Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Sobota - 26 września 2015-delikatna setka na wielkie ognisko w Kisielicach

Sobota - 26 września 2015-delikatna setka na wielkie ognisko w Kisielicach 2015/09/27 10:39 #25956

  • Bartek
  • Bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Amor patriae nostra lex
  • Posty: 1251
  • Otrzymane podziękowania: 1722
  • Oklaski: 28
Szacun dla strazakow za to ze im sie chce w sobote pobalowac z nami przy ognisku :) Dowiedzialem sie wielu ciekawych rzeczy na temat wyposazenia wozu strazackiego i sposobu dzialania takiej ochotniczej jednostki. Okazalo sie ze dla tych ludzi to sposob na zycie ,pasja dla ktorej sa poswiecic wiele serca i czasu. Dowodem na to jest np to ze nie pobieraja za swoja prace wynagrodzenia - a zarobione pieniadze przekazuja do wspolnego worka jednostki zeby na koniec roku kupic jakis porzadny sprzet do ratowania ludzkiego zycia ;) Nie kazdego stac dzisiaj na takie poswiecenie. Wielki uklon panowie za to...Nie na darmo strazak od lat przewodzi we wszelkich rankingach zaufania publicznego :laugh:

Wracajac do wycieczki - calkiem fajna trasa. Dolina Osy jak zwykle milo mnie zaskakuje tym jak potrafi sie zmieniac razem z pora roku - obojetnie kiedy zawsze jest tam pieknie i z przyjemnoscia do niej wracam.

Faja betonka przez gesty las do jeziora Kuchnia i ladne widoki na otwartych przestrzeniach. Mialem lekki niedosyt kilometrow dlatego tez nakrecilismy sobie z Adamem z rana okolo 30km na rogrzewke ;) Ekipa nie zawiodla - liczebnosc sporo ponad norme wpisana na stronie. Dobre humory i spoldzielnie dopisywaly i leniwie dokulalismy sie za dnia do Grudziadza co nieczesto sie zdarza :) Czesc ekipy pojechala wiwatowac Dance urodziny czym mam nadzieje milo ja zaskoczylismy :P Dziekuje wszystkim za mozliwosc jazdy z wami a kierownikowi za pomysl i jak zwykle konkretne wykonanie. Do zobaczenia na nastepnych wypadach i optuje za odleglosciami od 120 do 160km poki mamy jako taka pogode :P
Amor patriae nostra lex
Za tę wiadomość podziękował(a): wojtino, Hardy, sldtwa, MARCINHD, Adi, Aneta

Sobota - 26 września 2015-delikatna setka na wielkie ognisko w Kisielicach 2015/09/27 00:11 #25955

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
Dzięki Davis :) Za udział i za zdjęcia. O ile uboższy byłby bez nich nasz dzisiejszy wyjazd. Są super :)
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".
Za tę wiadomość podziękował(a): Davis, Aneta

Sobota - 26 września 2015-delikatna setka na wielkie ognisko w Kisielicach 2015/09/26 23:57 #25954

  • Davis
  • Davis Avatar
  • Wylogowany
  • Admin
  • Salsa - adventure by bike
  • Posty: 627
  • Otrzymane podziękowania: 1218
  • Oklaski: 11
Bardzo serdecznie wszystkim dziękuję za ten rowerowy dzień :)






pozostałe zdjęcia w galerii :ok: galerii
"Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów" - S.Lem
Za tę wiadomość podziękował(a): Matołek, wojtino, Hardy, Bartek, pieter, Kasia, sldtwa, MARCINHD, Adi, Qba84, Aneta

Sobota - 26 września 2015-delikatna setka na wielkie ognisko w Kisielicach 2015/09/26 23:53 #25953

  • Danka
  • Danka Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 324
  • Otrzymane podziękowania: 236
  • Oklaski: 5
Bardzo dziękuję za dzisiejsza wizytę, zastanawiałam się czy będziecie czy jednak zrezygnujecie. Byłam bardzo pozytywnie zaskoczona. Mogłabym ugościć cały skład wycieczki, moje mieszkanie jest przecież takie pojemne ;)
Mieszkańcy mojego bloku mieli ostatnio prawdziwe oblężenie rowerowe, wczoraj Masa Krytyczna a dziś ekipa z kwiatami dla najbardziej zakręconej rowerowej mieszkanki.
Dzięki za przybycie i miłe słowa :)
ogarnęła mnie rowerowa euforia :)
Za tę wiadomość podziękował(a): wojtino, Hardy, sldtwa, Aneta

