawdę... czasem aż trudno ich wyprzedzić.

Wtorek 19.05 - spokojny wyjazd: "zobaczyć co jest za zakrętem". 2015/05/13 20:11 #23771

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
Jadę. Może szlakiem borowiackich jeziorek? Pięćmorgi, Stelchno, Rybno, Radodzierz, ognicho u leśniczyny, Nowe... 100-tka się uzbiera. Jak Citas, może być? Wyjazd o 8.00 z Mariny
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".
Za tę wiadomość podziękował(a): Citas

Wtorek 19.05 - spokojny wyjazd: "zobaczyć co jest za zakrętem". 2015/05/13 19:59 #23770

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
Jadę
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".

Wtorek 19.05 - spokojny wyjazd: "zobaczyć co jest za zakrętem". 2015/05/13 16:38 #23767

  • krzys80
  • krzys80 Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 800
  • Otrzymane podziękowania: 567
  • Oklaski: 9
Taki cel mi się podoba. Tego dnia przedpołudniowa godzina powinna mi pasować. Nie mam czasu aż do 15:00, ale kawałek chętnie się przejadę :)
Najpewniej, najszybciej i najprzyjemniej. TYLKO ROWEREM
Za tę wiadomość podziękował(a): Citas

Wtorek 19.05 - spokojny wyjazd: "zobaczyć co jest za zakrętem". 2015/05/13 16:11 #23766

  • Bartek
  • Bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Amor patriae nostra lex
  • Posty: 1251
  • Otrzymane podziękowania: 1722
  • Oklaski: 28
Pojedziemy :)
Amor patriae nostra lex
Za tę wiadomość podziękował(a): Citas

Wtorek 19.05 - spokojny wyjazd: "zobaczyć co jest za zakrętem". 2015/05/13 16:07 #23765

  • wojtino
  • wojtino Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 489
  • Otrzymane podziękowania: 353
  • Oklaski: 3
Termin czas i odległość odpowiada mi w 100%
Za tę wiadomość podziękował(a): Citas

Wtorek 19.05 - spokojny wyjazd: "zobaczyć co jest za zakrętem". 2015/05/13 15:58 #23764

  • pieter
  • pieter Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 954
  • Otrzymane podziękowania: 622
  • Oklaski: -1
Pewnie, że tak :laugh:
Za tę wiadomość podziękował(a): Citas

Wtorek 19.05 - spokojny wyjazd: "zobaczyć co jest za zakrętem". 2015/05/13 15:20 #23763

  • Citas
  • Citas Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 170
  • Otrzymane podziękowania: 109
  • Oklaski: 2
Jako, iż będę przez kilka dni w Grudziądzu chciałbym zrobić jakaś mała rundkę. Obecnie u mnie z formą słabo, więc wyjazd w stylu harpagan nie wchodzi w grę. Wolałbym uniknąć jakiegoś trudnego terenu ponieważ niedawno przesiadłem się na SPD i trochę się boje takich warunków.
Planowanie trasy nigdy nie było moją mocną stroną, więc liczę na inwencję kolegów ;) Fajnie by było zrobić jakieś ognicho, a może i zaliczyć pierwszą wiosenna kąpiel w jeziorze. Wiem, że termin kiepski, bo w środku tygodnia, ale może znajdą się chętni.

Zatem:
Miejsce zbiórki - do ustalenia :P
Kierunek: przed siebie - zobaczyć co jest za zakrętem
Dystans: do 100 km
Wyjazd około 8:00
Powrót około 15.

Znajdą się chętni?
Czasem na swojej drodze spotykam totalnych wariatów. Pędzą na złamanie karku i wbrew wszelkiej logice... naprawdę... czasem aż trudno ich wyprzedzić.
Czas generowania strony: 0.192 s.