Sobota - 26 września 2015-delikatna setka na wielkie ognisko w Kisielicach 2015/09/26 23:34 #25952

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
Tomek, Twoje pojechanie "pod prąd" było bardzo sensowne. Nie wiem, co prawda dokładnie, o której ruszyłeś z Grudziądza, ale i tak wydaje mi się, że w każdym wypadku powinniśmy się spotkać... z jednym małym wyjątkiem... :)
Jadąc z Kisielic w kierunku Gorynia zapytałem, czy chcą jechać szosą (jak zaplanowałem) czy przejechać kilka kilometrów lasem, tuż przy jeziorze żółtym szlakiem. Wszyscy zdecydowali się na szlak, czyli leśną drogę. Raptem 2-3 km. Myślę, że Ty w tym czasie leciałeś na Kisielice ulicą Dolną, a my 100 m niżej ścieżką przez las... :) Wyjątkowy pech...
Szkoda, że nie zadzwoniłeś, bo z tego wynika, że byłeś w Kisielicach kilkanaście minut (no, może 20-30) po naszym wyjeżdzie... :)
Ale dzięki, że nas goniłeś i że miałeś jak my, udany rowerowy dzień :)
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".
Za tę wiadomość podziękował(a): wojtino, Hardy

Sobota - 26 września 2015-delikatna setka na wielkie ognisko w Kisielicach 2015/09/26 23:16 #25951

  • Adi
  • Adi Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Nie ma rzeczy niemożliwych :-)
  • Posty: 121
  • Otrzymane podziękowania: 56
  • Oklaski: 2
Całkiem fajna wycieczka :-) :ok: :)
Za tę wiadomość podziękował(a): sldtwa, Aneta

Sobota - 26 września 2015-delikatna setka na wielkie ognisko w Kisielicach 2015/09/26 23:08 #25950

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4975
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Jakoś nie dane mi było z Wami dziś porowerować, a już tym bardziej poogniskować :( Szkoda, choć gnałem w Waszym kierunku co sił, w większości przeciwnie do porywistego wiatru.

Czemu pojechałem w odwrotnym kierunku? - nie mam pojęcia. Nawet na chwilę nie przeszło mi przez myśl, że kręcę odwrotną do Waszej pętlę. Z pewnością zasugerowałem się miejscem startu, przez które pędząc z pracy przejeżdżałem :P Może gdyby udało mi się wczytać trasę Kierownika na Endo :unsure: ale się nie udało. Miałem ją na liście tras, mogłem ją wybrać, ale program nie reagował na przycisk "PODĄŻAJ TRASĄ" - nie mam pojęcia czemu. No i pewnie również dlatego nasza trasa nie pokryła się całkowicie, co spowodowało nasze rozminięcie na trasie.

Mimo wszystko dziękuję za nadanie mi celu i motywacji, dzięki którym pomimo pracowych obowiązków nie zmarnowałem rowerowo dnia i poznałem strażaków z Kisielic :woohoo:

Następnym razem pewnie się uda :)

Pozdrawiam
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
Za tę wiadomość podziękował(a): wojtino, Hardy, Bartek, Davis, pieter, sldtwa

Sobota - 26 września 2015-delikatna setka na wielkie ognisko w Kisielicach 2015/09/26 22:34 #25949

  • Hardy
  • Hardy Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Posty: 1314
  • Otrzymane podziękowania: 587
  • Oklaski: 4
Świetna, jak zwykle, wyprawa na ognisko do strażaków z Kisielic :)

Dzięki, Kierowniku, za inicjatywę i organizację. I... tak trzymać - nie poddawać się egoistycznemu terrorowi mniejszości! Zapowiedziana trasa, rodzaje nawierzchni i tempo jest tym, czym kierują się chętni udziału w rowerowaniu. Małe modyfikacje są oczywiście zrozumiałe, ale "są granice ustępstw!" Zmiana i podjazd do Orla był tą granicą :)

Ze swej strony deklaruję, że jeżeli ktoś zaproponuje wycieczkę "z większością szutrów, bezdroży, piachów" i zdecyduję się wziąć w niej udział, to nie będę egoistycznie naciskał na zwiększenie odcinków asfaltowych. Zresztą zawsze tak postępowałem. Dostosowuję się do zaproponowanej trasy organizatora, i szlus. Jeżeli jadę, to wiem, czego się mogę spodziewać, i nie narzekam. No! :P
Za tę wiadomość podziękował(a): wojtino, Bartek, sldtwa, Aneta

Sobota - 26 września 2015-delikatna setka na wielkie ognisko w Kisielicach 2015/09/26 21:13 #25948

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
Miało być pogodnie, łatwo i przyjemnie... i było.
Pogoda dopisała. Ciemne chmury mogliśmy jedynie pooglądać patrząc na wschód, nad nami nieprzerwanie świeciło słońce.

Na starcie stwaiła się mocna ekipa zapowiedzianych i niezapowiedzianych uczestników:

Kasia :lol:
Aneta :lol:
Bartek :lol:
Adam K. :lol:
leszek :lol:
Pieter :lol:
Wojtino :lol:
Davis :lol:
Hardy :lol:
Qba84 :lol:
Adi :lol:
sldtwa :lol:


Żwawo na Rogóźno, na Gubiny, nad jezioro Kuchnia, Małe Czarne, Czarne Dolne... i już byliśmy w Kisielicach.
Po drodze gumy złapali Adam i Pieter, ale nie zepsuło nam to radości rowerowania.
Chłopaki z OSP w Kisielicach oczywiście stanęli na wysokości zadania. Profesjonalnie przygotowane ognisko, napoje gorące i zimne, przyprawy... wszystko, co potrzebne do biesiadowania.
Specjalnie dla nas wytoczyli na plac najnowszy nabytek: bojowy MAN z pełnym wyposażeniem, wart 890 tysięcy, który do woli mogliśmy oglądać, próbować, sprawdzać, włazić w każdy zakątek, łącznie z dachem... :)
jednym słowem każdy mógł spełnić swoje dziecięce marzenie o byciu strażakiem ("Jak Wojtek został strażakiem").
Największą ciekawość wykazały jednak "nasze strażaczki" Kasia i Aneta, które wlazły w każdy kącik i zajrzały w każdą dziurę :)

Dzięki wszystkim goszczącym nas dziś strażakom oraz komendantowi Bogdanowi. Do zobaczenia wiosną.

Najedzeni, napojeni i pełni wrażeń ruszyliśmy w kierunku domu.
Goryń - Krzywka - Święte - Łasin -Słupski Młyn.
Tu następuje drobna zmiana trasy. Na usilne prośby uczestników, Kierownik decyduje się na efektowny podjazd do Orla Rezerwatem Dolnej Osy. Piękny, tajemniczy bukowy las.
W Orlu złaknieni eksploracji uczestnicy chcą zapuścić się w kolejne bezdroża.
Tu jednak napotykają na zdecydowany opór Kierownika, który przypomina: "miała być delikatna setka, z niewielkim udziałem szutrów i leśnych duktów" i będzie.
Widziałem oczywiście zawiedzione spojrzenia Davisa, Kasi, Adiego, Bartka, ale nie uległem :)
Szybko do Annowa i Nicwałdu.
Tu niektóry postanowili polecieć w kierunku domu przez Pokrzywno, reszta zafundowała sobie super zlot z Wielkich Lnisk i.... zameldowała się w komplecie pod domem naszej dzisiejszej solenizantki Danki, która jak pamiętacie zapraszała usilnie "na urodzinowy toast".
Od dziś Danka już wie, że z nami żartów nie ma... :woohoo: Wparowaliśmy w pełnym składzie na jej urodzinowe przyjęcie :laugh: :laugh: :laugh:
Po spełnieniu toastów wszyscy cali i zdrowi wrócili do domów.

Było dokładnie tak, jak miało być: pogodnie, łatwo i wesoło. Wszyscy ze swoimi "delikatnymi setkami" mogą oddać się leniwemu weekendowaniu.

Dzięki wszystkim i do następnego.

Dzięki również Matołkowi :lol: , któremu obowiązki nie pozwoliły na wyjazd z nami, ale który dowiódł swojej determinacji jadąc nam na spotkanie. Niestety minęliśmy się gdzieś pechowo, ale dzięki temu Matołek przejechał całą naszą trasę, tyle, że w przeciwnym kierunku :laugh:

Davis! Wielka prośba o udostępnienie serwisu fotograficznego. Zmajstruj jakąś galeryjkę :) Dzięki.
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".
Za tę wiadomość podziękował(a): Matołek, wojtino, Hardy, Bartek, Davis, pieter, Danka, Kasia, Adi, Qba84, Aneta

Sobota - 26 września 2015-delikatna setka na wielkie ognisko w Kisielicach 2015/09/25 23:06 #25946

  • Adam K.
  • Adam K. Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 16
  • Otrzymane podziękowania: 30
  • Oklaski: 0
Bartek :laugh:
sldtwa :laugh:
pieter :laugh:
Qba84 :laugh:
Aneta :laugh:
Wojtino :laugh:
leszek :laugh:
Hardy :laugh:
Adam K. :laugh:

Sobota - 26 września 2015-delikatna setka na wielkie ognisko w Kisielicach 2015/09/25 22:37 #25945

  • Danka
  • Danka Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 324
  • Otrzymane podziękowania: 236
  • Oklaski: 5
Serce mi się kraje, że nie mogę z Wami jechać, staram się być uczciwa w pracy więc odpękam jutro swoje, czas na poszukanie czegoś nie kolidującego z moimi przyjemnościami.
Szampana napić się z wami nie mogę, ale jak już wrócicie cali i zdrowi to zapraszam na urodzinowy toast. Pieter wie w którym bloku mieszkam, mieszkanie nr 50.
ogarnęła mnie rowerowa euforia :)
Za tę wiadomość podziękował(a): sldtwa

Sobota - 26 września 2015-delikatna setka na wielkie ognisko w Kisielicach 2015/09/25 20:33 #25944

  • Qba84
  • Qba84 Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 749
  • Otrzymane podziękowania: 1220
  • Oklaski: 12
Wszystko jasne: dzie-wią-ta pię-tna-ście na she- llu.

Szuterek i leśne dukty mogłyby się trafiać jak najczęściej;)

Zapałki jakby co mam:)

Zaklęcie: pogoda MA BYĆ ładna.

Sobota - 26 września 2015-delikatna setka na wielkie ognisko w Kisielicach 2015/09/25 20:13 #25943

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
Wszystko dogadane, pogoda załatwiona.
Przypominam:

Wyjazd - 9:15 spod SHELLA przy Średnicówce (Łyskowskiego-Waryńskiego)

Trasa najprawdopodobniej taka: www.endomondo.com/routes/607945696

W sumie lajtowa, łatwa setka po znanych drogach. W większości asfalty, ale szuterek i kawałki leśnych duktów też się trafią.

Prowiant na ognisko zabieramy we własnym zakresie. Infrastrukturę ogniskową zapewniają chłopaki z Kisielic.

Powrót za widnego.
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".

Sobota - 26 września 2015-delikatna setka na wielkie ognisko w Kisielicach 2015/09/24 20:56 #25935

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4975
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Z przykrością muszę wykreślić się z listy :( Mamy w sobotę w pracy odrabianie 2 listopada i jeszcze do dziś miałem załatwione zastępstwo, ale już nie mam :( Udanego wypadu.

Lista obecności:

Bartek :laugh:
sldtwa :laugh:
pieter :laugh:
Qba84 :laugh:
Aneta :laugh:
Wojtino :laugh:
leszek :laugh:
Hardy :laugh:
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:

Sobota - 26 września 2015-delikatna setka na wielkie ognisko w Kisielicach 2015/09/24 16:28 #25931

  • Hardy
  • Hardy Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Posty: 1314
  • Otrzymane podziękowania: 587
  • Oklaski: 4
Lista obecności:

Bartek :laugh:
sldtwa :laugh:
pieter :laugh:
Qba84 :laugh:
Matołek :laugh:
Aneta :laugh:
Wojtino :laugh:
leszek :laugh:

Hardy :)

Sobota - 26 września 2015-delikatna setka na wielkie ognisko w Kisielicach 2015/09/23 17:55 #25928

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
sldtwa napisał:
UWAGA: ZMIANA GODZINY WYJAZDU: 9:15 SPOD SHELLA NA ŚREDNICÓWCE!!!

Lista obecności:

Bartek :laugh:
sldtwa :laugh:
pieter :laugh:
Qba84 :laugh:
Matołek :laugh:
Aneta :laugh:
Wojtino :laugh:
leszek :laugh:
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".

Sobota - 26 września 2015-delikatna setka na wielkie ognisko w Kisielicach 2015/09/23 17:40 #25927

  • leszek
  • leszek Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 21
  • Otrzymane podziękowania: 13
  • Oklaski: 0
mogę jeszcze się dołączyć do kisielic

Sobota - 26 września 2015-delikatna setka na wielkie ognisko w Kisielicach 2015/09/23 15:33 #25924

  • wojtino
  • wojtino Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 489
  • Otrzymane podziękowania: 353
  • Oklaski: 3
Taka zmiana jest OK jestem z Wami :)

Sobota - 26 września 2015-delikatna setka na wielkie ognisko w Kisielicach 2015/09/23 12:29 #25922

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4975
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
sldtwa napisał:
Dochodzą mnie głosy, żeby wyjazd przesunąć na 9:00 i powiem szczerze nie mam nic przeciwko temu.
Dystans krótki, trasa łatwa, nawet lepiej, żeby ognisko i wyżerka przypadły bardziej w godzinach obiadowych niż śniadaniowych...
Chłopakom z Kisielic nie zrobi to różnicy... Więc co? 9:00 z małym zapasem?

Przesunięcia w tym kierunku jak dla mnie - zawsze na TAK :laugh:
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:

Sobota - 26 września 2015-delikatna setka na wielkie ognisko w Kisielicach 2015/09/23 12:21 #25921

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
Dochodzą mnie głosy, żeby wyjazd przesunąć na 9:00 i powiem szczerze nie mam nic przeciwko temu.
Dystans krótki, trasa łatwa, nawet lepiej, żeby ognisko i wyżerka przypadły bardziej w godzinach obiadowych niż śniadaniowych...
Chłopakom z Kisielic nie zrobi to różnicy... Więc co? 9:00 z małym zapasem?

UWAGA: ZMIANA GODZINY WYJAZDU: 9:15 SPOD SHELLA NA ŚREDNICÓWCE!!!

Lista obecności:

Bartek :laugh:
sldtwa :laugh:
pieter :laugh:
Qba84 :laugh:
Matołek :laugh:
Aneta :laugh:
Wojtino :laugh:
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".

Sobota - 26 września 2015-delikatna setka na wielkie ognisko w Kisielicach 2015/09/23 09:49 #25920

  • Aneta
  • Aneta Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 55
  • Otrzymane podziękowania: 91
  • Oklaski: 0
Lista obecności:

Bartek :laugh:
sldtwa :laugh:
pieter :laugh:
Qba84 :laugh:
Matołek :laugh:
Aneta :laugh:
Believe In Yourself ;-)

Sobota - 26 września 2015-delikatna setka na wielkie ognisko w Kisielicach 2015/09/22 19:10 #25917

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4975
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Lista obecności:

Bartek :laugh:
sldtwa :laugh:
pieter :laugh:
Qba84 :laugh:
Matołek :laugh:

Skusiła mnie gwarancja pogodowa :woohoo:
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:

Sobota - 26 września 2015-delikatna setka na wielkie ognisko w Kisielicach 2015/09/22 17:17 #25915

  • wojtino
  • wojtino Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 489
  • Otrzymane podziękowania: 353
  • Oklaski: 3
Chętnie się przyłączę tylko na 8 nie dam radę, spróbuję dogonić na trasie :)

Sobota - 26 września 2015-delikatna setka na wielkie ognisko w Kisielicach 2015/09/22 16:32 #25913

  • Qba84
  • Qba84 Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 749
  • Otrzymane podziękowania: 1220
  • Oklaski: 12
Jestem poważnie zainteresowany udziałem.
Ale, że pora jest wczesna postawię znak zapytania;)

Lista obecności:

- Bartek

- sldtwa

- pieter

- Qba84 (?)

Sobota - 26 września 2015-delikatna setka na wielkie ognisko w Kisielicach 2015/09/22 14:43 #25911

  • pieter
  • pieter Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 954
  • Otrzymane podziękowania: 622
  • Oklaski: -1
Lista obecności:

Bartek :laugh:
sldtwa :laugh:
pieter :laugh:
  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.345 s.